chudnutie staršieho dojčaťa

diskusia o zdraví, chorobách, raste a vývoji bábätka

chudnutie staršieho dojčaťa

Neprečítaný príspevokod andrea360 » 01 Apr 2011, 19:38

Ahojte,mám kamarátku,ktorá ma 8 mesač.chlapca.Keď sa narodil bol vraj ideálne dieťa na fľašu,lebo sa nevedel prisať :| .Laktačná poradkyňa im však pomohla a chlapec sa krásne kojil.Od pol roka,keď začal papať príkrmy,začal rapídne chudnúť,veľmi zle spávať.Priemerne 1kg.za mesiac.teraz má len 6kg.pri 70cm dĺžke.Kamarátka mu dávala aj nejaké husté mlieka na večeru,kaše.pával vraj až moc dobre,kojil sa ďalej.Okrem toho jeho mama nastúpila do práce na asi 3 dni v týždni na pár hod.( toto možno nie je podstatné),ale opatrovanie inými členmi rodiny mu nerobilo problém.Boli v nemocnici a všetky vyšetrenia boli o.k.Doktori to uzavreli tak,že matka má málo mlieka.Že dieťa si vytiahne priemerne 40ml na jedno dojčenie a malo by 200ml.Dojčí sa sa na požiadanie,okrem tých niekoľ.hod.čo je matka v práci.Tak ich dali na Sunar....opäť všetky problémy zvalili lekári na dojčenie :( ....Andrea
andrea360
 
Príspevky: 127
Registrovaný: 24 Mar 2011, 20:37
Počet detí: 2
1. dieťa: Karin
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 15 dní
2. dieťa: Nikol
Rokov: 10 rokov, 4 mesiace, 22 dní
Môj status: Vzťahová väzba, milujem dojčenie

Re: chudnutie staršieho dojčaťa

Neprečítaný príspevokod Klemka » 12 Apr 2011, 09:31

Andrea, toto je veľmi ťažká otázka, pretože to, koľko dieťa podľa Tvojho popisu chudne, je skutočne veľa. Ak sa z lekárskeho hľadiska zdá, že dieťa je v poriadku a príčinou môže byť zníženie tvorby mlieka, kamarátka by sa znova mohla obrátiť na poradkyňu pri dojčení, ktorá zhodnotí dojčenie, jeho výdatnosť a ak skutočne bábätko bude piť mliečka málo, odporučí jej postupy, ako tvorbu mlieka možno zase zvýšiť. A ak je skutočne toto príčina chudnutia, vyriešiť ju, ak dieťa aj napriek tomu bude chudnúť, aspoň bude kamarátka vedieť, že treba naďalej trvať na dôkladnom zhodnotení zdravotného stavu dieťaťa a nájdení príčiny tohto chudnutia.
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: chudnutie staršieho dojčaťa

Neprečítaný príspevokod Ludka » 12 Apr 2011, 11:23

To urcite, najma trvat na dokladnom vysetreni, odber kvi, moca atd....
A popritom viac dojcit! Dojcenim, dostane potrebne latky do telicka, ponukat castejsie prsnik cez den a aj v noci!
drzim palce
Obrázok užívateľa
Ludka
 
Príspevky: 298
Registrovaný: 22 Mar 2011, 00:06
Bydlisko: Košice
Počet detí: 3
1. dieťa: 8
2. dieťa: 3
3. dieťa: 14 dní
Môj status: ...aby dojčené dieťa bolo normou...

Re: chudnutie staršieho dojčaťa

Neprečítaný príspevokod andrea360 » 24 Apr 2011, 08:44

Ahojte,kamarátka už prišla na to,čo bolo príčinou - vďaka práci mala dlhé prestávky v dojčení a postupne jej ubúdalo mlieko.Lenže majú zlú situáciu,tak pracuje ďalej a postupne končí s dojčením - paradoxne však to,čo zarobí,minie na UM a iné výrobky,aby jej dieťa pribralo a teraz jej už aj celú noc prespí :? ....
andrea360
 
Príspevky: 127
Registrovaný: 24 Mar 2011, 20:37
Počet detí: 2
1. dieťa: Karin
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 15 dní
2. dieťa: Nikol
Rokov: 10 rokov, 4 mesiace, 22 dní
Môj status: Vzťahová väzba, milujem dojčenie

Re: chudnutie staršieho dojčaťa

Neprečítaný príspevokod Klemka » 26 Apr 2011, 10:00

Andrea, díki za spätnú väzbu, je pre nás veľmi dôležitá.
To, ako to dopadlo, je smutné, ale bežné, bohužiaľ. UM je skutočne finančne veľmi náročné, ja som bola veľmi prekvapená, že za samotné UM len na prvého pol roka rodina musí dať takmer 500 Eur, nehovoriac o dojčenskej vode, fľašiach, cumlíkoch a ďalších príslušenstvách.
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: chudnutie staršieho dojčaťa

Neprečítaný príspevokod elinka27 » 26 Apr 2011, 13:31

suhlasim s Klemkou, Um je naozaj financne narocne, ja som syna nedojcila, nevedela som ze existuje niekto kto by mi pomohol, vzdala som to,neprisaval sa, bol predcasny a spavy, ked sa konecne prisal chcel kazdu hodinu, tak som usudila ze "mam slabe mlieko" a vzdala som to, kupovali sme HA mlieko, pretoze v rodine mame pozitivnu anamnezu, vyslo to 2x tak drahsie ako bezne Um, teraz dceru kojim, vdaka pomoci laktacnej poradkyne, viem,ze bez nej a bez jej podpory a hlavne psychickej by som to nezvladla.Som vdacna, setrime tiez kazdy cent,a vdaka dojceniu sme na tom ovela lepsie, ziadne stresy z penazi, a hlavne mam po "ruke " vzdy pre nu jedlo:-)bohuzial mnohe maminy to vzdaju pri probleme co je mi luto,a bohuzial aj tvoja kamaratka je ten pripad, no verim,ze praca poradkyn je zasluzna a ak sa podari co i len jednej mamicke pomoct tak to ma svoj vyznam.
Obrázok užívateľa
elinka27
 
Príspevky: 240
Registrovaný: 26 Mar 2011, 21:15
Počet detí: 2
1. dieťa: Jakubko
Rokov: 16 rokov, 5 mesiacov, 7 dní
2. dieťa: Zinka
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 1 deň
Môj status: www.nosmesa.eu
www.dojcenie.webnode.sk

Re: chudnutie staršieho dojčaťa

Neprečítaný príspevokod leelo » 17 Máj 2011, 15:53

ahojte, prispevky, co sa netykali tejto temy boli presunute do novej: velke babatko
Obrázok užívateľa
leelo
 
Príspevky: 344
Registrovaný: 22 Mar 2011, 15:20
Bydlisko: Mnichov, Nemecko
Počet detí: 2
1. dieťa: Benjamin
Rokov: 14 rokov, 6 mesiacov, 8 dní
2. dieťa: Hugo
Rokov: 12 rokov, 6 mesiacov, 28 dní
Môj status: Podla nemeckeho casopisu Eltern 4/2012 usetri dojciaca zena domacemu rozpoctu zhruba 75 euro mesacne. tym, ze dojci. tak sem s peniazmi a idem nakupovat!


Späť na Rast a zdravie bábätka

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 22 hostia

cron