Preťahovanie predkožky

diskusia o zdraví, chorobách, raste a vývoji bábätka

Preťahovanie predkožky

Neprečítaný príspevokod misulik » 23 Mar 2012, 00:10

Ahojte dievčatá, prosim poraďte mi, ako riešite vy tento problem u chlapcov? môj bude mať zachvilu 2 rôčky a predkožka sa nám nedá stiahnuť, maximálne po malilinký otvor ako špendlíková hlavička. Hľadám o tom aj informácie na internete, no názory rôzne, niektorí odporúčajú sťahovať a iní zase neriešiť do dvoch rokov...neviem, čo je správne, bojim sa, aby nemal potom s tým nejaké problémy a aby nedaj Bože bol nutný chirurgický zákrok. Naša pediatrička nám doteraz vždy hrozila, že mu to ide len veľmi málo, že už by to mal mať aj pretiahnuté...že do dvoch rokov sa to musí dať, inak mu to budu musieť spraviť nasilu, čo teda by som nedovolila... neviem, ale akosi jej v tomto neverim. Veľmi rada uvítam Vaše názory a skusenosti. dakujem :love:
misulik
 
Príspevky: 38
Registrovaný: 09 Nov 2011, 02:51
Počet detí: 2
1. dieťa: Timinko
Rokov: 13 rokov, 9 mesiacov, 18 dní
2. dieťa: Chiarinka
Rokov: 11 rokov, 1 mesiac, 27 dní

Re: Preťahovanie predkožky

Neprečítaný príspevokod tamoulik » 23 Mar 2012, 00:28

Misulik, naozaj co pediater , to iny nazor. Nasa nam radila pri starsom od roku, ale hlavne opatrne, pri vecernom kupani v teplej vode a iba pokial ide. Ale poznam ine, co radia od dvoch prip troch rokov. Mladsiemu to ide od narodenia krasne same, tak tiez pretahujeme len velmi opatrne, a ze starsiemu by to malo ist este viac, ale zatial neriesim, co ide to ide. Ide skor o to, ze niektori chlapci su viac nachylni na infekcie a mozu sa im tvorit pod predkozkou loziska hnisu, ktore sa potom zapaluju. Pokial s tym problem nemate, tak to rob opatrne pod vodou, pokial ide, nic nasilu.
Obrázok užívateľa
tamoulik
 
Príspevky: 497
Registrovaný: 22 Máj 2011, 22:05
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 3
1. dieťa: Tomáš
Rokov: 15 rokov, 4 mesiace, 6 dní
2. dieťa: Samuel
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 7 dní
3. dieťa: Izabela
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: On ne voit bien qu´avec le coeur, l´essentiel est invisible pour les yeux (A.de Saint Exupéry)

Re: Preťahovanie predkožky

Neprečítaný príspevokod misulik » 23 Mar 2012, 09:28

Tamoulik dakujem za odpoved. Nám naša pediatrička vravela, že mu to mám robiť asi od tých 3 mesiacov. Inak sme s tým problem nikdy nemali (hoci pediatrička zakaždým vravela, že mu to ide len málo atd.), akurat včera večer, ked sme sa kupali, tak som mala pocit, že má akoby taký trošku opuchnutý pipíček. Teraz ráno som to tiež skontrolovala, tak takisto sa mi zdá rovnako opuchnutý, aj predkožka sa mi zdá trošku zdurená. Skusila som mu to jemne potiahnuť, pokiaľ pojde a dnes mu to šlo viac, už ten otvorček bol o dosť väčší, len malý mi dal najavo, že ho to bolí, ani nechcel mi dovoliť, aby som to skušala, čo inokedy mu to nevadilo.... teraz sa bojim, či to nie je nejaká infekciu... a rovnako sa bojim isť s nim k pediatričke, lebo tá je v tomto velmi radikálna a určite by mu to tam robili nasilu... :(
misulik
 
Príspevky: 38
Registrovaný: 09 Nov 2011, 02:51
Počet detí: 2
1. dieťa: Timinko
Rokov: 13 rokov, 9 mesiacov, 18 dní
2. dieťa: Chiarinka
Rokov: 11 rokov, 1 mesiac, 27 dní

Re: Preťahovanie predkožky

Neprečítaný príspevokod Anna » 23 Mar 2012, 21:35

My preťahujeme od narodenia, tak radila pediatrička, teraz mu preťahujem, keď ma napadne -aj pri prebaľovaní. pri každej preventívke nás upozorní, aby nezabudli na praťahovanie.
Anna
 
Príspevky: 389
Registrovaný: 23 Sep 2011, 21:50
Počet detí: 1
1. dieťa: Martin
Rokov: 13 rokov, 9 mesiacov, 2 dni

Re: Preťahovanie predkožky

Neprečítaný príspevokod bejatka » 01 Apr 2012, 11:21

Mne sa zatial najviac pozdava tento clanok

http://www.rodina.cz/clanek5274.htm

Osobne nepretahujem, len tak pri kupani natiahnem a pozmolim, tym sa pekne vycistia odtial vsetky hnusiky a je dobre...
Obrázok užívateľa
bejatka
 
Príspevky: 21
Registrovaný: 29 Mar 2012, 09:58
Bydlisko: Bratislava-Nové Mesto
Počet detí: 1
1. dieťa: dAnielik
Rokov: 12 rokov, 7 mesiacov, 25 dní

Re: Preťahovanie predkožky

Neprečítaný príspevokod kinsi » 02 Apr 2012, 08:41

Článok je podľa mňa výborný. I medzi urológmi nie je úplna jednota, čo sa týka správneho prístupu k starostlivosti o predkožku u malých chlapcov, v čom je ale úplná zhoda je to, že do roka by sa s predkožkou nemalo manipulovať - omývať penis len z von, rozhodne nepreťahovať - v tomto veku je jednak fyziologicky predkožka úzka, aby nebolo možné ju zťahovať a predstavovala ochrannú vrstvu nad jemným glansom a navyše sú často medzi ňou a žaluďom jemné zrasty. Každým sťahovaním sa táto jemná kožtička vystavuje riziku vzniku mikrotráum (malilinkých, čo i okom neviditeĺných trhliniek), ktoré sa ako všetky rany hoja už menejhodnotným tkanivom (jazva), ktoré je tuhšie a nemá povodnú elasticitu. Tým pádom sa zarába na menej poddajnú, užšiu predkožku a predisponuje k vzniku fimózy vo vyššom veku.
Po minimálne roku (niektorý doporučujú i neskor) sa doporučuje začať s jemným uvoľnovaním predkožky - ak je evidentne ešte úzka, dá sa lokálnemu zjemneniu a roztiahnutiu dopomocť krátkou krátkodobou lokálnou aplikáciou kortikoidu. Ak ale pretrvávajú zrasty medzi glansom a predkožkou ako najvhodnejšie sa javí rýchle jednorázové prerušenie sondou, nie ťahaním predkožky, nakoľko pri ťahu za predkožku pri pevnejších zrastoch opať može dojsť skor ku trhlinkám v predkožke ako k rozrušeniu zrastu.
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 22 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 3 mesiace, 18 dní

Re: Preťahovanie predkožky

Neprečítaný príspevokod misulik » 18 Apr 2012, 00:45

Po minimálne roku (niektorý doporučujú i neskor) sa doporučuje začať s jemným uvoľnovaním predkožky - ak je evidentne ešte úzka, dá sa lokálnemu zjemneniu a roztiahnutiu dopomocť krátkou krátkodobou lokálnou aplikáciou kortikoidu. Ak ale pretrvávajú zrasty medzi glansom a predkožkou ako najvhodnejšie sa javí rýchle jednorázové prerušenie sondou, nie ťahaním predkožky, nakoľko pri ťahu za predkožku pri pevnejších zrastoch opať može dojsť skor ku trhlinkám v predkožke ako k rozrušeniu zrastu.[/quote]

Kinsi, prosim ťa mohla by si mi napísať viac o tom, čo sa týka toho kortikoidu. Priznám sa, že o tom som ešte nepočula...Je to nejaký prípravok, dostanem to v lekárni, ako sa užíva? my máme myslim, presne tento problem - predkožka je u neho naozaj dosť uzka, v podstate sa vôbec nedá ani trošku stiahnuť a už bude mať dva roky, tak by som chcela nájsť na to nejaké prijateľné riešenie... dakujem
misulik
 
Príspevky: 38
Registrovaný: 09 Nov 2011, 02:51
Počet detí: 2
1. dieťa: Timinko
Rokov: 13 rokov, 9 mesiacov, 18 dní
2. dieťa: Chiarinka
Rokov: 11 rokov, 1 mesiac, 27 dní

Re: Preťahovanie predkožky

Neprečítaný príspevokod kinsi » 19 Apr 2012, 15:46

Lokálny kortikoidný krém je napr. Triamcinolon. Obávam sa ale, že ho bez predpisu nezískaš, že Ti ho nepredajú, ale možno sa mýlim. Inak, ak by ti ho predali, nie je to drahý liek, takže z tohto hľadiska by ti recept nechýbal. Skor je na zváženie, či by nebolo dobré zájsť za nejakým detským urológom, ktorý by posúdil, či je krém vhodný a ako dlho ho aplikovať. Bežná dĺžka je cca 4 týždne, max.6, nanáša sa v tenkej vrstve, z von, 2x denne. Doležité je, aby v čase liečby nebola predkožka napríklad zapálená, aj preto je vhodné, keď ju pred liečbou vidí nejaký lekár. Odkiaľ si?
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 22 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 3 mesiace, 18 dní

Re: Preťahovanie predkožky

Neprečítaný príspevokod misulik » 19 Apr 2012, 23:16

dakujem Kinsi, ja som zo žiaru nad hronom...nepoznám tu vela lekárov, no skusim pozisťovať, no určite k našej pediatričke nechcem ísť, lebo ako som spomínala, ona je velmi radikálna a hlavne - ona vie všetko najlepšie, čiže ja nemám šancu jej niečo hovoriť čo a ako...
misulik
 
Príspevky: 38
Registrovaný: 09 Nov 2011, 02:51
Počet detí: 2
1. dieťa: Timinko
Rokov: 13 rokov, 9 mesiacov, 18 dní
2. dieťa: Chiarinka
Rokov: 11 rokov, 1 mesiac, 27 dní

Re: Preťahovanie predkožky

Neprečítaný príspevokod vejula » 20 Apr 2012, 08:20

baby poradte. Ja som sice malemu prvy rok takmer vôbec, velmi zriedka mierne sťahoval predkožku ale naša pediatrička vždy ked sme boli na kontrole tak to sťahovala silnejšie ako ja. Momentalne ma 2 roky. Naša pediatrička nam na poslednej poradni v 15 mesiacoch vypisala listoček k urologovi že do 2 rokoch s nim mam isť na stiahnutie predkožky. Ja si vôbec niesom ista či tak skoro. Počula som vraj sa to viacerym chlapcom aj tak potom zrastlo. Tak rozmyšlam že počkam do tych 3 rokoch ako to bude vyzerať, lebo potom mame dalšiu poradnu a ked dr zisti že som nebola tak nebude nadšena. Čo by ste robili vy?
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 13 rokov, 11 mesiacov, 19 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 25 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: Preťahovanie predkožky

Neprečítaný príspevokod kinsi » 20 Apr 2012, 08:36

Vejula, tebe konkretne by som poradila, aby si skočila v žiline (si zo ZA?)do ambulancie za mojim otcom, roky robil detskeho urologa a myslim, že z ďaleka nie je nejaky radikalny a ak nebudeš suhlasiť malému nebude nič nasilu robiť. Kľudne sa možeš i na mňa odvolať, že sme kamošky a ak mi povieš, kedy budeš objednana, možem mu to povedať aj ja. Robí v ambulancii pri Kauflande, pri Dubni, v žilpe, len má hrozne veľa pacientov a tak sa musíte dopredu objednať.
V okoli žiaru nad Hronom naozaj nikoho nepoznam :( tam ozaj nikoho neporadím, mrzí ma to.
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 22 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 3 mesiace, 18 dní

Re: Preťahovanie predkožky

Neprečítaný príspevokod vejula » 20 Apr 2012, 08:39

jej dakujem. Ano som zo ZA... Takže by mi poradil čo s tym? To by bolo fajn.... Prosim napišeš mi do IP meno aby som ho mohla vyhladať? Ďakujem :-)
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 13 rokov, 11 mesiacov, 19 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 25 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: Preťahovanie predkožky

Neprečítaný príspevokod tina » 20 Apr 2012, 09:11

tiez som rozmyslala nad touto "chybou"predkozky, ale ja verim, ze netreba zasahovat, pokial nebude mat syn koli tomu nejaky problem napr. s infekciou...ten clanok co poslala bejatka, sa mi zda velmi logickym spravnym pohladom na vec. Nasa pediatricka to zatial ani nekontrolovala. Ale keby daco, odmietla by som, a argumentovala tym, co napisala kinsi, ze kedze "i medzi urológmi nie je úplna jednota", radsej by som pockala.
tina
 
Príspevky: 470
Registrovaný: 25 Mar 2011, 11:29
Počet detí: 0


Späť na Rast a zdravie bábätka

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 14 hostia

cron