krce,trasenie a vela prdikov babatka.

diskusia o zdraví, chorobách, raste a vývoji bábätka

krce,trasenie a vela prdikov babatka.

Neprečítaný príspevokod mysicka » 02 Jún 2012, 19:22

pisala som o makovom muzickovi,chlapcekovi,ktory velmi nepriberal do piatich mesiacov vazil okolo 3000 g.po piatich mesiacoch zacal priberat,papa materske mlicko od darkyne a zlom vo vahe nastal,ked darkyna zacala drzat nemliecnu dietu a to na odporucanie nasej gastroenterologicky.momentalne sa stretavame s problemami krcov do noziciek a obcasnymi trasmi viecok a koncatit.z neurologickeho hladiska je nejaky nespecifikovany problem.prosim Vas zienky o radu.prave zaciname pomalicky s prikrmami,je nieco co podavat a ma velky obsah magnezia a vapniku.mozno aj nejaky doplnok vyzivy po ktorom by mojmu chllapcekovi bolo lepsie.dakujem za doteraz prejavene sdielanie,velmi mi to pomaha.
mysicka
 
Príspevky: 9
Registrovaný: 24 Feb 2012, 18:18

Re: krce,trasenie a vela prdikov babatka.

Neprečítaný príspevokod tina » 03 Jún 2012, 09:37

mysicka, maly ma 7 mesiacov? co sa tyka prikrmov, mna napada len : viem ze semena ako mak a sezam obsahuju naj. mnozstvo mineralov (vapnik, horcik, zelezo) - aj v porovnani s orechmi (ktore este nemoze), alebo mliecnymi vyrobkami,,, mozno skusit najskor vyrobit z nich rastlinne mlieka, tie by mozno dobre znasal na zaciatok...
napr. v maku sa uvadza min. 10x viac vapnika ako v mlieku, vraj aj vstrebatelnost je vyborna, no zrejma vo vyluhu je ho menej... v sezame je aj velmi vela zinku napr. -co zlepsuje imunitu a metabolizmus...
tina
 
Príspevky: 470
Registrovaný: 25 Mar 2011, 11:29
Počet detí: 0

Re: krce,trasenie a vela prdikov babatka.

Neprečítaný príspevokod tina » 03 Jún 2012, 14:00

neviem najst, ci sa mozu aspon tie mlieka zo semien...
ale vhodna pre vstrebavanie vapnika je kombinacia vapnik+horcik+zinok
okrem semien, orechov, mleka, vajca ci masa su bohate na ne este najma tieto potraviny:

spenat, brokolica (varene)
celozrnne cestoviny, ovsene vlocky varene (v bielej muke je oproti celozrnnej az okolo 70% strata mineralov a vitaminov)
banan ( horcik)
mlada zelena fazulka, hrasok a tiez cervena sosovica varena

-toto vsetko odporuca aj napr. doktor bukovsky uz od 7 mesiaca, ale ak mate problem s prdikmi tak tie strukoviny asi este nie
tina
 
Príspevky: 470
Registrovaný: 25 Mar 2011, 11:29
Počet detí: 0

Re: krce,trasenie a vela prdikov babatka.

Neprečítaný príspevokod Anna » 04 Jún 2012, 10:24

Mak by som asi nedávala, je to droga a pri takej váhe pečeň nezaťažuj, myslím, že vo svete sa klasicky mak tak ako u nás ani nepredáva...skúsim sa ti pozrieť na magnézium v potravinách a pošlem ti do mailu alebo ako sms, mám takú knihu o jednotlivých surovinách, takže pohľadám, škoda momentálne nie som doma, takže poobede ti určite odpíšem alebo radšej zavolám...
Anna
 
Príspevky: 389
Registrovaný: 23 Sep 2011, 21:50
Počet detí: 1
1. dieťa: Martin
Rokov: 13 rokov, 9 mesiacov, 2 dni

Re: krce,trasenie a vela prdikov babatka.

Neprečítaný príspevokod Anna » 04 Jún 2012, 10:25

Dúfam, že ti ale poradím, ty vieš o strave určite viac ako ja...
Anna
 
Príspevky: 389
Registrovaný: 23 Sep 2011, 21:50
Počet detí: 1
1. dieťa: Martin
Rokov: 13 rokov, 9 mesiacov, 2 dni

Re: krce,trasenie a vela prdikov babatka.

Neprečítaný príspevokod zigi » 06 Jún 2012, 12:19

mysicka gratulujem, ze sa malinkemu polepsilo a pribera! Velmi som vam drzala palce, snad to bude uz len lepsie.
ja som taka internetova mamina a co sa tyka obsahu horcika v potravinach, zacinala som s touto strankou
http://www.magnesium.cz/horcik-v-potrav ... -cerealie/

je tam orientacny obsah horcika na 100g, co si pamatam, jednoznacne najviac je ho v pohankovej celozrnnej muke, kukuricnej muke a bulgure, a zo zeleniny v tepelne upravenom spenate a v articokoch. Takze ja by som robila obilninovo zeleninove kasicky, bulgur je psenicny, neviem ako ste na to so zavadzanim lepku, ale v kazdom pripade, kukuricna a pohankova muka su bezlepkove.

Drzte sa a nech tvoj makovy muzicek krasne rastie a pribera! Vela stastia!
zigi
 
Príspevky: 267
Registrovaný: 05 Jún 2011, 17:55
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 12 dní
2. dieťa: Maťko
Rokov: 6 rokov, 9 mesiacov, 27 dní

Re: krce,trasenie a vela prdikov babatka.

Neprečítaný príspevokod mysicka » 06 Jún 2012, 17:54

ZIENKY VELMI VAM DAKUJEM,PRE MNA JE VASA REAKICA ,KAZDA JEDNA ,PODPORA V TEJTO SITUACII.STE UZASNE.
mysicka
 
Príspevky: 9
Registrovaný: 24 Feb 2012, 18:18

Re: krce,trasenie a vela prdikov babatka.

Neprečítaný príspevokod miška11 » 07 Jún 2012, 21:50

Miška, aj ja na vás myslím a držím palce, nech je všetko v tom najlepšom poriadku. Držkajte sa :)
Obrázok užívateľa
miška11
 
Príspevky: 55
Registrovaný: 05 Aug 2011, 22:39
Počet detí: 1
1. dieťa: Jasmína
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 20 dní

Re: krce,trasenie a vela prdikov babatka.

Neprečítaný príspevokod Anna » 09 Jún 2012, 15:30

Mysicka, prepáč, že reagujem až teraz, ale veľa času nemám a čo neurobím hneď bohužiaľ zabudnem okamžite / v noci stále nespíme a cez deň tiež cca 1-1,5 hod., k tomu akčná povaha/ a ešte musím do roboty a manžel naopak zrejme končí, takže meníme garde...uvídime ako dopadneme...takže ja som našla toto:veľa Mg-ďatle,kukurica,vlašské orechysója, šošovica, cvikla,slnečnicové semienka,kiwi, hrozno,kapusta,karfiol,banány.................potom-kokos. dužina alebo voda, kešu orechy, pomaranč,uhorka,arašidy, gaštany, pór, pšenica a klíčky,paradajky, lieskové orechy,špargľa,zemiaky,kaleráb,ananás, jačmeň,figy,pistácie, mandle, maracuja, hrušky, cícer, zdroj:Zdravie a sila v potrave/2003, predslov Dr. Bukovský/
Anna
 
Príspevky: 389
Registrovaný: 23 Sep 2011, 21:50
Počet detí: 1
1. dieťa: Martin
Rokov: 13 rokov, 9 mesiacov, 2 dni

Re: krce,trasenie a vela prdikov babatka.

Neprečítaný príspevokod tina » 09 Jún 2012, 17:55

mysicka, pomohla by ti ta dvojkniha od Bukovskeho? mam to v pdf - je tam dost podrobne pisane o detskej vyzive
tina
 
Príspevky: 470
Registrovaný: 25 Mar 2011, 11:29
Počet detí: 0


Späť na Rast a zdravie bábätka

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 9 hostia

cron