hepatopatia

diskusia o zdraví, chorobách, raste a vývoji bábätka

hepatopatia

Neprečítaný príspevokod Marika » 07 Aug 2012, 11:22

Mali sme silnú novorodeneckú žltačku. Bilirubín nám ide dole veľmi pomaly. Ešte teraz, ked máme pol roka je hodnota celkového bilirubinu 41,70. S-AST je 1.50 a S-ALT tiež 1.50. Posielajú nás na gastro a infekčné. Tieto pečenové hodnoty boli vyššie a klesajú. Trošku sme aj anemický. RBC 27,20.Nemá s tým niekto skúsenosti?
Marika
 
Príspevky: 133
Registrovaný: 21 Máj 2012, 20:35
Počet detí: 4
1. dieťa: Dominik-15r
2. dieťa: Miriam-14r
3. dieťa: Lucinka uz v nebi
4. dieťa: Michaela
Rokov: 12 rokov, 1 mesiac, 9 dní
Môj status: ...byť sám sebou a nebyť sám...

Re: hepatopatia

Neprečítaný príspevokod Klemka » 07 Aug 2012, 13:11

V prípade, že je dieťa inak zdravé, priberá a prospieva, je dobré vedieť, že novorodenecká žltačka môže byť pri dobre dojčených deťoch viditeľná do cca 3. mesiaca a dr. Jack Newman uvádza, že "aj dlhšie", v jednej prednáške na konferencii použil slová "pokojne aj v 5. mesiaci života", pričom viditeľné sfarbenie kože nastáva, ak je celkový bilirubín vyšší ako 85 umol/l. To znamená, že dieťa v 6. mesiaci kľudne môže mať naďalej takéto vyššie hladiny bilirubínu a pritom je všetko ostatné v poriadku, dôležitý je aj fakt, že tendencia je klesajúca, bilirubín teda nestúpa, čo by naznačovalo, že je dobré to sledovať, pretože môže byť ukazovateľom, že niečo iné nie je v poriadku a treba to riešiť. Nehovoriac o tom, že bilirubín je dôležitým antioxidantom v organizme.
Osobne by som, ak sa už majú robiť nejaké testy, dala dieťa vyšetriť aj na Gilbertov syndróm - genetickú odchýlku od bežnej väčšiny, pri ktorej má človek celoživotne, najmä v strese, zvýšené hladiny bilirubínu. Sama túto odchýlku mám a bežne mávam bilirubín vyše 40.
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1


Späť na Rast a zdravie bábätka

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 9 hostia

cron