co s predkozkou?

diskusia o zdraví, chorobách, raste a vývoji bábätka

co s predkozkou?

Neprečítaný príspevokod babiola » 29 Jún 2012, 22:38

baby poradite mi niekto ako je to s predkozkou?
stahovat? nestahovat? kedy? aky to ma vyvoj?
manzel povedal, ze nechat tak, tak poslucham 8-) ale mam potrebu sa s vami poradit....
babiola
 

Re: co s predkozkou?

Neprečítaný príspevokod tina » 29 Jún 2012, 22:52

uz sa to riesilo i tu viewtopic.php?f=17&t=600 ,ale je pravda, ze sa to nevyriesilo, a ja osobne mam stale pochybnosti, ako to vlastne je... dobre by bolo oprasit temu :)
tina
 
Príspevky: 470
Registrovaný: 25 Mar 2011, 11:29
Počet detí: 0

Re: co s predkozkou?

Neprečítaný príspevokod akdarka » 29 Jún 2012, 22:57

Nestahovala som, pred pár týždňami som vo vani skusala a išla trochu dole. Ale nesilila som to ..do 3rokov neriesim a som presvedčená, že problém nebude a maly si to "ponatahuje sám"...
akdarka
 
Príspevky: 935
Registrovaný: 22 Mar 2011, 06:36
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 27 dní
Môj status: "Stratené je len to, čoho sa sami vzdáme."

Re: co s predkozkou?

Neprečítaný príspevokod Kandy » 29 Jún 2012, 23:21

Nám lekárka kázala sťahovať. Tak občas skúsim, nech jej nemusím klamať. No ale to ako si ju malý ponaťahuje, keď je bez plienky, na to sa veru ja nechytám. :mrgreen:
Kandy
 
Príspevky: 186
Registrovaný: 16 Mar 2012, 10:34
Počet detí: 1
1. dieťa: Maťko
Rokov: 12 rokov, 9 mesiacov, 18 dní
2. dieťa: Jurko
Rokov: 9 rokov, 9 mesiacov, 3 dni

Re: co s predkozkou?

Neprečítaný príspevokod Anna » 30 Jún 2012, 09:37

Ja sťahujem od začiatku, ide to pekne, ale asi pred mesiacom som spôsobila nejakú ragádu, lebo mi hlásil, že pipík štípe, tak som ho vykúpala v tymiáne asi dvakrát a ono to asi za 5 dní pominulo...však urológ to tiež vo veku 2-3 rokov robí nasilu, takže nejaká miniragáda nie je problém...ale zase nikoho nenahováram na experimenty, ja som zdravotník, takže som to akotak vyhodnotila .Na fóre je aj urologička, je viac kompetentná, ale podľa mňa je všetko tak individuálne, že nemá význam na "ulici" niekoho liečitˇ.
Anna
 
Príspevky: 389
Registrovaný: 23 Sep 2011, 21:50
Počet detí: 1
1. dieťa: Martin
Rokov: 13 rokov, 9 mesiacov, 24 dní

Re: co s predkozkou?

Neprečítaný príspevokod tina » 30 Jún 2012, 10:56

anna, myslela si kinsi? ona napisala tento prispevok, dovolim si ho sem vlozit:

"Článok je podľa mňa výborný. I medzi urológmi nie je úplna jednota, čo sa týka správneho prístupu k starostlivosti o predkožku u malých chlapcov, v čom je ale úplná zhoda je to, že do roka by sa s predkožkou nemalo manipulovať - omývať penis len z von, rozhodne nepreťahovať - v tomto veku je jednak fyziologicky predkožka úzka, aby nebolo možné ju zťahovať a predstavovala ochrannú vrstvu nad jemným glansom a navyše sú často medzi ňou a žaluďom jemné zrasty. Každým sťahovaním sa táto jemná kožtička vystavuje riziku vzniku mikrotráum (malilinkých, čo i okom neviditeĺných trhliniek), ktoré sa ako všetky rany hoja už menejhodnotným tkanivom (jazva), ktoré je tuhšie a nemá povodnú elasticitu. Tým pádom sa zarába na menej poddajnú, užšiu predkožku a predisponuje k vzniku fimózy vo vyššom veku.
Po minimálne roku (niektorý doporučujú i neskor) sa doporučuje začať s jemným uvoľnovaním predkožky - ak je evidentne ešte úzka, dá sa lokálnemu zjemneniu a roztiahnutiu dopomocť krátkou krátkodobou lokálnou aplikáciou kortikoidu. Ak ale pretrvávajú zrasty medzi glansom a predkožkou ako najvhodnejšie sa javí rýchle jednorázové prerušenie sondou, nie ťahaním predkožky, nakoľko pri ťahu za predkožku pri pevnejších zrastoch opať može dojsť skor ku trhlinkám v predkožke ako k rozrušeniu zrastu."

clanok: http://www.rodina.cz/clanek5274.htm

napisala ho 2.10.2006 MUDr. Jana Kaprinayová (Máma a já)
zaver clanku: "Většina chlapců se rodí s úzkou, neretraktibilní předkožkou, která není separovaná od glansu. Postupem vývoje (jehož rychlost je vysoce individuální) dojde k jejímu uvolnění. nikdy tento vývoj neurychlujte! Jediné, čeho si je dobré všimnout, je dostatečně silný proud moče. Po pubertě je u převážné většiny chlapců předkožka uvolněná." - v clanku pise, ze u 99% chlapcov!
(to znamena ze priroda to mozno zariadila mudro a netreba nic neprirodzene nasilu riesit?)

to ze vacsina urologov sa zhodne aspon na tom, ze po roku, ci viac, uz treba zacat predkozku pretahovat, este nemusi nic znamenat...totiz moze to byt tak s urologmi ohladom nazorov na predkozku, ako s pediatrami ohladom nazorov na dojcenie, vsak vieme ako... ze jednoducho velka cast z nich nema spravne informacie atd...
tina
 
Príspevky: 470
Registrovaný: 25 Mar 2011, 11:29
Počet detí: 0

Re: co s predkozkou?

Neprečítaný príspevokod Kandy » 30 Jún 2012, 14:08

Ja som tiež proti preťahovaniu, lebo ako to bolo kedysi v prírode? Hádam mi nechcú povedať, že v praveku matky preťahovali svojim deťom predkožku. :mrgreen: A prúd moču má celkom slušný, keď nám z dvoch metrov ocikal gauč. :-) Ináč v pôrodnici mi tiež vraveli, že žiadne naťahovanie, proste to mám nechať tak a nechytať. :-D
Kandy
 
Príspevky: 186
Registrovaný: 16 Mar 2012, 10:34
Počet detí: 1
1. dieťa: Maťko
Rokov: 12 rokov, 9 mesiacov, 18 dní
2. dieťa: Jurko
Rokov: 9 rokov, 9 mesiacov, 3 dni

Re: co s predkozkou?

Neprečítaný príspevokod Anna » 30 Jún 2012, 15:20

Ja nepreťahujem nasilu, normálne pokiaľ ide, glans má odhalený, to, že tam mal nejakú mikroragádu neznamená , že som mu razanciou niečo sťahovala, normálne prirodzene mu pretiahnem a umyjem. Teraz ma pri sprchovaní upozorňuje, že treba pretiahnuť, preto predpokladám, že to nie je pre syna bolestivé.
Anna
 
Príspevky: 389
Registrovaný: 23 Sep 2011, 21:50
Počet detí: 1
1. dieťa: Martin
Rokov: 13 rokov, 9 mesiacov, 24 dní

Re: co s predkozkou?

Neprečítaný príspevokod Anna » 30 Jún 2012, 15:22

Mimochodom Kandy, pozerám, že syn má rok, srdečne blahoželám.
Anna
 
Príspevky: 389
Registrovaný: 23 Sep 2011, 21:50
Počet detí: 1
1. dieťa: Martin
Rokov: 13 rokov, 9 mesiacov, 24 dní

Re: co s predkozkou?

Neprečítaný príspevokod babiola » 30 Jún 2012, 15:28

tina, vyborny clanok! presne ako pises, nie kazdemu lekarovi sa da verit. tato doktorka tam uvadza kopec aktualnych vyskumov uplne ma presvedcila.
dakujem aj za vase osobne skusenosti baby :)

ja osobne som si tuto temu uplne uzatvorila. vdaka :goodjob:
babiola
 

Re: co s predkozkou?

Neprečítaný príspevokod shira » 30 Jún 2012, 21:58

U nás túto tému rázne uzavrel manžel, ked som skúšala malému, pokiaľ ide stiahnuť predkožka, a že ďalej už nejde, tak som sa ho opýtala, čo si o tom myslí, či mu to mám sťahovať - on že neróooob necháááj :lol: :lol: :lol:
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 27 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 9 mesiacov, 18 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: co s predkozkou?

Neprečítaný príspevokod Anna » 01 Júl 2012, 14:28

To máš dobre, že ste to s manželom rozoberali, lebo môj na výzvu, že to má robiť on ani neodpovedal.
Anna
 
Príspevky: 389
Registrovaný: 23 Sep 2011, 21:50
Počet detí: 1
1. dieťa: Martin
Rokov: 13 rokov, 9 mesiacov, 24 dní

Re: co s predkozkou?

Neprečítaný príspevokod Kandy » 01 Júl 2012, 22:09

Anna, dakujem k blahozelaniu. Oslavovali sme to dokonca dvakrat. :mrgreen:
Kandy
 
Príspevky: 186
Registrovaný: 16 Mar 2012, 10:34
Počet detí: 1
1. dieťa: Maťko
Rokov: 12 rokov, 9 mesiacov, 18 dní
2. dieťa: Jurko
Rokov: 9 rokov, 9 mesiacov, 3 dni

Re: co s predkozkou?

Neprečítaný príspevokod babiola » 01 Aug 2012, 11:06

A ma niekto skusenost s "vyduvanim" pokozky na penise?
Mne dnes lekarka vydesila, ze okamzite k urologovi, a uplne sa hrozim toho, ze bude chciet robit pomaly obriezku....

Aha co som nasla:

Balooning

Možná jste se setkali s tím, že se při močení vašemu chlapci předkožka vydouvá, proudění moči však nebrání. Donedávna byl tento tzv. balooning fenomén při močení považován za příznak fimózy. Od roku 2002 po usnesení odborníků je považován za příznak odchylování předkožky od žaludu a není ničím patologickým. Není třeba se znepokojovat, balooning fenomén je normálním stadiem vývoje, objevuje se nejčastěji kolem 3. roku života a postupně ustoupí. Je předzvěstí úplné separace předkožky od žaludu před tím, než se stane kompletně retraktibilní. Důležité však je, aby proud moče nebyl omezený.

Balooning fenomén bez jakýchkoliv těžkostí tedy není indikací k chirurgickému zákroku.
(http://www.rodina.cz/clanek5274.htm)

Strasne som sa chcela urologovi vyhnut a predsa nas to teda caka :(
Poteste ma niekto, ze ste to tiez mali... :(
babiola
 

Re: co s predkozkou?

Neprečítaný príspevokod Kandy » 01 Aug 2012, 11:44

Myslím, že niečo také má aj Maťko. Ja som myslela, že to je normálne. To ho vaša lekárka videla cikať, či ako na to došla? Však je ešte maličký.
Minule nám lekárka vravela, že Maťko má trochu užšiu predkožku, že máme preťahovať. Ale prúd moču má podľa mňa dobrý, tak to nejak nepreháňam, nech mu náhodou neuškodím. Ani sa netvári, že by mal problémy s cikaním. Ináč mne je to osobne jedno, keď bude treba, tak nech mu spravia obriezku. ;)
Kandy
 
Príspevky: 186
Registrovaný: 16 Mar 2012, 10:34
Počet detí: 1
1. dieťa: Maťko
Rokov: 12 rokov, 9 mesiacov, 18 dní
2. dieťa: Jurko
Rokov: 9 rokov, 9 mesiacov, 3 dni

Re: co s predkozkou?

Neprečítaný príspevokod babiola » 01 Aug 2012, 12:18

ja som sa jej pytala, lebo to zase nechcem zanedbat...
tam totiz hrozi vraj (mozno co ja viem) infekcia...

aj matkovi sa naplni mocom pokozka na penise? a robilo sa mu to vzdy? lebo teda vraj to moze byt znak toho, ze sa predkozka uvolnuje - znie mi to logicky co som ja lekar? :)
babiola
 

Re: co s predkozkou?

Neprečítaný príspevokod babiola » 01 Aug 2012, 13:37

babiola
 

Re: co s predkozkou?

Neprečítaný príspevokod Kandy » 01 Aug 2012, 19:55

Ono to vyzerá tak, ako keby sA mu pri cikaní zväčšil penis tam kde má žaluď, takže zrejme je to to, čo popisuješ. Môžem skúsiť odfotiť. :mrgreen: Nezdá sa mi, že to mal od malička mala, ale tak 4-5 mesiacov to má určite. Ja som sa zasa poučila, že sa nemá chodiť k lekárom so všetkým, lebo oni majú tendenciu liečiť len aj keď to v skutočnosti netreba. Asi majú pocit, že by sme boli nespokojné, keby nič neurobili.
Kandy
 
Príspevky: 186
Registrovaný: 16 Mar 2012, 10:34
Počet detí: 1
1. dieťa: Maťko
Rokov: 12 rokov, 9 mesiacov, 18 dní
2. dieťa: Jurko
Rokov: 9 rokov, 9 mesiacov, 3 dni

Re: co s predkozkou?

Neprečítaný príspevokod Lucifera » 01 Aug 2012, 20:49

Babiola, aj Dominikovi sa to robi, ja to neriesim, po vycikani mu jemne stlacim predkozku, vyjdu este 2-3 kvapky mocu a basta. Tie tam nechcem nechavat, aby sa mu to tam nezapalovalo. Inak my sme riesili nieco ine na urologii a toto nikto neriesil. Pedina riesila, len ze ci ma dobry prud mocu a nech mu to tam nezostava.
Obrázok užívateľa
Lucifera
 
Príspevky: 79
Registrovaný: 18 Mar 2012, 22:31
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 1
1. dieťa: Dominik
Rokov: 12 rokov, 3 mesiace, 30 dní

Re: co s predkozkou?

Neprečítaný príspevokod babiola » 01 Aug 2012, 21:03

No to ste ma potesili, lebo pedina spustila total paniku a tvarila sa ako by mal minimalne karcinom :)
babiola
 

Re: co s predkozkou?

Neprečítaný príspevokod babiola » 07 Aug 2012, 13:34

No baby dr. Vavrova na kramaroch velmi mila. Mini dierka je v pohode, balooning patri k procesu uvonovania prekdkozky. Pri kazdom kupani natahovat jemne predkozku a to je vsetko. Ak by sa zapalila davat repik a hociaky olej, najlepsie kuchynsky. Som sa musela stipnut, ci sa mi to nesniva :D
babiola
 

Re: co s predkozkou?

Neprečítaný príspevokod Marika » 07 Aug 2012, 16:51

ahojte. Nesťahovať. Niekde som čítala, že severské štáty to neriešia, ani ked majú chlapci po8 rokov. Svokra mala 3 synov, nerobila s tým nič a všetko OK. Môj syn mal chudák, ked mal 2 roky fimozu. Mal opuchnutý pipik, bolel ho a na dotyk bol aj teplý, teda zápal.Museli mu ju operačne stiahnuť.
Marika
 
Príspevky: 133
Registrovaný: 21 Máj 2012, 20:35
Počet detí: 4
1. dieťa: Dominik-15r
2. dieťa: Miriam-14r
3. dieťa: Lucinka uz v nebi
4. dieťa: Michaela
Rokov: 12 rokov, 2 mesiace
Môj status: ...byť sám sebou a nebyť sám...

Re: co s predkozkou?

Neprečítaný príspevokod Kandy » 07 Aug 2012, 18:15

No tak potom je dobre, že to máš potvrdené aj od odborníka. U nás si naťahuje Maťko sám. Lebo mojim pokusom sa bráni, tak to nechávam na osud a verím, že nie sme natoľko zdegenerovaní, aby sa to nespravilo samo. ;-)
Tak zápal môže prísť asi či sa sťahuje, alebo nesťahuje. Ešte teraz mám v pamäti slová sestričky z pôrodnice, že žiadne naťahovanie ani sťahovanie nemáme robiť. Len ma zneistila pediatrička. Asi nemôže mať naštudované všetko, čo už. :-/
Kandy
 
Príspevky: 186
Registrovaný: 16 Mar 2012, 10:34
Počet detí: 1
1. dieťa: Maťko
Rokov: 12 rokov, 9 mesiacov, 18 dní
2. dieťa: Jurko
Rokov: 9 rokov, 9 mesiacov, 3 dni

Re: co s predkozkou?

Neprečítaný príspevokod gabika78 » 08 Aug 2012, 00:07

od 8 mesiacov sa s Maťkom kúpe muž a ten mu aj sťahuje predkožku a umyje mu pinďa. Sťahuje iba čo to dá.. ale dá sa mu krásne celá stiahnuť. :-D
Obrázok užívateľa
gabika78
 
Príspevky: 448
Registrovaný: 15 Apr 2011, 13:54
Počet detí: 2
1. dieťa: Martinko
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 6 dní
2. dieťa: Romanko
Rokov: 10 rokov, 6 mesiacov, 22 dní
Môj status: Najväčšia liečivá sila je LÁSKA

Re: co s predkozkou?

Neprečítaný príspevokod kinsi » 09 Aug 2012, 13:32

Marika, to čo píšeš ty bola asi skor parafimóza - stav, keď sa zúžená predkožka predsa len stiahne, pretiahne cez žaľuď a nechá tak - ona to totiž može trošku priškrtiť a tým vzniká opuch a začervenanie žaľuďa. Je to veľmi nebezpečný stav - ak sa parafimóza neuvoľní, može dojsť až k odumretiu žaľuďa a to je ďaľší z dovodov, prečo nie je vhodné predkožku u malinkých chlapcov preťahovať.
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 9 mesiacov, 13 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 8 dní

Ďalší

Späť na Rast a zdravie bábätka

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 12 hostia

cron