obuv na zimu

diskusia o zdraví, chorobách, raste a vývoji bábätka

obuv na zimu

Neprečítaný príspevokod shira » 27 Nov 2011, 20:18

chcela by som sa opýtať, akú veľkosť topánok mám kúpiť. odmerala som malému nožičku (ako sa správne meria nožička?) vyšlo mi nejakých 13cm, to by mala byť veľkosť 21- podla tabuliek, čo som vygooglila. je táto veľkosť už "s rezervou" alebo treba kúpiť väčšie číslo? čítala som tiež, že tak, ako malá topánka, aj veľká môže uškodiť. navyše, v zimnej obuvi býva srsť, alebo tam dáme hrubšiu ponožku- to by sa malo zohľadniť, nie? alebo do kvalitnej teplej topánky sa má dávať iba bežná ponožka? ako rýchlo rastie deťom noha- vydržia topánky jednu sezónu? aké topánky uprednostniť- športové goretexové, kožené s kožušinkou, snehule? kupujete topánky cez internet, alebo idete radšej vyskúšať do obchodu? teraz mám doma dvoje jesenné topánky, oboje to isté č.20, jedny sú mu úplne super a jedny už napríklad neobuje...
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: obuv na zimu

Neprečítaný príspevokod Anna » 28 Nov 2011, 16:16

Najlepšie je vyskúšať, lebo topánka môže byť úzka alebo široká, Maťko mmá uzku nožičku, preto kupujeme na šnurovanie, kamarátka má rovnaké číslo topánok, ale jej malý má dosť tučnú nohu, a preto musia skúšať, čo obuje....môj malý nosí 20 a na zimu sme kúpili topánku s kožušinou č. 21, ale ja vždy vyskúšam sandálku tej istej značky a potom skúšam tú kupovanú veľkosť u zimnej obuvi.
Anna
 
Príspevky: 389
Registrovaný: 23 Sep 2011, 21:50
Počet detí: 1
1. dieťa: Martin
Rokov: 13 rokov, 9 mesiacov, 2 dni

Re: obuv na zimu

Neprečítaný príspevokod artemis » 29 Nov 2011, 23:48

V každom obchode s detskou obuvou by mali mať tie pomôcky, ktoré určujú veľkosť nožičky. Treba sa len dobre popozerať, či opýtať predavačky. Vyzerá to ako taká doska so stupnicou, kde je také posuvné pravítko. Dieťaťu tam môžeš dať nožičku aj s patričnými hrubými ponožkami a uvidíš priložením tej priečky, aké číslo ukazuje. (Pozor, obe nožičky otestovať!)

Kúpila by som o pol čísla väčšie. Lebo pri 21-tke veľkosti nožička rastie dosť rýchlo.
artemis
 
Príspevky: 815
Registrovaný: 16 Nov 2011, 15:58
Počet detí: 1


Späť na Rast a zdravie bábätka

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 7 hostia

cron