umývanie zúbkov u dieťatka

diskusia o zdraví, chorobách, raste a vývoji bábätka

umývanie zúbkov u dieťatka

Neprečítaný príspevokod kinsi » 04 Jan 2012, 16:59

Chcela by som sa opýtať, či umývate zúbky, ak áno, ako často, či s pastou, od akého veku? My občas, keď si mi umývame zuby, alebo i mimo toho, dávame malej kefku, nech si "umýva". Robí to rada, samozrejme, len ju viac menej hryzie. Pastu nedávam, ja neumývam, ani neplánujem zatiaľ. Musím sa priznať, že ja osobne som si zuby ako dieťa neumývala veľmi dlho, hádam až do strednej a mala som vždy najmenej kazov, myslím, že jeden , alebo dva vo veku cca 15 rokov. Shira, mohla by si prosím, pridať aj tvoj názor? Dúfam, že ma za moj postoj neukameňujete, ani Vás moc nepohorším :)
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 9 mesiacov, 12 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 7 dní

Re: umývanie zúbkov u dieťatka

Neprečítaný príspevokod Anna » 04 Jan 2012, 17:40

Ja umývam dvakrát denne, lebo už má osem zubov, po raňajkách asi po hodine a večer pred spaním stieravo, ale krúživo je O.K., náš malý si dá umyť v pohode, nie je to samozrejme úplne ideálne, ale stihnem ako potrebujem...najprv sa hneval, ale na určitých veciach ja trvám / aj umývynie rúk pred jedlom/, potom to bude podmienený reflex, každý večer pýta knihu na spanie a kefku, dokonca mu dám zubnú niť, lebo si ju rád popreťahuje v ústach, má aj taký flosspick, lebo vidí moje medzizubné kefky, ale niekedy mu v rámci hrania použijem aj medzizubnú kefku, aby to poznal...strihanie nechtov je čosi obdobné-cez hnev a teraz nechty aj pílnikujem. Pastu nepoužívame, lebo by ju jedol, ale tú nepoužívam ani ja, iba dvakrát v týždni si po umytí zubov vypláchnem ústa Elmex ústnou vodou. Ak má jeden dva zuby stačí umyť gázou.
Anna
 
Príspevky: 389
Registrovaný: 23 Sep 2011, 21:50
Počet detí: 1
1. dieťa: Martin
Rokov: 13 rokov, 9 mesiacov, 23 dní

Re: umývanie zúbkov u dieťatka

Neprečítaný príspevokod gabika78 » 04 Jan 2012, 18:38

my máme detsku zubnú pastu od Weledy.. a píšu na nej, že vraj "nevadí" ak ju bábo spapká... Máte k tomu nejaký názor bo poznatok.. :-))) uvítam
Obrázok užívateľa
gabika78
 
Príspevky: 448
Registrovaný: 15 Apr 2011, 13:54
Počet detí: 2
1. dieťa: Martinko
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 5 dní
2. dieťa: Romanko
Rokov: 10 rokov, 6 mesiacov, 21 dní
Môj status: Najväčšia liečivá sila je LÁSKA

Re: umývanie zúbkov u dieťatka

Neprečítaný príspevokod estterka » 04 Jan 2012, 19:03

ja tiez neviem ako dalej. kedze hanka ma uz dierky v zubkoch a povlak hned od dasienka,alebo teda tie kriedove skvrny. kefku nechce ani vidiet,obcas sa snazim nasilne,ale to je tiez na nic-ked neotvori vobec usta,neviem vycistit a zas sa bojim,ze takto jej to zprotivym uplne..mame tiez tu pastu od weledy,lebo som si povedala,ze radsej nech minimum z tej pasty zje,ako mat rozhnite zubky,ale ani tato finta nepomohla..
estterka
 
Príspevky: 555
Registrovaný: 24 Mar 2011, 08:57
Počet detí: 1
1. dieťa: Hannah
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 26 dní

Re: umývanie zúbkov u dieťatka

Neprečítaný príspevokod shira » 04 Jan 2012, 19:09

Aj my ju mame. Po neuspesnych snahach o poriadne cistenie som kupila elektricku kefku, taku uplne obycajnu a na to mu dam trochu tej pasty, ale ozaj len milimeter. Tak si necha pekne vycistit zuby, konecxne. On dost pije ovocne a zeleninove stavy a obcas ozuzlava rozok, takze sa snazim cistit poriadne aspon raz denne. Dufam, ze vekom sa bude jeho spolupraca zlepsovat. Inak elektricke kefky odporucam az po "zaskoleni" podla mna to nie je az take jednoduche pouzivat.
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 26 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 9 mesiacov, 17 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: umývanie zúbkov u dieťatka

Neprečítaný príspevokod shira » 04 Jan 2012, 19:16

Kinsi viewtopic.php?f=17&t=494 aj tu sme nieco popisali.
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 26 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 9 mesiacov, 17 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: umývanie zúbkov u dieťatka

Neprečítaný príspevokod tina » 04 Jan 2012, 23:27

nas si tiez nenecha vycistit zuby, uz som vyskusala vsetko mozne, ani po dobrom ani po zlom, ani kefkou ani gazou... akurat je ochotny chvilu do kefky hryzt. Trapi ma to, lebo ma na jednom zubku maly svetlozlty flak. Davam mu po jedle hryzkat mrkvu, kalerab, alebo jablko, ale pochybujem, ze to staci. Ak viete nieco poradit, tak budem velmi rada
tina
 
Príspevky: 470
Registrovaný: 25 Mar 2011, 11:29
Počet detí: 0

Re: umývanie zúbkov u dieťatka

Neprečítaný príspevokod andrejka » 04 Jan 2012, 23:52

Ahojte, nam pomohlo, ak maly videl, ako si tato tiez umyva zuby. Sice stane sa, ze niekedy nechce otvorit pusu, lebo chce tatovi umyvat zuby on :D , ale ovela viac si necha zubky vycistit, aj ked to samozrejme nie je dokonale :)
andrejka
 
Príspevky: 13
Registrovaný: 23 Aug 2011, 18:49
Bydlisko: TT
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 2 dni
Môj status: Najkrajším a asi aj najodvážnejším rozhodnutím v živote človeka je mať dieťa - navždy necháte svoje srdce chodiť vedľa Vás :) ♥

Re: umývanie zúbkov u dieťatka

Neprečítaný príspevokod Anna » 05 Jan 2012, 09:23

Je to presne o tom,že dieťa musí vidieť rodičov ako si umývajú zuby čo najčastejšie a so všetkým, čo používajú, ja si cez deň vezmem jednozväzkovú a len tak pri hre/ najčastejšie pracujeme s legom/ si čistím zuby.
Anna
 
Príspevky: 389
Registrovaný: 23 Sep 2011, 21:50
Počet detí: 1
1. dieťa: Martin
Rokov: 13 rokov, 9 mesiacov, 23 dní

Re: umývanie zúbkov u dieťatka

Neprečítaný príspevokod tina » 05 Jan 2012, 17:26

to bolo prve, ze sme pred nim umyvali zuby, no nenadchli sme ho, aby si nechal od nas vycistit, tak sme skusali vzdy jeden druhemu, potom jeho oblubenemu prasiatku, krokodilovi a jemu dokruhu (take hry ho velmi bavia), ale nic, chce vsetko robit sam... :(
tina
 
Príspevky: 470
Registrovaný: 25 Mar 2011, 11:29
Počet detí: 0

Re: umývanie zúbkov u dieťatka

Neprečítaný príspevokod Anna » 06 Jan 2012, 10:45

Ja som to tiež robila nasilu zo začiatku, ale stále som mu rozparávala takú rozprávku/ vymyslela som si/ ako medveď chcel hrýzť jablko atď., ale stále zdôrazňujem čo je bolesť, že toto nebolí, to už každý vie , čo pomáha, my už teraz aj soplíky poodsávame v pohode, kvapky do očí v pohode, možno je to aj dieťaťom, náš malý je síce temprament ako remeň ,ale na druhej strane disciplinovaný, sú veci, v ktorých s manželom nepoľavujeme i keď mi plač srdce trhá...nuž,ale zdravie je dôležité.
Anna
 
Príspevky: 389
Registrovaný: 23 Sep 2011, 21:50
Počet detí: 1
1. dieťa: Martin
Rokov: 13 rokov, 9 mesiacov, 23 dní

Re: umývanie zúbkov u dieťatka

Neprečítaný príspevokod lucikan » 06 Jan 2012, 22:55

Ja mam nejak paniku z toho, ze maly bude mat nejaky kaz. Umyvame zuby aj tri styri krat za den, rano, vecer, a este aj ked je nieco sladke cez den. Da si to v pohode. Skusali sme aj bez pasty, ale to ho moc nebavilo - pasta mu strasne chuti a len kvoli nej si to necha si myslim. Davam jej minimum, malilinky srafik, nech akoze citi ze tam je. Mame teraz elmex kids, ale prejdeme na weledu, lebo ta je vraj bez fluoru uplne.
Ja si skratka neviem predstavit, ze by ako dvojrocny mal kazy v zubkoch.
Plus je tu este jedna vec, dojcenie v noci, u nas velakrat za noc. Precitala som si na tu temu toho mrte, vraj sa neda s urcitostou povedat, ze nocne dojcenie sposobuje kaz. Ale az tak moc sa mi to nezda, a moc pokoja mi to nepridava pokial ide o tie zuby. Na druhej strane nedokazem a ani nechcem malemu odopierat to nocne kojenie. Preto ta uzkostliva starostlivost o tie zubky cez den.
A nakoniec si to sama privolam, ze ano ;)
lucikan
 
Príspevky: 10
Registrovaný: 12 Dec 2011, 23:17
Počet detí: 1
1. dieťa: Leonard
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 5 dní

Re: umývanie zúbkov u dieťatka

Neprečítaný príspevokod Anna » 07 Jan 2012, 17:25

Čítala som knižku o stravovaní malých detí a tam tiež lekár tvrdil, že MM pravdepodobne nie je príčinou ZK, takže nočné dojčenia sú O.K., MM má veľa ochraných látok , ktoré prevážia to, že sú tam nejaké cukry, ktoré sa rozkladajú na kyseliny.Ale o tom už diskusia bola dosť rozsiahla iba nedávno.
Anna
 
Príspevky: 389
Registrovaný: 23 Sep 2011, 21:50
Počet detí: 1
1. dieťa: Martin
Rokov: 13 rokov, 9 mesiacov, 23 dní

Re: umývanie zúbkov u dieťatka

Neprečítaný príspevokod Norika » 09 Jan 2012, 19:44

lucikan píše:Ja mam nejak paniku z toho, ze maly bude mat nejaky kaz. Umyvame zuby aj tri styri krat za den, rano, vecer, a este aj ked je nieco sladke cez den. Da si to v pohode. Skusali sme aj bez pasty, ale to ho moc nebavilo - pasta mu strasne chuti a len kvoli nej si to necha si myslim. Davam jej minimum, malilinky srafik, nech akoze citi ze tam je. Mame teraz elmex kids, ale prejdeme na weledu, lebo ta je vraj bez fluoru uplne.
Ja si skratka neviem predstavit, ze by ako dvojrocny mal kazy v zubkoch.
Plus je tu este jedna vec, dojcenie v noci, u nas velakrat za noc. Precitala som si na tu temu toho mrte, vraj sa neda s urcitostou povedat, ze nocne dojcenie sposobuje kaz. Ale az tak moc sa mi to nezda, a moc pokoja mi to nepridava pokial ide o tie zuby. Na druhej strane nedokazem a ani nechcem malemu odopierat to nocne kojenie. Preto ta uzkostliva starostlivost o tie zubky cez den.
A nakoniec si to sama privolam, ze ano ;)

lucikan, len aby to u vas nepresiahlo tu hranicu, ze ho kvoli tomu odstavis....ak by MM sposobovalo hocijako zubny kaz, tak potom by vsetky ostatne cicavce museli chodit s pokazenymi zubami....
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 24 dní

Re: umývanie zúbkov u dieťatka

Neprečítaný príspevokod estterka » 09 Jan 2012, 20:26

anna,vies,ono mnozstvo veci prispieva ocividne k tomu,ze deti maju zubne kazy,moje dieta sladke neje nic a ma problemy so zubkami a praveze materske mlieko by to malo pomoct udrzat,aby sa to nesirilo.
estterka
 
Príspevky: 555
Registrovaný: 24 Mar 2011, 08:57
Počet detí: 1
1. dieťa: Hannah
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 26 dní

Re: umývanie zúbkov u dieťatka

Neprečítaný príspevokod tina » 09 Jan 2012, 23:19

estterka, ty si inde pisala, ze tvoja mala uzivala Maltofer kvapky, -aj moj ich bral v 3-4 mesiaci a ma skvrnu akurat na tom zube, co mu prvy vysiel. (a mimochodom tiez neje sladkosti)...nemoze to byt tymi kvapkami? su dost sladke
tina
 
Príspevky: 470
Registrovaný: 25 Mar 2011, 11:29
Počet detí: 0

Re: umývanie zúbkov u dieťatka

Neprečítaný príspevokod estterka » 09 Jan 2012, 23:25

tina,nemala hanka maltofer kvapky,pisala som,ze ma anemiu,ale lieky sme odmietli. hej,zubna lekarka vravela,ze to ma iste z liekov co berie na anemiu-ale to som nekomentovala,ze neberie ziadne. myslim si skor,ze to nejak vyustili vsetky jej problemy zvnutra aj na zubkoch :/
estterka
 
Príspevky: 555
Registrovaný: 24 Mar 2011, 08:57
Počet detí: 1
1. dieťa: Hannah
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 26 dní

Re: umývanie zúbkov u dieťatka

Neprečítaný príspevokod Anna » 10 Jan 2012, 12:44

Všetky škvrny by mal vidieť zubár, lebo deti hlavne po ATB môžu mať hnedé škvrny na predných zuboch/tam si to samozrejme všimnú rodičia/, mechanizmus vzniku je jednoduchý: každý má v puse bakaktérie v rôznom pomere, ktoré si žijú v dobrých susedských vzťahoch, ale ATB vyhubia niektoré aj v puse, takže sa niektoré akokeby pomnožili a niekedy to môžu byť tie, ktoré radi hltajú pigmenty z potravy, také dačo sa až tak nejako nemuí akútne riešiť, postupne /nie do týždňa!/ to ustupuje samo, alebo sa to vyleští...ja som toho príkladom, nemám to po ATB ,ale hormonálne zmeny, nie, ani milenca nemám, lebo aj to je spôsob ako získať baktérie zadarmo, ale tiež mám predné dolné a horné zuby a tiež medzizubné priestory hnedo sfarbené, ččistiť môžem ako chcem, ale je to O.K:, dá sa to riešiť chce to trpezlivosť a schopnú dentálnu hygieničku, takže sa to vylepšuje a objavuje sa to, čoraz v dlhších intervaloch, to sú ale potvorky tie baktérie, takže netreba sa ľakať i keď pohľad môže byť beznádejný...týmto vyzdvihujem prácu MUDr. Serafínovej v KK a jej dcéry Zuzany, ktoré sú naozaj motivované, zubári a hygieničky ich poznajú z i TOP-u. Norika, odporúčam ti návštevu u nich/ dojčenie až tak s nimi nepreberaj, ale na hygienu sú super/. A ešte jeden ich dlhodobý poznatok, keďže sa venujú aj tým takým netabletkovým metódam, tak rokmi vypozorovali, že pokazené mliečne zuby naozaj súvisia s chorobou príslušného orgánu, takže nie jedného rodiča delegovali naspäť k pediatrovi.
Anna
 
Príspevky: 389
Registrovaný: 23 Sep 2011, 21:50
Počet detí: 1
1. dieťa: Martin
Rokov: 13 rokov, 9 mesiacov, 23 dní

Re: umývanie zúbkov u dieťatka

Neprečítaný príspevokod estterka » 10 Jan 2012, 13:26

nasa nema skvrny,pigmentove,ale dierky,biele a na dvoch zubkoch od dasna do polky zubka,hoc este nie su cele vonku tie biele skvrny o ktorych pisala shira. osetrit sa to neda nijak zatia. zubarka ani tie dierky nevidela,lebo sa nedalo malej pozriet do ust,strasny stres to pre nu bol.
estterka
 
Príspevky: 555
Registrovaný: 24 Mar 2011, 08:57
Počet detí: 1
1. dieťa: Hannah
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 26 dní

Re: umývanie zúbkov u dieťatka

Neprečítaný príspevokod lucikan » 10 Jan 2012, 23:40

lucikan, len aby to u vas nepresiahlo tu hranicu, ze ho kvoli tomu odstavis....ak by MM sposobovalo hocijako zubny kaz, tak potom by vsetky ostatne cicavce museli chodit s pokazenymi zubami....[/quote]

No to ja praveze odmietam (myslim odstavit ho kvoli tomu potencialnemu zubnemu kazu), preto som sa snazila o tom cosi docitat, lebo zase aku taku podporu od odbornikov potrebujem a je pravda, ze som sa stretla len s konstatovanim, ze tam nie je priama pricinnost.
Cely tento moj strach spustila kakoska, ktora mi priniesla hrozny priklad -jej znama zo dna na den (!) odstavila maleho od nocneho dojcenia ked mal asi rok aj styri mesiace pretoze mal kaz na zube a zubar sa vyjadril "okamzite prestante v noci dojcit, to je z toho". Ja uz som obrnena tym co som si precitala, mna zubar nezaskoci, ale povazujem nieco take za hrozne. Kamoska to konzultovala aj so svojou zubarkou a ta to iste cez kopirak...ze najneskor v roku a pol prestante v noci dojcit. A kamoska presne kvoli tomu chce prestat. To ze ja jej podsuvam clanky z netu nema efekt, lebo zubar je zubar, konkretna osoba s autoritou...smutne, ze ti ludia su nedovzdelani a neuvedomuju si silu svojich slov.
lucikan
 
Príspevky: 10
Registrovaný: 12 Dec 2011, 23:17
Počet detí: 1
1. dieťa: Leonard
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 5 dní

Re: umývanie zúbkov u dieťatka

Neprečítaný príspevokod Norika » 11 Jan 2012, 13:24

lucikan píše:lucikan, len aby to u vas nepresiahlo tu hranicu, ze ho kvoli tomu odstavis....ak by MM sposobovalo hocijako zubny kaz, tak potom by vsetky ostatne cicavce museli chodit s pokazenymi zubami....


No to ja praveze odmietam (myslim odstavit ho kvoli tomu potencialnemu zubnemu kazu), preto som sa snazila o tom cosi docitat, lebo zase aku taku podporu od odbornikov potrebujem a je pravda, ze som sa stretla len s konstatovanim, ze tam nie je priama pricinnost.
Cely tento moj strach spustila kakoska, ktora mi priniesla hrozny priklad -jej znama zo dna na den (!) odstavila maleho od nocneho dojcenia ked mal asi rok aj styri mesiace pretoze mal kaz na zube a zubar sa vyjadril "okamzite prestante v noci dojcit, to je z toho". Ja uz som obrnena tym co som si precitala, mna zubar nezaskoci, ale povazujem nieco take za hrozne. Kamoska to konzultovala aj so svojou zubarkou a ta to iste cez kopirak...ze najneskor v roku a pol prestante v noci dojcit. A kamoska presne kvoli tomu chce prestat. To ze ja jej podsuvam clanky z netu nema efekt, lebo zubar je zubar, konkretna osoba s autoritou...smutne, ze ti ludia su nedovzdelani a neuvedomuju si silu svojich slov.[/quote]
debata o tom,ako uz pediatri uskodili a skodia mamickam svojimi radami bola, je to fakt alarmujuce :( ...ale mame na fore uz dve stomatologicky :-D tak snad aspon oni urobia akotaku osvetu
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 24 dní

Re: umývanie zúbkov u dieťatka

Neprečítaný príspevokod tina » 12 Jan 2012, 17:18

Anna píše:Všetky škvrny by mal vidieť zubár, lebo deti hlavne po ATB môžu mať hnedé škvrny na predných zuboch/tam si to samozrejme všimnú rodičia/, mechanizmus vzniku je jednoduchý: každý má v puse bakaktérie v rôznom pomere, ktoré si žijú v dobrých susedských vzťahoch, ale ATB vyhubia niektoré aj v puse, takže sa niektoré akokeby pomnožili a niekedy to môžu byť tie, ktoré radi hltajú pigmenty z potravy, také dačo sa až tak nejako nemuí akútne riešiť, postupne /nie do týždňa!/ to ustupuje samo, alebo sa to vyleští...ja som toho príkladom, nemám to po ATB ,ale hormonálne zmeny, nie, ani milenca nemám, lebo aj to je spôsob ako získať baktérie zadarmo, ale tiež mám predné dolné a horné zuby a tiež medzizubné priestory hnedo sfarbené, ččistiť môžem ako chcem, ale je to O.K:, dá sa to riešiť chce to trpezlivosť a schopnú dentálnu hygieničku, takže sa to vylepšuje a objavuje sa to, čoraz v dlhších intervaloch, to sú ale potvorky tie baktérie, takže netreba sa ľakať i keď pohľad môže byť beznádejný...týmto vyzdvihujem prácu MUDr. Serafínovej v KK a jej dcéry Zuzany, ktoré sú naozaj motivované, zubári a hygieničky ich poznajú z i TOP-u. Norika, odporúčam ti návštevu u nich/ dojčenie až tak s nimi nepreberaj, ale na hygienu sú super/. A ešte jeden ich dlhodobý poznatok, keďže sa venujú aj tým takým netabletkovým metódam, tak rokmi vypozorovali, že pokazené mliečne zuby naozaj súvisia s chorobou príslušného orgánu, takže nie jedného rodiča delegovali naspäť k pediatrovi.

a keby som odfotila detailne ten zubok so skvrnou :D ? - slo by to posudit, ci ide len o tu pigmentovu skvrnu, alebo je to ta kriedova skvrna-predstupen kazu? ak by to bolo to druhe, nemala by som mu to natierat elmex gelom?
tina
 
Príspevky: 470
Registrovaný: 25 Mar 2011, 11:29
Počet detí: 0

Re: umývanie zúbkov u dieťatka

Neprečítaný príspevokod Anna » 12 Jan 2012, 18:28

Biele škvrny môžu byť kazové, ale aj poruchou mineralizácie skloviny v čase jej tvorby, teda v čase,keď zub ešte nebol v ústach- tam sa posúdi, či je symetrická, tak to mohla byť teplota alebo nejaký infekt ,atď., ktorý pôsobil na všetky tvoriace sa skloviny v rovnakom čase alebo keď je ojedinelý, tak to mohol byť nejaký úraz, ktorý poškodil ,ale skôr pozmenil štruktúru skloviny konkrétneho zuba.takže nie každá biela škvrna je už kaz. Obrázok poslať môžeš a uvidíme, či sa to dá posúdiť, priznám sa nemám rada radenie cez telefón, na ulici a pod. ak ide o nejaký konkrétny problém,ale za pokus to stojí- laktačné poradkyne mi asi dajú za pravdu, že ťažko sa radí, keď niečo priamočiaro nevidíš.Firma GC vyvinula takú umelú sklovinu, je to bovinná bielkovina, ktorá doslovne nahradí poškodenú sklovinu, ale opäť je lepšie to nanieť v kresle za suchých podmienok nechať pôsobiť 2-3 min. Kolega tak naozaj vyliečil mliečne zúbky svojej dcéry, ale pozor na alergiu kravského mlieka, Elmex je super, ale až taký účinok nemá, nedokáže už zaplatať dieru a teraz sa ukazuje, že nízke koncetrácie v pastách sú efektívnejšie ako nárazovo vysoké koncetrácie, ale najnovšie samozrejme nie pasta, ale kefka čistí, teda aspoň raz denne dokonale, priznám sa, že rokliny v mliečnych zuboch až tak nemám zmáknuté, ale kolegyňa, ktorá sa venuje iba deťom používa nejaké svoje know-how s preparátmi na dožitie mliečnych zubov bez extrakcií a bez rizika ložiskovej infekcie/teda tie rokliny nejakým spôsobom dezinfikuje/, popýtam sa jej detailnejšie, vždy sa tešíme zo stretnutí, takže budem mať dôvod pre návštevu pri kresle, malé kazy sa samozrejme riešia výplňami, ja som niekedy aj rokliny vyčistila ako sa dalo , nie až do koreň. kanálika a naniesla skloiónomér a zúbok ostal bez bolestivých prejavov neuveriteľne dlho, ale moja kolegyňa dokonca už otvorené zuby s otvormi koreň. kanálikov ešte dáko zachraňuje, pozor nie ponechácha z nejakých pochyb. čeľustno-ort. dôvodov, ja sama keď vidím, že rodičia nemajú záujem, tak mliečny zub exneknem, lebo ložisko infekcie je rizikovejšie ako nejaká čeľustno.rt. liečba v budúcnosti, takým ľu´dom je to zvyčajne v aktuálnom čase jedno, čo bude o desať rokov.
Anna
 
Príspevky: 389
Registrovaný: 23 Sep 2011, 21:50
Počet detí: 1
1. dieťa: Martin
Rokov: 13 rokov, 9 mesiacov, 23 dní

Re: umývanie zúbkov u dieťatka

Neprečítaný príspevokod lenkaa » 31 Jan 2012, 16:49

Idem si po radu, po aktiferrine ma drobec hnede skvrny na zubkoch. Je to docasne alebo mu ten hnedy povlak na zubkoch ostane? Drobec ma viac kefiek nez ja som tusim mala za zivot. :D Ma identicku kefku s mojou, pretoze ked som si umyvala zuby, on chcel vzdy moju kefku.Ma aj hryzatka, kt. tu niekde odfotene davala luciole, mam aj taku kefku kt. nasuvam na prst + rozne dalsie kefky. Zial ako som spominala v inej teme, drobec ma obdobie "ja sam" a nehrozi, aby som mu ja umyla zuby. Je to podobne ako volakedy s jedenim. Zatne sa a dost. Kefku mu davam do ruky pri prebalovani, respektive ked sedi na nocniku, a niekedy si ju berie aj zo sebou ako kusatko. Vlastne ma velmi casto kefku v ruke. Umyvame si zuby vsetci spolu. No, ziadna slava to nieje.
lenkaa
 
Príspevky: 340
Registrovaný: 11 Aug 2011, 11:59
Počet detí: 1
1. dieťa: syncek prvorodený
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 14 dní


Späť na Rast a zdravie bábätka

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia

cron