Vylucne dojcenie pri chorobe.

diskusia o zdraví, chorobách, raste a vývoji bábätka

Vylucne dojcenie pri chorobe.

Neprečítaný príspevokod charlie » 08 Máj 2012, 20:39

Dcera je od soboty chora, mala vysoke teploty, dnes uz teploty ustupili...Odmieta cokolvek, ci uz jest, alebo pit, chce sa iba vkuse dojcit(som vdacna za cicik viac, ako inokedy) Nejedla uz 3 dni. Inak bola dobry jedak, takze sa dost obavam, ci ma teraz dostatok zivin...Ma 15 mesiacov.
charlie
 
Príspevky: 132
Registrovaný: 18 Máj 2011, 09:30
Počet detí: 2

Re: Vylucne dojcenie pri chorobe.

Neprečítaný príspevokod Klemka » 08 Máj 2012, 21:03

Charlie, to je nepríjemné, držím palce, nech to čoskoro prejde.
Z hľadiska dojčenia je dobré vedieť, že aj v druhom roku života materské mlieko pokrýva dieťaťu takmer všetky výživové nároky, takže pár dní čisto na materskom mlieku, neznamená žiadny problém. Toto je takisto mimoriadne cenná vlastnosť dojčenia (ktorá ostáva dôležitá aj po druhom roku života), že máme prostriedok, ako dieťa zasýtiť a hydratovať, keď odmieta čokoľvek iné a k tomu ho tento prostriedok jednoducho uspí, upokojí a utíši bolesť, či iné nepríjemné pocity spojené s chorobou.
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: Vylucne dojcenie pri chorobe.

Neprečítaný príspevokod charlie » 08 Máj 2012, 21:35

Dakujem. Dufam, ze jej to staci a ze ju to coskoro prejde.
charlie
 
Príspevky: 132
Registrovaný: 18 Máj 2011, 09:30
Počet detí: 2

Re: Vylucne dojcenie pri chorobe.

Neprečítaný príspevokod akdarka » 08 Máj 2012, 21:44

charlie, presla som tym nedavno - maly mal 19mes. 4dni nejedol vobec nic okrem materskeho mlieka. na 5.den zacal papat. mal normalne "prazenickovu" stolicu. zhodou okolnosti mal potom o par dni odber krvi a vsetko mal v krvnom obraze super.
akdarka
 
Príspevky: 935
Registrovaný: 22 Mar 2011, 06:36
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 5 dní
Môj status: "Stratené je len to, čoho sa sami vzdáme."

Re: Vylucne dojcenie pri chorobe.

Neprečítaný príspevokod charlie » 09 Máj 2012, 21:05

Problem je aj v tom, ze sme sa dojcili uz takmer len v noci (aj ked dost casto), ale uz nemam tolko mlieka, aby bolo na vylucne dojcenie. Ja viem, ze tvorba MM sa prisposobuje dopytu, ale aj ked je na prsniku teraz takmer stale, nema nejak extra pocikane plienky. :(
charlie
 
Príspevky: 132
Registrovaný: 18 Máj 2011, 09:30
Počet detí: 2

Re: Vylucne dojcenie pri chorobe.

Neprečítaný príspevokod carodejnica » 09 Máj 2012, 22:11

Ahoj charlie, keď moja dcéra mala dva roky (presne 23 mesiacov), boli sme týždeň v nemocnici s obojstranným zápalom stredného ucha, odmietala nemocničnú stravu, a nielen to, manžel jej doniesol pár krát z domu obed, veci čo normálne miluje, ako vývar, či zemiakovú kašu, ale nič... sem tam zjedla rožok, brumíka alebo jogurt... inak bola dojčená, a vyžadovala si dojčenie veľmi často, neviem, nesledovala som sa nejak, či mám, alebo nemám mlieko, proste sa prisala a cucala .. no ale to nebolo všetko, keď sme sa vrátili domov, doniesli sme si z nemocnice kamoša - nejakú brušnú virózu, takže dva dni grcala a hnačkovala, boli sme aj na infúzkach, na noc v stacionári... vtedy som len výhradne dojčila a ešte zo dva ďalšie dni, kvôli diéte... na tretí deň vykakala zlatožltú voňavú stolicu výhradne dojčeného 2-ročného dieťaťa.. :D No celkom sranda to bola, postupne sa dostala do normálu...
Obrázok užívateľa
carodejnica
 
Príspevky: 584
Registrovaný: 22 Mar 2011, 17:37
Počet detí: 2
1. dieťa: Naďa
Rokov: 14 rokov, 9 mesiacov, 3 dni
2. dieťa: Matej
Rokov: 11 rokov, 7 mesiacov, 15 dní
Môj status: "Človek sa neutopí preto, lebo sa ponorí, ale preto, lebo zostane pod vodou."
Paolo Coelho

Re: Vylucne dojcenie pri chorobe.

Neprečítaný príspevokod charlie » 09 Máj 2012, 22:52

Dakujem velmi pekne za podporu. Ukludnili ste ma. Ked som prisla k doktorke, zastupovala ju ina a povedala som jej, ze nechce nic, iba sa dojcit, doktorka na to: "To je vyborne!Super, ze dojcite!Ak do nej dostanete aspon nejaku vodu, bude to mat ako bonus k tomu" Ta nasa ma "tlaci" do odstavenia, tak ma celkom potesil tento nazor.
charlie
 
Príspevky: 132
Registrovaný: 18 Máj 2011, 09:30
Počet detí: 2

Re: Vylucne dojcenie pri chorobe.

Neprečítaný príspevokod tamoulik » 10 Máj 2012, 00:09

Charlie, moj ma 14 mesiacov a od poslednych 2 chorob odmieta akukolvek stravu okrem MM a prakticky je stale len dojceny a nic mu nechyba, pokial ma nadalej dost pocikanych plienok a je spokojny, tak sa nemas coho obavat.
Obrázok užívateľa
tamoulik
 
Príspevky: 497
Registrovaný: 22 Máj 2011, 22:05
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 3
1. dieťa: Tomáš
Rokov: 15 rokov, 4 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Samuel
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 6 dní
3. dieťa: Izabela
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: On ne voit bien qu´avec le coeur, l´essentiel est invisible pour les yeux (A.de Saint Exupéry)


Späť na Rast a zdravie bábätka

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 6 hostia

cron