Vodenie za ruky

diskusia o zdraví, chorobách, raste a vývoji bábätka

Vodenie za ruky

Neprečítaný príspevokod Norika » 22 Sep 2011, 18:01

Je vodenie detí, ktoré ešte nevedia samé chodiť prospešné? Alebo to môže u nich viesť k zlým návykom? Ja som bola aj som proti, ale nakoniec s nasším drobcom aj tak chodíme za ruky...Jeho rovesníci už chodia samy. On len za ruky, sám sa ešte bojí. A dnes ma dojala sestra, keď mi povedala, že nejako vykrivuje špičky. :roll: :roll:
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 4 dni

Re: Vodenie za ruky

Neprečítaný príspevokod miriam » 22 Sep 2011, 18:20

Norika, na Tvoju otazku Ti najlepsie odpovie tento clanok http://www.poliklinikaprosek.cz/mapa-ne ... -1-roku-61
miriam
 
Príspevky: 251
Registrovaný: 23 Mar 2011, 11:18
Počet detí: 2
1. dieťa: *1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 5 dní
2. dieťa: *2
Rokov: 12 rokov, 6 mesiacov, 3 dni
3. dieťa: *3
Rokov: 9 rokov, 10 mesiacov, 16 dní

Re: Vodenie za ruky

Neprečítaný príspevokod lenkaa » 22 Sep 2011, 19:11

Prave som zistila, ze moje dieta sedi pasivne a s velkou pravdepodobnostou nebude lozit :cry: :roll:
lenkaa
 
Príspevky: 340
Registrovaný: 11 Aug 2011, 11:59
Počet detí: 1
1. dieťa: syncek prvorodený
Rokov: 13 rokov, 2 mesiace, 25 dní

Re: Vodenie za ruky

Neprečítaný príspevokod Norika » 22 Sep 2011, 19:11

vdaka za odpoved...moj instinkt opäť neklamal...ale vysvetlite to zvysku rodiny :( ...svokra sa dokonca na smrt urazila, ked som jej povedala, nech ho netaha...a teraz s nim chodi uz kazdy, a si myslia, ze i maly to chce, akoby aj nechcel,,....ach jaj :(
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 4 dni

Re: Vodenie za ruky

Neprečítaný príspevokod lenkaa » 22 Sep 2011, 19:30

Ja som nasho krpca tiez neucila sediet. Potom, ked uz to par krat okusil, tak sa toho zacal dozadovat. Norika, nerob si z toho tazku hlavu. Teraz to uz tazko vratime spat. To je skratka dan, za to, ze nebyvame sami. Kazdy chce vychovavat moje dieta. Ked poviem k niecomu moju predstavu, tak sa na mna pozru akeby som bola z Marsu alebo vznika dusna atmosfera. Niesme dokonali, kazdy robi chyby.
lenkaa
 
Príspevky: 340
Registrovaný: 11 Aug 2011, 11:59
Počet detí: 1
1. dieťa: syncek prvorodený
Rokov: 13 rokov, 2 mesiace, 25 dní

Re: Vodenie za ruky

Neprečítaný príspevokod akdarka » 22 Sep 2011, 19:37

Miriam, super článok, ďakujem ;-) aj ked to my so synom uz mame za sebou ale rozposlem kamoskam!
akdarka
 
Príspevky: 935
Registrovaný: 22 Mar 2011, 06:36
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 6 dní
Môj status: "Stratené je len to, čoho sa sami vzdáme."

Re: Vodenie za ruky

Neprečítaný príspevokod zuzanockamt » 22 Sep 2011, 20:00

norika ... nas jurko je od tvojho janka starsi asi o 2 tyzdne, ale nechodi ani za ruku ... ale on nastastie ani za ruku chodit nechce ... ked som doma u nasich, tak ho tiez hned natahuju a skusaju, no on spravi krok a uz je na kolenach a strasne zuri, nepaci sa mu to ... ja ho doma za ruku nevodim ... chodi okolo nabytku velmi dobre ... obcas sa mu podari chvilu stat aj bez opory ... je sice pozadu oproti rovesnikom, ale no a co ... aj sediet a lozit zacal az par dni po 9.mesiaci, ked uz davno vsetci sedeli ... koniec-koncov raz to budu vsetko ovladat vsetci a nikoho nebude zaujimat, ze kedy zacali chodit, sediet a pod
zuzanockamt
 
Príspevky: 28
Registrovaný: 23 Apr 2011, 12:22

Re: Vodenie za ruky

Neprečítaný príspevokod tamoulik » 22 Sep 2011, 20:46

Miriam, vdaka za link, super clanok, nas je dost valibuk, teda aktivne sedi, pred 2 dnami zacat vstavat pri nabytku, aj si naspat sadne, stvornozkuje sam...ale zato tie hrce na hlave, chuda, ale ten clanok ma ulkudnil, aby som ziadnu helmu nekupovala :D A teda viem, ze nemam vodit za ruky, co obcas robime.
Obrázok užívateľa
tamoulik
 
Príspevky: 497
Registrovaný: 22 Máj 2011, 22:05
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 3
1. dieťa: Tomáš
Rokov: 15 rokov, 4 mesiace, 6 dní
2. dieťa: Samuel
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 7 dní
3. dieťa: Izabela
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 28 dní
Môj status: On ne voit bien qu´avec le coeur, l´essentiel est invisible pour les yeux (A.de Saint Exupéry)

Re: Vodenie za ruky

Neprečítaný príspevokod shira » 22 Sep 2011, 21:19

ja som proti všetkým takýmto "pomociam", ale na druhej strane si myslím, že nakoniec vyrastú rovnako šikovné deti aj z tých pasívne sedených, vodených, chodítkových atď proste mnoho detí tak funguje.. ja som podobný článok čítala, ked mal malý 3 mesiace, a dala prečítať aj mužovi. kedže absolútne zdielam ten istý názor, kúpili sme koberec a malého položili na brucho, odvtedy trávil väčšinu času na zemi. veľmi sa mu zrýchlil motorický vývoj, zistil že na brušku je celkom fajn a odhalujú sa mu nové obzory :mrgreen: do sedu sa dostal až nakoniec,ked už vedel bezpečne stáť, predtým sme ho sedieť nedávali. kedže neznáša kočík, sedel v podstate len v aute. takže najprv sa pretáčal na brucho, onedlho sa začal plaziť, loziť a skoro naraz s lozením sa staval na nohy. samostane sedel až 7 mesačný. teraz chodí okolo nábytku tak, že sa drží jednou rukou, ale samostatnú chôdzu tak skoro neočakávam, kedže jeho štvornožkovanie je zjavne dostačujúce, aj po schodoch :mrgreen:
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 6 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 28 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Vodenie za ruky

Neprečítaný príspevokod janka » 23 Sep 2011, 14:39

no tak neviem, ak teda detom nemame v nicom pomahat, preco potom aj v tom clanku odporucaju klast deti hned od prvych mesiacov na brusko? Preco nepockat, kym sa nevie na brusko prevratit same, ako to odporucaju aj niektori ortopedovia ako prevennciu proti problemom s bedrovymi klbmi (a nemuseli by sme nasiroko balit)?
janka
 
Príspevky: 668
Registrovaný: 22 Mar 2011, 23:05
Počet detí: 0

Re: Vodenie za ruky

Neprečítaný príspevokod luludi » 23 Sep 2011, 15:07

priznávam, že sme tiež nášmu krpcovi nikdy s ničím nasilu nepomáhali a aj tak sa postupne všetko sám naučil. Najviac nás tešilo, keď sme videli tú nekonečnú radosť, keď sa úplne sám prvý krát pretočil, posadil, štvornožkoval, postavil, prešiel popri nábytku, naučil sa vyjsť po schodoch hore a dole a teraz najnovšie sa naučil sám posadiť na kresielko a bezpečne vstať. A on sám má z toho obrovskú radosť :D :goodjob: je to také úžasné, ako zázrak
Obrázok užívateľa
luludi
 
Príspevky: 274
Registrovaný: 22 Mar 2011, 10:01
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 1
1. dieťa: Richard
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 18 dní
2. dieťa: Milota
Rokov: 11 rokov, 5 mesiacov, 25 dní
Môj status: Sú len dva trvalé odkazy, ktoré môžeme dať našim deťom – jedným
sú korene, druhým krídla.

Hodding S. Carter

Re: Vodenie za ruky

Neprečítaný príspevokod didulka » 23 Sep 2011, 16:01

Najviac dietatu pomahame, ked mu nepomahame.
Moja tetka je rehabilitacna a cvici s detmi vojtovku, takze od malicka Saru cvicime a venujeme sa pohybu. Mm je uplny krivak, tak aj preto. Okrem tetky to konzultujeme aj s doktorkou, ktora pohyb deti studovala v Nemecku.
Ziadne posadenie, kym to dieta same neurobi, ziadne chodenie za ruky. Aj jedno aj druhe sposobuje krivenie chrbtice, ktore sa v buducnosti urcite prejavi. Zasahuje sa tym do prirodzeneho vyvinu dietata. Kym to dieta same ńedokaze, tak na to nema dostatocne vyvinute svaly okolo chrbtice.
Ked dieta posadime, to neznamena, ze sedi. Ked dieta tahame za ruky a ono robi nohami vypady, to nie je chodenie.
Velky problem je vynechanie fazy 4-nozkovania. Cim dieta dlhsie 4-nozkuje, tym lepsie.

Tety, babky treba vyhresit, ked nam kazia deti. Nasi to tiez skusali, vzdy sme im za to vynadali a teraz je pokoj.
Obrázok užívateľa
didulka
 
Príspevky: 475
Registrovaný: 22 Mar 2011, 12:13
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 1

Re: Vodenie za ruky

Neprečítaný príspevokod shira » 23 Sep 2011, 16:17

juj chvalabohu, potešila si ma, Tomáško poctivo štvornožkuje už 3 mesiace.. a veru sa nechystá na iné veci, ani sa nečudujem, ledva ho dobieham. aspon mám pokojné obdobie bez pádov, ktoré mi skončí, ako začne chodiť a potkýnať sa o všetko.
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 6 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 28 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Vodenie za ruky

Neprečítaný príspevokod didulka » 23 Sep 2011, 16:25

Pri 4-nozkovani sa prepajaju mozgove hemisfery. Deti, ktore ne4-nozkuju mavaju ovela castejsie dyslexiu, dysgrafiu, poruchy ucenia, sustredenia sa.
Chodili sme do babyfitu, kde nam o tom tiez hovorili a jedna mamicka sa priznala, ze ma dyslexiu a jej mama hovorila, ze nikdy ne4nozkovala.
Nie je sa kam ponahlat. Sara ma 14-mesiacov a stale pri premiestnovani uprednostnuje pohyb na4. Ked sa jej chce, tak prejde aj celu miestnost, ale ked sa ponahla, tak pavucikuje. :-D
Obrázok užívateľa
didulka
 
Príspevky: 475
Registrovaný: 22 Mar 2011, 12:13
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 1

Re: Vodenie za ruky

Neprečítaný príspevokod shira » 23 Sep 2011, 16:36

nevedela som, že to má súvis.. myslela som, že len motoricky to nie je ok. zaujímavá info.. ;)
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 6 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 28 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Vodenie za ruky

Neprečítaný príspevokod luciole » 23 Sep 2011, 17:12

didulka a ako je to potom so sedením v športovom kočíku? Lebo ak teda necháme na dieťati, kým sa samé posadí, aj podľa toho článku to príde ako posledný z pohybov, ktoré sa dieťa naučí. Lenže to už detičky dávno "sedia" v šporťáku...či ako to je? Lebo my už sa pomaly,ale iste nezmestíme do vaničky, aj to som rada, že to tak dlho vydržalo a malá sa síce dvíha do sedu - hneď, ako jej niekto chytí ručičky (aj keď jej trebárs idem strihať nechty :mrgreen: ), tak hneď robí sklápačku a ťahá sa hore. Ale v tom by sme ju nemali podporovať, alebo som to zle pochopila?
Obrázok užívateľa
luciole
 
Príspevky: 875
Registrovaný: 28 Jún 2011, 12:53
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 13 rokov, 20 dní
2. dieťa: Grétka
Rokov: 9 rokov, 7 mesiacov, 25 dní
Môj status: dojčenie je jedna z najúžasnejších vecí na materstve a na svete vôbec :)

Re: Vodenie za ruky

Neprečítaný príspevokod janka » 23 Sep 2011, 18:46

A ako potom davate dietatu prikrmy, ked si este samo nesadlo a nechcete ho posadzovat? Miska v tej dobe uz sedela, ale ja som jej predtym pomahala si sadnut. Tak ako u luciole, ako sa niecoho drapla, hned sa tahala do sedu, a ked sa uz vedela takto posadit, tak odstrcila pomoc a pokusala sa to usediet sama, a tak sa naucila sediet. Pediatra som sa na to pytala, ci jej tym neublizim, lebo ked sa vsade pise, ze by sa dieta nemalo posadzovat... ale on na to, ze ak si to sama pyta, tak je to v poriadku, kludne s nou mozem tak cvicit. On je dost scestovany clovek, hovoril, ze ked pracoval v australii, tak tam robil v "tovarni na deti", ze mu presli rukami tisice deticiek, takze videl toho dost, ako sa kde zaobchadza s detmi a ake to ma nasledky. Tiez som citala, ze nase (zapadniarske) deti su oproti ostatnym detom vo svete dost opozdene v motorickom vyvoji, lebo my sa im snazime nepomahat, zatial co inde sa s detmi intenzivnejsie cvici. Spominali nejaky narod, kde vraj uz dvojmesacne babatka vedia sediet - matky ich v tomu trenuju, aby deti mohli ist s nimi na pole a sediet vedla, kym ich matky pracuju. Co mi pride trochu ako extrem, ale clovek ocividne zvladne vselico.
janka
 
Príspevky: 668
Registrovaný: 22 Mar 2011, 23:05
Počet detí: 0

Re: Vodenie za ruky

Neprečítaný príspevokod Norika » 23 Sep 2011, 19:41

janka,to je uz kus prehnane.......pozrite sa napr na film Babies....maly cernosko aky je sikovny, a pomaha mu mama v niecom? nie!

a u nas to je bieda..dnes sa uz na smrt urazili aj nasi,ze co ich buzerujem....je jedno,ze je to moje dieta, zijem pod ich strechou, tak budu ich pravidla....ja som az plakala...uz nemam sil.....vynadala mi za vsetko, ze maleho nosim, ze mu nechcem dat topanky a papucky s pevnou podrazkou, ze ho poraidne nenakrmim...a teraz to vodenie.....ze sa ani necuduje, ze sa na mna svokra urazila, ked jej maleho nechcem dat....uz plietla hrusky s jablkami......

a u nas to vodenie je uz v takom stadiu, ze maly si to vyzaduje :( ..zobrala som ho za jednu ruku, tak on automaticky aj druhu prazdnu drzal vo vzduchu...... 4nozkujeme uz min dva mesiace, takze aspon daco :(
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 4 dni

Re: Vodenie za ruky

Neprečítaný príspevokod lenkaa » 23 Sep 2011, 21:06

V podstate aj u nas to bolo tak, ze maly sa nacahoval na sedenie alebo sa tahal za ruky. Polohu na brusku nikdy nemal rad a nema ju rad do dnes. Na sed sa vzdy pytal. Uz si z toho nebudem robit vrasky. Su ludia kt. maju ovela vacsie starosti. Mam zdrave a usmievave dieta.
Norika, ste deti svojich rodicov a tak to bude navzdy. Pokial budete byvat u nich, vzdy budu mat posledne slov. U nas je tiez dusno. Ja mam tvrdu hlavu a poviem im, ked sa mi nieco nepaci. Ked do mna tlacia info s kt. ja nesuhlasim a blizi sa konflikt, jednoducho beriem maleho na ruky a odchadzame ku nam na poschodie. Ja nemam potrebu im hovorit argumenty na to, ci ono. Aj tak by to nemalo zmysel, pretoze ja som ich dieta a nemam podla nich zivotne skusenosti. Tobiasko je moj a budem s nim narabat tak, ako ja a moj mm uzname za vhodne. To ze, sa tvoj drobec chce chytat tvojej ruky uz nezmenis. Takze mas dve moznosti. 1. Bud mu tu ruku das a bude spokojny 2. Nedas a bude nespokojny. Ja by som mu tu ruku podala alebo by som ho zobrala na ruky. Vies kolko rodicov nevie o tychto chybach a ziju si v pohode? Veela. Viem, ze sa to hovori lahko, ale nerob si z toho tazku hlavu.ja som ich dieta a nemam podla nich zivotne skusenosti. Tobiasko je moj a budem s nim narabat tak, ako ja a moj mm uzname za vhodne. To ze, sa tvoj drobec chce chytat tvojej ruky uz nezmenis. Takze mas dve moznosti. 1. Bud mu tu ruku das a bude spokojny 2. Nedas a bude nespokojny. Ja by som mu tu ruku podala alebo by som ho zobrala na ruky. Vies kolko rodicov nevie o tychto chybach a ziju si v pohode? Veela. Viem, ze sa to hovori lahko, ale nerob si z toho tazku hlavu.
lenkaa
 
Príspevky: 340
Registrovaný: 11 Aug 2011, 11:59
Počet detí: 1
1. dieťa: syncek prvorodený
Rokov: 13 rokov, 2 mesiace, 25 dní

Re: Vodenie za ruky

Neprečítaný príspevokod miriam » 23 Sep 2011, 21:33

Ja by som len chcela k tomu pasivnemu sedu- tiez som davala maleho sediet, ked sme zacali papat, tiez sa mu v tejto polohe pacilo a ked som si precitala tento clanok, pre istotu som sa opytala pani primarky na fyziatricko-rehabilitacnom odd. na Kramaroch, co s tym. Povedala mi, ze pokial dieta "sedi" iba pocas toho kratkeho ukonu, co sa nakrmi, ze je to v poriadku, ale samozrejme, nema tak byt dlhsie, nema sa tej polohe hrat, nema to skratka fungovat tak, ze si dieta posadime a zatial vyluxujeme byt. Kym nesedi same, jeho hlavnou polohou je poloha na brusku. Aj co sa tyka vodenia za rucky, dostali sme od nej jasne instrukcie, ze ho nemame tahat ani vodit, ze ma robit len to, co sam dokaze. Tak sme to ani nikdy nerobili, svokra sa o to raz pokusala, ale som jej kludne povedala, ze momentalne je taky trend, ze sa to neodporuca a ze nas na to vopred upozornila primarka z Detskej nemocnice. To bolo asi dostacujuca autorita, tak to uz nikdy viac neskusala :) Mojej mame som to povedala tiez len raz, este kym by sa stihla o to pokusit..
Je pravda, ze sa s detmi da cvicit a tym im pomahat vo vyvoji, ale cvicenim sa mysli niaky uceleny komplex cvikov..Odporucam Bobatha, aj ked na Slovensku ho cvicia len niaky desiati fyzioterapeuti, je ozaj uzasny a deti ohromne bavi :)
miriam
 
Príspevky: 251
Registrovaný: 23 Mar 2011, 11:18
Počet detí: 2
1. dieťa: *1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 5 dní
2. dieťa: *2
Rokov: 12 rokov, 6 mesiacov, 3 dni
3. dieťa: *3
Rokov: 9 rokov, 10 mesiacov, 16 dní

Re: Vodenie za ruky

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 24 Sep 2011, 00:35

ucit sa sediet v 2 mesiacoch, hmmm... Svagor v Anglicku ma asi rocneho syna a ked mal maly asi 6 mesiacov, tak mi ukazoval na mobile jeho fotky (na SLovesnko prisiel sam). Obklopeny samymi super hrackami a zravu som si vsimla, ze sedi na nejakom velkom nocniku. VYsvetlil mi, ze je to hracka roka - Ozaj sa to podoba na serblik, akurat to ma aj vycnelok medzi nohami.Dieta sa tam posadi (same odtial ani nevypadne), obhadze hrackami a rodic sa vytesuje ako ho pekne ucia sediet.... Esteze svagor stravil na Vianoce na SLovensku asi 2 mesiace, pricom vsetky vymozenosti vcetne choditka musel nechat doma a maly zil v zjednodusenych podmienkach.
Inak Koncept Kontinua je tiez za prirodzeny vyvoj bez zasahov. Tam sa tiez spomina, ze nestvornozkovanie zhorsuje komunikaciu a ze sa robia terapie pre dospelych, kde sa dohana zameskane.
Nie vzdy vsetko co robia prirodne narody je to spravne - natesno viazanie do periniek - Indiani, Mongoli, Vietnamci povazuju kolostrum za neciste, u nas sa volakedy kludne dal aj makovy odvar
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 20 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 13 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 14 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Vodenie za ruky

Neprečítaný príspevokod shira » 24 Sep 2011, 08:03

tiež si myslím že pasívny sed sa týka "kávičkových herečko-mamičiek", tj. dieťa takmer celý deň v kočíku, nákupné centrum, kamošky tiežmamičky, káva, dieťaťu fľaša, cumel... nie toho, ked dieťa kŕmim v polohe v sede, ved vo veku 6 mesiacov by mal byť jeden príkrm a v podstate ide o pár lyžičiek niečoho. volný "pohyb" na zemi je zdravý, doktorka mi to hovorila, že je to na tých deťoch velmi vidno, ktoré sú väčšinu času v kočíku a pomaly od 6 mes. v chodítku a ktoré sú na zemi. my nemožme používať hlboký kočík od 5 mes. kedže malý sa mi tam otáčal, vyťahoval na bočnú stenu a skoro vypadol, skoro ma šľak trafil, hned v ten den putovala vanička "do skladu" nejaké obdobie sme sa iba prenosili, teraz začíne trochu používať aj sedací kočík, ale celkovo sme nekočíkoví... moja mama mi hovorila, že športový nám bude dobrý na jeseň, ja som neverila, ale mala pravdu. 6 mesačné dieťa sa mi tam len válalo a zošmykávalo.
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 6 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 28 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Vodenie za ruky

Neprečítaný príspevokod didulka » 25 Sep 2011, 20:12

luciole do sprtiaku sa dava dieta az ked je schopne si same sadnut. Tahanie do sedu je nieco, co robia lekari aby zistili, ako ma dieta vyvinute svalstvo na krku. Inak sa dieta do sedu nema tahat. Bude mat ovela silnejsie brusne svaly a narusis prirodzeny vyvoj dietata.
Janka ja som Saru krmila v kresle kde takmer lezala ked bola malicka. Ziadne sedenie.
Ja sa dost bojim toho, ze bude Sara kriva tak, ako muzova rodina. Muzov synovec ma 15 a nosi korzet. Moj stary uz vyskusal snad vsetko mozne a nic mu nepomaha. A kazdy odbornik za ktorym bol mu povedal, ze co sa posralo v detskom veku, to uz neda dokopy nikdy.
Obrázok užívateľa
didulka
 
Príspevky: 475
Registrovaný: 22 Mar 2011, 12:13
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 1

Re: Vodenie za ruky

Neprečítaný príspevokod akdarka » 25 Sep 2011, 20:19

Ja som do cca 8mes kým si nesadol sám nepouzivala sportak (ku koncu sme chodili ako cigani, že dieťa si mi sadlo vo vanicke a niekedy aj skúšal vstavat :-) no je pravda, že u nás kočík moc nefical a mojej mame ako zázrakom zaspal ked ho občas zobrala spať do kocika) a krmila som v takom fp lehatku.
akdarka
 
Príspevky: 935
Registrovaný: 22 Mar 2011, 06:36
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 6 dní
Môj status: "Stratené je len to, čoho sa sami vzdáme."

Re: Vodenie za ruky

Neprečítaný príspevokod estterka » 27 Sep 2011, 22:55

norika,tvoji by si mohli podat ruky z nasimi..a to sem chodim len na dovolenku a vycitaju mi az to,ze je hanka tak chora ako je-dobre padne,davat to za vinu mne,ako keby som sa netyrala s tymi jej problemami dost sama..
a dalej ze som ju nenaucila za rok nic-nevie normalne jest,sediet pri jedeni,nevie spavat normalne,nevie sa normalne hrat s hrackami a kutre sa im po byte..
a to vodenie za ruky riesia prosim pekne tak,ze ju drzia pod pazuchov,lebo vtedy sa akoze nepredklana,cim som ja argumentovala,ze to nechcem..a kricia tu mne,ze ju tyram,lebo ona by tak chodila chuda za ruky a dala by si rezen..
odveci,ale dnes jedla taky ten fialovy kuceravy salat a moja mama zhodnotila,ze chuda dieta,aky horky humus je,ani nepozna normalne chute..som tak s nervami v koncoch,ze si nevies predstavit(alebo radsej skor ja si nechcem predstavit,ze ty z toho blazninca nevies vypadnut),ze si myslim,ze uz sem ani nepridem. lebo toto pocuvat fakt nepotrebujem.
estterka
 
Príspevky: 555
Registrovaný: 24 Mar 2011, 08:57
Počet detí: 1
1. dieťa: Hannah
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 6 dní

Ďalší

Späť na Rast a zdravie bábätka

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 16 hostia

cron