Riedka stolica

diskusia o zdraví, chorobách, raste a vývoji bábätka

Riedka stolica

Neprečítaný príspevokod zigi » 31 Dec 2011, 19:19

Maminy potrebovala by som poradit. Nasa Hanicka ma uz dva tyzdne taku hnackovitu stolicu, nieco ako vylucne dojcene babatka, ako prazenicka, obcas redsie. Som dost prekvapena, mavali sme skor opacny problem, mavala zapchy, odkedy sme na prikrmoch vzdy kakala take tuhe klobasky, takze kakanie bola pre nu tazka robota. Teraz sa pokaka aj dva razy do dna a vidim, ze jej asi poriadne netravi, ta stolica vyzera (a pomaly aj vonia) ako kasicky, co papa. Neviem, ci mam ist s tym k doktorovi...kamoska ma naplasila, ze jej maly to mal a zistili mu nejakeho bacila... Alebo su to zubky? ..este ziadne nemame... Alebo je to normalne a nemam sa plasit?
zigi
 
Príspevky: 267
Registrovaný: 05 Jún 2011, 17:55
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 12 dní
2. dieťa: Maťko
Rokov: 6 rokov, 9 mesiacov, 27 dní

Re: Riedka stolica

Neprečítaný príspevokod zigi » 03 Jan 2012, 01:01

...zacali sme na to brat aj homeopatika, ale zatial nezabraju...nic sa nemeni. No, este pockame a uvidime... :(
zigi
 
Príspevky: 267
Registrovaný: 05 Jún 2011, 17:55
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 12 dní
2. dieťa: Maťko
Rokov: 6 rokov, 9 mesiacov, 27 dní

Re: Riedka stolica

Neprečítaný príspevokod hysterka » 03 Jan 2012, 11:43

ahoj, zigi, uz sem moc nechodim,
nieco take mal aj nas maly, pytala som sa doktorky, vraj je to normalne, chvilu som si myslela, ze mu vyjdu aj zubky (ale tie stale nikde).
Davala som mu veci, co zapekaju. Ryzu, mrkvu, banan. Potom sa to upravilo.
Ak nema nejake ine priznaky, vracanie, nechutenstvo, tak je to asi normalne.
hysterka
 
Príspevky: 225
Registrovaný: 23 Apr 2011, 08:25
Počet detí: 0
1. dieťa: Natálka
Rokov: 15 rokov, 6 mesiacov, 22 dní
2. dieťa: Tomáško
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 20 dní

Re: Riedka stolica

Neprečítaný príspevokod zigi » 04 Jan 2012, 00:32

Dakujem hysterka, skusim nasadit zapekaciu dietu, uvidime, ci to pomoze. Boze dnes zas take riedke kakala, uplne nestravene, ale inak je v poriadku, tak asi prestanem plasit.
zigi
 
Príspevky: 267
Registrovaný: 05 Jún 2011, 17:55
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 12 dní
2. dieťa: Maťko
Rokov: 6 rokov, 9 mesiacov, 27 dní

Re: Riedka stolica

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 04 Jan 2012, 02:13

Podla info co mam, je zbytocne riesit hnacky akoukolvek dietou. Dietou sa telo akurat ochudobnuje o dolezite ziviny, ktore mu pocas hnackovania odchadzaju vo zvysenej miere.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Riedka stolica

Neprečítaný príspevokod Anna » 04 Jan 2012, 12:18

No ja by som to tiež neriešila diétou, vlastne by som to vôbec neriešila, ak malá nemá príznaky choroby, tak infekt môžme vynechať, také hnačky môže vyvolať veľa vlákniny/ ale nemyslím si, že vo vašom veku jete celý deň ovsenné vločky alebo všetko celozrnné/ a ešte to môžu robiť kyslomliečne výrobky,jogurty, pokiaľ to nie je voda/ popisuješ praženicu/,tak hnačka to nie, u dospelých sa hovorí o hnačke keď má stolicu viac ako štyrikrát za deň a u detí to bude obdobné...ale najdôležitejšie je, či má podľa teba príznaky choroby!
Anna
 
Príspevky: 389
Registrovaný: 23 Sep 2011, 21:50
Počet detí: 1
1. dieťa: Martin
Rokov: 13 rokov, 9 mesiacov, 2 dni

Re: Riedka stolica

Neprečítaný príspevokod zigi » 06 Jan 2012, 12:44

Tak dobre, uz som kludnejsia. Je pravda, ze ovsene vlocky papame skoro kazdy den a zacali sme aj s jogurtikom, lebo jej strasne chuti. S tou dietou som to nemyslela az tak doslovne, chcela som len povedat, ze pridame viac zapekacich potravin, taky banan som jej davala mozno raz za tyzden, ryzu mozno dva razy, tak pridame ;) Nebudem to teda velmi riesit a pockame. Len ma to dost prekvapilo, lebo to zacalo odrazu a je to oproti tomu, co sme mavali, dost velky kontrast. Este raz dakujeme za rady!
zigi
 
Príspevky: 267
Registrovaný: 05 Jún 2011, 17:55
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 12 dní
2. dieťa: Maťko
Rokov: 6 rokov, 9 mesiacov, 27 dní

Re: Riedka stolica

Neprečítaný príspevokod Anna » 06 Jan 2012, 16:49

Ja by som ovsenné vločky určite neredukovala, banán nie je až taký zapekací len má veľa vlákniny, tak ako mrkva, takže je potrebné vypiŤ veľa vody, takže môžu nakoniec pôsobiť zapekaco, ale z mojich skúseností a zo skúseností kamarátiek, robí riedku stolicu najčastejšie jogurt, ono sa to časom upraví.
Anna
 
Príspevky: 389
Registrovaný: 23 Sep 2011, 21:50
Počet detí: 1
1. dieťa: Martin
Rokov: 13 rokov, 9 mesiacov, 2 dni

Re: Riedka stolica

Neprečítaný príspevokod Norika » 06 Jan 2012, 19:33

zienky,ja potrebujem poradit s opacnym problemom....obcas sa nam stava,ze maleho zapecie, a nekaka jeden den, ja viem,to nie je vela,ale potom na druhy den to na nom vidiet,ze ho to boli a ked tlaci do plienky,chudak,oci vypuci....ktore potraviny maju opacny ucinok,aby som mu nedavala furt len to z coho ho tak zapecie?? ako mu pomoct okrem MM??
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: Riedka stolica

Neprečítaný príspevokod gabika78 » 06 Jan 2012, 23:59

zigi.. presne toto máme teraz aj my. Už 3- ti deň. Prdne a pokaká sa. Vyzerá to ako hustá vajíčková polievka (veľa vajca) :-)
Normálne to mám odfotené, lebo som to musela hneď poslať segre - baba raď.
Predtým kakal šulky.. jak kubánske cigary.. a teraz normálne nechápem. A kakával len raz denne.. ráno a teraz sa mi 4-5 x pokaká. Samozrejme 2 x do plienky. Takže hlava v smútku.
Inak mu nič nie je. Cirkus robí stále so mnou keď ho prebaľuje,.. takže je v norme-aktivite. :-D
Iba, že teraz pre zmenu nič nechce papať, všetko na mňa vypľuje.. a keď si dovolím mu nejakú kašu strčiť do pusy.. tak sa napne až ma ogrcia. :-(
Obrázok užívateľa
gabika78
 
Príspevky: 448
Registrovaný: 15 Apr 2011, 13:54
Počet detí: 2
1. dieťa: Martinko
Rokov: 13 rokov, 15 dní
2. dieťa: Romanko
Rokov: 10 rokov, 6 mesiacov
Môj status: Najväčšia liečivá sila je LÁSKA

Re: Riedka stolica

Neprečítaný príspevokod gabika78 » 07 Jan 2012, 00:01

jáááj a tiež.. sme mali aj takú stolicu, že dala som mu roztlačenú mrkvu, cuketu a por, a pekne mi ju vyložil do plienky.. v takom stave ako išla zhora. Nestrávená.
Obrázok užívateľa
gabika78
 
Príspevky: 448
Registrovaný: 15 Apr 2011, 13:54
Počet detí: 2
1. dieťa: Martinko
Rokov: 13 rokov, 15 dní
2. dieťa: Romanko
Rokov: 10 rokov, 6 mesiacov
Môj status: Najväčšia liečivá sila je LÁSKA

Re: Riedka stolica

Neprečítaný príspevokod zigi » 07 Jan 2012, 13:47

gabika78 píše:jáááj a tiež.. sme mali aj takú stolicu, že dala som mu roztlačenú mrkvu, cuketu a por, a pekne mi ju vyložil do plienky.. v takom stave ako išla zhora. Nestrávená.

nooo presne, podla mna by sa to kludne mohlo zjest este raz :mrgreen:


Norika, bola tu diksusia od Luciole o problemoch s kakanim....nedavam link, lebo nestiham, ale urcite ju najdes, tam sa presne riesilo, co dat na zriedenie....
zigi
 
Príspevky: 267
Registrovaný: 05 Jún 2011, 17:55
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 12 dní
2. dieťa: Maťko
Rokov: 6 rokov, 9 mesiacov, 27 dní

Re: Riedka stolica

Neprečítaný príspevokod Anna » 07 Jan 2012, 17:29

Norika, tá diskusia bola dosť rozsiahla, ja chcem iba dodať, lebo o tom sme zrejme nehovorili, že ľanové semená musíš pomlieť, lebo keď prejdú črevom bez zmeny, nemá to význam! Ja meliem všetky semienka na elektr. mlynčeku na kávu.
Anna
 
Príspevky: 389
Registrovaný: 23 Sep 2011, 21:50
Počet detí: 1
1. dieťa: Martin
Rokov: 13 rokov, 9 mesiacov, 2 dni

Re: Riedka stolica

Neprečítaný príspevokod zigi » 13 Jan 2012, 14:32

juuj baby, zase som v strese. Len tak na skusku som tri dni nedala malej papat ziadny lepok a hned je stolica tuhsia...no klobasky to nie su, ale rozdiel vidno... :( vsak to este nic neznamena?????
zigi
 
Príspevky: 267
Registrovaný: 05 Jún 2011, 17:55
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 12 dní
2. dieťa: Maťko
Rokov: 6 rokov, 9 mesiacov, 27 dní

Re: Riedka stolica

Neprečítaný príspevokod hysterka » 13 Jan 2012, 19:22

zigi, nestresuj - už si horšia než ja :D
podľa mňa je to normálne, ale ak ťa to fakt trapi, spýtaj sa tvojej doktorky.
hysterka
 
Príspevky: 225
Registrovaný: 23 Apr 2011, 08:25
Počet detí: 0
1. dieťa: Natálka
Rokov: 15 rokov, 6 mesiacov, 22 dní
2. dieťa: Tomáško
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 20 dní


Späť na Rast a zdravie bábätka

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 5 hostia

cron