hnačka a zuby?

diskusia o zdraví, chorobách, raste a vývoji bábätka

Re: hnačka a zuby?

Neprečítaný príspevokod Norika » 13 Jún 2013, 10:20

zacinam byt unavena z okolia,same rady :smecta,biogaia, kulisek,ryza,mrkva..."keby si pocuvala,maly neskonci takto...
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: hnačka a zuby?

Neprečítaný príspevokod quaxi » 13 Jún 2013, 15:45

tak to chcem vidiet, ake pocuvanie dobrych rad ta ochrani pred grcosracim virusom :mrgreen: take choroby su uplne prirodzenou sucastou detstva a netreba cakat, ze sa im clovek vyhne, alebo ze to prejde hned ako si zmyslime. Proste to chce svoj cas, telo sa nedokaze zregenerovat za pol dna a hnacka vacsinou zostava par dni, aj tyzdne. Pozitivne je, ze proti tomuto virusu mu uz zostane imunita, takze ak sa s tym stretne neskor, napr. u vlastnych deti, bude to mat omnoho lahsi priebeh.
quaxi
 
Príspevky: 840
Registrovaný: 08 Dec 2011, 11:48
Počet detí: 2
1. dieťa: Zbojnik
Rokov: 15 rokov, 10 mesiacov, 27 dní
2. dieťa: Potvorka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 27 dní

Re: hnačka a zuby?

Neprečítaný príspevokod Norika » 14 Jún 2013, 11:47

takze,dnes uz vieme,ze je to rotavirus. Ja mam momentalne v sebe prvy stamperlik v zivote,mozem kojit maleho vzhladom na jeho stav? Tuhu stravu nezvlada,aj dr povedala,ze opatrne s jedlom.takze to vidim na dojcenie.malo by mu to stacit nie?
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: hnačka a zuby?

Neprečítaný príspevokod quaxi » 14 Jún 2013, 12:13

jasne, dojcenie staci. Ale uz ti snad coskoro prestane vracat a potom moze jest normalne, len vyrobkom z kravskeho mlieka by som sa vyhla, nam to robilo velmi zle pri rotavire. Priprav sa ze to bude na dlho, prvy rotavirus byva tak 7-10 dni a riedka stolica aj cez 2 tyzdne, len uz potom nie tak casto. A este niekolko tyzdnov (1-4) po odzneni priznakov moze byt infekcny, sice uz pomenej, ale bolo by lepsie sa vyhnut malym babatkam a chorym ludom.
quaxi
 
Príspevky: 840
Registrovaný: 08 Dec 2011, 11:48
Počet detí: 2
1. dieťa: Zbojnik
Rokov: 15 rokov, 10 mesiacov, 27 dní
2. dieťa: Potvorka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 27 dní

Re: hnačka a zuby?

Neprečítaný príspevokod Klemka » 14 Jún 2013, 19:54

Norika píše:takze,dnes uz vieme,ze je to rotavirus. Ja mam momentalne v sebe prvy stamperlik v zivote,mozem kojit maleho vzhladom na jeho stav? Tuhu stravu nezvlada,aj dr povedala,ze opatrne s jedlom.takze to vidim na dojcenie.malo by mu to stacit nie?

Tak to ste teda tú virózu zvládli fantasticky!
Dojčiť môžeš, aj so štamprlíkom a Jankovi samozrejme dojčenie v tomto veku prechodne bude stačiť.
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: hnačka a zuby?

Neprečítaný príspevokod Norika » 14 Jún 2013, 20:03

zjedol dnes 2x ryzu s mäsovou omackou a trocha jablka na olovrant....inac nechce nic....nekakal ani raz, takze to vidim celkom dobre...len neviem, co ine mu mam dat...kedze casto jedavame mliecne vyrobky, stracam napady...bezne na ranajky chlebik s maslom alebo roztieratelnym syrom, dnes ho z toho naplo, takze ani neskusam uz, alebo krupica, alebo prazenica....suche pecivo jest nechce...ani polievky nechce....
inac ten stamperlik mi znizil tvorbu, zas bolo dojcenie boj, ale to sa verim rychlo napravi

a ako je to s tou infekcnostou?? prenasa sa to vzduchom? dotykom? musime tie prve tyzdne sediet zatvoreni doma? sak sa zblaznime....ked sa tak vratim v case späť, maly mal uz take slabe prehananie v nedelu, boli sme vela s ludmi, ci ja , ci on. uz vtedy sme mohli roznasat...v stredu mame ist k logopedicke, asi to odvolat vsak?
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: hnačka a zuby?

Neprečítaný príspevokod quaxi » 14 Jún 2013, 22:41

Norika, najviac infekcne je to predtym, nez sa objavia priznaky a pocas choroby - vtedy sa da preniest aj vzduchom, kvapockovou infekciou. Po chorobe sa to uz prenesie tazsie, jedine tzv. fekalno-oralnou cestou, ale u malych deti to je stale velmi tazke ustriehnut. Nemusi byt infekcny tak dlho, mozno len tyzden, zalezi to aj od presneho typu virusu, niektore su agresivnejsie (ked uz teraz nekaka, tak mate skor nejaky lepsi :-) ), ale aj od jeho stavu imunity. Pre beznych dospelakov, ak ho nepusinkuju, nedojedaju po nom jedlo a pod. to uz nie je nebezpecne, ale pri malych babatkach alebo chorych ludoch by som bola pre istotu opatrnejsia. Prenos vzduchom napr. na ihrisku nehrozi, len by sa nemal capat po inych detoch, nemali by pit ci jest z jednej kopky. Logopedicke zavolaj v utorok a povedz v akom je stave, ona ti povie ci si trufa ho vziat.
Mliecne vyrobky mozu vadit, ale nemusia, takze ked uz nehnackuje, mozes vyskusat, ja s tym mam velmi zle skusenosti, tak by som sa im vyhla, ale mozno mu nebudu vadit.
quaxi
 
Príspevky: 840
Registrovaný: 08 Dec 2011, 11:48
Počet detí: 2
1. dieťa: Zbojnik
Rokov: 15 rokov, 10 mesiacov, 27 dní
2. dieťa: Potvorka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 27 dní

Re: hnačka a zuby?

Neprečítaný príspevokod Norika » 15 Jún 2013, 08:12

no, vecer vyzvracal vsetku ryzu, co zjedol na obed avecer...takze ma pocit, ze nedokaze stravit jedlo vobec

Vratili sme sa o take dva roky dozadu, maly spi 2x denne, a vecer tiez ide hned spat, kebyze sa nedojcime, neviem, co by jedol....navrat k tuhej strave mi pride ako zavadzanie prikrmov...
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: hnačka a zuby?

Neprečítaný príspevokod Mamamima » 15 Jún 2013, 10:31

Norika,

nezufaj, to vsetko sa unormalni, ked sa Janicko z toho vylize. Reaguje uplne normalne na to, aku zataz prekonal a ze je chory. Nechaj mu aspon tyzden. dojcite sa, ked chce, nech spapa, nech spi. On vie najlepsie.
U nas aj po odozneni inych chorobnych priznakov po akejkolvek viroze pretrvava este aspon tyzden nechutenstvo, ale potom sa rozbehnu a velka ma potom kompenzacne obdobie, ked je za dvoch.
Mamamima
 
Príspevky: 499
Registrovaný: 03 Jún 2012, 23:02
Počet detí: 3
Rokov: 15 rokov, 9 mesiacov, 17 dní
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 9 dní
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 9 dní

Re: hnačka a zuby?

Neprečítaný príspevokod Norika » 15 Jún 2013, 13:27

no veru by som si priala aby bolo po. Este v nedelu jeden muz na jednom stretku vravel,ze ma doma 3 chore deti z 5,ze ked je dieta chore,vtedy vas zivot konci. Ja som sa len snazila predstavit si,co tym asi mysli,ked som si myslela,ze doma ma caka zdravy Janko. A on mal ten virus uz vtedy,no prepukol az o den.

Quaxi,ty si vtedy dojcila ked ste to prekonavali?
Maly mal niekedy pred rokom klasicku hnacku vyse 10 dni,ale stale sa mi to zdalo byt lepsie,ako toto.bojim sa,ze mi maly odpadne abo co.viac spi,ako sme hore. Dnes bol hore nejake 3h,uz mame za sebou druhy spanok. Doktorka ma strasila vcera,ze maly uz travi svoj organizmus,kedze stale mal aceton v moci.dnes som nekontrolovala. Stale sme na tom tak,ze ked je vyspaty,chce jest,dnes uz ukazoval na brusko mnam mnam,no ked zje len 3 susta,zbledne a uz mu je zle.a taky je,kym ho neprehna,alebo nevyzvracia.

Ale som rada fakt,ze nas toto postretlo v obdobi dojcenia.naozaj nezavidim nedojcenym detom,viem,ze vtedy nastupuju medikamenty,ale podla mna aj vela stresu z nemocnice,infuzie,liekov,a celkovo.

Klemka mozem sa uplne spolahnut na MM a nemusim davat malemu umele probiotika? A odkial sa vo mne vezmu,ked ja sama trpim priznakmi,ze ich mam malo?
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: hnačka a zuby?

Neprečítaný príspevokod jjjulia » 15 Jún 2013, 15:43

Norika a preco sa tak branis probiotikam?ved momentalne by mu len pomohli.ani vo vacsom mnozstve nie su na skodu.zvlast teraz... ja by som mu ich urcite nasadila,ale jednoznacne treba investovat do viac kmenovych (9 az 12 idealne)drzte sa
jjjulia
 
Príspevky: 155
Registrovaný: 04 Nov 2011, 12:22
Bydlisko: dacov, okres sabinov
Počet detí: 1
1. dieťa: Jonasko
Rokov: 12 rokov, 8 mesiacov, 9 dní
Môj status: pády na bicykli sú súčasťou toho, ako sa naučiť bicyklovať...

Re: hnačka a zuby?

Neprečítaný príspevokod Klemka » 15 Jún 2013, 16:59

Za bežných okolností je v materskom mlieku dostatok probiotických baktérií (aj iných). Ak máš pocit, že je potrebné pridať probiotiká navyše, nie je dôvod mu ich nepodať.
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: hnačka a zuby?

Neprečítaný príspevokod Norika » 15 Jún 2013, 18:01

pretoze som mala pocit,ze je zbytocne davat umele,ked mame MM
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: hnačka a zuby?

Neprečítaný príspevokod Kandy » 15 Jún 2013, 18:03

No napriklad Matka z probiotik dost prehanalo. Aj mi potom vravela imunologicka, ze staci, kak si ja davam probiotika a dojcim, ze u dietata mozu vyvolat hnacky.
Kandy
 
Príspevky: 186
Registrovaný: 16 Mar 2012, 10:34
Počet detí: 1
1. dieťa: Maťko
Rokov: 12 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
2. dieťa: Jurko
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 12 dní

Re: hnačka a zuby?

Neprečítaný príspevokod Klemka » 15 Jún 2013, 19:48

Množstvo probiotík v materskom mlieku je jedna z vecí, ktoré nie je možné ovplyvniť stravou matky (teda ani tým, že matka užíva probiotiká).
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: hnačka a zuby?

Neprečítaný príspevokod Mamamima » 15 Jún 2013, 23:44

Norika,
probiotika obsiahnute v MM su kmene bakterii, ktore kolonizuju tvoju kozu a vyvody mliecnej zlazy. Takze, ak maleho prikladas, co robis, tak urcite dake ziskava. Z tohto pohladu by som sa vedela spolahnut na to, ze ich ma dostatok.
Ale ak chces, z nejakeho dovodu, aby mal este viac, tak mu ich mozes podat. Ja osobne by som popri MM tu potrebu nemala a zazracne uzdravenie by som neocakavala.
Ale chapem, ze ked je dietatku zle, chces vyskusat cokolvek, co by mu mohlo pomoct.

Zelam skore uzdravenie
Mamamima
 
Príspevky: 499
Registrovaný: 03 Jún 2012, 23:02
Počet detí: 3
Rokov: 15 rokov, 9 mesiacov, 17 dní
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 9 dní
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 9 dní

Re: hnačka a zuby?

Neprečítaný príspevokod Norika » 16 Jún 2013, 19:28

tak maly sa dnes pomaly rozjedol, na veceru uz chcel dva chlebiky, hadzal do seba akoby tyzden nejedol :mrgreen: :mrgreen: , co je aj pravda...myslela som, ze skoncime so zapchou, lebo jedol cely den, ale na wc nic, ale nakoniec sa vykakal, len to este nema farbu. boli sme aj 3x von..tak na to,ze je to siesty den, tak super...

myslite,ze sa mohol nakazit chlapcek, ktory si od maleho pozical odrazadlo? maly v tom case nebol pri nom...len ci tie vyrusy mozu byt aj na ruckach bicykla napr. ?
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: hnačka a zuby?

Neprečítaný príspevokod quaxi » 17 Jún 2013, 09:17

Norika, nam probiotika zhorsovali hnacku (aj za normalnych okolnosti z nich ma brutal hnacku), tak som ich zrusila. Ja som v tom case este kojila, ale on uz takmer vobec nechcel pit, aj sa kratko potom odstavil. Prezil to cele na velmi slabom dojceni a kuliskoch (kulisek je zbytocny, ak pije dost MM). Mal to v case, ked bol podvyziveny, takze tiez som si uzila. Ale na druhej strane, mala som pocit ako na dovolenke - on bol v stave ze len lezal a spal, obcas sa pokakal alebo povracal, ale vacsinou vobec nic odomna nepotreboval :-)
Rotavirus moze prezit aj na ruckach z bicykla, ale to by musel mat tvoj syn na rukach virus zo stolice, poriadne ich natriet na rucky z bicykla, ten druhy chlapec by to musel tiez ochytat a ist s takymi rukami do ust... Tazko povedat, ci je to realne. Takto sa asi prenesie len velmi malo virusov a zdrave dieta si s takym mnozstvom poradi aj bez priznakov. Na druhej strane vam choroba este poriadne neskoncila, takze virusov ma v sebe dost vela a je vacsia sanca, ze ich aj na tie rucky bicykla nanesie dostatocne mnozstvo na nakazu. Ten virus je velmi odolny, prezije aj rozne sposoby dezinfekcie, preziva na takmer lubovolnom povrchu a vydrzi tam dlhu dobu...
quaxi
 
Príspevky: 840
Registrovaný: 08 Dec 2011, 11:48
Počet detí: 2
1. dieťa: Zbojnik
Rokov: 15 rokov, 10 mesiacov, 27 dní
2. dieťa: Potvorka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 27 dní

Re: hnačka a zuby?

Neprečítaný príspevokod Norika » 17 Jún 2013, 10:06

niezeby som mu ten bicykel vnucovala, ale ten maly sa nanho jednoducho ako zvedave dieta vrhol... a co ja?? som rovnako infekcna??
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: hnačka a zuby?

Neprečítaný príspevokod quaxi » 17 Jún 2013, 11:25

ved nejako strasne s tym nemusis stresovat - kazde dieta, co sa stretava s inymi ludmi, je stale vystavene riziku chorob, s tym musi kazda mamicka ratat. Prinajhorsom to chyti a bude mat zadarmo ockovanie ;-) Ty si infekcna, ak si to tiez dostala - to by si si naisto vsimla, takze neboj. Ak chodi uz na wc, mate s velkou pravdepodobnostou infekcne priestory wc, ak ho prebalujes, tak prebalovaci pult. Samozrejme tym, ze ho riesis, mas virusy na rukach, oni preziju aj dezinfekcne mydla (tie su totiz na bakterie, nie na virusy), takze si treba ruky umyvat naozaj poctivo. Ale ludia vo vasej domacnosti to bud chytia, alebo (na 99%) to uz prekonali v detstve a teraz to prejdu max. s miernymi priznakmi, v lepsom pripade bez nakazy. Ostatni, ak k vam nejdu na navstevu, sa nemusia bat. Na navstevy pozor, my sme to takto schytali na navsteve po takmer mesiaci od skoncenia choroby, a to syn takmer celu navstevu prespal v kociku na balkone. Aj svokor nas potom prisiel navstivit, ked sme uz boli par tyzdnov zdravi, a schytal to, jeho to takmer zabilo lebo mal kratko po operacii creva, ale proste nam nechcel verit, ze by ho to este mohlo ohrozit a vnutil sa ku nam...
quaxi
 
Príspevky: 840
Registrovaný: 08 Dec 2011, 11:48
Počet detí: 2
1. dieťa: Zbojnik
Rokov: 15 rokov, 10 mesiacov, 27 dní
2. dieťa: Potvorka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 27 dní

Re: hnačka a zuby?

Neprečítaný príspevokod Norika » 17 Jún 2013, 19:05

dnes prisli vysledky mojej mamy,boli negativne.tak mi napadlo,ze maly to mozno schytal na MDD. Den pred vypuknutim choroby sme spali u sestry a nikto od nich to neschytal,ani ked boli s nami na pohotovost.
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: hnačka a zuby?

Neprečítaný príspevokod Norika » 31 Okt 2013, 17:20

no zienky moje, radte...uz sa nedojcime, posledne dva dni ked mu dam prsnik,prisaje sa, hned aj pusti,povie ze staci....cize uz nechce sat...hacick je v tom,ze je chory a od dnes berie ATB....normalne bol dehydrovany uz p prvej horuckovej noci.....ked bol dojceny, nebol dehydrovany tak skoro, mohla som skusat skin to skin a tak zrazat teplotu.....a teraz nic.....prave ho prehnalo,neviem ci z atb :( ..... az teraz mi to dojcenie chyba,,,,ze som bezradna pri chorobe
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: hnačka a zuby?

Neprečítaný príspevokod kinsi » 31 Okt 2013, 18:46

Norika, ale skin to skin možeš aj bez dojčenia skusiť. Inak mi nič nenapada, len stale ponukať nejake pitie.
Ako u Vás prebehlo odstavenie?
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 22 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 3 mesiace, 17 dní

Re: hnačka a zuby?

Neprečítaný príspevokod Norika » 31 Okt 2013, 18:57

kinsi , ak si pamatas, posledny rok bol u nas velmi kriticky, myslim,zeby sa to dalo potiahnut aj dlhsie....keby....ale je zbytocne "kebytovat" ....
mali sme problemy: viewtopic.php?f=6&t=955&p=22698#p22698&
&
ta candida potom presla, neviem uz presne...
frekvencia dojcenia sa nam znizila, posledny polrok som dojcila na uz len pri zaspavani, na obed , vecer, potom nadranom sa prisal, a pri prebrati...
dojcenie mi zacalo vadit, uz aj bez candidozy....na rady mamiciek som teda pristupila k tomu,ze som mu to obmedzila....nadojcil sa,kolko som zniesla a potom som ho odsala a zaspal sam....
to bol prvy z krokov k odstaveniu, nechcem to davat ako navod mamickam, lebo podla mna tie neprijemne pocity boli z mojho zleho psychickeho rozpolozenia mozno...preco ich ine zeny nemaju a mozu v pohde kojit aj 4 5 rokov?
naucil sa teda po dojceni zaspat sam,....
prespal nakoniec celu noc...ale dojcili sme sa , podla tych spankov...
posledne dva mesiace uz nespava na obed, takze vypadlo jedno dojcenie...
medzi tym sme sa aj prestahovali...
posledne tri tyzdne boli moc hekticke, skolka, stahovanie, oslavy....pred dvoma tyzdnami maal svokra oslavu, mali bol hore asi 13h, odkvecol vecer v aute pri svokre, len sme ho dali do postele spal az do rana....
o tri dni na to, zaspal od unavy, na kresle....jedol chrumky, kukal TV, pridem po chvili k nemu a on spi......
o dva dni na to, zaspal sam v posteli, lahli sme si, chcel rozpravku,tak som mu pustila, ja ze ju trochu este popozera, a nakojim ho, a on sa len otocil na bok a zaspal....
posledne dva dni uz nechce sat, ako som pisala, prisaje sa, pusti sa a povie staci, ani nepotiahne...
:cry: :dojcenie: :cry: :dojcenie: :love: :love: :love: :love:
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: hnačka a zuby?

Neprečítaný príspevokod Norika » 31 Okt 2013, 18:59

mna skor trapia tie probiotika, horucka ho uz nekoli.....mame len jogurt a domacu bryndzu..aky jogurt je vhodny?? activia moze byt?? lebo cisty biely mi nezje,,,,a su sviatky neviem ci sa dostanem do lekarne+financie.....
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

PredchádzajúciĎalší

Späť na Rast a zdravie bábätka

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 7 hostia

cron