Obuv na doma

diskusia o zdraví, chorobách, raste a vývoji bábätka

Re: Obuv na doma

Neprečítaný príspevokod shira » 23 Feb 2012, 16:55

My mame koberec aj dlazbu, ale maleho neobuvam. Chodi v pancuchach. Som aj ja zvedava na nazor ortopedicky, u nas je taky zvyk ze obuvame sa iba na von, papuce na nohach neznasam ani ja ani muz tak neviem... Ked prideme k nasim, tak mama je z toho na nervy ze maly je bosy, nevie to pochopit... Niekedy ho ani nemozem vyzut ked vysvitne, ze pauce pr neho nemame :o
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 4 mesiace, 2 dni
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 9 mesiacov, 24 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Obuv na doma

Neprečítaný príspevokod Anna » 23 Feb 2012, 22:46

To je dobre,v časopise/ Mama a ja/som čítala, že v Japonsku týmto spôsobom otužujú deti, nenosia obuv ani v škôlke. Ale neviem povedať, či Japonci sú tým hendikepovaní po ortopedickej stránke.
Anna
 
Príspevky: 389
Registrovaný: 23 Sep 2011, 21:50
Počet detí: 1
1. dieťa: Martin
Rokov: 13 rokov, 9 mesiacov, 30 dní

Re: Obuv na doma

Neprečítaný príspevokod Norika » 24 Feb 2012, 09:28

Anna píše:To je dobre,v časopise/ Mama a ja/som čítala, že v Japonsku týmto spôsobom otužujú deti, nenosia obuv ani v škôlke. Ale neviem povedať, či Japonci sú tým hendikepovaní po ortopedickej stránke.

to so aj ja citala, furt si na to spomeniem, ked maly pobehuje uplne bosy :D ....lenze Mama a ja nie je moc doveryhodny casopis, takze ktovie,co je na tom pravdy...
Ja som chvilu bosa, a mam nohy ako cencul..nerada by som malemu prihnala nejake nachladenie...
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov

Re: Obuv na doma

Neprečítaný príspevokod akdarka » 14 Mar 2012, 13:50

nooo, bola som s malym u tej detskej ortopedicky. neodpovedala mi podla mojich predstav o obuvi :-) hovorila, ze capacky resp.na boso je skvele na nerovnom povrchu. na bezne nosenie na doma hlavne pre chalanov s vyssou vahou by odporucala topanky co fixuju clenok aby bol spevneny. ale bolo "citit", ze posobila v zahranici lebo na konci svojho odborneho nazoru dodala, ze samozrejme je na zvazeni matky, ktoru obuv zvoli a ziadna nie je vyslovene vhodna/nevhodna - dolezita je kvalita materialov :mrgreen: ziadne direktivne "iba moj nazor je spravny" co ma u lekarov vzdy potesi :D
akdarka
 
Príspevky: 935
Registrovaný: 22 Mar 2011, 06:36
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 2 dni
Môj status: "Stratené je len to, čoho sa sami vzdáme."

Re: Obuv na doma

Neprečítaný príspevokod shira » 14 Mar 2012, 14:24

nášmu sa hrozne potia nohy, ked som skúšala papučky, mal skoro mokré ponožky a to sa mi nepáčilo. nezáleží od obuvi, v každej to má. aj mu smrdia nohy :o :o
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 4 mesiace, 2 dni
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 9 mesiacov, 24 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Obuv na doma

Neprečítaný príspevokod lenkaa » 14 Mar 2012, 17:12

My nosime protismykove ponosky. Papuc a bot som par podostavala ale nepacia sa mi :x Navyse som leniva na to aby som mu to na tu jeho nozku natahovala. Take tie liliputky som mu v obchode natiahnut na ponozku nevedela :lol: a na boso sa mi zda chladno. Ja teraz zvazujem prve botky na jar. http://www.latkovky.sk/produkt-detail/s ... eam-sports Este som ich nemala v rukach. Nemate skusenosti?
lenkaa
 
Príspevky: 340
Registrovaný: 11 Aug 2011, 11:59
Počet detí: 1
1. dieťa: syncek prvorodený
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 21 dní

Re: Obuv na doma

Neprečítaný príspevokod Norika » 14 Mar 2012, 17:33

lenkaa píše:My nosime protismykove ponosky. Papuc a bot som par podostavala ale nepacia sa mi :x Navyse som leniva na to aby som mu to na tu jeho nozku natahovala. Take tie liliputky som mu v obchode natiahnut na ponozku nevedela :lol: a na boso sa mi zda chladno. Ja teraz zvazujem prve botky na jar. http://www.latkovky.sk/produkt-detail/s ... eam-sports Este som ich nemala v rukach. Nemate skusenosti?

nemame odskusane, ale kamaratka mi ich odporucala....ja by som ich mozo aj brala :)
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov

Re: Obuv na doma

Neprečítaný príspevokod Mirkaska » 18 Sep 2012, 23:01

my sme sa učili chodiť v ponožkách, pančuchách bez topánok. dnu vždy malá chodila a chodí bez klasických pevných papúč s podrážkou. tento spôsob mal byť vhodný na to, aby sa jej srpávne vyvinulo svalstvo chodidiel a všetko okolo toho. v pondelok sme boli u detskej ortopedičky, lebo sa mi zdalo, že jej padajú členky do vnútra...! samozrejme lekárka to potvrdila a predpísala ortopedické topánky na mieru - sandálky na doma. budú veľmi pevné, nad členky, aby držali chodidlá v správnej polohe. vraj detské svalstvo a šľachy nie sú dostatočne pevné na to, aby sa vyvinuli dobre a potrebujú podporu topánok - pevnú pätu, klenbu,... mňa asi porazí... vôbec už neviem, čo je správne, čo robiť, čomu veriť. podľa stanoviska lekárky som vlastne ja urobila dcérke zle. vraj je to bežné u detí a do predškolského veku sa to všetko dá ešte upraviť. aj vo výrobni zdravotníckej obuvi pracovník zhodnotil, že jej okrem klenby dá na ortop. vložku urobiť aj niečo stredom, aby jej podvihol vnútornú stranu nôžky, lebo že aj na achilovkách vidno, že nie sú rovno ale šikmo do vnútra. ja sa v tom vôbec nevyznám a som veľmi nešťastná z toho.
aké máte vy skúsenosti - ako sa vyvinula nôžka vašich detičiek?
Mirkaska
 
Príspevky: 258
Registrovaný: 20 Apr 2011, 11:30
Bydlisko: Brezno
Počet detí: 0
1. dieťa: Ema Mária
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 18 dní
2. dieťa: Filip
Rokov: 10 rokov, 2 mesiace, 20 dní

Re: Obuv na doma

Neprečítaný príspevokod Mirkaska » 18 Sep 2012, 23:11

našla som medzitým tému zdravie našich detí, kde je viac info k topánkam aj názorom ortopédov. na našich capačkách nie je pevná päta...
Mirkaska
 
Príspevky: 258
Registrovaný: 20 Apr 2011, 11:30
Bydlisko: Brezno
Počet detí: 0
1. dieťa: Ema Mária
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 18 dní
2. dieťa: Filip
Rokov: 10 rokov, 2 mesiace, 20 dní

Re: Obuv na doma

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 19 Sep 2012, 23:28

Co som ja citala, tak problem nie je v ponozkach, ale v tom, ze dieta chodi po neprirodzenej tvrdej a rovnejpodlahe. Preto napr. Liliputi dava do ich prvych topanociek makku podlozku, aby sa toto zmiernilo. Uplne najidealnejsie pre detsku nozicku bude isto bosa noha, kamienky a luka. Vsak tusim na ploche nohy aj volakedy odporucali chodzu po kamienkoch. Mimochodom v Piestanoch je pri jednej malej fontane v parku specialny chodnicek z okruhliakov urceny specialne na toto. Ja i decka sme zvyknuti chodit naboso, ale zrovna jednoduche to nebolo prejst...
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 5 mesiacov, 16 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 5 mesiacov, 9 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 1 mesiac, 10 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Obuv na doma

Neprečítaný príspevokod tina » 20 Sep 2012, 11:43

napadlo ma, ci by sa to nedalo riesit tak, ze dat na podlahy materialy s roznou strukturou a hrubkou: male chlpate koberce, kokosove rohoze, bambusove rurkove ci z tych malych kociek, alebo miesto obkladaciek na frekvent.miesta kamienkovu dlazbu...
tina
 
Príspevky: 470
Registrovaný: 25 Mar 2011, 11:29
Počet detí: 0

Re: Obuv na doma

Neprečítaný príspevokod quaxi » 28 Sep 2012, 22:51

My davame doma ponozky, obcas protismykove, obcas obycajne - podla toho ake su na vrchu kopy :-) a ked je chladnejsie, alebo ma studene nohy, dam aj kozene capacky (ja ich sijem tak, ze dnu davam este vrstvu flisu, takze to ma teplejsie a maksie). Papuce nepouzivame, mne to od detstva vadilo, tak aj pre deti mi nejako nechybaju, ani deti ich nechcu.
Mne sa teorie o slabych svaloch a slachach moc nepozdavaju - ak su detske nohy naozaj take slabe, tak prave v narocnejsom terene bez topanok (co bola normalka cele tisicrocia) by mali mat vacsi problem, lebo to je predsa namahavejsie... Skor si myslim, ze dnesne deti si tie nohy malo cvicia vdaka rovnym podlaham a mensiemu mnozstvu pohybu, a ked je noha zabetonovana v pevnejsej topanke, ma tej namahy este menej ako v ponozke, tak sa mi to zda este horsie.
quaxi
 
Príspevky: 840
Registrovaný: 08 Dec 2011, 11:48
Počet detí: 2
1. dieťa: Zbojnik
Rokov: 15 rokov, 11 mesiacov, 24 dní
2. dieťa: Potvorka
Rokov: 13 rokov, 25 dní

Re: Obuv na doma

Neprečítaný príspevokod Mirkaska » 03 Okt 2012, 23:21

na základe čoho potom idú tie členky do vnútra? v lete sme dosť často chodili vonku v tramkách, ktoré nemali klenbu vo vnútri.
Mirkaska
 
Príspevky: 258
Registrovaný: 20 Apr 2011, 11:30
Bydlisko: Brezno
Počet detí: 0
1. dieťa: Ema Mária
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 18 dní
2. dieťa: Filip
Rokov: 10 rokov, 2 mesiace, 20 dní

Re: Obuv na doma

Neprečítaný príspevokod quaxi » 08 Okt 2012, 11:14

Myslim ze dost vela spravi vrodena predispozicia a zle pohybove vzorce. Moj starsi ma ploche nohy a mladsia tipujem ze nebude mat, uz odkedy sa stavia vidim velky rozdiel v tom, ake ma ona nohy, a ake mal on v jej veku. Dokonca to vidno aj na fotkach. Pritom oboch zvyknem obuvat rovnako, ona ma navyse topanky po nom, co by malo byt strasne nezdrave, ona ma menej prilezitosti behat bosa, ako mal on v jej veku... Lenze ked ma ten tvar iny uz od zaciatku stavania sa, tak to asi nebude nevhodnymi topankami a podkladom na chodenie.
Clenky dovnutra vraj maju velmi casto deti, ktore sa zacali stavat skoro - toto neovplyvnis, je to otazka dozretia mozgu a ked to raz dietatu docvakne, tak sa bude stavat aj ked fyzicky na to este nema nohy dobre pripravene, v takom pripade by asi pevne topanky boli vhodne, aby si dieta nezafixovalo nespravne postavenie noh. Tiez u tazsich deti byva castejsie tento problem. Ked si vsimnes ze dieta ma clenky trosku dnu, alebo ho clenky dobre neudrzia (niektorym detom sa uplne trasu nozicky ked stoja), tak potom to samozrejme treba riesit tymi topankami, aby si dieta nezafixovalo nespravne postavenie nohy, neskor sa to bude tazko oducat.
quaxi
 
Príspevky: 840
Registrovaný: 08 Dec 2011, 11:48
Počet detí: 2
1. dieťa: Zbojnik
Rokov: 15 rokov, 11 mesiacov, 24 dní
2. dieťa: Potvorka
Rokov: 13 rokov, 25 dní

Re: Obuv na doma

Neprečítaný príspevokod Norika » 14 Jan 2013, 23:13

ahojte,v poslednom case opät riesim,aku obuv malemu. Kym sme u nasich, tak maly beha v ponozkach, capackach. Mame kozene capacky s trojitou podrazko,je tam frote,koza...u nasich su 95% koberce, koberceky,prahy vo dverach,ak sa k tomu pridaju porozhadzovane hracky,tak ma maly celkom znesitelne roznorode prostredie. No ked sme boli u svokrovcov,stala sa taka vec,ze maleho zacali boliet nohy,svokrovci maju naopak vsade 95% plavajuce podlahy. Asi po tyzdni nemohol stupit na päty,tak sme narychlo utekali kupit inu obuv. Vyber v obchodoch biedny,klasicke papuce s bielou pevnou podrazkou som nechcela.nakoniec som kupila kroxy,ale tie sa roztrhali,tak som ich na druhy den vymenila za cvicky.najprv sa mu divne chodilo,ale nakoniec si zvykol. No v tych sa zvyknu potit nohy.na buduce,ked pojdeme ku svokrovcom mu asi vezmem sandale Litletbluelamb,co nosil v lete. Ale uvazujem teda,co do skolky kupit?
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov

Re: Obuv na doma

Neprečítaný príspevokod Norika » 14 Jan 2013, 23:22

samozrejme, z tych capaciek a sandalov zachvilu vyrastie, co kupit potom?
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov

Re: Obuv na doma

Neprečítaný príspevokod quaxi » 14 Jan 2013, 23:50

U nas do skolky deti chodia bud v tych klasickych papuciach (ako vyraba Rak, s takou bielou penovou podrazkou), alebo maju normalne sandale, niektori ortopedicke topanky - papucky alebo sandalky.
quaxi
 
Príspevky: 840
Registrovaný: 08 Dec 2011, 11:48
Počet detí: 2
1. dieťa: Zbojnik
Rokov: 15 rokov, 11 mesiacov, 24 dní
2. dieťa: Potvorka
Rokov: 13 rokov, 25 dní

Predchádzajúci

Späť na Rast a zdravie bábätka

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 19 hostia

cron