Zúfalý plač "z ničoho nič"

diskusia o zdraví, chorobách, raste a vývoji bábätka

Zúfalý plač "z ničoho nič"

Neprečítaný príspevokod akdarka » 23 Sep 2011, 11:30

baby, budte take dobre upokojte ma, ze to je OK...minule sa mi stalo, ze maly sa zobudil po obednajsom spanku a zacal neutisitelne plakat asi 20minut. nejako som to brala, ze proste stalo sa. vcera vecer normalne zaspal okolo 19tej a okolo 23tej sa prebral a zacal uplne zufalo plakat az vrieskat, nechcel prsnik, prehynal sa do luku. skusala som uz potom aj rozbalit ci ho netlaci plienka, pyzamo...po 20-30min sa ako tak upokojil, vzal si prsnik a zaspali sme. okolo 2:15 sa to zopakovalo s trochu miernejsou intenzitou placu. uplne strasne! zuby nevidim na ceste, mohlo sa mu nieco snivat? mavaju taketo stavy deticky? normalne som sa zlakla :(
akdarka
 
Príspevky: 935
Registrovaný: 22 Mar 2011, 06:36
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 5 dní
Môj status: "Stratené je len to, čoho sa sami vzdáme."

Re: Zúfalý plač "z ničoho nič"

Neprečítaný príspevokod Ludka » 23 Sep 2011, 13:08

akdarka, neboli ste na ockovani?? posledny mesiac? priznaky po ockovani, mozu byt aj teraz od ockovania, a je to bolest ktoru citi. Nechcem ta strasit, ale je to mozne....vtedy nepomaha nic, ani prsnik, pokial bolest neodzneje...ako som to uz pisala.
Obrázok užívateľa
Ludka
 
Príspevky: 298
Registrovaný: 22 Mar 2011, 00:06
Bydlisko: Košice
Počet detí: 3
1. dieťa: 8
2. dieťa: 3
3. dieťa: 14 dní
Môj status: ...aby dojčené dieťa bolo normou...

Re: Zúfalý plač "z ničoho nič"

Neprečítaný príspevokod shira » 23 Sep 2011, 13:17

nám sa toto pár krát stalo... kedže naše dieťa takmer neplače, toto sme niesli asi tak, že po čase sme plakali s ním. dodnes si neviem vysvetliť, čo to bolo. naozaj to vyzeralo ako "z ničoho nič". ja som si to odôvodnila, ako spracovávanie nejakého silného zážitku, možno pre nás nejaká banálna alebo nepovšimnutá vec, ale možno zanechala nejakú stopu..neviem.. viac mi to vychádza, ako niečo psychické, kedže objektívnu príčinu- bolesť, nepohodlie, sme neobjavili. prsník vtedy nefunguje, iba vyvoláva viac plaču :(
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Zúfalý plač "z ničoho nič"

Neprečítaný príspevokod didulka » 23 Sep 2011, 14:41

Akdarka ak bolo tvoje babo nejaky mesiac dozadu ockovane, tak to bude z toho. A nechci vediet, co to potom znamena.
Ak ste neboli na ockovani, tak to je ako pisala shira z nejakeho silneho zazitku.
Obrázok užívateľa
didulka
 
Príspevky: 475
Registrovaný: 22 Mar 2011, 12:13
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 1

Re: Zúfalý plač "z ničoho nič"

Neprečítaný príspevokod akdarka » 23 Sep 2011, 15:08

didulka boli sme na hexe zaciatkom septembra - co to preboha znamena?
akdarka
 
Príspevky: 935
Registrovaný: 22 Mar 2011, 06:36
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 5 dní
Môj status: "Stratené je len to, čoho sa sami vzdáme."

Re: Zúfalý plač "z ničoho nič"

Neprečítaný príspevokod janka » 23 Sep 2011, 15:11

akdarka, nam sa to tiez parkrat stalo, v noci sa zobudila a strasne plakala a prsnik nechcela. Ja som to pripisala zlym snom, cize ako pise shira, zrejme nieco spracovavala. Bolo ju treba najprv utisit, nosit, prihovarat sa jej, nech sa z toho sna preberie, a az potom sa nechala udojcit naspat do spanku.
janka
 
Príspevky: 668
Registrovaný: 22 Mar 2011, 23:05
Počet detí: 0

Re: Zúfalý plač "z ničoho nič"

Neprečítaný príspevokod didulka » 23 Sep 2011, 15:18

Obratila by som sa na nejaku homeopatku. Ona ti to vysvetli.
Tazko sa mi take veci pisu. Neviem co napisat, aby si nebola vystrasena. Som napisala o jednej mamicke a jej anjelikovi z MK, ale radsej som to vymazala.
Zjednodusene povedane, ide o velku bolest hlavy, migrenu, zapal mozgu.
Obrázok užívateľa
didulka
 
Príspevky: 475
Registrovaný: 22 Mar 2011, 12:13
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 1

Re: Zúfalý plač "z ničoho nič"

Neprečítaný príspevokod didulka » 23 Sep 2011, 15:19

Ale kludne to moze byt aj to spracovavanie ako pise janka. Uvidis, ci sa to bude opakovat alebo bude mat napriklad zmeny spravania.
Obrázok užívateľa
didulka
 
Príspevky: 475
Registrovaný: 22 Mar 2011, 12:13
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 1

Re: Zúfalý plač "z ničoho nič"

Neprečítaný príspevokod Bibiq » 23 Sep 2011, 16:03

Akdarka,aj my mame taketo place obcas :-(
je to zufale,ked nepomaha nosenie ani didka...
Pred ockovanim sa asi 3x tak zobudila,ale to iba cez den a velky plac...
Vcera v noci(3 dni po hexe) sa zobudila s placom a chytala si hlavicku,takze ju asi bolela alebo neviem co :-(
asi 10 min nepomahalo nic,potom som ju na rukach uhojdala a zahajala,prsnik odmietla s trucom uplne :-( takze ja myslim,ze to je to hlupe ockovanie...
Obrázok užívateľa
Bibiq
 
Príspevky: 322
Registrovaný: 22 Máj 2011, 19:59
Bydlisko: doteraz Krompachy-odteraz Bratislava-Dubravka
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáš
Rokov: 22 rokov, 2 mesiace, 2 dni
2. dieťa: Melánia
Rokov: 12 rokov, 10 mesiacov, 26 dní
Môj status: NEVZDAVAT SA!

Re: Zúfalý plač "z ničoho nič"

Neprečítaný príspevokod miriam » 23 Sep 2011, 16:42

Akdarka, aj nam sa to obcas stava. Tiez si myslim, ze je to z pretazenia, niekedy aj ked mal nedostatocny denny spanok, alebo sa domnievam, ze sa mu nieco snivalo..Riesim to podobne ako Janka, snazim sa ho prebrat..vezmem ho do narucia a vyjdeme von z izby, zapnem tlmene svetlo..To hned zaberie, utisi sa a potom skusim ponuknut prsnik..
miriam
 
Príspevky: 251
Registrovaný: 23 Mar 2011, 11:18
Počet detí: 2
1. dieťa: *1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 4 dni
2. dieťa: *2
Rokov: 12 rokov, 6 mesiacov, 2 dni
3. dieťa: *3
Rokov: 9 rokov, 10 mesiacov, 15 dní

Re: Zúfalý plač "z ničoho nič"

Neprečítaný príspevokod akdarka » 23 Sep 2011, 17:48

baby, dakujem vam! pred chvilou som nasla prerezanu dolnu dvojku - tak naozaj velmi dufam, ze "iba" to!!! :-)
akdarka
 
Príspevky: 935
Registrovaný: 22 Mar 2011, 06:36
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 5 dní
Môj status: "Stratené je len to, čoho sa sami vzdáme."

Re: Zúfalý plač "z ničoho nič"

Neprečítaný príspevokod carodejnica » 25 Sep 2011, 21:49

Ahoj, mne keď sa Naďa takto raz zobudila s plačom a prehýnala sa do luku a nedala sa utíšiť, bol z toho zápal stredného ucha. A to nemala žiadne iné príznaky, nádchu, teplotu nič... Ale to sa fakt nekľudnila, museli sme letieť na pohotovosť a tam to zistili.
Obrázok užívateľa
carodejnica
 
Príspevky: 584
Registrovaný: 22 Mar 2011, 17:37
Počet detí: 2
1. dieťa: Naďa
Rokov: 14 rokov, 9 mesiacov, 3 dni
2. dieťa: Matej
Rokov: 11 rokov, 7 mesiacov, 15 dní
Môj status: "Človek sa neutopí preto, lebo sa ponorí, ale preto, lebo zostane pod vodou."
Paolo Coelho

Re: Zúfalý plač "z ničoho nič"

Neprečítaný príspevokod shira » 26 Sep 2011, 15:25

akdarka píše:baby, dakujem vam! pred chvilou som nasla prerezanu dolnu dvojku - tak naozaj velmi dufam, ze "iba" to!!! :-)

môže byť... už ste sa polepšili?
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Zúfalý plač "z ničoho nič"

Neprečítaný príspevokod akdarka » 26 Sep 2011, 16:38

shira, hej uz je OK a dokonca mu vyliezli obe dolne dvojky takze uz ma 8zubov :-) ozaj shira, kedy ist na prvu "zabavnu" preventivku s dietatom?
akdarka
 
Príspevky: 935
Registrovaný: 22 Mar 2011, 06:36
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 5 dní
Môj status: "Stratené je len to, čoho sa sami vzdáme."

Re: Zúfalý plač "z ničoho nič"

Neprečítaný príspevokod shira » 26 Sep 2011, 19:00

okolo roka sa odporúča. posadíš sa s malým do kresla, nevadí ak neukáže zuby, ide viac menej o debatu s mamičkou, o hygiene a výžive, malý sa zatiaľ pokuká okolo, ja pozerám aspoň trochu, predné zuby a tak, hlavne či sú vyčistené...málokto chodí od roka. potom od 3 rokov už objednávam na dentálnu hygienu, tam sa viac pohrajú, nechajú si aj vyčistiť kefkou.. podľa situácie.. teda ak máš "baby friendly" doktora ;)
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Zúfalý plač "z ničoho nič"

Neprečítaný príspevokod shira » 07 Júl 2012, 23:57

oprašujem tému.. som už v strachu, nerozumiem vlastnému dieťaťu.. spomínala som v inej téme "hysák" po prebudení v noci, dnes sa to zopakovalo 3x- ráno 6:30- zobudil sa s hrozným revom, všetko chcel naopak- on otvoriť dvere, ked som mu pomohla otvoriť, zase chcel zavrieť, potom chcel dole schodmi-nešlo mu to chcel pomoc, ked som ponúkla pomoc odstrčil ma zúrivo, chcel zapnúť rozprávku, ked som zapla trieskal do televízora, hodil o zem ovládač a udrel ma do tváre, pýtal sa na ruky ale ked som ho vzala metal sa ako divý a šklbal sa na zem.. každá zmena samozrejme sprevádzaná hysterickým revom.. tak som ho zobrala nasilu z domu na ulicu, ručal ako pavián, podotýkam že som bola v spodnom prádle - ešteže čierne a bývame viac-menej mimo obec.. ale už som nevedela čo.. potom zbadal susedovho psa, čo zdrhol a naháňal mačku, tak ho to zaujalo, zrazu akoby som prepla gombík, normálne dieťa- doma som ho na lavičke dala konečne na prsník, potom sa usmieval a fungoval celý deň v pohode. podvečer sme sa vracali od našich, v aute zaspal, krátko pred príchodom domov sa zobudil, s úsmevom, zlatý, tešil sa, že ho vyberáme z auta, pred vchodovými dverami zničoho nič sa hodil na zem, začal ručať, nepomáhalo nič, zúfalo sa dožadoval pozornosti a hned ako ju dostal, zúrivo všetko odmietal.. proste sám nevedel, čo chce. večer pri uspávaní chcel spať, nevedel nejak zaspať, liezol mi z rúk, uložil sa na parkety, zase rev ako keby som ho tam ja dala nasilu- ťahal ma za ruku dole, ked som ho brala zase amok... može to byť z tepla? je to nejaká vývojová fáza? bojím sa, či mu "neprepína" mimo týchto záchvatov je strašne milý, prítulný, hravý, veselý, bez problémov.. prehriaty nebol, pitný režim má ok... pomohlo vždy, ked ho niečo intenzívne zaujalo-zaskočilo, niečo nové- ale ja už nemám v zálohe nič nové..
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Zúfalý plač "z ničoho nič"

Neprečítaný príspevokod tina » 08 Júl 2012, 09:14

shira, a neni mozne, ze predsa je dajak chory, len to nevidno, ze daco ho boli?...tiez som mala teraz starosti, mm je prec nadlhsie a nas maly mal prvy krat upchaty nos a spraval sa dost podobne, ako vas... cez den v dobrej nalade, akoby mu nic nebolo, ani nebolo vidno ze je chory, len sem tam zachvaty z nicoho nic, no noci hroza, som presedela/prechodila s nim na rukach, nevedel spat, striedavo zaspaval a zobudzal sa s placom pytal cici, ale zaroven ju odmietal, hadzal a matal sa mi na rukach, kopal ma, ale ked som ho skusila polozit, este vacsi rev a natahoval sa za mnou...pomahalo fakt len to rozptylenie, napriklad ze zacal brechat pes, alebo sa mi podarilo daco nove vymysliet, s pokojnym bezstarostnym hlasom,... ja som si to tak vysvetlila, ze ked deti daco boli, velmi sa zlaknu, chceli by najradsej prec, vsetko nech prestane, a nech su zas v maternici...alebo neviem kde... mna to tiez vystrasilo, aj ked ja som to mohla zvalit na upchaty nos, ty to mas horsie, ze nevies na co.... mna este znepokojilo , ze po tom prvom neutisitelnom zachvate sa zacal zajakavat, vcera uz lepsie, ale stale to neni take ako pred tym...
tina
 
Príspevky: 470
Registrovaný: 25 Mar 2011, 11:29
Počet detí: 0

Re: Zúfalý plač "z ničoho nič"

Neprečítaný príspevokod carodejnica » 08 Júl 2012, 10:33

Shira a nemôžu to byť uši? Ako píšem vyššie, moja Naďa mala raz zápal stredného ucha bez akýchkoľvek iných varujúcich príznakov - bez nádchy, bez teploty.. len sa z ničoho nič zobudila a hysterický rev, upokojila sa vo zvislej polohe a na základe toho aj na pohotovosti identifikovali, že pravdepodobne ide o ucho, vo vodorovnej polohe sa to zhoršuje, vo zvislej zlepšuje...
Obrázok užívateľa
carodejnica
 
Príspevky: 584
Registrovaný: 22 Mar 2011, 17:37
Počet detí: 2
1. dieťa: Naďa
Rokov: 14 rokov, 9 mesiacov, 3 dni
2. dieťa: Matej
Rokov: 11 rokov, 7 mesiacov, 15 dní
Môj status: "Človek sa neutopí preto, lebo sa ponorí, ale preto, lebo zostane pod vodou."
Paolo Coelho

Re: Zúfalý plač "z ničoho nič"

Neprečítaný príspevokod shira » 08 Júl 2012, 11:17

baby..no nič podobné chorobe som nespozorovala, práve to je to, že môže to byť hocičo a ten malý tvor to nevie povedať... uvidíme, čo bude dalej, celé dni trávi vonku, veľa v bazéniku, skúsim skontrolovať ušká, spíme v prievane, inak by sme skapali. dosť je aj doštípaný od komárov, fakt neviem.. najviac si to spájam s tými teplami- lenže záchvat mal aj ráno, ked bolo v izbe už príjemne chladno, predvčerom si nad ránom dokonca vypýtal dečku na zakrytie. malý spí v postielke, okolo má mantinel, na neho nikdy priamo neťahá.. z velkej postele mi uteká, bojím sa lebo máme otvorený balkón, aj dvere na izbe a sme na poschodí, takže teraz ho tam vobec nedávam.
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Zúfalý plač "z ničoho nič"

Neprečítaný príspevokod mimuka » 08 Júl 2012, 12:29

nám sa tiež občas stane presne niečo také, že ako keby nevedela sama čo chce no a ja potom už vôbec neviem :( ...jeduje sa za všetko, presne chce ísť niekam, tak ju tam dám a tam sa začne jedovať, ako keby tam nechcela ísť a chce ísť späť, proste vôbec nevie čo chce...nie vždy to vyústi do úplného plaču, keď sa mi podarí ju niečím zaujať...proste keď vidím, že sa dostáva do nejakého takého začarovaného kruhu, že nevie čo sama zo sebou, tak sa to nesnažím riešiť, ale vezmem ju dakam preč a ukážem úplne niečo iné...inak aj naša je oveľa lepšia vonku ako doma, aj keď máme úplne nanič ráno, umrnčané, keď vyjdeme von, tak je ako vymenená...ach, tie očkovania ma teda riadne strašia :(...sladká nevedomosť...
Obrázok užívateľa
mimuka
 
Príspevky: 93
Registrovaný: 10 Feb 2012, 12:08
Počet detí: 1
1. dieťa: Sára
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 8 dní

Re: Zúfalý plač "z ničoho nič"

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 11 Júl 2012, 00:10

viem, ze je mimo temy dojcenie - ale tieto zachvaty sa vyskytuje aj inde alebo len u vas doma? Inymi slovami - su vymedzene urcitym priestorom (doma, hocikde...), casom (v noci, rano,...), osobou ( iba pri tebe,...) alebo nejake ine spojenie?
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Zúfalý plač "z ničoho nič"

Neprečítaný príspevokod shira » 11 Júl 2012, 12:26

U nás boli záchvaty iba v noci (raz ráno-zobudil sa tak..) a zatiaľ stále doma, manžel včera skúmal- či sa mi nezdá, že sú to tie dni, ked sme mali nejakú návštevu.. teraz na posledné razy to sedí.. ale aj tie horúčavy sú akurát, aj doštípaný je od komárov.. ťažko nájsť príčinu, keby bola nejaká zrejmá, bolo by dobre. ja už uvažujem aj nad "poruchou koncentrácie spojenou s hyperaktivitou" tam sa popisujú takéto príznaky. som z toho na nervy, dúfam, samozrejme, že malý je zdravý a v poriadku len toto k tomu nepridá, včera doslova ryčal pol hodiny, nepríčetný.. 2 hod po tom, ako večer zaspal. začínam sa báť.
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Zúfalý plač "z ničoho nič"

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 11 Júl 2012, 12:43

a spali ste uz aj inde? Ak ano, ake to bolo?
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Zúfalý plač "z ničoho nič"

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 11 Júl 2012, 12:49

deti su velmi vnimave a citlive a v noci sa im to cele premieta. Asi by bolo dobre viest si nejaky dennik - to by zrejme potrebovala aj psychologicka, ak by ste k nejakej isli- a pisat si donho v pripade zlej noci, co sa udialo predosly den - kde ste boli, ako spal cez den, s kym ste boli, choroby ...proste neobvykle veci.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Zúfalý plač "z ničoho nič"

Neprečítaný príspevokod shira » 11 Júl 2012, 14:13

ano, spali sme aj inde, chodíme s ním na dovolenku a tak... záchvat plaču mimo domu mal len 2x, viac ako pred rokom. ináč spí o.k. dokonca raz ked sme boli preč, bol trocha chorý (iba zvýš.teplota potom sa vysypal) záchvat nebol. to sa teraz tak nakopilo. ten denník je dobý nápad.. škoda, že som si to nepísala hneď, lebo teraz si už presne nepamätám čo predchádzalo čomu. ale aspoň to, čo viem, popíšem.. stále dúfam, že sa to nebude opakovať a zároveň mám každý večer obavy, čo bude v noci. po záchvate je nejaký čas hore, dosť dlho trvá kým zaspí, ale potom už spí dobre.
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)


Späť na Rast a zdravie bábätka

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 10 hostia

cron