Imunita po ukončení dojčenia?

diskusia o zdraví, chorobách, raste a vývoji bábätka

Re: Imunita po ukončení dojčenia?

Neprečítaný príspevokod Norika » 09 Júl 2012, 15:56

ja som sa uz raz pytala, ze ako to je so zdravim, ze ja odkedy dojcim som zdrava jak buk :D naposeldy som bola chora vaznejsie, aj s atb, ked mal maly 3 m, a to sme ochoreli vsetci traja....odvtedy len ja jedina sa drzim, aj ked moji chlapi boli chori uz niekolko krat......tvrdit ze dojcenie obera matku o ziviny je blud, stale sa toto snazim vysvetlovat okoliu...dojcenie je norma, nieco co telo matky potebuje aj pre svoj biologicky vyvoj, cize nemoze to byt nieco, co telu skodi....telo tvori viac latok pre seba, aj pre dieta..napriklad vapnik...neznasam debaty s lekarmi, ktory zhadzuju moje zubne problemy na moje dieta! pocas dojcenia sa v tele matky uvolnuje endorfin, ktory ma zrejme tiez zasluhu na lepsej odolnosti mamiciek....

predcasne odstavenie z iniciativy matky znamena pre dieta zataz, na ktoru nebolo pripravene, a teda stres, ktory sa s tym spaja, tak niet cudo, ze potom deti chorlaveju viac,ako pocas dojcenia
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 22 dní

Re: Imunita po ukončení dojčenia?

Neprečítaný príspevokod Anna » 09 Júl 2012, 17:36

Mimo témy, ale musím sa podeliť o skvelé skúsenosti. Syn je teraz dosť poštípaný hmyzom, doškrabe sa až "do krvi"- oklie štípnutia je tmavočervené a v strede chrastička, z ktorej vyteká sérum, nanášam mu mŕtvu vodu, ktorú mám od rodiča študenta TU v KE a pomáha naozaj neuveriteľne, vyrába si to aj môj známy učiteľ fyziky a tiež má v rodine samé dobré referencie.Takže , keď som raz počula ,ako direktor Microsoftu na Slovensku nazval študentov IT na TU v KE inou ligou, tak ja sa pripájam ku pochvale študentov ďalších odborov danej univerzity, ktorí nejakými elektrochemickými pokusmi vyrábajú mŕtvu a živú vodu.Možno, že by to pomohlo aj akné, vlastne tam som smerovala, sorry za zamotanie sa...
Anna
 
Príspevky: 389
Registrovaný: 23 Sep 2011, 21:50
Počet detí: 1
1. dieťa: Martin
Rokov: 13 rokov, 9 mesiacov, 21 dní

Re: Imunita po ukončení dojčenia?

Neprečítaný príspevokod tina » 09 Júl 2012, 17:55

co je to mrtva a ziva voda???
tina
 
Príspevky: 470
Registrovaný: 25 Mar 2011, 11:29
Počet detí: 0

Re: Imunita po ukončení dojčenia?

Neprečítaný príspevokod luciole » 09 Júl 2012, 18:20

Ja pridam tiez zaujimavost, hoci skor suvisi s tehotenstvom, nez dojcenim, ale teda aj to je pre zenu prirodzeny a ziaduci stav - dnes som si vybrala ramy na nove okuliare a dala som si premerat dioptrie, lebo sa mi zdalo, ze mi tie doterajsie nejako nesedia. A na moje prekvapenie - obe oci sa mi zlepsili o pol dioptrie a zmizli mi aj cylindre...lekarka povedala, ze sa to po porode obcas stava. :)
Obrázok užívateľa
luciole
 
Príspevky: 875
Registrovaný: 28 Jún 2011, 12:53
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 7 dní
2. dieťa: Grétka
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 12 dní
Môj status: dojčenie je jedna z najúžasnejších vecí na materstve a na svete vôbec :)

Re: Imunita po ukončení dojčenia?

Neprečítaný príspevokod shira » 09 Júl 2012, 20:33

tak mne sa v tehotenstve vrátil ekzém ktorý som nemala od detstva... chorá nebývam vobec, ked nerátam dvojdňové virózy 1x ročne. malý zatial iba raz, vtedy ked ja- to mojho muža skolila chrípka a potom to nejako prešlo aj na nás. muž ležal týždeň k.o., ja a Tomáško sme mali sople a teplotu 2 dni- pričom on behal ako vrtula a ja som sa musela starať a fungovať na 100%.
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 24 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 9 mesiacov, 15 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Imunita po ukončení dojčenia?

Neprečítaný príspevokod tina » 10 Júl 2012, 08:05

ja mam taky dojem, ze to vedomie zodpovednosti za dieta a vsetko okolo okoby vybudzovalo organizmus k vacsim vykonom, lepsej imunite... mozno spolu s endorfinmi z kojenia :dojcenie: , aj ja to mam teraz tak, ze ak daco chytim, nenormalne rychlo to prejde
tina
 
Príspevky: 470
Registrovaný: 25 Mar 2011, 11:29
Počet detí: 0

Re: Imunita po ukončení dojčenia?

Neprečítaný príspevokod tina » 10 Júl 2012, 08:08

a to ani nemam cas sa dajak liecit, ziadne kury ako pred tym ci dostatok spanku...
tina
 
Príspevky: 470
Registrovaný: 25 Mar 2011, 11:29
Počet detí: 0

Re: Imunita po ukončení dojčenia?

Neprečítaný príspevokod Norika » 10 Júl 2012, 11:51

este mi dnes napadlo k tej symbioze medzi matkou a dietatom, tak u nas to uz par krat fungovalo vtedy, ked som v noci zle spala ( nie kvoli dietatu) , a maly sa na mna naladil, a rano so mnou dlshie pospal...alebo doobeda siel skor spat :D
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 22 dní

Re: Imunita po ukončení dojčenia?

Neprečítaný príspevokod Anna » 10 Júl 2012, 16:53

Naozaj neviem, aké zloženie má mŕtva a živá voda, otec študenta mi nevedel presne povedať, ale on sám nie je nijaká naivka, kamarát fyzik mi len v rýchlosti telefonicky potvrdil, že to nieje žiaden jed...takže ak bude príležitosť vyzistím.
Anna
 
Príspevky: 389
Registrovaný: 23 Sep 2011, 21:50
Počet detí: 1
1. dieťa: Martin
Rokov: 13 rokov, 9 mesiacov, 21 dní

Re: Imunita po ukončení dojčenia?

Neprečítaný príspevokod carodejnica » 10 Júl 2012, 18:22

janka píše:Carodejnica, s tou tvojou chorlavostou, to by aj mna zaujimalo, nakolko je to odstavenim a nakolko tehotenstvom. V tehotenstve mas oslabenejsiu imunitu, to je myslim znamy fakt, ale tehotna si bola aj doteraz uz nejaky dobu.


No, čo sa mňa týka, začala som byť viac chorá, keď som prestala dojčiť, ale ťažko povedať, keďže je škôlkárka a domov nosí škôlkárske bacily.. na druhej strane v škôlke bola od januára do apríla (4 mesiace) bola dojčená a choré sme neboli, až potom od konca apríla do júna (2 mesiace) bola viac chorá ako zdravá a ja s ňou. :?

Normálne ma to teraz aj štve :x , keď tu píšete, že to môže byť práve predčasným odstavením (bola to viac moja iniciatíva, aj keď celý proces odstavenia trval niekoľko mesiacov a bol plynulý a nenásilný), asi som mohla potiahnuť, aspoň tie večery... :cry:

janka píše:No spomenula som si, ze som raz citala, ze tela dojcata a matky ziju v akejsi symbioze, lebo ved aj dieta ma zaujem, aby malo zdravu a mocnu matku

Toto má podľa mňa logiku, aby matka počas obdobia najväčšej starostlivosti o dieťa bola odolná a mohla sa o mláďa postarať. Ak by to tak nebolo, bola by to evolučná samovražda.

Anna píše:Mimo témy, ale musím sa podeliť o skvelé skúsenosti. Syn je teraz dosť poštípaný hmyzom, doškrabe sa až "do krvi"- oklie štípnutia je tmavočervené a v strede chrastička, z ktorej vyteká sérum, nanášam mu mŕtvu vodu, ktorú mám od rodiča študenta TU v KE a pomáha naozaj neuveriteľne, vyrába si to aj môj známy učiteľ fyziky a tiež má v rodine samé dobré referencie.Takže , keď som raz počula ,ako direktor Microsoftu na Slovensku nazval študentov IT na TU v KE inou ligou, tak ja sa pripájam ku pochvale študentov ďalších odborov danej univerzity, ktorí nejakými elektrochemickými pokusmi vyrábajú mŕtvu a živú vodu.Možno, že by to pomohlo aj akné, vlastne tam som smerovala, sorry za zamotanie sa...

Ozaj Anna, nechcela si prispieť do tejto diskusie viewtopic.php?f=12&t=659&hilit=akn%C3%A9 ;) :lol: :lol: :lol:

Anna píše:Naozaj neviem, aké zloženie má mŕtva a živá voda,

Ja som už o živej a mŕtvej vode už počula, aj som vygúglila http://www.osmoza.sk/informacie/19-ziva-mrtva-voda - ale počula som o tom aj to, že to moc nefunguje.. navyše je čudné, že ju poznali starí Sumeri a pritom sa získava elektrolýzou, neviem si dosť dobre predstaviť, ako ju vyrábajú, keď k tomu treba elektrický prúd... :lol: tu je schéma ako sa vyrába http://mrtva-ziva-voda.blog.cz/0810/elektrolyzer
Obrázok užívateľa
carodejnica
 
Príspevky: 584
Registrovaný: 22 Mar 2011, 17:37
Počet detí: 2
1. dieťa: Naďa
Rokov: 14 rokov, 9 mesiacov, 22 dní
2. dieťa: Matej
Rokov: 11 rokov, 8 mesiacov, 3 dni
Môj status: "Človek sa neutopí preto, lebo sa ponorí, ale preto, lebo zostane pod vodou."
Paolo Coelho

Re: Imunita po ukončení dojčenia?

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 10 Júl 2012, 23:26

Neviem, ako vplyva dojcenie na IS matky, ale viem, ze pocas dojcenia telo dokaze lepsie vyuzit ziviny z potravin. Dalsia vec je, ze pocas starostlivosti o dieta sme menej vo velkych kolektivoch (obchody, skola, diskoteka...), vacsinou ani nechodime do prace, naopak, viac casu sme na cerstvom vzduchu, hybeme sa a ked zaciname s prikrmami, tak sa nam zvykne aj ozdraviet jedalnicek.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 5 mesiacov, 7 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 5 mesiacov
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 1 mesiac, 1 deň
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Imunita po ukončení dojčenia?

Neprečítaný príspevokod Anna » 11 Júl 2012, 20:33

Je mi jasné, že je v tom je elektrika, veď prvé , čo ťa napadne je min. nejaká forma demineralizácie, ale ak je to placebo, ale funguje, tak prečo nie...moje krstňa má dobré skúsenosti aj s ekzémom...mimochodom v R. digest časopise som čítala o výskume placebo efekte bežne dostupných liekov, samozrejmosťou je, že psychiatr. lieky sú ovplyvnené silno , ale také analgetiká šľapú s nimi ruka v ruke, takže sme oveľa spokojnejší s liekmi, no a potom knižka: Vedľajší účinok smrť....díky za linky na prípravu vody, fakt nemám kedy všetko prezerať,niekedy v budúcnosti si pozriem, preto si automaticky všetko nehľadám, lebo sa furt v niečom následne zamotám, zatiaľ dôverujem zdroju alebo musím, nenachádzam na všetko čas, ešte ma k liekom napadá jeden link, to poslal ho asi Manof, že najmenej úmrtí je v čase, keď doktori kvôli platom štrajkujú.
Anna
 
Príspevky: 389
Registrovaný: 23 Sep 2011, 21:50
Počet detí: 1
1. dieťa: Martin
Rokov: 13 rokov, 9 mesiacov, 21 dní

Re: Imunita po ukončení dojčenia?

Neprečítaný príspevokod vejula » 12 Júl 2012, 14:38

norika čarodejnica, čo sa tyka vit C tak toto som čitala už davnejšie od Bukovskeho... A ano, vraj vo velkych davkach, ktore sa davaju preventivne môže byť škodlivy - tušim môžu vzniknuť obličkove kamene. Takže ja odvtedy už len tak z brucha vit C nedavam.... Tu niečo skopirujem
Jednoznačne najbezpečnejšie sú vitamíny z prírodných zdrojov. „Pre naše telo sú prijateľnejšie, nie sú príliš koncentrované a sú spojené v prirodzených komplexoch, ktorých kombinovaný účinok je silnejší ako súčet ich biologického potenciálu,“ hovorí doktor Bukovský a zároveň vysvetľuje: „Jedno stredné jablko má len asi päť miligramov vitamínu C, no obsahuje látky, ktorých kombinovaný antioxidačný účinok asi 300-násobne prevyšuje čistú antioxidačnú aktivitu päťmiligramového množstva vitamínu. Keby ste chceli taký istý účinok dosiahnuť čistým tabletkovým „céčkom“, museli by ste naraz užiť asi 1500 mg vitamínu. Má to však dva háčiky – toto množstvo vylúčite približne za štyri hodiny a navyše si takto ľahko privodíte obličkové kamene,“ hovorí doktor a dodáva, že ak by sme si za polovicu ceny drahých „prírodných“ doplnkových preparátov zakúpili ovocie a zeleninu, získame rozhodne viac.

Irónia je, že „megacéčko“ si najčastejšie kupujeme pri prvých príznakoch nachladnutia a chrípky, no viera, že nám vitamín pomôže, je len jedným z veľkých lekárskych mýtov. „Najvýznamnejšie štúdie preukázali, že užívanie vitamínu C počas infekcie horných dýchacích ciest nemá žiadny liečebný účinok. Na druhej strane – pri seléne a zinku sa účinnosť dokázala. Väčšina ľudí – a, bohužiaľ, aj lekárov – však naďalej verí „béčkovému“ mýtu o céčku,“ dodáva Bukovský.
Vitamín C
dôležitý antioxidant, ktorý chráni telesné tkanivá, podporuje hojenie rán, stimuluje tvorbu bielych krviniek
dlhodobé užívanie zvyšuje množstvo voľných radikálov, ktoré sa podieľajú na rakovinových ochoreniach
nebezpečný účinok hrozí najmä počas infekcie a pri užívaní vysokých dávok železa, nadbytok podporuje vznik močových kameňov


Čítajte viac: http://zena.sme.sk/c/4323190/predavkova ... z20PZJdT00

Čítajte viac: http://zena.sme.sk/c/4323190/predavkova ... z20PZ3vvJR
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 14 rokov, 7 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 5 mesiacov, 12 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: Imunita po ukončení dojčenia?

Neprečítaný príspevokod tina » 12 Júl 2012, 16:42

„Jedno stredné jablko má len asi päť miligramov vitamínu C, no obsahuje látky, ktorých kombinovaný antioxidačný účinok asi 300-násobne prevyšuje čistú antioxidačnú aktivitu päťmiligramového množstva vitamínu. Keby ste chceli taký istý účinok dosiahnuť čistým tabletkovým „céčkom“, museli by ste naraz užiť asi 1500 mg vitamínu. Má to však dva háčiky – toto množstvo vylúčite približne za štyri hodiny a navyše si takto ľahko privodíte obličkové kamene,“ hovorí doktor a dodáva, že ak by sme si za polovicu ceny drahých „prírodných“ doplnkových preparátov zakúpili ovocie a zeleninu, získame rozhodne viac.

a tak je to so vsetkym...snad si to ludia zacnu cim dalej viac uvedomovat a zoberu vietor z plachiet spekulantom a velkym rybam, co sa chcu len nabalit na nas a mat moc
tina
 
Príspevky: 470
Registrovaný: 25 Mar 2011, 11:29
Počet detí: 0

Re: Imunita po ukončení dojčenia?

Neprečítaný príspevokod Norika » 12 Júl 2012, 22:35

no Bukovsky sa snazil popisat aj jedalnicek dojciacej zeny, a to je vzhladom na to, ako to moze ohrozit dojcenie, nespravne... :D

no ale logicky k tomu C, kazdemu normalnemu cloveku hadam napadne, ze naj je ovocie, zelenina,strava...nie umeliny....
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 22 dní

Re: Imunita po ukončení dojčenia?

Neprečítaný príspevokod Anna » 13 Júl 2012, 07:55

V Podtatranských novinách bol raz rozhovor s chatárom jednej chaty, ktorý opisoval svoje dve chatové WC-a, jedno sa používa a druhého obsah chemicky rozkladá, ale bohužiaľ nevie , čo vlastne jeme, lebo ani po troch mesiacoch sa mu nechce rozložiť....
Anna
 
Príspevky: 389
Registrovaný: 23 Sep 2011, 21:50
Počet detí: 1
1. dieťa: Martin
Rokov: 13 rokov, 9 mesiacov, 21 dní

Re: Imunita po ukončení dojčenia?

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 13 Júl 2012, 09:20

to so pamatam - v minulosti sa rozlozilo same za polovicny cas
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 5 mesiacov, 7 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 5 mesiacov
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 1 mesiac, 1 deň
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Imunita po ukončení dojčenia?

Neprečítaný príspevokod carodejnica » 27 Aug 2012, 13:05

Ahojte, tak ma napadlo, malá ide teraz od septembra zase do škôlky, tak sa zase obávam chorôb z pobytu v kolektíve.
Chcem však, aby tam chodila, lebo jednak kvôli nej, že bude mať program, ktorý jej ja doma nemám šancu pri malom bábätku pripraviť a jednak, kvôli sebe, že budem mať čas na bábätko (troška náročnejšie bábätko, ako som spomínala v inej téme, že máme problémy s dojčením).
Uvažujem, či nebude bábätko od nej dostávať choroby, na druhej strane dojčíme a dojčenie je zázračná vec (ako sme spomínali vyššie v tejto téme, jednak na imunitu dieťatka a jednak na imunitu ženy), takže možno to nebude taká katastrofa.
Máte skúsenosti, že staršie dieťa chodilo do škôlky a vy ste boli doma s mladším, ktoré ste dojčili? Ako prebiehali prípadné choroby? Ja si spomínam, že keď bol Naďa bábätko a s mužom sme dostali sopľačku, tak dostala to síce aj ona, ale s veľmi, veľmi miernym priebehom.
Obrázok užívateľa
carodejnica
 
Príspevky: 584
Registrovaný: 22 Mar 2011, 17:37
Počet detí: 2
1. dieťa: Naďa
Rokov: 14 rokov, 9 mesiacov, 22 dní
2. dieťa: Matej
Rokov: 11 rokov, 8 mesiacov, 3 dni
Môj status: "Človek sa neutopí preto, lebo sa ponorí, ale preto, lebo zostane pod vodou."
Paolo Coelho

Re: Imunita po ukončení dojčenia?

Neprečítaný príspevokod Norika » 27 Aug 2012, 13:11

:mrgreen: Ja poznam z okolia len nedojcene deti, tak neviem...neviem, ale snad to dojcenie fakt dopomoze k rychlejsiemu,lahsiemu a mozno ziadnemu priebehu choroby
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 22 dní

Re: Imunita po ukončení dojčenia?

Neprečítaný príspevokod tamoulik » 27 Aug 2012, 14:39

Carodejnica, Samko mal 7 mesiacov, ked Tomino zacal chodit do skolky, a napriek dojceniu dostal kazdu jednu chorobu, Tomino soplil 3-4 dni, Samko to chytil, ale soplil dvojnasobne, takisto nam prekaslal niekolko tyzdnov, bez liekov, mozno s liekmi by to bolo rychlejsie, ale zase si snad vybuduje lepsiu imunitu. Ku jari to uz bolo lepsie, ale az teraz v lete, ked je Tomi doma je uplne bez chorob, tak drzim palce, aby to u Vas prebehlo co najviac bez chorob.
Obrázok užívateľa
tamoulik
 
Príspevky: 497
Registrovaný: 22 Máj 2011, 22:05
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 3
1. dieťa: Tomáš
Rokov: 15 rokov, 4 mesiace, 24 dní
2. dieťa: Samuel
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 25 dní
3. dieťa: Izabela
Rokov: 9 rokov, 9 mesiacov, 15 dní
Môj status: On ne voit bien qu´avec le coeur, l´essentiel est invisible pour les yeux (A.de Saint Exupéry)

Re: Imunita po ukončení dojčenia?

Neprečítaný príspevokod Norika » 27 Aug 2012, 15:48

tamoulik píše:Carodejnica, Samko mal 7 mesiacov, ked Tomino zacal chodit do skolky, a napriek dojceniu dostal kazdu jednu chorobu, Tomino soplil 3-4 dni, Samko to chytil, ale soplil dvojnasobne, takisto nam prekaslal niekolko tyzdnov, bez liekov, mozno s liekmi by to bolo rychlejsie, ale zase si snad vybuduje lepsiu imunitu. Ku jari to uz bolo lepsie, ale az teraz v lete, ked je Tomi doma je uplne bez chorob, tak drzim palce, aby to u Vas prebehlo co najviac bez chorob.

a je jedno ci ide dojcene alebo nedojcene dieta do skolky? vsetky schytaju chorobu?? ved to potom prve tyzdne by mala byt cela skolka prazdna,ci? :-D
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 22 dní

Re: Imunita po ukončení dojčenia?

Neprečítaný príspevokod tamoulik » 27 Aug 2012, 19:20

Norika, raz v aprili bolo v skolke 5 deti z 26, vsetky mali vysoke teploty a skoro vsetky na ATB, Tomino bol aspon bez liekov, ale v chripkovych obdobiach byva naozaj velka absencia. A kolko je 3-4 rocnych deti dojcenych...minimum. Takze nato, ci aj dojcene deti v skolke ochoreju, nebiem odpovedat.
Obrázok užívateľa
tamoulik
 
Príspevky: 497
Registrovaný: 22 Máj 2011, 22:05
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 3
1. dieťa: Tomáš
Rokov: 15 rokov, 4 mesiace, 24 dní
2. dieťa: Samuel
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 25 dní
3. dieťa: Izabela
Rokov: 9 rokov, 9 mesiacov, 15 dní
Môj status: On ne voit bien qu´avec le coeur, l´essentiel est invisible pour les yeux (A.de Saint Exupéry)

Re: Imunita po ukončení dojčenia?

Neprečítaný príspevokod carodejnica » 27 Aug 2012, 19:24

tamoulik píše:Carodejnica, Samko mal 7 mesiacov, ked Tomino zacal chodit do skolky, a napriek dojceniu dostal kazdu jednu chorobu, Tomino soplil 3-4 dni, Samko to chytil, ale soplil dvojnasobne, takisto nam prekaslal niekolko tyzdnov, bez liekov, mozno s liekmi by to bolo rychlejsie, ale zase si snad vybuduje lepsiu imunitu. Ku jari to uz bolo lepsie, ale az teraz v lete, ked je Tomi doma je uplne bez chorob, tak drzim palce, aby to u Vas prebehlo co najviac bez chorob.


Nestraš... :( no uvidíme..
Obrázok užívateľa
carodejnica
 
Príspevky: 584
Registrovaný: 22 Mar 2011, 17:37
Počet detí: 2
1. dieťa: Naďa
Rokov: 14 rokov, 9 mesiacov, 22 dní
2. dieťa: Matej
Rokov: 11 rokov, 8 mesiacov, 3 dni
Môj status: "Človek sa neutopí preto, lebo sa ponorí, ale preto, lebo zostane pod vodou."
Paolo Coelho

Re: Imunita po ukončení dojčenia?

Neprečítaný príspevokod carodejnica » 27 Aug 2012, 19:26

Norika píše:a je jedno ci ide dojcene alebo nedojcene dieta do skolky? vsetky schytaju chorobu??

Norika, ja som to písala na začiatku, Naďa bola v škôlke od januára, do polovice apríla bola dojčená a nebola chorá ani raz, potom - po odstavení, to začalo... a bol skoro v kuse chorá celý máj a a jún... :?
Obrázok užívateľa
carodejnica
 
Príspevky: 584
Registrovaný: 22 Mar 2011, 17:37
Počet detí: 2
1. dieťa: Naďa
Rokov: 14 rokov, 9 mesiacov, 22 dní
2. dieťa: Matej
Rokov: 11 rokov, 8 mesiacov, 3 dni
Môj status: "Človek sa neutopí preto, lebo sa ponorí, ale preto, lebo zostane pod vodou."
Paolo Coelho

Re: Imunita po ukončení dojčenia?

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 30 Aug 2012, 00:49

Mladsie dojcene deti, co maju starsieho surodenca v kolektive, su na tom obvykle velmi dobre - hlavne pokial to mamicka c kritickom obdobi ako-tak zvlada. Vyhoda je, ze na choroby sa zimunizuju pocas dojcenie, ked im pomaha mamina s MM a potom, ked idu sami do kolektivu, tak su v pohode.

U strednej to bolo urcite v pohode, teraz som zvedava ako s najmladsou od septembra. Ale ta ma o vyhodu naviac - este sa mlieckuje ;) . Kazdopadne dufam, ze to zvladneme.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 5 mesiacov, 7 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 5 mesiacov
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 1 mesiac, 1 deň
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Predchádzajúci

Späť na Rast a zdravie bábätka

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia

cron