Kaz u rocneho dietata

diskusia o zdraví, chorobách, raste a vývoji bábätka

Re: Kaz u rocneho dietata

Neprečítaný príspevokod lenkaa » 21 Sep 2012, 18:00

norika, najhorsie je, ked mas pocit, ze nic nemozes robit. Moc mi odlahlo, pretoze viacmenej pocuvam, ze s takym malym dietatom sa neda nic robit. No, uvidime. Neviem si to sice predstavit, ako bude spolupracovat , ale nemozem sa dalej necinne pozerat na to ako sa mu rozpadava chrup. Uz mam tak dost vycitiek svedomia, ze som mu nebola schopna umyt zuby, ked bol chory. No, otravuj chore horuckove dieta este vecer zo zubnou kefkou. Ma voci cisteniu absolutnu averziu, jedine sam, alebo musime nad nim dvaja stat a umyvat za brutalneho revu a ked sa zatne, ani tak mu neumyjeme zuby. Ani zvieracia kazajka by nepomohla. Moja zubarka vravela o brutalnej traume, ked ho dame do kresla a bude sa vrtat u tak maleho dietata, lenze u nas mam pocit, ze uz to citenie je pre drobca traumou. Kazdopadne budem referovat.
lenkaa
 
Príspevky: 340
Registrovaný: 11 Aug 2011, 11:59
Počet detí: 1
1. dieťa: syncek prvorodený
Rokov: 13 rokov, 2 mesiace, 15 dní

Re: Kaz u rocneho dietata

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 21 Sep 2012, 23:53

Mne vo faze ked to neslo, pomohla hra alebo pesnicka. Takze kefka sa hra bud na princa, co isiel bojovat s drakom, na vcielku co je na luke a sada si na kvietka, ci na lietadlo, co pristava na pristavacej drahe. DOkonca aj jednu pesnicku som zlozila : Šuchy, šuchy, šuch, chcem mať pekný chrup ! (viem, nie je to nic napadite, ale fungovalo to).
Celkovo mi velmi pomaha premenit neoblubenu cinnost na formu nejakej hry a zabavy.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 10 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 3 dni
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 4 dni
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Kaz u rocneho dietata

Neprečítaný príspevokod Anna » 22 Sep 2012, 09:32

Lenkaa, na zastavenie kazu sa používajú prípravky typu "umelelej skloviny", je to vlastne bovinná bielkovina, vyvinula to firma GC alebo napr. kolegyňa , ktorá sa venuje len deťom preferuje potieranie zubov gázou namočenou napr. do roztoku myslím Paroex, má to takú ževraj príjemnú chuť, kupuje to z Čiech, je to vlastne chlórhexidín- má s tým fakt dobré skúsenosti u beznádejných kazov, potom aj preventívne namiesto pasty odporúča ústnu vodu pre deti, zase z Čiech, tiež namočíš do gázy, tá obsahuje samozrejme ale flór, má takú ružovkastú farbu, takže aj oku lahodiacu.
Anna
 
Príspevky: 389
Registrovaný: 23 Sep 2011, 21:50
Počet detí: 1
1. dieťa: Martin
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 22 dní

Re: Kaz u rocneho dietata

Neprečítaný príspevokod lenkaa » 22 Sep 2012, 12:24

jankamich :) super napad...my sme fungovali isty cas na http://www.youtube.com/watch?v=cRDcTjWvzZA...anna, vedela by si mi zistit viac o tych pripravkoch prosim ta? Aspon nazov by bodol.. Bola by som moc vdacna, aspon sa budem vediet opytat aj ten zubarky ku kt. ideme.
lenkaa
 
Príspevky: 340
Registrovaný: 11 Aug 2011, 11:59
Počet detí: 1
1. dieťa: syncek prvorodený
Rokov: 13 rokov, 2 mesiace, 15 dní

Re: Kaz u rocneho dietata

Neprečítaný príspevokod Anna » 22 Sep 2012, 20:02

Na remineralizáciu skloviny :napr. GC tooth mousse,MI paste plus,Remin gel,Fluor protector gel, , Remin pro, atď.Pri hlhokých kazoch -na zastavenie kazu-všetky prípravky s nízkou koncentráciou chlórhexidínu.
Anna
 
Príspevky: 389
Registrovaný: 23 Sep 2011, 21:50
Počet detí: 1
1. dieťa: Martin
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 22 dní

Re: Kaz u rocneho dietata

Neprečítaný príspevokod lenkaa » 24 Sep 2012, 12:22

dakujeeeeeeeeeem mooooc Anna :love:
lenkaa
 
Príspevky: 340
Registrovaný: 11 Aug 2011, 11:59
Počet detí: 1
1. dieťa: syncek prvorodený
Rokov: 13 rokov, 2 mesiace, 15 dní

Re: Kaz u rocneho dietata

Neprečítaný príspevokod lucious » 25 Sep 2012, 15:28

... naše zubařka má na nástěnce článek o účincích chlorofylu ... něco ve stylu
"Zelené nápoje jsou zásadotvorné
98% populace trpí nemocemi zubů. A jaká je příčina zubního kazu? Překyselení organismu. Nevěřte zubním pastám! Jistěže na kratičko osvěží dech a strhnou zubní plak, ale zuby se nekazí proto, že je málo čistíme, ale potřebujeme je čistit proto, že špatně jíme. Zelená strava působí zásadotvorně a to drží na uzdě látky žijící z překyselení.Jestliže hrozí celkové překyselení organismu, tělo poměr kyselosti a zásad nerovnoměrně rozloží, abyx nedošlo k ohrožení životně důležitých center. Tzv. přelije zásaditost z míst, kde nás ztráta ideálního prostředí tolik neohrozí. Třeba z ústní dutiny, tenkého střeva, močového ústrojí. Nejprve si "půjčí" od úst. Důsledkem je zvýšená kazivost zubů, zubní plak, krvácivost dásní, zápach z úst. Horší je, že kyselinynaruší chuťové pohárky, čímž zvýší chuť na cukry, tuky, sůl. Zelené nápoje kyselost vyrovnávají. Ústní problémy pak přirozeně mizí. A co na to diabetici? Regulace zásaditosti upravuje průchod cukrů skrze střevní stěny. Tím se postzupně normalizuje hladina cukru v krvi. I toto se děje zcela přirozeně. Je to funkce řádné stravy."
Nevím čemu se dá v dnešní době věřit ... snad jen, že náš starý pán zubař se šel kdysi podívat na středověké vykopávky a byl sám překvapen, jak mají středověcí pohřbení zuby v pořádku - asi museli opravdu pořádně kousat, když nebyla žádná bílá mouka a sladkého sporadicky. Držím palce ať má malá zuby v pořádku - náš klučina už stačil "obrousit" zuby o kovové věci v kuchyni :)
lucious
 
Príspevky: 36
Registrovaný: 10 Feb 2012, 10:16
Bydlisko: praha 9
Počet detí: 1
1. dieťa: vit
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 1 deň

Re: Kaz u rocneho dietata

Neprečítaný príspevokod Kandy » 25 Sep 2012, 21:36

Jedným z príznakov premnožených kvasiniek, je zubný kaz. Takže ja súhlasím s lucious, ak deti ale aj dospelí jedia veľa sladkostí, bielej múky a produktov z nej a málo zeleniny, tak je samozreme výsledkom nerovnováha v organizme a rôzne problémy s tým súvisiace (napr. zubné kazy). Maťko má tiež trochu problémy s trávením a kvasinkami celkovo, takže sa snažím nielen čistiť zuby ale aj trochu sledovať stravu (moju aj jeho). Hádam to pomôže, lebo neviem si predstaviť, že by otvoril ústa u zubárky. :)
Kandy
 
Príspevky: 186
Registrovaný: 16 Mar 2012, 10:34
Počet detí: 1
1. dieťa: Maťko
Rokov: 12 rokov, 8 mesiacov, 18 dní
2. dieťa: Jurko
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 3 dni

Re: Kaz u rocneho dietata

Neprečítaný príspevokod lenkaa » 26 Sep 2012, 15:48

Ajejeje, to teda bola zubarka :x som sa musela ovladat :evil:
tak, ...slnko mojho zivota ma 4 horne zubky cierne od toho potierania...samozrejme, za stav zubov moze nocne dojdenie a doporucuje mi, aby som mu v noci podavala vodu namiesto :dojcenie: ,
dojcenie v 20mesiacoch uz nieje nutne a mam to obmedzit na 3-2krat denne. Vraj uz musi jest aj ine veci. No povedala som jej, ze u nas s jedlom to je otras, ze tade cesta nevedie. Povedala som jej, ze ja odstavovat nemienim, ze sa bude odstvovat sam, ked bude on chciet. Pozerala na mna ako na mimozemstana...asi bolo na mne vidiet, ze s nou v tom absolutne nesuhlasim, pretoze druha zubarka , kr. riesila vrtanie ineho pacienta prestala a kukala na mna aj s pacientom. Vraj , ked budem pokracovat, tak pride o chrup a bude to moja zodpovednost. Uple ignorovala to, ze som mu 3 mesiace podavala umele FE a ze sustavne bral sirupy presladene na vykasliavanie hlienov. Vlastne tak sa mu zhorsil stav po poslednych ATB kt. teraz dobral pred dvoma tyzdnami, ze uz tie zuby boli total citlive na dotyk Toto potieranie sa ma opakovat kazde 2 mesiace. Odporucila mi uz znamu elmex pastu, kt. pouzivame. Priestor na spominane pripravky kt. mi zistovala Anna nebol, lebo sa mi uz nožik otvaral vo vrecku po jej odporucaniach o odstaveni a o tom, ze uz moje mm nepotrebuje. Fuuu, uz dlho som nebola takto nahnevana. Anna, prosim ta, ten Paorax kupim normalne v lekarni, vsak? Je fakt vhodny aj pre tak male deticky? Nechcem to prekombinovat, pastu necham ten elmex alebo este aj lacalutka je vraj ok. Ale ta ustna voda, to je nieco nove a mozno by mala uspech. Rozmyslam aj nad elektrickou zubnou kefkou, co vy na to? Taktiez hladam zubarku od kt. nebudem odchadzat ako furia 8-) , najlepsie v okoli SC, potesim sa referenciam.
lenkaa
 
Príspevky: 340
Registrovaný: 11 Aug 2011, 11:59
Počet detí: 1
1. dieťa: syncek prvorodený
Rokov: 13 rokov, 2 mesiace, 15 dní

Re: Kaz u rocneho dietata

Neprečítaný príspevokod Norika » 26 Sep 2012, 16:44

lenkaa píše:Ajejeje, to teda bola zubarka :x som sa musela ovladat :evil:
tak, ...slnko mojho zivota ma 4 horne zubky cierne od toho potierania...samozrejme, za stav zubov moze nocne dojdenie a doporucuje mi, aby som mu v noci podavala vodu namiesto :dojcenie: ,
dojcenie v 20mesiacoch uz nieje nutne a mam to obmedzit na 3-2krat denne. Vraj uz musi jest aj ine veci. No povedala som jej, ze u nas s jedlom to je otras, ze tade cesta nevedie. Povedala som jej, ze ja odstavovat nemienim, ze sa bude odstvovat sam, ked bude on chciet. Pozerala na mna ako na mimozemstana...asi bolo na mne vidiet, ze s nou v tom absolutne nesuhlasim, pretoze druha zubarka , kr. riesila vrtanie ineho pacienta prestala a kukala na mna aj s pacientom. Vraj , ked budem pokracovat, tak pride o chrup a bude to moja zodpovednost. Uple ignorovala to, ze som mu 3 mesiace podavala umele FE a ze sustavne bral sirupy presladene na vykasliavanie hlienov. Vlastne tak sa mu zhorsil stav po poslednych ATB kt. teraz dobral pred dvoma tyzdnami, ze uz tie zuby boli total citlive na dotyk Toto potieranie sa ma opakovat kazde 2 mesiace. Odporucila mi uz znamu elmex pastu, kt. pouzivame. Priestor na spominane pripravky kt. mi zistovala Anna nebol, lebo sa mi uz nožik otvaral vo vrecku po jej odporucaniach o odstaveni a o tom, ze uz moje mm nepotrebuje. Fuuu, uz dlho som nebola takto nahnevana. Anna, prosim ta, ten Paorax kupim normalne v lekarni, vsak? Je fakt vhodny aj pre tak male deticky? Nechcem to prekombinovat, pastu necham ten elmex alebo este aj lacalutka je vraj ok. Ale ta ustna voda, to je nieco nove a mozno by mala uspech. Rozmyslam aj nad elektrickou zubnou kefkou, co vy na to? Taktiez hladam zubarku od kt. nebudem odchadzat ako furia 8-) , najlepsie v okoli SC, potesim sa referenciam.

hmm, viem,ako si sa citila, my sme dopadli podobne u detskej zubnej s malym.....uplne o dojceni nevedela nic, ja som bola za tu zlu, a dojcenie zodpovedne za zle zubky....keby u nas bola strava ukazkova, tak by som jej rada dokazala,ze dojcenie teda zuby nekazi...ale neda sa....
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 5 mesiacov, 23 dní

Re: Kaz u rocneho dietata

Neprečítaný príspevokod Anna » 26 Sep 2012, 19:22

Lenkaa ,ak by som použila chlóhexidín u tak malých detí, tak fakt najnižšiu koncetráciu, namoč si vatovú guličku, vyžmíkaj a pinzetkou uchop a potri kazy. Norika, chápem, že si bola sklamamá, ja som s ňou dojčenie neriešila, ale mne sa páči ich zápal, ja sama až takú trpezlivosť nemám,povysvetľujem a následne sa aj tak dozviem, že takto sa čistiť nedá a že si dieťa nechce a bla, bla bla...takže vŕtame kazy z každej strany a rodičia sú spokojní, že robia všetko pre svoje deti..vždy je to tak, že rodičia s "čist ými zubami" majú deti aspoň s vyčistenými zubami, keď už nie bezkazovými a opačne. O tom plagáte-zelená strava a strava- o tom bolo popísané dosť,proti kazu je naozaj super zelený čaj , obsahuje totiž fluór.
Anna
 
Príspevky: 389
Registrovaný: 23 Sep 2011, 21:50
Počet detí: 1
1. dieťa: Martin
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 22 dní

Re: Kaz u rocneho dietata

Neprečítaný príspevokod lenkaa » 27 Sep 2012, 21:20

Tak, prave som doumyvala zuby drobcovi...v spanku. Inak sa mi nepodarilo. Rano som umyvala tak, ze lezal na posteli, iba hlava mu vytrcala a ruky som mu musela drzat nohami :( Samozrejme za brutalneho revu. Navyse je zase chory :( vyzera to opat na laringitidu... ani ku doktorovi nejdem, zase by mi odporucil sirup. Posledne som si pytala ATB v tabletkach a dufala som, ze ich prehltne, no zial to bolo nerealizovatelne a ak aj bolo tak to vyzvracal. Vcera som si vsimla, ze odhryzol rozok prednými zubami, tak som sa potesila, ze uz ho vdaka tomu poteru naozaj tie zuby nebolia. Neviem, ci mu mam umyvat aj tie potrete zuby, lebo vatový tampon, kt. som mu umyvala zuby v spanku bol po umyti cernejsi. Ten paorax sa ma uzivat cca 3tyzdne u dospelich, cize ako casto by som ho mala aplikovat tomu mojemu drobatku? Troska sa aj toho obavam, mne moja zubarka ani detsku zubnu vodu nechcela odporucit pre neho, pretoze su od 6tich rokov. Tak viem, ze u nej by som nepochodila.
lenkaa
 
Príspevky: 340
Registrovaný: 11 Aug 2011, 11:59
Počet detí: 1
1. dieťa: syncek prvorodený
Rokov: 13 rokov, 2 mesiace, 15 dní

Re: Kaz u rocneho dietata

Neprečítaný príspevokod lenkaa » 28 Sep 2012, 11:13

Takze volala som tej zubarke, kt. odporucala Tamoulik zo Senca. To uz je tretia zubarka, kt. povazovala nocne dojcenie za pricinu. Uznala vsak, ze sirupceky a zanedbana hygiena v obdobi chorob, teda, ked mu tie sirupceky boli podavane, tomu mohli vyrazne napomoct k tomuto stadiu. Aj tak som z toho velmi smutna. Vraj mu mam utierat zubky mokrou gazou, ked sa nadojci v noci. :( :( :( Lenze to je niekedy aj 10krat za noc. Moc by mi pomohli studie kt. hovoria o tom, ze nocne dojcenie je ok.
lenkaa
 
Príspevky: 340
Registrovaný: 11 Aug 2011, 11:59
Počet detí: 1
1. dieťa: syncek prvorodený
Rokov: 13 rokov, 2 mesiace, 15 dní

Re: Kaz u rocneho dietata

Neprečítaný príspevokod Klemka » 28 Sep 2012, 12:39

Lenkaa, ten odkaz, ktorý som dala vyššie by mohol stačiť. Ak nie, môžeš si vyhľadať aj tu vo fóre som dávala kdesi, kde sme rozoberali riziká predčasného odstavenia, štúdie ohľadom zubných kazov a dojčenia. Dojčenie nie je rizikový faktor pre zubné kazy.
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: Kaz u rocneho dietata

Neprečítaný príspevokod tamoulik » 28 Sep 2012, 21:28

Lenkaa, ta moja zubarka je na materskej, este aj bude, ale napr ona mi hovorila, ze Samkovi sa rozpada sklovina na hornych zubkoch, lebo je prilis casto dojceny (aj kazdych 15 min niekedy) a stale ma kysle prostredie v ustach...tato zastupujuca ked videla prvykrat Tomina (4 horne klasicke medove), teraz uz skoro ziadne,tak tiez mi vynadala, ze kvoli nocnemu dojceniu (on mal aj par urazov na zuboch) , ze treba po kazdom dojceni vytierat, co sa neda. Takze co sa tyka dojcenia, uz ich nekomentujem, ale s detmi to vedia obidve vyborne, ked uz musia deti sediet v kreslach. Aj ked Samko na prvej preventivke v roku vobec nespolupracoval.
Obrázok užívateľa
tamoulik
 
Príspevky: 497
Registrovaný: 22 Máj 2011, 22:05
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 3
1. dieťa: Tomáš
Rokov: 15 rokov, 3 mesiace, 25 dní
2. dieťa: Samuel
Rokov: 13 rokov, 26 dní
3. dieťa: Izabela
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 18 dní
Môj status: On ne voit bien qu´avec le coeur, l´essentiel est invisible pour les yeux (A.de Saint Exupéry)

Re: Kaz u rocneho dietata

Neprečítaný príspevokod Anna » 29 Sep 2012, 17:02

Lenka, stačí raz denne, tak tri týždne a potom pauza a potom tak jeden týždeň v mesiaci, tri týždne pauza, opäť týždeň,atď.....
Anna
 
Príspevky: 389
Registrovaný: 23 Sep 2011, 21:50
Počet detí: 1
1. dieťa: Martin
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 22 dní

Re: Kaz u rocneho dietata

Neprečítaný príspevokod lenkaa » 02 Okt 2012, 18:16

Tamoulik, dnes sme u nej boli. Nezaobisli sme sa bez vrtania, ale bol to rychly a nevyhnutný zakrok. Tobik mi uz dava suhlas na to, ze ho to neboli, cize maximalna spokojnost. Zubarka i sestricka na jednotku.
lenkaa
 
Príspevky: 340
Registrovaný: 11 Aug 2011, 11:59
Počet detí: 1
1. dieťa: syncek prvorodený
Rokov: 13 rokov, 2 mesiace, 15 dní

Re: Kaz u rocneho dietata

Neprečítaný príspevokod tamoulik » 02 Okt 2012, 22:05

Lenkaa, a ktory mu vrtali? SOm rada, ze si spokojna...nas caka preventivka s oboma v novembri...Tominovi budu niekedy tie prve horne styri vyskrabavat (teda pozostatky), ale budu natahovat cas, kym nehnisa a neboli, tak mu to tam nechaju. Samko zuby tiez nic moc, tak sa tesim....
Obrázok užívateľa
tamoulik
 
Príspevky: 497
Registrovaný: 22 Máj 2011, 22:05
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 3
1. dieťa: Tomáš
Rokov: 15 rokov, 3 mesiace, 25 dní
2. dieťa: Samuel
Rokov: 13 rokov, 26 dní
3. dieťa: Izabela
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 18 dní
Môj status: On ne voit bien qu´avec le coeur, l´essentiel est invisible pour les yeux (A.de Saint Exupéry)

Re: Kaz u rocneho dietata

Neprečítaný príspevokod tina » 11 Okt 2012, 11:54

shira píše: , kazy by mali byť ošetrené najlepšie ešte predtým, než sa dieťa narodí. bakteriálna flóra sa prenáša z úst matky do úst dieťaťa. skôr či neskôr sa prenesie.. potom sa celý cyklus opakuje- ak má matka pokazené zuby, prenesie na dieťa, zvaľuje sa to na genetiku, ale kaz je infekčné ochorenie, musia byť prítomné aj baktérie aj povlak, aby kaz vznikol. ak je bakteriálna flóra v ústach v poriadku, kazivosť je nízka aj pri pár hygienických prehreškoch. naopak, ak je vysoká aktivita kariogénnych baktérií, vznikajú kazy veľmi ľahko..

ved to je ako s crevami! teda rovnako ako v celom dalsom useku traviacej sustavy!
crevna flora by mala byt v poriadku skor, nez sa dieta narodi, creva dietata sa po narodeni kolonizuju bakterialnou florou hlavne od matky, takze ak ma matka premnozene nezdrave bakterie, a koli tomu znizenu imunitu a rozne choroby, aj dieta skor ci neskor bude mat. hlavne ked je strava prilis bohata na uhlohydraty - cukor, skroby, obylniny , najma rafinovane, mozu nevhodne bakterie narobit riadnu neplechu...ak je bakt. flora v creve v poriadku, stena criev je silna zdrava, clovek je zdravy aj pri stravovacich prehreskoch. naopak ak oportunisticke bakterie su v presile, crevo sa lahko poskodzuje, nevie dobre travit, vstrebavat, prepusta skodliviny a vznikaju choroby...(aj take co daleko presahuju oblast travenia) co sa zvaluje na genetiku je casto len stafeta bakterialnej flory!
uz sa vie ze riesenim su kvalitne probiotika a specificka dieta, detoxikacia organizmu a hlavne pri zapche najskor vycistenie criev (klistir).

ako to vlastne, ze sa nejak podobne neodporuca liecit bakterialnu floru v ustach? to znamena nielen cistit zuby, nejest sladkosti, mucne... Ale: dajak vyliecit - obnovit zdravu ustnu mikrofloru ?
tina
 
Príspevky: 470
Registrovaný: 25 Mar 2011, 11:29
Počet detí: 0

Re: Kaz u rocneho dietata

Neprečítaný príspevokod luciole » 11 Okt 2012, 12:29

Kocky, odbornicky, prosim vas, je este zvratna, zastavitelna, alebo nejak riesitelna situacia, ked sa len zacinaju robit na prednych zubkoch take hnede skvrny? Ja akurat hladam zubara pre Hanku, lebo som z toho nestastna. Vzdy si celkom nechala cistit zuby, nikdy nejedla cukor, nekasickovali sme - odjakziva kusala zeleninku a vsetko, ziadne cumle, flase, cajiky, len mm a voda z pohara a napriek tomu ma uz obe horne jednotky napadnute :( A nechcem dopadnut ako tusim u vacsiny zubarov,ze ma odbiju, ze sa s tym u takeho maleho dietata neda nic robit, lebo trauma, lebo ved su to "len" mliecne zuby a pod. Tak sa pre istotu u vas osvietenych informujem dopredu :) Prip. co mozeme este robit aj doma, kupili sme elmex detsku pastu (doteraz vzdy len mokrou kefkou sme cistili) a malinkym mnozstvom umyvame raz denne - vecer zubky + sme presli z curaprox kefky na elmex, ako pisala Anna, je fakt, ze ovela lepsie cisti v ramci tych moznosti, co clovek u dietata ma, tak lepsie stiahne povlak, lebo je tvrdsia. Dakujem za kazdu radu :love:
Obrázok užívateľa
luciole
 
Príspevky: 875
Registrovaný: 28 Jún 2011, 12:53
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 13 rokov, 10 dní
2. dieťa: Grétka
Rokov: 9 rokov, 7 mesiacov, 15 dní
Môj status: dojčenie je jedna z najúžasnejších vecí na materstve a na svete vôbec :)

Re: Kaz u rocneho dietata

Neprečítaný príspevokod tina » 11 Okt 2012, 17:23

http://www.lactoflor.sk/vlastnosti-lact ... robiotika/
"Momentálne sa dajú využiť probiotiká pre ústnu dutinu vo forme sirupu a disperzných tabliet (Nutrolin-B), kvapiek (BioGaia) alebo žuvacích tabliet (Lactoflor), ktoré sú najideálnejšou formou probiotík na tento účel na našom trhu."
hm?
tina
 
Príspevky: 470
Registrovaný: 25 Mar 2011, 11:29
Počet detí: 0

Re: Kaz u rocneho dietata

Neprečítaný príspevokod shira » 11 Okt 2012, 22:52

toto sa mi nejako nezdá, Lactobacillus zaraďujeme medzi kariogénne baktérie. preto ho nedokážeme ničiť v ústach (napr. antibiotikami), lebo ho veľmi potrebujeme v čreve. Lactobacillus sa mi tiež spája s kyslým prostredím, ktoré je v ústach nežiadúce.
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 2 mesiace, 25 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 18 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Kaz u rocneho dietata

Neprečítaný príspevokod cottoncandy » 12 Okt 2012, 13:54

Ahojte, nedávno som sem písala, dnes sme boli u zubára, tak aj ja pridám svoju skúsenosť...len pre info, v medzičase medzi objednaním u lekárky a tým, ako sme sa k nej dostali, sa mojej dcére postihnuté zúbky začali lámať (medové zuby má tri horné), ulomilo sa jej z dvoch najviac rozpadnutých, tak som návštevu zubárky už naozaj urgovala, lebo sme boli objednaní až na koniec mesiaca... viacmenej sme sa nedozvedeli nič nové, nerobila z toho paniku, vraj je to bohužiaľ bežný jav, ale ona s tým zatiaľ nebude robiť nič...povedala mi síce, že to vyzerá, že to má dcérka z dojčenia, kedže sladké jej nedávame (resp. v minimálnej miere), ale rozhodne bola proti odstaveniu či stopnutiu nočného dojčenia, to vraj nemám robiť ani za cenu, že toto je príčinou stavu dcériných zúbkov...povedala mi, že kazivosť mliečnych zubov je zapríčinená mnohými faktormi a nie vždy to dokážeme ovplyvniť - choroby a lieky počas tehotenstva, detské lieky a sirupy...zaujímavé je, že ma vystríhala pred bylinkovými čajmi, nesladenými samozrejme, vraj aj tie majú nepriaznivý vplyv na sklovinu mliečnych zubov a dokážu ju poškodiť, resp. zhnedne a pod. - tu sa veľmi s jej názorom nestotožňujem, ok, čaj môže zafarbiť sklovinu, ale žeby mal vplyv na kazivosť zubov? Počuli ste už o tom niektorá? Takisto má na kvalite zubov značný podiel aj genetika, to je jej názor, hoci sa s tým mnohí kolegovia nestotožňujú. Nedala nám pre malú nič, budeme to len pozorovať, fluoridové tablety sú vraj zakázané, lebo sú karcinogénne, a nejaký špeciálny lak na zuby jej dať nemôže, lebo malá nevie spolupracovať ...odporučila nám len predajňu Zdravé zuby sa to tuším volá, v Avione pri Hypernove, tam vraj máme nakúpiť nejaké prípravky na vytvrdnutie, resp. remineralizáciu skloviny, plus špeciálne zubné kefky a kadejaké hračičky, aby sme malú motivovali umývať si zuby, odporučila nám aj detskú zub. pastu Elmex...keďže si malá nechce ani za ten svet dať umyť zuby, musíme to vraj minimálne jeden raz denne, hlavne večer pred spaním robiť aj nasilu, ak sa inak nedá...chápem to, aj sme sa o to doteraz pokúšali, ale pravdu povediac, vôbec nám to nešlo, báli sme sa, že jej ublížime, resp. že ju to bolí, kedže má pri tom doslova hysterické záchvaty, pri ktorých nevie ani dýchať :x
máme teda nakúpiť všetko možné aj nemožné, plus sa tam informovať o rôznych prípravkoch na domáce použite a o dva týždne prísť opäť sa ukázať, prípadne ak sa nám nič nepodarí použiť, budeme hľadať iné riešenia...
Povedala ešte, že vraj tie remineralizačné prostriedky zvyčajne tie zúbky zachránia a prestanú sa lámať, v tom horšom prípade sa zlomia úplne, ale nebolia a vtom najhoršom bolia, vtedy ich ona neplombuje, ale tovno trhá:-(
cottoncandy
 
Príspevky: 88
Registrovaný: 02 Aug 2011, 21:23
Počet detí: 0
1. dieťa: Veve
Rokov: 12 rokov, 8 mesiacov, 18 dní

Re: Kaz u rocneho dietata

Neprečítaný príspevokod Norika » 12 Okt 2012, 14:10

nasmu sa odlomilo len z jednej dvojky, nejako sa mu ostatne drzia...ja som mu dlho zubky neumyvala, neviem, asi 4m sa snazim poctivo, mame tiez detsku elmex, a musim povedat,ze sa mi to zda byt lepsie....ta dvojka vyzera,ako by bola v polke rastu...zmiernujem sa stym, ze to tak bude uz stale....u nas umyvanie nie je hystericke,lebo na maleho netlacim...zacali sme dobre, a ked vidim,ze ma uz nepusti, tak uz mu do ust nejdem....ale zeby to bolo super umyvanie nemozem povedat...snazim sa kolko sa da, za tych par sekund,co ma pusti do ust...ale niekedy cistim len tak naslepo,lebo nai neviem,kde tie zubky ma....nasa kefka vyzera uz hrozne :D ako stara metla, tiez kupim tu elmex, doteraz sme mali curaprox...


a neskusali ste niekto citrovital?? na pribalovom listku pise,ze sa s nim daju aj zuby umyvat, proti povlakutak ci u vas fungovalo, v akej miere...ale u deti si neviem predstavit, s tou horkou chutou
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 5 mesiacov, 23 dní

Re: Kaz u rocneho dietata

Neprečítaný príspevokod lenkaa » 12 Okt 2012, 14:57

Cotoncandy, u nas umyvanie zubov - des. Rano umyvam pred tym nez ideme von, pretoze inak by ani neprestal plakat. Vie sa uz na mna urazit. A vecer tiez bez kompromisu, musim ho prilahnut a pocas revu umyvam ako sa da a ako to vydrzim pocuvat (cize nie dlho, lebo to znie akeby ho zodierali z koze). Nech zacneme akokolvek pri tej nasej pesnicke, vzdy to konci proste placom. Po tomto masakre sa citim uplne zle a tak sa mu vzdy ospravedlnujem a vysvetlujem mu, ze to je nevyhnutne. :cry: AKo su u vas zvysne zubky? Jednotky a 2jky nemaju vplyv na trvaly chrup, cize je mozne, ze by to odmietla vrtat a rovno trhala.
lenkaa
 
Príspevky: 340
Registrovaný: 11 Aug 2011, 11:59
Počet detí: 1
1. dieťa: syncek prvorodený
Rokov: 13 rokov, 2 mesiace, 15 dní

PredchádzajúciĎalší

Späť na Rast a zdravie bábätka

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron