Pukanie "kosti" (klbov) u babatka

diskusia o zdraví, chorobách, raste a vývoji bábätka

Pukanie "kosti" (klbov) u babatka

Neprečítaný príspevokod luciole » 30 Nov 2011, 21:01

Baby, nemate skusenost s tym, ze ked manipulujete s babatkom, strasne mu "praskaju kosti", teda predpokladam, ze v skutocnosti je to pukanie v klbikoch. Malej to niekedy robi celkom, ze dost, mam dojem, ze vtedy, ked zabudnem dlhsie dat D-cko. Bojim sa, ci jej nieco nechyba. Alebo to je bezne? :?
Obrázok užívateľa
luciole
 
Príspevky: 875
Registrovaný: 28 Jún 2011, 12:53
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 13 rokov, 19 dní
2. dieťa: Grétka
Rokov: 9 rokov, 7 mesiacov, 24 dní
Môj status: dojčenie je jedna z najúžasnejších vecí na materstve a na svete vôbec :)

Re: Pukanie "kosti" (klbov) u babatka

Neprečítaný príspevokod fliacik0103 » 30 Nov 2011, 21:26

tiez malej obcas pukne niekde nieco, d-cko nedavame, snazim sa ju slnieckovat (hlavne v tieto zamracene dni, ze?:-)), tak ma tiez zaujima, co to moze byt, este som nad tym nerozmyslala...
fliacik0103
 
Príspevky: 271
Registrovaný: 16 Jún 2011, 20:58
Bydlisko: TT
Počet detí: 1
1. dieťa: Biuska
Rokov: 13 rokov, 27 dní
Môj status: Ze je uzasne byt mamou som zistila, ked som sa nou stala:-)

Re: Pukanie "kosti" (klbov) u babatka

Neprečítaný príspevokod TIA » 30 Nov 2011, 21:37

Aj my sme to mali, som potom davala poctivejsie vigantol a zdalo sa mi to trochu lepsie, ale aj tak jej praskali klbiky. Potom som zas prestala davat (furt niekde citam pre a potom zase proti), lebo vsak ja chodim von, aj mala, slnka tu mame fakt dost v poslednych dnoch, tak naco tie syntetiky do nej davat. Niekde som dokonca citala, ze babatka z toho um. vit. D mozu vo zvysenej miere zvracat (a my teda mozme o vrackani romany pisat).

No, skratka, teraz nedavam, nevrackame (nemusi to suvisiet) a klbiky malej nepraskaju vobec (mne praskaju v clenkoch). Moj brat mi posielal info o prevapneni organizmu (kalcifikacii), ze vtedy velmi praskaju klby a vobec, ten vapnik sposobuje aj ine potiaze. Davam si uz asi 3 tyzdne kazde rano vodu s troskou jablcneho octu (ten vraj neutralizuje prostredie organizmu) a k tomu este citrovital (fakt vseliek), tak neviem ci to mozno zabera alebo je to len uplna zhoda nahod..?
TIA
 
Príspevky: 422
Registrovaný: 07 Aug 2011, 22:12
Počet detí: 1


Späť na Rast a zdravie bábätka

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 9 hostia

cron