Natrium fluoratum

diskusia o zdraví, chorobách, raste a vývoji bábätka

Natrium fluoratum

Neprečítaný príspevokod lenkaa » 27 Okt 2011, 13:28

Toto sme dostali tiez na predpis. Davate to malym na zubnu sklovinu? Popripade akym sposobom, mu tieto tabletky podavate?
lenkaa
 
Príspevky: 340
Registrovaný: 11 Aug 2011, 11:59
Počet detí: 1
1. dieťa: syncek prvorodený
Rokov: 13 rokov, 2 mesiace, 24 dní

Re: Natrium fluoratum

Neprečítaný príspevokod estterka » 27 Okt 2011, 14:23

to vazne? no fluor je jed,ani my s muzom uz davnejsie nepouzivame pastu s fluorom. ja by som to nedavala. zrovna som o tom citala v knihe doba jedova,odporucam. ze ako sa k tomu fluorizovaniu doslo a ako to nie je podlozene a skodi :/
estterka
 
Príspevky: 555
Registrovaný: 24 Mar 2011, 08:57
Počet detí: 1
1. dieťa: Hannah
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 5 dní

Re: Natrium fluoratum

Neprečítaný príspevokod vejula » 27 Okt 2011, 18:05

my sme to dostali tiež ale nedavame to
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 13 rokov, 11 mesiacov, 19 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 24 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: Natrium fluoratum

Neprečítaný príspevokod shira » 27 Okt 2011, 21:38

no, od takejto fluorizácie sa dnes už upúšťa. išlo o ovplyvnenie zárodkov trvalých zubov v kosti, aby sklovina bola pevnejšia, ale fluórom sa dá aj predávkovať, nachádza sa v nečistom ovzduší a všade možne, takže sa už teraz plošne nepodáva deťom vnútorne (jedením). druhá vec je, že zubná sklovina fluor potrebuje, ale zbierať ho dokáže zo slín pri fluorizácii zubných pást a pod. Pri demineralizácii zubnej skloviny sladkosťami, kyselinami a pod. nie je iná cesta, ako ju remineralizovať, iba fluoridmi v slinách - to je aj podložené... (hovoríme tu ale nie o fluóre ako takom, ale fluoridoch, napr. amínfluorid, ktorý ponúka pre sklovinu fluoridový reaktívny ión, nie fluor ako prvok, to je prudko jedovatý plyn). ja nie som zástancom podávania výživových doplnkov/medikamentov dieťaťu, akýchkolvek.
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Natrium fluoratum

Neprečítaný príspevokod lucinka » 27 Okt 2011, 22:56

a co ten aminfluorid obsahuje, co teda davat? Lebo nasmu sa zubky asi kazia, napriek tomu, ze umyvame, ale dojci sa aj 15x denne a v noci este castejsie a ma ich take bledulinkohnede, ale len horne a na jednom ma aj fliacik, urobil sa mu asi po mesiaci, co zubok vysiel, odvtedy je ten fliacik stale rovnaky, chystam sa s nim k zubarke, ale neviem ako zamedzit tomu kazeniu :(
lucinka
 
Príspevky: 34
Registrovaný: 22 Mar 2011, 11:13
Počet detí: 1
1. dieťa: Tominko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni
Môj status: :)))

Re: Natrium fluoratum

Neprečítaný príspevokod lenkaa » 28 Okt 2011, 06:55

Dakujem velmi pekne za odpovede. ;) Nebudeme to uzivat!
lenkaa
 
Príspevky: 340
Registrovaný: 11 Aug 2011, 11:59
Počet detí: 1
1. dieťa: syncek prvorodený
Rokov: 13 rokov, 2 mesiace, 24 dní

Re: Natrium fluoratum

Neprečítaný príspevokod Anna » 28 Okt 2011, 15:59

Myslím si, že s fluoridmi je to ako s každou kontroverznou témou...čítala som aj vyjadrenie českého europoslanca /nespomeniem si na meno/ na tému fluór v jeho knihe, v ktorej vykresľuje rôzne veci tak " sprisahanecky".Pravda je niekde uprostred....indiáni, ktorí žili s fluorozou, jedli zdravymi zubami, ale s estetickým hendikepom, fluor sa nachádza aj v zelenom čaji a rybách....ide o to, že ten europoslanec fluor vykreslil ako nebezpečnú spločenskú zbraň, ktorou sa mali ľudia riadene utlmovať a že efekt na zuby bol vedľajší....je ale jasné, že štáty s najnižšou kazivosťou zubov využili tento prostriedok na redukciu kazov a teraz to už ani nepotrebujú, lebo zubarina nie je hradená z verejných zdrojov, preto sa k starostlivosti o chrup pristupuje s takou vážnosťou.Takže minimálne aminflurid u ľudí, ktorí to potrebujú na zcelenie skloviny ,netreba odmietať, ale umývanie zubov nie je samozrejme o zubnej paste. Moja kamarátka, dentálna hygienička, ktorá prišla z Kanady mi vravela, že tam sa fluór pridáva aj do Coly, takže každý nech si vyberie...
Anna
 
Príspevky: 389
Registrovaný: 23 Sep 2011, 21:50
Počet detí: 1
1. dieťa: Martin
Rokov: 13 rokov, 9 mesiacov, 2 dni


Späť na Rast a zdravie bábätka

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 8 hostia

cron