ked nekaka

diskusia o zdraví, chorobách, raste a vývoji bábätka

ked nekaka

Neprečítaný príspevokod jjjulia » 09 Nov 2011, 15:39

Ahojte dievcata, potrebujem sa uistit.Citala som,ze vylucne kojene babatko nemusi dlhsie kakat... nas drobec dnes nekakal 5.den, co este asi nie je az tak vela...ale trapia ma jeho prdiky- nekaka a velmi zapachajuco prdi. Je to jeho nekakanie stale ok? Respektive je to v poriadku,ze jeho prdiky smrdia ako dospelacke?
jjjulia
 
Príspevky: 155
Registrovaný: 04 Nov 2011, 12:22
Bydlisko: dacov, okres sabinov
Počet detí: 1
1. dieťa: Jonasko
Rokov: 12 rokov, 8 mesiacov
Môj status: pády na bicykli sú súčasťou toho, ako sa naučiť bicyklovať...

Re: ked nekaka

Neprečítaný príspevokod shira » 09 Nov 2011, 19:29

moja skúsenosť je taká, že kakať nemusí ale "prdieť" áno, vtedy je to vraj ok. my sme mali obdobie, ked malý kakal raz za 2t. aj zriedkavejšie, ale teda púšťal riadne smradľavé plyny :mrgreen: no a samozrejme- ked prospieva a bruško nebolí, je to ok. aspon sa lepšie prebaluje ;)
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 2 mesiace, 25 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 18 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: ked nekaka

Neprečítaný príspevokod fliacik0103 » 09 Nov 2011, 19:40

my tak isto- mala nekakala cca 10 dni, ale pustala teda riadne "vonave" prdky - dama je to, co vam poviem:-)kedze prospievala a nemala ziadne problemy, bola spokojna, neriesila som to.
fliacik0103
 
Príspevky: 271
Registrovaný: 16 Jún 2011, 20:58
Bydlisko: TT
Počet detí: 1
1. dieťa: Biuska
Rokov: 13 rokov, 18 dní
Môj status: Ze je uzasne byt mamou som zistila, ked som sa nou stala:-)

Re: ked nekaka

Neprečítaný príspevokod jjjulia » 09 Nov 2011, 20:02

no tak som rada,ze nie sme jediny :D sranda je, ze hned ako som to tu napisala, drobec sa vyprazdnil :goodjob: tak som zvedava ako to bude pokracovat.
jjjulia
 
Príspevky: 155
Registrovaný: 04 Nov 2011, 12:22
Bydlisko: dacov, okres sabinov
Počet detí: 1
1. dieťa: Jonasko
Rokov: 12 rokov, 8 mesiacov
Môj status: pády na bicykli sú súčasťou toho, ako sa naučiť bicyklovať...

Re: ked nekaka

Neprečítaný príspevokod Anna » 09 Nov 2011, 22:40

Môj malý nekakal tri týždne a doktorka to neriešila, povedala mi, že počkáme do mesiaca a mala pravdu, normálne sa až celý dokakal....a prdel tiež riadne smradľavo.
Anna
 
Príspevky: 389
Registrovaný: 23 Sep 2011, 21:50
Počet detí: 1
1. dieťa: Martin
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 22 dní

Re: ked nekaka

Neprečítaný príspevokod Klemka » 10 Nov 2011, 11:02

Jjjulia, super, že sa to podarilo :), mňa by v tejto situácii zaujímalo, ako malý ciká, či sa toto tiež nejako neznížilo a ako priberá a nezmenilo a ak by sa to zase opakovalo, odporúčala by som pozrieť dojčenie spolu s poradkyňou, či je dostatočný príjem mlieka. Môže to byť príznak, že sa niečo deje s dojčením, hoci s najväčšou pravdepodobnosťou je to úplne v poriadku a nič sa nedeje. Dôležité je aj to, čo píše shira, že vetry odchádzajú.
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: ked nekaka

Neprečítaný príspevokod jjjulia » 10 Nov 2011, 13:13

klemka ked tak premyslam, moze to byt aj pravda, pretoze prave pred par dnami som pisala Elenke, ze maly natahuje bradavku pri kojeni a ze asi tak reaguje na slabsi tok mliecka. Bohuzial kedze som v Dubline, vsetky problemy som doteraz riesila cez skype+email s Katkou a Elenkou. Velmi rada by som sa osobne stretla s nejakou poradkynou,ale tu nikto taky nie je... a tie poradkyne, co su tu, mi uz dali kadejake rady (ze dat cumel a tak, neverim im). Ale v kazdom pripade obe dievcata cez skype+ video kontrolovali prisatie, to by malo byt v poriadku,takze som zacala maleho castejsie prikladat a castejsie striedam prsniky (totiz to na zaciatku som mala nadprodukciu a tak niekde vo mne ostalo, ze stale treba ten prsnik nechat vypit do dna a asi som to prehnala a prsniky mozno zareagovali). No uvidime ako to bude pokracovat. Avsak maly uz papa pekne, bradavku viacej nenatahuje. Snad to bude okey, aj jeho stolica. :)
jjjulia
 
Príspevky: 155
Registrovaný: 04 Nov 2011, 12:22
Bydlisko: dacov, okres sabinov
Počet detí: 1
1. dieťa: Jonasko
Rokov: 12 rokov, 8 mesiacov
Môj status: pády na bicykli sú súčasťou toho, ako sa naučiť bicyklovať...

Re: ked nekaka

Neprečítaný príspevokod jjjulia » 10 Nov 2011, 13:15

a cika asi rovnako, stale ma dost mokre plienky, povedala by som, ze za noc dve poriadne tazke a cez den ho prebalujem castejsie, niekedy i 8 krat, ale tie nie su az take tazke ako nocne. vahu skontrolujem az v stredu na stretnuti mamiciek s detickami, ja doma vahu nemam.
jjjulia
 
Príspevky: 155
Registrovaný: 04 Nov 2011, 12:22
Bydlisko: dacov, okres sabinov
Počet detí: 1
1. dieťa: Jonasko
Rokov: 12 rokov, 8 mesiacov
Môj status: pády na bicykli sú súčasťou toho, ako sa naučiť bicyklovať...

Re: ked nekaka

Neprečítaný príspevokod luciole » 10 Nov 2011, 20:44

jjjulia, my máme doma malú rekordmanku, v čase výlučného dojčenia Hanka nekakala 40 dní. Ako píšu baby vyššie, treba odsledovať cikanie, prdkanie a celkové prospievanie, pokiaľ je všetko OK a nekakanie nespôsobuje bábätku problémy (že by to nebolo z dokonalého trávenia mliečka, ale boľavého bruška), tak si užívajte, že nemáte pokakané plienky :mrgreen:
Obrázok užívateľa
luciole
 
Príspevky: 875
Registrovaný: 28 Jún 2011, 12:53
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 13 rokov, 10 dní
2. dieťa: Grétka
Rokov: 9 rokov, 7 mesiacov, 15 dní
Môj status: dojčenie je jedna z najúžasnejších vecí na materstve a na svete vôbec :)

Re: ked nekaka

Neprečítaný príspevokod shira » 10 Nov 2011, 22:26

luciole-tak tomu sa hovorí bezzbytková strava- 100% využiteľnosť :D
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 2 mesiace, 25 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 18 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: ked nekaka

Neprečítaný príspevokod jjjulia » 11 Nov 2011, 18:07

luciole- to by sa mozno aj do guinnessovej knihy rekordov dalo zapisat :D
jjjulia
 
Príspevky: 155
Registrovaný: 04 Nov 2011, 12:22
Bydlisko: dacov, okres sabinov
Počet detí: 1
1. dieťa: Jonasko
Rokov: 12 rokov, 8 mesiacov
Môj status: pády na bicykli sú súčasťou toho, ako sa naučiť bicyklovať...

ked nekaka

Neprečítaný príspevokod Mária » 17 Aug 2014, 15:21

Ahojte mamičky, s kakaním problém nemáme ale s uvoľňovaním vetrov áno.:-( Už v pôrodnici sa mi zdalo, že bábätko nemá vetry, ale keďže bolo spokojné, stolica 3-4 krát do dňa pekná horčica a pekne sme priberali neriešila som to. Teraz sa situácia veľmi nezmenila, bábo skoro vôbec neplače, dojčené na požiadanie, stolica 3-4 krát do dňa, ale stále sa o niečo "snaží". Vystiera nožičky, kope nimi, tlačí a tlačí, je celá červená a nič. Nakoniec buď vracia, začne sa jej čkať, očividne má problém s vetrami, ale nikdy neplače. Večer pekne zaspí, ale v noci sa zase snaží v spánku. Skrátka spí a stále sa pučí, vôbec sa na to nezobudí. Skúšali sme: nechala som ju rozbalenú, cvičím jej s nožičkami, masírujem bruško v smere hodinových ručičiek, nechávam už aj odgrgnúť, čo som zo začiatku nerobila, položím si ju na seba bruškom, niekedy sa vtedy upokojí, niekedy naopak nie, máme tandemové dojčenie, nechala som staršiu piť prsník prvú, aby sa mladšia dostala k hustejšiemu mlieku ani to nepomohlo, pila som feniklový čaj, potom som ho vysadila, čítala som, že môže dráždiť črevo. Nerada by som siahla po nejakých kvapkách alebo rekrárnej rúrke. Ale zdá sa mi, že stolicu má veľmi riedku, až spenenú, pravdepodobne bude treba upraviť dojčenie. Nemám ale pocit, že by sa na prsníku hnevala, práveže je veľmi spokojná a neplače. Len sa stále snaží o niečo a nič.:-(
Ďakujem
Mária
 
Príspevky: 12
Registrovaný: 04 Aug 2011, 07:56
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Klaudia
Rokov: 12 rokov, 10 mesiacov, 7 dní
2. dieťa: Laura
Rokov: 9 rokov, 7 mesiacov, 18 dní

Re: ked nekaka

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 17 Aug 2014, 20:08

Odporucala by som ako celkom prve zrusit ortopedicke nohavicky - teda ak su. Ako druhe nosit, nosit , nosit - samozrejme v kvalitnom nosici, vertikalne, idealne v satke. A potom idealne zaroven s tym i dojcit vertikalne (vid hlavna stranka dojcenie.eu), nadvazuje to vlastne na vertikalne nosenie.
Tymto sa docieli prirodzenym pohyb babatka, nic ho neobmedzuje. Pri vertikalnom dojceni na rozdiel od priecneho sa dietatko lahsie odvetra a ak treba, tak si i odgrgne. Nosenie na to nadvazuje - skusme si sami seba predstavit, ze sa dobre najeme, niekto nas poriadne zabali a ulozi do postele. To je potom problem i s normalnym jedlom. A opacne - ak zjeme hoci i nafukujucu potravinu, ak sa hybeme, nerobi to problem.
Az ked toto nepomoze, tak zacat riesit co zjest, resp. co nezjest. Preventivne sa da vylucit akurat kravske mlieko. Jest podla moznosti vsetko, ziadne supanie jablcka a pod. Aj vlaknina je dolezita.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 10 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 3 dni
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 4 dni
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: ked nekaka

Neprečítaný príspevokod shira » 19 Aug 2014, 18:51

mária - vydržať.. všetko to rýchlo prejde. veľa vertikálnej polohy... odgrgnutie, reflux to nemôže byť?
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 2 mesiace, 25 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 18 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: ked nekaka

Neprečítaný príspevokod Mária » 20 Aug 2014, 09:08

JankaMich, Shira ďakujem za reakcie.
Robíme všetko čo ste nám poradili, cez deň sa to trošku zlepšilo, ale v noci stále tlačíme a tlačíme, až je mi divné že dieťa mi stále spí. Len ja stále nespím, lebo na ňu pozerám, či sa jej niečo podarí alebo nie.:-) No nič, budem ďalej pokračovať vo vertikálnom nosení a uvidím čo z toho bude. Ďakujem za podporu, to som sa naučila už pri prvej dcére, že všetko raz skončí, tak budem trpezlivá. Čím menej som riešila, tým bolo všetko lepšie.:-) Na reflux sa mi to nezdá, vôbec nevracia, práveže mám pocit, že keby sa aspoň občas trošku povracala bolo by jej lepšie. Dávam odgrgnúť, grgne ako hrom a nevyjde jej z pusy ani kvapka. Ani sa mi to nechce veriť, prvá dcéra mala reflux ako hrom, zdala sa mi to byť pohroma, ale teraz mám pocit, že zastavené vetry sú horšie. Shira verím, že Vy už ste s Lukáškom OK a všetky počiatočné problémy ste už pomaličky vyriešili. Prispievam málo, ale na fóre som každý deň, takže poznám Tvoj príbeh.:-)
Mária
 
Príspevky: 12
Registrovaný: 04 Aug 2011, 07:56
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Klaudia
Rokov: 12 rokov, 10 mesiacov, 7 dní
2. dieťa: Laura
Rokov: 9 rokov, 7 mesiacov, 18 dní

Re: ked nekaka

Neprečítaný príspevokod shira » 20 Aug 2014, 23:16

Mária, je lepšie, lebo dojčenie je lepšie, momentálne by som povedala, že bez problémov, len taktiež v noci máme divné stavy - netuším, či sa pučí, či reflux, po dojčení musí grgať, ale aj tak v ležiacej polohe vydáva veľmi divné zvuky. dni sú ok, kedže takmer celé dni ho prenosím vertikálne v šatke, spať mimo mňa ho nedávam lebo zatiaľ to je zbytočná snaha. Lukáško sa mi na to v noci práveže budí, čím viac k ránu, tým častejšie. reflux práve býva aj bez grckania, iba ako pálenie záhy alebo také čosi... v noci teda tiež viac nespím ako spím a cez deň nosím a nosím :? no čo už, vydržať treba..
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 2 mesiace, 25 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 18 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)


Späť na Rast a zdravie bábätka

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron