Tekutiny u dojčaťa v chorobe

diskusia o zdraví, chorobách, raste a vývoji bábätka

Tekutiny u dojčaťa v chorobe

Neprečítaný príspevokod andrea360 » 30 Mar 2011, 14:24

Ahojte,mám 7,5mesač.dcérku so zápalom horných dých.ciest( podozrenie na laryngitídu).Mám jej dávať hodne tekutín.Skúšame piť z pohárika,ale ešte to nevie a okrem toho odmieta čaj ( detský na priedušky)- nechce ho ani zo striekačky.Skôr sa teraz veľmi pýta na prsník,čomu som veľmi rada.Je na mieste nútiť ju do toho?Ládujem teraz do nej lieky( cez dávkovač) a stačí,že vidí lyžičku a zatne pusinku.Mám problém jej dať aj príkrmy ( našťastie,keď sa mi to podarí a zistí,že to nie je liek,trochu ho spapá)ďakujem za odpovede :roll:
andrea360
 
Príspevky: 127
Registrovaný: 24 Mar 2011, 20:37
Počet detí: 2
1. dieťa: Karin
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 18 dní
2. dieťa: Nikol
Rokov: 10 rokov, 3 mesiace, 25 dní
Môj status: Vzťahová väzba, milujem dojčenie

Re: Tekutiny u dojčaťa v chorobe

Neprečítaný príspevokod Klemka » 30 Mar 2011, 21:57

Andrea360, počas ochorenia detičky často odmietajú akékoľvek tekutiny a aj príkrmy a v podstate je to zdravá obranná reakcia - ak ide o dojčené dieťa, dojčením, ktoré počas choroby väčšinou vyžadujú často a dlho, dostanú dostatok tekutiny, ktorá je navyše plná imunitných faktorov na mieru šitých pre toto konkrétne bábätko a takisto dostáva dieťatko v MM správnu výživu. Počas choroby je lepšie dieťa do príkrmov nenútiť, ak o jedlo nemá záujem, je lepšie to neriešiť, pretože čas, kedy je imunitný systém dieťaťa zaneprázdnený chorobou nemusí byť ten pravý pre zoznamovanie sa s rôznymi alergénmi v potrave. Takže v zásade - vodičku aj príkrmy ponúkať môžeš, ale netreba sa vôbec stresovať, ak ich dieťa odmietne, pokiaľ sa dostatočne často a výdatne dojčí.
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: Tekutiny u dojčaťa v chorobe

Neprečítaný príspevokod annag » 30 Mar 2011, 23:13

andrejka - plne súhlasím s klemkou, a držím palce - len málokedy do bábätka pri boľavom hrdielku dostaneš čosi iné - dojčenie na požiadanie plne postačuje, však MM obsahuje 87% vody - maličká potrebuje kľud, odpočívať a nie sa stresovať lyžičkou či striekačkou. Mliečko je liečivý "balzam" na hrdielko , treba ho využívať v týchto chvíľach na maximum, dojčiť hoci i po troškách každú chvíľu - ako bude chcieť . Ak Ťa to trošku upokojí, moje deti sa pri takýchto ochoreniach takmer vždy dobrovoľne výlučne dojčili - a aj keď boli o dosť staršie a príkrmom dali na niekoľko dní stop.
Obrázok užívateľa
annag
 
Príspevky: 153
Registrovaný: 20 Mar 2011, 22:46
Bydlisko: okres Liptovský Mikuláš
Počet detí: 3
1. dieťa: Adelka
Rokov: 21 rokov, 1 mesiac, 9 dní
2. dieťa: Miško
Rokov: 17 rokov, 6 mesiacov, 21 dní
3. dieťa: Anička
Rokov: 15 rokov, 4 mesiace, 24 dní
Môj status: Aby dojčenie prinášalo mamičke radosť ...

Re: Tekutiny u dojčaťa v chorobe

Neprečítaný príspevokod Ludka » 31 Mar 2011, 23:39

Ja pri chorobach vzdy dakujem, ze dojcime, pretoze do malinkej nic ine ako prsnik nedostanem! A kedze tvoja je este malinka, kludne sa len dojcite, a nestresujte s lyzickou. Ponukni jej castejsie prsnik ;)
Vyliecte sa :)
Obrázok užívateľa
Ludka
 
Príspevky: 298
Registrovaný: 22 Mar 2011, 00:06
Bydlisko: Košice
Počet detí: 3
1. dieťa: 8
2. dieťa: 3
3. dieťa: 14 dní
Môj status: ...aby dojčené dieťa bolo normou...

Re: Tekutiny u dojčaťa v chorobe

Neprečítaný príspevokod andrea360 » 01 Apr 2011, 10:05

ďakujem pekne za odpovede,ďakujem Annag : ))),
najviac mi robilo starosti do nej dostať lieky,má naozaj laryngitídu a ešte aj silnú nádchu...lyžička a striekačka ju naozaj veľmi vystresovali...nevedela som ju ani utíšiť...
andrea360
 
Príspevky: 127
Registrovaný: 24 Mar 2011, 20:37
Počet detí: 2
1. dieťa: Karin
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 18 dní
2. dieťa: Nikol
Rokov: 10 rokov, 3 mesiace, 25 dní
Môj status: Vzťahová väzba, milujem dojčenie

Re: Tekutiny u dojčaťa v chorobe

Neprečítaný príspevokod elinka27 » 16 Apr 2011, 21:04

ahojte, vcera vecer dcera skoncila na pohotovosti, behom 45min niekolko krat vracala, vyvracala sa az do zlce,bola apaticka a nereagovala, v tvari zelena, viroza sa nepotvrdila nastastie,ale nesadol jej prikrm, cely ho komplet vyvracala.Potom pospavala a nechcela vobec jest, dostala som do nej rehydratacny roztok, mlieko som si musela odsavat lebo som mala naliate prsniky, nad ranom sa konecne rozpapala a od vtedy chce byt na prsniku stale, no ale nepije vzdy, len stale saje a saje,ked sa prsnika pusti place,alebo je nekludna, dudel vypluva comu som rada lebo sa snazim nedavat jej ho.je normalne aby stale bola na prse?dnes nedostala ani prikrmy,musim jej dat pauzu, plienky uz ma konecne aj pocikane,takze asi to je dobre.
Obrázok užívateľa
elinka27
 
Príspevky: 240
Registrovaný: 26 Mar 2011, 21:15
Počet detí: 2
1. dieťa: Jakubko
Rokov: 16 rokov, 4 mesiace, 10 dní
2. dieťa: Zinka
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 4 dni
Môj status: www.nosmesa.eu
www.dojcenie.webnode.sk

Re: Tekutiny u dojčaťa v chorobe

Neprečítaný príspevokod Klemka » 20 Apr 2011, 09:06

Elinka, neviem, či to je ešte aktuálne, neskoro som si všimla túto otázku, dúfam, že medzičasom ste už OK. A - je normálne, ak je choré dieťa stále na prsníku - je mu nepríjemne, možno má aj bolesti, dojčenie zvyšuje prah bolesti (teda dieťa ju menej vníma), fyzická prítomnosť mamičky a monotónne satie ho upokojujú, ľahko uspia, dojčenie je neoceniteľné najmä v prípadoch, že dieťa je choré, výrazne uľahčuje starostlivosť o choré dieťa a upokojuje aj matku, ktorá je tiež z choroby dieťatka nešťastná a nervózna, takto vidí, že občas pije, že nebude hladné, smädné a že je na prsníku pokojnejšie, že spinká, pomáha to aj matke lepšie toto náročné obdobie prekonať.
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: Tekutiny u dojčaťa v chorobe

Neprečítaný príspevokod elinka27 » 20 Apr 2011, 13:50

Klemka,dakujem, nastastie sa to upravilo, mala bola par dni len dojcena casto, teraz to je uz ok, dnes spalala aj prvy prikrm no nechce vela, nenutim ju.Mne sa zvysila tvorba mlieka, mam nadprodukciu teraz, ale kedze viem ako na nu, je to len docasny stav:-)
Obrázok užívateľa
elinka27
 
Príspevky: 240
Registrovaný: 26 Mar 2011, 21:15
Počet detí: 2
1. dieťa: Jakubko
Rokov: 16 rokov, 4 mesiace, 10 dní
2. dieťa: Zinka
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 4 dni
Môj status: www.nosmesa.eu
www.dojcenie.webnode.sk


Späť na Rast a zdravie bábätka

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 7 hostia

cron