Čo s ekzémom?

diskusia o zdraví, chorobách, raste a vývoji bábätka

Re: Čo s ekzémom?

Neprečítaný príspevokod zigi » 04 Nov 2012, 23:51

luciole aj mna na padlo, ze ste si nevsimli rok ;), ale nechcela som pisat, ved to je vlastne jedno teraz... Hanka to ma take pravidelne okruhle lozisko len na jednom licku, Dakujem za opytanie!

Juj Norika to ma mrzi, ja Ti bohuzial neviem poradit :(
zigi
 
Príspevky: 267
Registrovaný: 05 Jún 2011, 17:55
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 13 rokov, 9 dní
2. dieťa: Maťko
Rokov: 6 rokov, 10 mesiacov, 24 dní

Re: Čo s ekzémom?

Neprečítaný príspevokod lulu » 05 Nov 2012, 10:23

Norika: Moja staršia mávala občas okolo úst také začervenanie, keď zjedla niečo, čo nesadlo. Mala som dojem, že to je buď z postreku (papala nar. jablčko, rajčinu...), alebo to mala, keď zjela niečo silno éčkové, napr. lízatko obalené v kyselke... ale neviem, či je to tvoj prípad, či to môžte mať aj z jedla :?
lulu
 
Príspevky: 352
Registrovaný: 22 Máj 2012, 11:45
Počet detí: 2
1. dieťa: princeznička
2. dieťa: bzučinka
Rokov: 11 rokov, 11 mesiacov, 21 dní

Re: Čo s ekzémom?

Neprečítaný príspevokod lulu » 05 Nov 2012, 10:25

Zigi: keď píšeš: pravidelné ložisko. Moja staršia mávala na stehnách také kruhy. Biela škvrana, okolo červený kruh. Menilo to veľkosť a miesta. Nevedela som, čo to je, možno aj to bol atopický exém, zvykol meniť podoby a miesta.
lulu
 
Príspevky: 352
Registrovaný: 22 Máj 2012, 11:45
Počet detí: 2
1. dieťa: princeznička
2. dieťa: bzučinka
Rokov: 11 rokov, 11 mesiacov, 21 dní

Re: Čo s ekzémom?

Neprečítaný príspevokod quaxi » 05 Nov 2012, 11:13

Norika, okolo ust moze byt aj impetigo. Moj syn to mal pred 2 rokmi, ale nastastie len velmi mierne - take zacervenanie a sem-tam mini pupaciky, vobec to nevyzeralo ako na fotkach z netu, a tiez sa mu to vyhodilo, potom zoslablo, potom sa zase vratilo, a tak dokola. Na to ale nic ine ako atb masticka nepomoze.
Ale pravdepodobnejsia je alergia, v tom pripade si musis odsledovat, po ktorych potravinach sa mu to zhorsuje. Najcastejsie je to exoticke ovocie, paradajky, soja, mliecne vyrobky. Moze byt aj z chladu, v tom pripade si moc nepomozes, treba pol roka pockat :?
quaxi
 
Príspevky: 840
Registrovaný: 08 Dec 2011, 11:48
Počet detí: 2
1. dieťa: Zbojnik
Rokov: 15 rokov, 11 mesiacov, 24 dní
2. dieťa: Potvorka
Rokov: 13 rokov, 25 dní

Re: Čo s ekzémom?

Neprečítaný príspevokod Norika » 05 Nov 2012, 12:14

no ved to,ze neviem z coho, z akej potraviny, jedava to,co jedaval doteraz....akurat sa rozmohli sladkosti v poslednom case...tak asi to razne stopnem....taketo ekzemy mava moja neter, lenze ta ma tych alergii vela, berie vela liekov...

asi tie lizatka, cokolady....

myslite, ze moze vzniknut alegia na BKM neskor?? ked doteraz mu nic nebolo,tak zrazu takato reakcia??

a ak to ma teda zjedla, tak len pockat , kym to zmizne,ci sa to da niecim natriet??
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov

Re: Čo s ekzémom?

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 06 Nov 2012, 00:24

Mozes skusit natriet MM.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 5 mesiacov, 16 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 5 mesiacov, 9 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 1 mesiac, 10 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Čo s ekzémom?

Neprečítaný príspevokod shira » 06 Nov 2012, 00:51

Norika. ak ho to nesvrbí, možno že aj nič nenatierať.. tie vyrážky a podobné veci mi prídu skor ako estetický problém ako zdravotný. Náš malý bude mať zase pol roka červené a drsné jedno líce, asi z chladu, vonku sa to veľmi zhorší, objaví aj na druhom.. tvár má hrozne suchú, dávam krém od Weledy ale nič moc teda.. ani bambucké maslo neurobilo nijaký zázrak :( dosť blbo to vyzerá..
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 4 mesiace, 2 dni
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 9 mesiacov, 24 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Čo s ekzémom?

Neprečítaný príspevokod Norika » 06 Nov 2012, 13:05

to nie je esteticky,sic,ano vyzera to blbo, ale je to asi z alergie...skusala som potierat citrovitalom,ale moc nepomohlo,cize nie je to nejakeho bakterialneho povodu...mojej neteri to obcas pomohlo,tak som skusila.....tiez roznmyslam, ze mozno aj zo sirupu...tie farbiva v potravinach vedia byt teda dost agresivne....

a shira,co neskusis modru indulonu??
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov

Re: Čo s ekzémom?

Neprečítaný príspevokod lulu » 06 Nov 2012, 14:10

Shira: Tie suché líca sme tiež mali, takto to vlastne začalo. Malá mala iba pár mesiacov a začala mať veľmi suché líca, červené, drsné. Dlllho som jej to so všeličím mastila, nič nezaberalo, napokon nám diagnostikovali atopický exém. ...tak neviem, či nemáte niečo podobné... :(
lulu
 
Príspevky: 352
Registrovaný: 22 Máj 2012, 11:45
Počet detí: 2
1. dieťa: princeznička
2. dieťa: bzučinka
Rokov: 11 rokov, 11 mesiacov, 21 dní

Re: Čo s ekzémom?

Neprečítaný príspevokod quaxi » 06 Nov 2012, 14:27

Norika, sladkosti mozu byt, hlavne farbiva, kakao, aj stopy soje a arasidov su v mnohych sladkostiach. Alergia moze vzniknut aj na vec, ktoru uz bezne jedaval. Ale teraz ma strasne vela deti ekzem z chladu, aj moj syn mal najprv len par malych suchych flakov a potom sa mu to rozliezlo na stvrtinu povrchu tela. Ako skonci zima, je pokoj, a teraz ked sa ochladilo, tak sa zase robi bez ohladu na masticky a dietu. Nam radili modru indulonu, kalciovu mast, este dalsie 2 sme dostali na predpis, ale vsetko pomoze len trosku. Aj nejaky olejcek do kupela mame, ale vacsinou len sprchujeme, tak je to nepouzitelne.
quaxi
 
Príspevky: 840
Registrovaný: 08 Dec 2011, 11:48
Počet detí: 2
1. dieťa: Zbojnik
Rokov: 15 rokov, 11 mesiacov, 24 dní
2. dieťa: Potvorka
Rokov: 13 rokov, 25 dní

Re: Čo s ekzémom?

Neprečítaný príspevokod Norika » 06 Nov 2012, 15:58

ja mam rada indulonu....najradsej si spominam na to, ked mal maly supinky v hlave...bola som u koznej, zo sebou , ale spytala som sa aj na maleho, ze co s nimi, lebo ich mal niekolko mesiacov....dala nam letacik na nejaku drahu masticku, ze ta pomoze...samozrejme, masticku som nekupovala...namastila som vlasy s indulonou, vycesala, a bolo po probleme..
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov

Re: Čo s ekzémom?

Neprečítaný príspevokod shira » 06 Nov 2012, 19:47

no, musím skúsiť tú indulonu, možno sa zlepší.. dám vedieť.
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 4 mesiace, 2 dni
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 9 mesiacov, 24 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Čo s ekzémom?

Neprečítaný príspevokod kaculinka » 24 Apr 2013, 14:23

Dobrý den, velice ráda bych se s Vámi podělila o naše zkušenosti, jak se dá bojovat s alergiemi a atopickým exémem.....náš teď už dvouletý syn začal ve třech měsících trpět na alergie a s tím spojené i exémy.Hodně se mu to dělalo na ručkách, nožičkách a potom už i na obličeji,škrábal si to někdy až do krve,byli jsme už jeden čas zoufalí! Nepřišli jsme vůbec na to co mu vlastně vadí,na co má tu šílenou alergii.Skončili jsme nakonec na alergologii a kožním,dali nám antihistaminika a mastičku s kortikoidy...
Od mé sestry jsme se po Vánocích dozvěděli o čínských bylinkách od firmy OKG a zkusili je,i když ze začátku trochu s nedůvěrou...protože těch všelijakých přípravků už je k dostání hodně a připadalo nám to všechno co jsme už vyzkoušeli stejné a bez účinku...ale poprvé nás tohle OPRAVDU A UPŘÍMNĚ NEZKLAMALO a už ani ne po třech měsících jsme viděli veliké zlepšení!! Nedá se to vůbec srovnat s tím,jaké to bylo ještě před těmi Vánoci, než jsme s bylinkami začali...máme teď momentálně jenom jeden flíček pod kolenem a ten ho nesvědí, neškrábe si to a lépe mi začal v noci spinkat.. Přitom jí dá se říct cokoliv(kromě nějakých hodně alergenních potravin,ty raději oželíme..) , žádný Fenistil ani jiná antihistaminika a kortikoidové masti neužíváme, vysadili jsme to,protože jsme chtěli vyzkoušet,jestli to vůbec půjde i bez nich a nebo to budeme opět muset nasadit a fungovat jen s antihistaminiky...a vida, přesvědčili jsme se,že jde to i bez té chemie .. opravdu super!! :-) Přišli jsme na to,že důležité je začít od příčiny tohoto onemocnení,pročistit celé tělíčko,hlavně střeva a játra od všech jedů a mykotoxinů, odkyselit,nastartovat imunitu, nejprve vnitřně a neřešit už jenom ten důsledek na kůži v podobě exémů a svědění . Bohužel všichni máme tendenci to stále dokola mazat mastmi jen zvenčí nebo alergické reakce tlumit antihistaminiky a neřešíme vůbec to, co se děje uvnitř nás,s našimi orgány a potom samozřejmě i s psychikou,je to potom jako bludný kruh ... Sama jsem se přesvědčila,že my jsme teď na dobré cestě ,našli jsme něco co nám pomáhá a z toho mám ohromnou radost :-) Nikdy není pozdě začít řešit to jinou cestou než jen do sebe cpát pořád dokola spoustu chemických léků a kortikoidů,to je až ta poslední možnost,když už nic jiného nezabírá,opravdu upřímně a ze srdce to doporučuji vyzkoušet i komukoliv jinému s těmito problémy.. pokud by Vás to zaujalo a chtěl to někdo probrat a poradit víc přes soukromou zprávu, jak se s tím dá bojovat, moc ráda napíši víc informací, protože já sama jsem po těch zkušenostech začala s firmou spolupracovat a mohu Vám tedy také poradit jak začít alergie a exém řešit přírodní cestou... katacmelacek@seznam.cz (r.č. 03-010728)
kaculinka
 
Príspevky: 2
Registrovaný: 24 Apr 2013, 14:21

Re: Čo s ekzémom?

Neprečítaný príspevokod artemis » 25 Apr 2013, 15:04

fúha, takú dlhú REKLAMU som dávno nečítala :x
artemis
 
Príspevky: 815
Registrovaný: 16 Nov 2011, 15:58
Počet detí: 1

Re: Čo s ekzémom?

Neprečítaný príspevokod kinsi » 25 Apr 2013, 15:33

Teda ja neviem, ale príde mi, že príspevky tohoto typu (Kaculinda) sem nepatria, nanajvýš ak by boli po obvode v kolonke "platená inzercia"....
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 9 mesiacov, 19 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 14 dní

Re: Čo s ekzémom?

Neprečítaný príspevokod artemis » 25 Apr 2013, 18:06

To je najnovší marketingový trend, byť predajcom a tváriť sa ako spokojný zákazník :mrgreen:
artemis
 
Príspevky: 815
Registrovaný: 16 Nov 2011, 15:58
Počet detí: 1

Predchádzajúci

Späť na Rast a zdravie bábätka

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 7 hostia

cron