krmenie babatka nosovou vyzivovou sondou

diskusia o zdraví, chorobách, raste a vývoji bábätka

krmenie babatka nosovou vyzivovou sondou

Neprečítaný príspevokod mysicka » 27 Júl 2012, 12:22

Dobry den ,prosim Vas ,chcela by som sa dozvediet ,co najviac o nosovej vyzivovej sonde.zaujima ma ,ako dlho je mozne babatko krmit nazogastrickou sondou,ak nie je mozne zavedenie PEGu-sonda ,ktora sa operativne zavadza priamo cez brusnu stenu do zaludka.potebovala by som vediet,posim ,ci existuje moznost napisat gastroenterologicke-pporadkyni,aby som sa informovala.dakujem miska
mysicka
 
Príspevky: 9
Registrovaný: 24 Feb 2012, 18:18

Re: krmenie babatka nosovou vyzivovou sondou

Neprečítaný príspevokod Klemka » 27 Júl 2012, 13:34

Toto je v kompetencii ošetrujúceho lekára dieťaťa.
Z hľadiska dojčenia je dobré vedieť, že akonáhle je možné, aby dieťa prijímalo potravu orálne - ústami, je možné ho dojčiť, nie je potrebné najskôr skúšať, či zvládne pitie na fľaši, ani pri predčasne narodenom bábätku. A tak ako je dôležité vedieť ako pomôcť dieťaťu dosiahnuť správne prisatie a ako spoznať, čo vlastne na prsníku robí (kedy pije, kedy saje bez pitia, či sa počas dojčenia napilo dostatočne výdatne, plus predčasne narodené deti so sebou prinášajú ešte ďalšie špecifiká), je to ešte o to naliehavejšie vedieť pri predčasniatku, takže tu je naozaj dôležité toto riešiť so skúsenou poradkyňou pri dojčení.
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1


Späť na Rast a zdravie bábätka

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 5 hostia

cron