Imunita po ukončení dojčenia?

diskusia o zdraví, chorobách, raste a vývoji bábätka

Imunita po ukončení dojčenia?

Neprečítaný príspevokod carodejnica » 04 Júl 2012, 11:30

Ahojte, chcem sa spýtať aké máte skúsenosti s imunitou dieťaťa po ukončení dojčenia? Ja som z toho už nešťastná.

Naďa bola od dvoch rokov u opatrovateľky, od 2,5 roka (od januára) v škôlke - v kolektíve. Od januára do apríla - teda kým som ju dojčila, ju choroby obchádzali (maximálne nejaká dvoj - trojdňová nádcha, ktorá ako prišla, tak odišla), ale ako sa v apríli odstavila, tak to išlo a ide dole vodou. :(

Je júl a práve má už druhé antibiotiká, raz do mesiaca čosi schytá, kašeľ, hrdlo, nádcha, sople... z jedného sa vyhrabe a ide do druhého. :? :(
Stretli ste sa s niečím takým?

A navyše ma teraz štve, že ja choriem s ňou, neviem, či v je v tehotenstve celkovo oslabená imunita, či čo, ale každá jej choroba prelezie aj na mňa.. ja som toto tehotenstvo viac chorá ako zdravá, hlavne posledné mesiace, dúfam, že to nebude mať nejaký vplyv na bábo. :? Už aj ja som raz mala ATB.. :(

Viem, že deti keď nastúpia so škôlky, tak niektoré sú týždeň v škôlke, týždeň doma dookola, ale teraz tu naozaj vidím súvis s tým dojčením. Už mi svokra vraví, že je to čudné, že je stále chorá, keďže som predsa dojčila tak dlho (akoby to nemalo význam!), ale ja to práve vnímam naopak, že keby som nedojčila, tak by možno bola chorá už pred tým....

Uvažujem, že keď sa narodí bábo a budem dojčiť, že jej skúsim mlieko odstriekavať, a dávať jej piť (neviem, či sa pricucne, už bude mať viac ako tri roky), aby mala nejaké protilátky, možno jej bude chutiť.... len muž mi už povedal, že je to už divné...
Obrázok užívateľa
carodejnica
 
Príspevky: 584
Registrovaný: 22 Mar 2011, 17:37
Počet detí: 2
1. dieťa: Naďa
Rokov: 14 rokov, 9 mesiacov, 25 dní
2. dieťa: Matej
Rokov: 11 rokov, 8 mesiacov, 7 dní
Môj status: "Človek sa neutopí preto, lebo sa ponorí, ale preto, lebo zostane pod vodou."
Paolo Coelho

Re: Imunita po ukončení dojčenia?

Neprečítaný príspevokod hysterka » 04 Júl 2012, 12:29

ahoj, asi ti tu poradkyne poradia, ale moj nazor je, ze dieta v kolektive proste nejakym sposobom musi prejst tymi chorobami, proste v domacom prostredi sa stretavala s inym druhom bacilov a skolke je to ine. Svagrina kojila do 3 rokov a jej dcera je v skolke rovnako casto chora, ako ine deti.
Tie deti si tym musia v skolke proste prejst.
Byt tebou tak nasadim vitamin C.
ine ti poradit neviem.
hysterka
 
Príspevky: 225
Registrovaný: 23 Apr 2011, 08:25
Počet detí: 0
1. dieťa: Natálka
Rokov: 15 rokov, 7 mesiacov, 14 dní
2. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 12 dní

Re: Imunita po ukončení dojčenia?

Neprečítaný príspevokod carodejnica » 04 Júl 2012, 12:34

hysterka, dík... dávam jej Cebium - multivitamín, kde je aj Céčko... snažím sa samozrejme aj o prirodzené vitamíny... tak uvidíme ako od septembra... :?
Obrázok užívateľa
carodejnica
 
Príspevky: 584
Registrovaný: 22 Mar 2011, 17:37
Počet detí: 2
1. dieťa: Naďa
Rokov: 14 rokov, 9 mesiacov, 25 dní
2. dieťa: Matej
Rokov: 11 rokov, 8 mesiacov, 7 dní
Môj status: "Človek sa neutopí preto, lebo sa ponorí, ale preto, lebo zostane pod vodou."
Paolo Coelho

Re: Imunita po ukončení dojčenia?

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 05 Júl 2012, 18:03

Pekne vidiet dlhodoby vyznam dojcenia. Imunitny system dietata dozrieva priblizne vo veku, ked sa ukoncuje vyvoj celuste - a kupodivu, ked sa dieta odstavuje same od dojcenia - aka nahoda, vsak? Dovtedy obvykle stretne siroku skalu chorob, ktoru zvladne pomerne lahko aj pomocou protilatok z MM, pricom IS si postupne buduje vlastne protilatky.

Ked tuto podporu nema - bud bolo odstavene skor alebo sa s chorobou este nestretlo, tak s tym IS musi zabojovat sam s tym, ze sa mu pomaha zvonku spravnou zivotospravou (strava, otuzovanie...). Je otazka, ci okamzite pouzitie ATB je ta spravna volba, ci chvilu nepockat, co s tym urobi vlastny organizmus, ale to uz nespada do mojej kompetencie.

Mimochodom, kedze cakas babatko, urcite uz mas nachystane kolostrum - to je vynikajuca imunitna bomba, a to sa tyka kazdej kvapky, ktoru by sa ti podarilo odstriekat.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 5 mesiacov, 11 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 5 mesiacov, 4 dni
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 1 mesiac, 5 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Imunita po ukončení dojčenia?

Neprečítaný príspevokod Norika » 05 Júl 2012, 19:04

ja som napriklad teraz rozmyslala, ako to bude o par rokov, ked uz nebudem maleho dojcit, a bude mat hnacku? hnacka predsa dokaze skolit aj dospeleho, co budeme robit bez MM ? :(
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 25 dní

Re: Imunita po ukončení dojčenia?

Neprečítaný príspevokod carodejnica » 05 Júl 2012, 20:14

Janka, v akom veku sa ukončuje vývoj čeľuste?

Inak tiež nie som za ATB za každú cenu. Tiež je to posledná voľba...
Lenže teraz mala tie sople presne od 21. júna, najskôr boli vodnaté a riedke, biele... nádcha trvá liečená týždeň, a neliečená 7 dní - poctivo sme striekali kvapky s obsahom morskej soli a smrkali, papali vitamíny, lenže sople postupne hustli a žltli, na 12. deň dostala teplotu 37,8 - 38,3, mala ju dva dni, cez deň som ju nechala trápiť sa, nech telo bojuje, len na noc som dala Nurofen, nech si zase kľudne pospí... to už bolo 14 dní, potom sme išli k lekárke, CRP jej nemerala, ale mala brutálne zahnisané krčné mandle, s bielymi povlakmi... :?

Inak s tým kolostrom nie je zlý nápad, to by som jej mohla dať normálne na lyžičku "liečik", vôbec ma to nenapadlo, ja trúbka - teraz som skúsila postískať a veru kvapôčka priesvitná vyšla ! :lol:

Norika, presne, ja som z toho teraz na vetvy, že čo mám robiť, na všetko bolo mliečko a teraz ?! :) :o
Obrázok užívateľa
carodejnica
 
Príspevky: 584
Registrovaný: 22 Mar 2011, 17:37
Počet detí: 2
1. dieťa: Naďa
Rokov: 14 rokov, 9 mesiacov, 25 dní
2. dieťa: Matej
Rokov: 11 rokov, 8 mesiacov, 7 dní
Môj status: "Človek sa neutopí preto, lebo sa ponorí, ale preto, lebo zostane pod vodou."
Paolo Coelho

Re: Imunita po ukončení dojčenia?

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 06 Júl 2012, 17:07

je to okolo 5teho roku veku dietata, ked zacinaju trvaly chrup.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 5 mesiacov, 11 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 5 mesiacov, 4 dni
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 1 mesiac, 5 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Imunita po ukončení dojčenia?

Neprečítaný príspevokod Klemka » 06 Júl 2012, 20:08

Podľa uznávaného amerického zubára Briana Palmera sa vývoj čeľuste z 90. percent odohráva do cca. 4 rokov. Zvyšok sa dovyvíjava do cca 12. rokov života.
Táto téma nesúvisí veľmi s dojčením, ale je skôr otázkou pre dobrého imunológa, ak dieťa môže byť dojčené, je dobré dojčiť do prirodzeného odstavenia, pretože dojčenie vplýva na to, ako sa dieťa vyvíja, poskytuje mu podmienky pre to, aby vývin dieťaťa bol normálny, čokoľvek iné prináša riziká. Jedným z nich je, že deti, ktoré sú dojčené krátkodobo bývajú štatisticky choré častejšie a ich choroby mávajú vážnejší priebeh. To však neznamená, že dojčené dieťa (alebo dieťa, ktoré bolo dojčené pomerne dlho) nie je choré nikdy a že sa nenájde také dieťa, ktoré je choré často a choroby majú nepríjemný priebeh.
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: Imunita po ukončení dojčenia?

Neprečítaný príspevokod carodejnica » 07 Júl 2012, 14:07

No, ak to bude takto pokračovať návšteve imunológa sa zrejme nevyhneme... ja viem, že to možno nesúvisí až tak s dojčením, ale som bola zvedavá na skúsenosť iných mamičiek.. :) No a na MK zásadne otázky tohoto typu nedávam, si viem predstaviť tie odpovede... :lol:
Obrázok užívateľa
carodejnica
 
Príspevky: 584
Registrovaný: 22 Mar 2011, 17:37
Počet detí: 2
1. dieťa: Naďa
Rokov: 14 rokov, 9 mesiacov, 25 dní
2. dieťa: Matej
Rokov: 11 rokov, 8 mesiacov, 7 dní
Môj status: "Človek sa neutopí preto, lebo sa ponorí, ale preto, lebo zostane pod vodou."
Paolo Coelho

Re: Imunita po ukončení dojčenia?

Neprečítaný príspevokod ala277 » 07 Júl 2012, 14:40

Carodejnica aco zkusit homeopata? My jsme taky meli do 6. mesice 2krat antibiotika a to byla Ada plne kojena. No a ted jsem se royhodla, ye ke klasickemu doktorovi pujdu jen v pripade urazu a nebo kdyz by bylo opravdu hooodne zle. Ted asi pred 10 dny nam vyskocila teplota na 39,8, coz me teda vydesilo, ale k dr. jsem nesla a druhy den k homeo. Svete div se, po podani pouhych 3 kulicek, mala litala a byla zdrava jako ripa. Kdyz si vzpomenu, jak jsem do ni cpala ty antibiotika a ji bylo porad spatne, vubec ji nepomohly, je mi zle a je mi taky lito, ze jsem ji to male telicko nejspis poskodila a zbytecne.
Jo a mna rymu jsem nasla na jednom vitarianskem foru, ze nakapou moc, vlastni moc do nosu a vsichni to tam desne chvali, ze neni nic lepsiho. Tak nevim, ja to nezkousela, ale az nas ryma popadne, nebudu s tim vubec vahat. Psali tam , ze i docela hrozna ryma je do 2 az 3 dnu pryc
ala277
 
Príspevky: 46
Registrovaný: 26 Nov 2011, 04:23

Re: Imunita po ukončení dojčenia?

Neprečítaný príspevokod Norika » 07 Júl 2012, 18:27

ala277 píše:Carodejnica aco zkusit homeopata? My jsme taky meli do 6. mesice 2krat antibiotika a to byla Ada plne kojena. No a ted jsem se royhodla, ye ke klasickemu doktorovi pujdu jen v pripade urazu a nebo kdyz by bylo opravdu hooodne zle. Ted asi pred 10 dny nam vyskocila teplota na 39,8, coz me teda vydesilo, ale k dr. jsem nesla a druhy den k homeo. Svete div se, po podani pouhych 3 kulicek, mala litala a byla zdrava jako ripa. Kdyz si vzpomenu, jak jsem do ni cpala ty antibiotika a ji bylo porad spatne, vubec ji nepomohly, je mi zle a je mi taky lito, ze jsem ji to male telicko nejspis poskodila a zbytecne.
Jo a mna rymu jsem nasla na jednom vitarianskem foru, ze nakapou moc, vlastni moc do nosu a vsichni to tam desne chvali, ze neni nic lepsiho. Tak nevim, ja to nezkousela, ale az nas ryma popadne, nebudu s tim vubec vahat. Psali tam , ze i docela hrozna ryma je do 2 az 3 dnu pryc

ani homeo nie je tak nevinne, ako sa tvari :(
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 25 dní

Re: Imunita po ukončení dojčenia?

Neprečítaný príspevokod carodejnica » 07 Júl 2012, 20:56

ala277 píše: Carodejnica aco zkusit homeopata?


Homeopatiká, ee.. :(
Čo sa týka homeopatie, ja jej absolútne neverím, aj napriek tomu, že viacero ľudí z môjho okolia má dobré skúsenosti. Ja osobne dobré skúsenosti nemám, užívala som Stodal na kašeľ, okrem toho, že hnusne chutil, tak mi prd pomohol (viac mi pomohol domáci cibuľový sirup s medom) a taktiež Osccilococinum, či ako sa to píše, také sladké guličky a tiež nula bodov...

Možno to bude tým, že ja homeopatii skrátka neverím, hlavne odkedy som si prečítala tento článok - http://andrejk.blogspot.sk/2005/11/home ... iness.html - je to len sladká voda - pravdepodobnosť, že pri tak silnom riedení sa v lieku nachádza čo i len molekula liečivej látky je takmer rovná nule. A "pamäti" vody akosi neverím... :(
Kedysi som si ho prečítala v časopise .týždeň, skrátka nemám rada keď ma ťahá niekto za nos a pri tom mi ťahá peniaze z peňaženky.. :?
Každopádne si myslím, že homeopatikum nikomu neublíži a niekomu možno pomôže, ale ja nie som za.. Javí sa mi to ako číry blud a preto dávam prednosť štandardnej medicíne - aj keď to tiež občas nie je bohviečo, samá chémia, že?... :( :?
Obrázok užívateľa
carodejnica
 
Príspevky: 584
Registrovaný: 22 Mar 2011, 17:37
Počet detí: 2
1. dieťa: Naďa
Rokov: 14 rokov, 9 mesiacov, 25 dní
2. dieťa: Matej
Rokov: 11 rokov, 8 mesiacov, 7 dní
Môj status: "Človek sa neutopí preto, lebo sa ponorí, ale preto, lebo zostane pod vodou."
Paolo Coelho

Re: Imunita po ukončení dojčenia?

Neprečítaný príspevokod TIA » 07 Júl 2012, 21:41

Ja s homeopatiou nemam ziadne skusenosti a nikdy som nad nou nejak seriozne neuvazovala, ale citala som ten clanok a musim povedat, ze ma pobavili vety typu: "Prítomnosť homeopatických „liekov“ na pultoch skutočných lekární vedľa skutočných liekov mieša svet bludov a svet vedy neodpustiteľným spôsobom." Takze skutocne lieky, ktore casto krat ani nie su poriadne testovane, len aby farmaceutickej firme priniesli zisky. Celkom jedno je, ci pacienta zabiju, alebo mu trvalo poskodia zdravie, uplne najlepsie je, ked ma nejake vedlajsie ucinky, na ktore potrebuje zase dalsie lieky :mrgreen: :goodjob: .

Ludia su uz po starocia tak arogantni, stale si myslia, ze TERAZ uz vsetko vieme!! No, pred polstorocim sa verilo, ze umele mlieko je to najlepsie, pred tym ze zeny su carodejnice a treba ich upalovat, lebo sposobuju prirodne katastrofy, uplne najlepsim prikladom zostava, ze predsa zem je rovna doska, to bolo jasne ako facka :). Ale nie, TERAZ uz to vsetko vieme, vieme ako funguje ludske telo, ako a preco niektori ludia ochoreju a ini nie, preco niektori aj napriek vsetkym tym "skutocnym" liekom nepreziju rakovinu a ini sa vyliecia za pomoci zmeny stravy a naladenia mysli..., ano, kedze toto vsetko vieme, tak homeopatia urcite nedava zmysel..

Myslienky homeopatie sa mi osobne nezdaju az take nelogicke, ale zase ja verim v silu ludskeho tela a myslienok. Samozrejme, tym nechcem nutit nikoho preberat moj nazor, samozrejme, kazdy si nieco musi vybrat comu veri.

Carodejnica, na zlepsenie imunity sa mi zda ten vitamin C ako dobry napad, taktiez pobyt na cerstvom vzduchu a vela na slniecku (bez natierania chemiou), k tomu co najjednoduchsia strava, v najepsom pripade surova a vela dobrej nalady :)

Odporucam dokument "Co mi jen vime" - zaujimave rozpravanie vysokovzdelanych fyzikov o mnohom "alternativnom":
http://www.youtube.com/watch?v=QxDhRFEKdsI
TIA
 
Príspevky: 422
Registrovaný: 07 Aug 2011, 22:12
Počet detí: 1

Re: Imunita po ukončení dojčenia?

Neprečítaný príspevokod Norika » 07 Júl 2012, 21:47

vcera sa mi pacil prispevok v spravach o umelych vitaminoch a vyzivovych doplnkoch...ze kolko penazi zbytocne utracame....konkretne o C-ku povedali, ze moze sposobovat rakovinu, ak sa uzivaju konske davky...a ja mam tohto tusaka uz davnejsie, nepride mi moc zdrave , aby sa uzival co i len preventivne ...radsej sa snazit hladat prirodzene formy v strave, ale nie umelo so strachom pozivat, len aby clovek neochorel....
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 25 dní

Re: Imunita po ukončení dojčenia?

Neprečítaný príspevokod TIA » 07 Júl 2012, 21:52

Norika, nic v zlom, ale sama vies ake bludy vedia v spravach odvysielat, napriklad o dojceni.. . To, co hovoria v telke treba brat s velkou rezervou..
TIA
 
Príspevky: 422
Registrovaný: 07 Aug 2011, 22:12
Počet detí: 1

Re: Imunita po ukončení dojčenia?

Neprečítaný príspevokod Norika » 07 Júl 2012, 21:57

TIA píše:Norika, nic v zlom, ale sama vies ake bludy vedia v spravach odvysielat, napriklad o dojceni.. . To, co hovoria v telke treba brat s velkou rezervou..

ano to je pravda...ale mne sa toto pacilo..to je vsetko.....proste nemam rada PREHNANE uzvianie UMELYCH vitaminov.
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 25 dní

Re: Imunita po ukončení dojčenia?

Neprečítaný príspevokod carodejnica » 07 Júl 2012, 22:30

TIA píše:Myslienky homeopatie sa mi osobne nezdaju az take nelogicke, ale zase ja verim v silu ludskeho tela a myslienok. Samozrejme, tym nechcem nutit nikoho preberat moj nazor, samozrejme, kazdy si nieco musi vybrat comu veri.

Carodejnica, na zlepsenie imunity sa mi zda ten vitamin C ako dobry napad, taktiez pobyt na cerstvom vzduchu a vela na slniecku (bez natierania chemiou), k tomu co najjednoduchsia strava, v najepsom pripade surova a vela dobrej nalady :)


Ja sa osobne nebránim veciam medzi nebom a zemou, ani sile ľudského tela a myšlienok. Psychika dokáže divy. Ale v prípade homeopatík sa skrátka domnievam, že je to len jeden farmabiznis nahradený druhým. :roll: Homeopatiká sú často mnohonásobne drahšie, oproti "skutočným" ;) liekom. Ja osobne si radšej kúpim "skutočný" penicilín, lebo viem, že čo kupujem, a že mi to s najväčšou pravdepodobnosťou vylieči infekciu v hrdle.
Iné zase je ľudová prírodná medícína, už na spomínaný cibuľový sirup s medom a citrónom proti kašľu skrátka nedám dopustiť. Možno, keby mi to homeo namiešala nejaká čínska starenka v domčeku po horou, tak beriem... ;)

Na tým, Céčkom rozmýšľam, len si to musím ešte naštudovať, zarazilo ma teraz, čo píše Norika, že vo veľkých dávkach je rakovinotvorný... :?
Na čerstvom vzduchu sme furt, bývame na dedine v domčeku, vonku sme denne, náladička je výborná, akurát s tou surovou stravou je troška problém, malá ma teraz také obdobie, že ee, tak musíme čosi vymyslieť... :?
Obrázok užívateľa
carodejnica
 
Príspevky: 584
Registrovaný: 22 Mar 2011, 17:37
Počet detí: 2
1. dieťa: Naďa
Rokov: 14 rokov, 9 mesiacov, 25 dní
2. dieťa: Matej
Rokov: 11 rokov, 8 mesiacov, 7 dní
Môj status: "Človek sa neutopí preto, lebo sa ponorí, ale preto, lebo zostane pod vodou."
Paolo Coelho

Re: Imunita po ukončení dojčenia?

Neprečítaný príspevokod Kandy » 07 Júl 2012, 22:45

Mne vravela jedna baba z vitamínového biznisu, že dlhodobé užívanie vitamínov skupiny B spôsobuje rast buniek a nie vždy tých dobrých. Takže áno, umelé vitamíny môžu spôsobiť rakovinu. :?
Kandy
 
Príspevky: 186
Registrovaný: 16 Mar 2012, 10:34
Počet detí: 1
1. dieťa: Maťko
Rokov: 12 rokov, 9 mesiacov, 19 dní
2. dieťa: Jurko
Rokov: 9 rokov, 9 mesiacov, 4 dni

Re: Imunita po ukončení dojčenia?

Neprečítaný príspevokod quaxi » 07 Júl 2012, 23:05

Carodejnica, podla mna nie ste na tom az tak zle. Co mam v okoli mamicky, ku imunologovi ich posielali ak dieta bralo ATB viac nez 8x do roka a tahalo sa to dlhu dobu, viac nez rok. Ale to boli deti, co boli max 2-3 dni v skolke a potom 2-3 tyzdne doma s chorobami a kazda druha choroba skoncila s ATB. Moj syn teraz chodil prvy rok do skolky, a tiez mal zopar takych spoluziakov, co boli v skolke menej nez 5 dni do mesiaca - po cely sk. rok. Vam to teraz pride divne, lebo nie ste zvyknuti na choroby, kedze doteraz nebol ani kolektiv, a este mal aj ochranu z kojenia, ale prvy rok v kolektive casto vyzera tak, ze je dieta viac chore nez zdrave. Tiez je mozne, ze schytal nejake trvale osidlenie nosa alebo hrdla nejakou bakteriou - potom kazde, aj male oslabenie tela skonci tak, ze sa ta bakteria namnozi a robi sarapatu. To sa dost tazko lieci (dlhu dobu ATB) a velmi lahko sa to vrati.

Inac ja mam tiez na homeo taky nazor, ze je to akurat tahanie penazi za placebo. S vit.C mam dobre skusenosti, ale treba ho davat dost vela a casto, hned ako sa choroba zacne prejavovat (mimo choroby ho neberieme, tiez sa trochu bojim, ci by to pri dlhodobom brani nemalo nejake nasledky). Nie ze by vyliecil, ale mam pocit ze potom je choroba lahsia a kratsia. Aj cibulovy sirup je super, a na nadchu virusoveho povodu nam vyborne zabera cibula nakrajana na kusky, prilozena co najblizsie ku spiacemu dietatu - niekedy takto kompletne zrusim nadchu behom obedneho spanku. Na bakterialnu nadchu ale nezabera. Teplotu zrazam az nad 40C a vdaka tomu mnohe "choroby" u nas vyzeraju tak, ze dieta ma par hodin 40tky teploty, vyspi sa a na druhy den je zdrave. Vlastne syn bol tak klasicky chory len 2x v zivote, a to uz teraz rok chodil do skolky a kojeny bol tusim ani nie 10 mesiacov. Dcera je na tom o dost horsie, vzdy schyta, co on prinesie zo skolky, neochranilo ju ani kojenie, pritom on zostane zdravy, funguje len ako prenasac, ona bola v zime 2x za 3 mesiace na ATB, a uplne zdrava bez soplov bola od jesene do jari mozno 3 tyzdne dokopy.
quaxi
 
Príspevky: 840
Registrovaný: 08 Dec 2011, 11:48
Počet detí: 2
1. dieťa: Zbojnik
Rokov: 15 rokov, 11 mesiacov, 19 dní
2. dieťa: Potvorka
Rokov: 13 rokov, 19 dní

Re: Imunita po ukončení dojčenia?

Neprečítaný príspevokod carodejnica » 08 Júl 2012, 10:28

Quaxi, ďakujem za rady. Malej brali výter z nosa, tak som zvedavá, či tam bude nejaký nález, zajtra tam budem volať.

Čo sa týka teplôt, tak ja s tým musím opatrne, dcéra pre rokom pri zápale stredného ucha mala febrilné kŕče, ale hypotonického typu - t.j. nešla do kŕča, ale naopak do mdlôb, v priebehu 15 minút jej vedela nečakane vyletieť teplota z 37,5 na 39, chrčala, omdlievala a bola ako handrová bábika, takže ja som musela podľa pokynov lekárky, zrážať aj nižšiu teplotu ... teraz už je to lepšie, už to dávnejšie nemala, už ju nechám aj potrápiť...

Uvidíme od septembra, keď znova pôjde do škôlky, tak som zvedavá, ako to bude prebiehať...
Obrázok užívateľa
carodejnica
 
Príspevky: 584
Registrovaný: 22 Mar 2011, 17:37
Počet detí: 2
1. dieťa: Naďa
Rokov: 14 rokov, 9 mesiacov, 25 dní
2. dieťa: Matej
Rokov: 11 rokov, 8 mesiacov, 7 dní
Môj status: "Človek sa neutopí preto, lebo sa ponorí, ale preto, lebo zostane pod vodou."
Paolo Coelho

Re: Imunita po ukončení dojčenia?

Neprečítaný príspevokod shira » 08 Júl 2012, 12:17

čarodejnica trochu ma zaskočilo, čo si písala v poslednom príspevku- opisovala som tu jednu našu príhodu "nočného desu" ako sme sa chystali na pohotovosť.. vtedy som sa vyjadrila, že to určite nemohlo byť z teploty, mal iba 38,5 (5dní po mmr ) .. začalo to v hlbokom spánku, najprv zášklbmi, po chvílke zostal malý ako handrová bábika mimo vedomia s nepríčetným krikom..samo od seba prešlo po pol hodine- takže nakoniec aj to mohlo byť z tej teploty :o detské telíčko je nevyspytateľné a nedostatočne preskúmané, hlavne nervový systém...
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 28 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 9 mesiacov, 19 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Imunita po ukončení dojčenia?

Neprečítaný príspevokod mimuka » 08 Júl 2012, 12:49

na zamyslenie o homeopatii: http://www.sekty.sk/sk/articles/show/234
Obrázok užívateľa
mimuka
 
Príspevky: 93
Registrovaný: 10 Feb 2012, 12:08
Počet detí: 1
1. dieťa: Sára
Rokov: 13 rokov

Re: Imunita po ukončení dojčenia?

Neprečítaný príspevokod carodejnica » 08 Júl 2012, 13:16

shira píše:čarodejnica trochu ma zaskočilo, čo si písala v poslednom príspevku- opisovala som tu jednu našu príhodu "nočného desu" ako sme sa chystali na pohotovosť.. vtedy som sa vyjadrila, že to určite nemohlo byť z teploty, mal iba 38,5 (5dní po mmr ) .. začalo to v hlbokom spánku, najprv zášklbmi, po chvílke zostal malý ako handrová bábika mimo vedomia s nepríčetným krikom..samo od seba prešlo po pol hodine- takže nakoniec aj to mohlo byť z tej teploty :o detské telíčko je nevyspytateľné a nedostatočne preskúmané, hlavne nervový systém...


Môže byť, ja som sa vtedy tak vyľakala, bola som sama doma, muž na oslave - ja som vážne zavolala sanitku, lebo som si myslela, že sa dusí, chrčala a klátila sa... štvrť hodinu predtým mala 37,5... prišla sanitka a že 39 :o - som vyzerala ako debil, keď som tvrdila, že teplotu nemá...
Nakoniec sme skončili týždeň v nemocnici s obojstranným hnisavým zápalom stredného ucha... No ale ku kŕčom.. bola som vtedy aj na neurológii v rámci konziliárnych vyšetrení a dr. to hneď identifikovala, že je to hypotonická obdoba febrilných kŕčov (pri "klasických" obvykle dieťa naopak stuhne) - má to aj presný názov, má to v karte....tam nejde o výšku teploty, ale o jej prudký nástup, telo sa musí v priebehu pár minút vysporiadať s takouto záťažou, rozbúši sa srdce, prudko klesne tlak... takže ako prevenciu mi odporúčala, zrážať teplotu antipyretikami pri teplote 37,5 a diazepam... (aj keď ten mi bol divný, lebo diazepam práve uvoľňuje kŕče a ona bola uvoľnená až moc,takže ten - sa priznám - som jej ani radšej nedávala, a okrem toho je to riadny humus).. no a že z toho vyrastie...
Obrázok užívateľa
carodejnica
 
Príspevky: 584
Registrovaný: 22 Mar 2011, 17:37
Počet detí: 2
1. dieťa: Naďa
Rokov: 14 rokov, 9 mesiacov, 25 dní
2. dieťa: Matej
Rokov: 11 rokov, 8 mesiacov, 7 dní
Môj status: "Človek sa neutopí preto, lebo sa ponorí, ale preto, lebo zostane pod vodou."
Paolo Coelho

Re: Imunita po ukončení dojčenia?

Neprečítaný príspevokod Norika » 09 Júl 2012, 10:13

mimuka píše:na zamyslenie o homeopatii: http://www.sekty.sk/sk/articles/show/234

To bol prvy clanok, ktory mi otvoril oci o homeo....potom som objavila aj toto http://www.modlitba.sk/htm/okultizmus/p ... ace.htm.... ani som to cele nedocitala, mala som dost
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 25 dní

Re: Imunita po ukončení dojčenia?

Neprečítaný príspevokod janka » 09 Júl 2012, 15:40

Klemka, a ako to bolo u vas? Tvoj chlapec sa odstavil sam a nie predcasne - u neho nenastal ten efekt, ze by bol po odstaveni chorlavejsi? Lebo co pocuvam, tak je to dost bezny jav po ukonceni dojcenia (samozrejme vzdy ukoncene z iniciativy matky). Mimochodom, nebola si ty na tomto fore zelena - a uz si fialova?

Carodejnica, s tou tvojou chorlavostou, to by aj mna zaujimalo, nakolko je to odstavenim a nakolko tehotenstvom. V tehotenstve mas oslabenejsiu imunitu, to je myslim znamy fakt, ale tehotna si bola aj doteraz uz nejaky dobu. Kamaratka tu z dediny mi vravela to iste, ze ked odstavila syna, asi dvojrocneho, tak zrazu ostala sama chorlavejsia, co ma dost prekvapilo, lebo akosi som mala predstavu, ze dojcenie je zataz pre organizmus a teda skor bude zena mocnejsia a zdravsia po odstaveni. No spomenula som si, ze som raz citala, ze tela dojcata a matky ziju v akejsi symbioze, lebo ved aj dieta ma zaujem, aby malo zdravu a mocnu matku, takze ked sa matka napriklad porani, tak dieta(!) produkuje nejake latky, ktore cez dojcenie prechadzaju do matky(!) a pomahaju rychlejsiemu zahojeniu rany. Prislo mi to vtedy ako uplna haluz, ale asi na tom nieco bude. Poradkyne z mamily, viete o tom nieco?
janka
 
Príspevky: 668
Registrovaný: 22 Mar 2011, 23:05
Počet detí: 0

Ďalší

Späť na Rast a zdravie bábätka

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 12 hostia

cron