Obuv na doma

diskusia o zdraví, chorobách, raste a vývoji bábätka

Obuv na doma

Neprečítaný príspevokod Norika » 18 Nov 2011, 00:29

Ja viem,že tu už podobné témy su,ale nehnevajte sa na mna...neviem,ako sa mam zariadit...co vlastne obut malemu,ked je doma...totiz,ked sme u mojich rodicov, kde vsade maju koberce, chodi iba v ponozkach...ked sme u svokrovcvo, kde maju vsade iba podlahy, chodi v ponozkach a capackach...lenze mne sa tie podlahy zdaju byt dost "tvrde" ja sama po nich nedokazem chodit bosa, iba v slapkach..bojim sa, ze to moze malemu nejako pokazit nôzky, ked musi narazat na tvrdu dlazku...prirodzenejsie sa mi zda,ked clovekchodit po mäksom....ale neviem,co mu obut....mam mu dat uhackovat papucky?? bude to stacit?? lenze na dlazke sa mu bude skmykat...a ked chodi po koberci, stacia mu bose nozky,ci treba tiez nejaku obuv...? su moje obavy ze bude mat zdeformovanu klenbu,ploche nohy a pod. opodstatnene, ci nie?? ako to riesite vy?
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 25 dní

Re: Obuv na doma

Neprečítaný príspevokod estterka » 18 Nov 2011, 00:53

norika,my mame v celom dome kachlicky. doteraz chodila hanka bosa,lebo ponozky si vyzuvalapred mesiacom som z domu doniesla capackya chodi v nich. viac poradit neviem . ona v pevnych topankach nevie moc chodit,ked som skusala. v capackach uz aj uteka a v pevnych chyta balanc a je taka neista.
estterka
 
Príspevky: 555
Registrovaný: 24 Mar 2011, 08:57
Počet detí: 1
1. dieťa: Hannah
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 27 dní

Re: Obuv na doma

Neprečítaný príspevokod Norika » 18 Nov 2011, 09:21

co sa tyka pevnych,aj ja to vidim na malom,ked sme vonku....nie som z toh nadsena, ale ic ine mi neostava,len cakat do jari, ze kupime nieco jemnejsie, a nie hrube topanky na zimu...
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 25 dní

Re: Obuv na doma

Neprečítaný príspevokod vejula » 18 Nov 2011, 10:42

baby mne doma maly tiež chodi len v capačkach, akonahle mu dam pevne toapnočky začne plakať a a ukazuje na nožičky au au. Aj mam trochu strach, že či mu volačo nieje. Pred tym mi to ukazoval aj na topanočky čo nosi vonku, ale to si už akoby zvykol a už mi neplače ked mu ich dam. Ale mal obdobie že na každu pevnu obuv či papuče topanky alebo gumaky ukazoval au au a odmietall v tom chodiť. Myslite že to treba nejako riešiť? Môže mať niečo s nožkami?
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 14 rokov, 10 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 5 mesiacov, 15 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: Obuv na doma

Neprečítaný príspevokod luludi » 18 Nov 2011, 11:45

doma pouzivame bud protismykove ponosky, ak si ich nevyzuva, alebo makke capacky kozene. Vo vysokych topankach byt nikdy nechcel a vzdy plakal.. nastastie sme ich len dostali, teraz ich ma ako hracku :)
Obrázok užívateľa
luludi
 
Príspevky: 274
Registrovaný: 22 Mar 2011, 10:01
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 1
1. dieťa: Richard
Rokov: 13 rokov, 9 mesiacov, 8 dní
2. dieťa: Milota
Rokov: 11 rokov, 6 mesiacov, 15 dní
Môj status: Sú len dva trvalé odkazy, ktoré môžeme dať našim deťom – jedným
sú korene, druhým krídla.

Hodding S. Carter

Re: Obuv na doma

Neprečítaný príspevokod shira » 18 Nov 2011, 12:39

doma máme koberec iba v obývačke, inak dlažbu alebo parkety. dávam mu punčošky, lebo ponožky padajú. inak v dm majú niečo ako držiaky ponožiek, chystám sa to vyskúšať. capačky, čo som kúpila, sme skoro nevyužili. mala som pocit, že sa potkýna o vlastné nohy, podľa mňa mu nesedia. ked ideme von, má normálne zimné kožené topánky, v ktorých chodí. aj tenisky máme, aj v tých vie chodiť. ale samozrejme si neviem predstaviť, že by bol v tom obutý aj vnútri.skor mu to vadilo, ked v nich štvornožkoval, to bol taký začudovaný, ale už zvláda aj to. teraz chodí aj štvornožkuje tak 1:1.norika podla mňa dobre sediace capačky by boli najpríjemnejšie.
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 27 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 9 mesiacov, 18 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Obuv na doma

Neprečítaný príspevokod Anna » 18 Nov 2011, 14:25

Ja som malému dávala keď lozil a "chodil" také protišmykové ponožky alebo také capačky s brúsenou kožou zospodu, ale keď mal rok a seriózne sa rozbehol po uhlopriečke cez izbu, obula som mu topánky- plná špička, pevná päta a kotníkové, predsa len kedysi sa viac behalo po vonku.mäkký nerovný povrch , dnes sú všade tvrdé povrchy a teda klenba nohy sa nemá čím formovať, v lete sme chodili obaja po dvore bosí, ale doma po podlahách sú potrebné topánky, ja síce kupujem vo veľkosklade, ale raz som mu kúpila aj v zdravotníckych potrebách značka Santé s opisom ako som uviedla vyššie, cena asi 23 EUR. Ja mu nedávam žiadne mäkké papučky, ani botasky polky, dokonca ani sandálky s otvorenou špičkou, lebo zakopával.
Anna
 
Príspevky: 389
Registrovaný: 23 Sep 2011, 21:50
Počet detí: 1
1. dieťa: Martin
Rokov: 13 rokov, 9 mesiacov, 24 dní

Re: Obuv na doma

Neprečítaný príspevokod artemis » 18 Nov 2011, 15:56

Aj my sme dávali len topánky papučky s pevnou podrážkou, všetko značky (passfit, richter) a zapínanie jednoduché na zips. Dosť na tom záleží, myslím si, na topánkach na doma pre dieťa netreba šetriť. Bolo to i bezpečnejšie mám pocit, žiadne zakopávanie, či bolestivé buchnutie si prštekov o nábytok a podobne
artemis
 
Príspevky: 815
Registrovaný: 16 Nov 2011, 15:58
Počet detí: 1

Re: Obuv na doma

Neprečítaný príspevokod carodejnica » 18 Nov 2011, 19:49

Na doma som používala výlučne protišmykové ponožky - na radu fyzioterapeutky (musela som s malou pár týždňov cvičiť vojtovku), to je údajne najlepšie a najprirodzenejšie na vývoj klenby.
Obrázok užívateľa
carodejnica
 
Príspevky: 584
Registrovaný: 22 Mar 2011, 17:37
Počet detí: 2
1. dieťa: Naďa
Rokov: 14 rokov, 9 mesiacov, 25 dní
2. dieťa: Matej
Rokov: 11 rokov, 8 mesiacov, 6 dní
Môj status: "Človek sa neutopí preto, lebo sa ponorí, ale preto, lebo zostane pod vodou."
Paolo Coelho

Re: Obuv na doma

Neprečítaný príspevokod Norika » 18 Nov 2011, 19:53

carodejnica píše:Na doma som používala výlučne protišmykové ponožky - na radu fyzioterapeutky (musela som s malou pár týždňov cvičiť vojtovku), to je údajne najlepšie a najprirodzenejšie na vývoj klenby.


aj ked dieta chodi jednostaj po podlahe a nie po prirodzenom povrchu, ako je trava, kamienky, atd??
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 25 dní

Re: Obuv na doma

Neprečítaný príspevokod Anna » 18 Nov 2011, 22:09

No ja si myslím, že keď dieťa už chodí ,malo by mať sandálky na doma/ aby sa nepotila nôžka/ s pevnou pätou, kotníkové a so špičkou/ aspoň taký kožený pás cez špičku, aby nezakopávalo/a na vonku okrem pevnej päty aj pevná špička...mne to povedala fyzioterapeutka, ktorá sa školila ešte u doktora Vojta v Nemecku...presne tak na topánkach netreba šstriť, ptatí to aj u dospelých, na topánkach presne vidieť chyby chôdze a spôsob chôdze a tiež vidieť, kto ako zapojil svaly a čo v vo vývoji chôdze vynechal, napr. lozenie...Nemci myslím, že neodporúčajú do jedného roka topánky, pretože na spodku nohy je tukový vankúšik, ktorý sa vyvýja, ale to vedia upresniť odborníci...je to ako s nosičmi...rehabilitační pracovníci sú touto módou zhrození...ževraj to pochádza z krajín a z čias, kde sa žiadne seriózne štatistiky nerobia, preto sa ani nemôže posúdiť prospech alebo škodlivosť nosenia detí a že predsa tieto deti majú neskôr oveľa viac prirodzeného pohybu, zatiaľ čo naše deti si svalstvo chrbta nemajú prirodzene čím posilniť...následkom sú "guľaté chrbátiky", ale že na nárazové akcie sú samozrejme voľbou....takže treba sa rozhodnúť ako vo všetkom, predsa len "nesieme morálnu zodpovednosť za svoje deti".
Anna
 
Príspevky: 389
Registrovaný: 23 Sep 2011, 21:50
Počet detí: 1
1. dieťa: Martin
Rokov: 13 rokov, 9 mesiacov, 24 dní

Re: Obuv na doma

Neprečítaný príspevokod Norika » 18 Nov 2011, 22:54

sama uvazujem,ako som uz napisala,ze sa mi moc nepozdava,ak chodi po podlahe bosy alebo v capackach...mysliteze na koberci to nie je trocha lepsie? :-D a urcite by som nedala malemu papucky klasicke,co maju bielu pevnu podrazku a este aj taky nizucky opätok...moja mama mu take kupila,ked mal len pol roka...ked som jej povedala,ze ich nechcem,tak sa hlboko urazila...
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 25 dní

Re: Obuv na doma

Neprečítaný príspevokod shira » 18 Nov 2011, 23:16

norika aj ja ich mám niekolko párov, ešte nikdy neobuté. (ešte musím pripomenúť aj polské kožušinové papučky, čo sme dostali). mne zase pripadá divné chodiť doma obutý. neviem, väčšinou aj tak sa niekam šplhá, lezie, vála sa, sedí.. nie sú to nijaké vychádzky ani túry, až tak velký dom nemáme.. uvidím neskôr, ked začne normálne behať a prestane štvornožkovať.
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 27 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 9 mesiacov, 18 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Obuv na doma

Neprečítaný príspevokod Norika » 18 Nov 2011, 23:18

shira píše:norika aj ja ich mám niekolko párov, ešte nikdy neobuté. (ešte musím pripomenúť aj polské kožušinové papučky, čo sme dostali). mne zase pripadá divné chodiť doma obutý. neviem, väčšinou aj tak sa niekam šplhá, lezie, vála sa, sedí.. nie sú to nijaké vychádzky ani túry, až tak velký dom nemáme.. uvidím neskôr, ked začne normálne behať a prestane štvornožkovať.

nas uz beha ostosest,a svokrovci maju velky dom, a fakt vsade len parkety, ja bez slapiek nejdem ani na zachod z postele,lebo mi to je neprirodzene..lenze ja v papuciach nechodim bosa ani u nasich,kde su koberce...a potom neviem,co s malym....chcem prenho najlepsie....

najradsej by som mu dala nejake capacky, ktore su ale hrubsie, nech to ma ako fajnu papucku, nie klasicke kozene,ktore su tenke,neviem,ci mu to vobec zohrieva nozku
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 25 dní

Re: Obuv na doma

Neprečítaný príspevokod carodejnica » 19 Nov 2011, 12:17

Norika píše: aj ked dieta chodi jednostaj po podlahe a nie po prirodzenom povrchu, ako je trava, kamienky, atd??


Doma na podlahe (strieda sa mi palubovka, dlažbou) protišmykové ponožky, na von som jej dávala sandálky (bolo leto), s pevnou pätou a ohybnou podrážkou. Konkrétne tieto - http://www.sante-sk.sk/gallery/fotogal/ ... md_qRm.jpg (taktiež odobrené fyzioterapeutkou).

Zabudla som dodať, že tie protišmykové ponožky na doma sme zvolili aj z dôvodu, aby jej obuv nebránila v štvornožkovaní.
Obrázok užívateľa
carodejnica
 
Príspevky: 584
Registrovaný: 22 Mar 2011, 17:37
Počet detí: 2
1. dieťa: Naďa
Rokov: 14 rokov, 9 mesiacov, 25 dní
2. dieťa: Matej
Rokov: 11 rokov, 8 mesiacov, 6 dní
Môj status: "Človek sa neutopí preto, lebo sa ponorí, ale preto, lebo zostane pod vodou."
Paolo Coelho

Re: Obuv na doma

Neprečítaný príspevokod Anna » 19 Nov 2011, 15:17

Čarodejnica, díky za fotku, také presne používame doma ako papuče- pevná päta, celá špička, kotníkové. Tak ako som uviedla, dali sme ich už keď sa fakt rozbehol, nie tri kroky na špičkách popri nábytku...
Anna
 
Príspevky: 389
Registrovaný: 23 Sep 2011, 21:50
Počet detí: 1
1. dieťa: Martin
Rokov: 13 rokov, 9 mesiacov, 24 dní

Re: Obuv na doma

Neprečítaný príspevokod akdarka » 19 Nov 2011, 23:23

Napadlo ma, že tie topánky pre deti do cca 3rokov by nemali mat klenbu tvarovanu...nie je jedno, ci dám dieťaťu ponožky/capacky na parketach/koberci alebo "rovné" topánky bez klenby?
Mne je neprirodzene dávať ho do takých vysokých topánok doma...
akdarka
 
Príspevky: 935
Registrovaný: 22 Mar 2011, 06:36
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 27 dní
Môj status: "Stratené je len to, čoho sa sami vzdáme."

Re: Obuv na doma

Neprečítaný príspevokod tina » 20 Nov 2011, 14:32

aj mne sa to moc nevidi, aby doma dieta bolo v niecom obute, dokonca v topankach... no odkedy maly lezie a zacina chodit, hladam nieco koli izolacii, lebo je rozdiel, ci byvate v dome (bez podlahoveho kurenia) -alebo v panelaku,... na prizemi -alebo poschodi... My mame drevene palubovky, a studene su dost, oproti panelakovym u babky je to fakt rozdiel... Najradsej by som malemu nic nedavala okrem protismik.ponoziek , ale budem musiet najst dajake riesenie. Preco je vlastne to iste: rovna podrazka s netvarovanou klenbou ako len ponozka? ved topanka nohu este aj obmedzuje v pohybe, inak sa v nej noha sprava...mne sa to zda este horsie, ale neviem, nemam nic nastudovane...
tina
 
Príspevky: 470
Registrovaný: 25 Mar 2011, 11:29
Počet detí: 0

Re: Obuv na doma

Neprečítaný príspevokod akdarka » 20 Nov 2011, 16:14

Tina, ved práve, že dieťa aj cupi, lezie občas, vylieza niekde...my byvame v dome a nemáme všade podlahovku a dávam mu ked sa mi zda zima od nôh liliputi capacky - ale často vyzuvam nech sa mu viac vetra noha
akdarka
 
Príspevky: 935
Registrovaný: 22 Mar 2011, 06:36
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 27 dní
Môj status: "Stratené je len to, čoho sa sami vzdáme."

Re: Obuv na doma

Neprečítaný príspevokod tina » 20 Nov 2011, 16:25

my mame capacky len take obycajne, ale sa mi nepaci, ze tam kde je to site - spodok s bocnicami, je to hrubsie a casto to ma vykrivene a na tom stupa...vam sa to nestava?
tina
 
Príspevky: 470
Registrovaný: 25 Mar 2011, 11:29
Počet detí: 0

Re: Obuv na doma

Neprečítaný príspevokod tina » 20 Nov 2011, 16:29

napadlo ma, ze by som usila nieco take, co ma svik az trochu vyssie a by to siahalo ako nadkolienky az ponad kolena. Vatelinom vyplnene...
tina
 
Príspevky: 470
Registrovaný: 25 Mar 2011, 11:29
Počet detí: 0

Re: Obuv na doma

Neprečítaný príspevokod Norika » 20 Nov 2011, 17:14

tina píše:my mame capacky len take obycajne, ale sa mi nepaci, ze tam kde je to site - spodok s bocnicami, je to hrubsie a casto to ma vykrivene a na tom stupa...vam sa to nestava?

stava
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 25 dní

Re: Obuv na doma

Neprečítaný príspevokod akdarka » 20 Nov 2011, 18:10

Ja neviem či je to kvalitou capaciek ale nestava sa nám to vôbec. Nedeformuju sa, sú fakt super.
akdarka
 
Príspevky: 935
Registrovaný: 22 Mar 2011, 06:36
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 27 dní
Môj status: "Stratené je len to, čoho sa sami vzdáme."

Re: Obuv na doma

Neprečítaný príspevokod Norika » 23 Feb 2012, 13:44

Tak ako??deturence podrastli,tie co ste mali capacky, furt ich mate?? nas z jednych vyrastol, uvazujem, ci mu usit dalsie,alebo kuknut po inej obuvi...furt mam z toho gulas,co je lepsie,ci capacky,ci nejaka pevna obuv...aj ked ja som viac naklonena za capacky, maly nema nejaky problem , aj tak väčšinou je v ponozkach..a my mame koberce vsade,tak neviem,ci to je nejake plus oproti parketam a podlaham
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 25 dní

Re: Obuv na doma

Neprečítaný príspevokod akdarka » 23 Feb 2012, 13:46

u nas protismykove ponozky alebo capacky...idem k detskej ortopedicke tak sa jej opytam na nazor, ma za sebou vela zahranicnych stazi a je mlada tak som zvedava. dam vediet v strede marca
akdarka
 
Príspevky: 935
Registrovaný: 22 Mar 2011, 06:36
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 27 dní
Môj status: "Stratené je len to, čoho sa sami vzdáme."

Ďalší

Späť na Rast a zdravie bábätka

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 7 hostia

cron