Vodenie za ruky

diskusia o zdraví, chorobách, raste a vývoji bábätka

Re: Vodenie za ruky

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 27 Sep 2011, 23:14

Mate to tazke. Estterka, ale myslim, ze ked najblizsie prides (na tu jar pripaqdne neskor), tak nebudu chapat, aka je pohybovo sikovna voci ostatnym detom. A postupne to bude tak aj s ostatnym - budu vnimavejsie (oni uz teraz sa potrebuju kutrat po byte, nestacia im hracky), pritulnejsie, menej urevane (ak budu vobec plakat). A domov pridi opat ozaj najskor az na tu jar.
A ked bude druhe babo, uz daju pokoj a budu si uzivat Hannah a babo prenechaju tebe.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Vodenie za ruky

Neprečítaný príspevokod Norika » 27 Sep 2011, 23:17

tak preco mne sa zda nas byt zaostalejsi?? :mrgreen:
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: Vodenie za ruky

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 27 Sep 2011, 23:24

Len preto, ze je pokojnejsi, pritulnejsi a furt neplace, neznamena, ze je zaostaly :-).
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Vodenie za ruky

Neprečítaný príspevokod Norika » 27 Sep 2011, 23:37

no.moc pritulny nie je, v tom zmysle, zeby sa postiskal...ale nosi sa rad...a aj dojci.... a neplace furt, ale mrnci :D a ano, kutra vsetko mozne, a hlavne nove, stare ho nebavi...

ale neviem,ci to aj ine deti vedia v jeho veku... vie ukazat, ako sa telefonuje, vie zapnut telku s dialkovym ovladacom :-D dnes som len zirala :D ,
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: Vodenie za ruky

Neprečítaný príspevokod Norika » 27 Sep 2011, 23:39

takze da sa zjednodusene povedat, ze dojcene deti nie su "splasene"? minule sme sa o tom bavili s estterkou....

my sme mali navstevu, o dva tyzdne mladsiu slecnu...ale ta bola ako blesk..furt lozila, skakala.....samozrejme nedojcena...a nas len taky stuplik, sedel a pozeral :D
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: Vodenie za ruky

Neprečítaný príspevokod zuzanockamt » 28 Sep 2011, 13:50

nepovedala by som, ze nedojcene deti su splasene ... zalezi od povahy dietata a nie od druhu potravy ... nas jurko je taky normalny, a ked pozorujem ostatne deti na ihrisku, tak az spomaleny oproti nim ... v rodine mam priklad plne dojceneho dietata bez cumlika, bez flase, dojceny do 2 a pol roka a to bolo cosi hrozne, nikde nemal miesta, behal lietal ako besny, s nicim sa nevie v klude zahrat ... a to iste dalsi a ten bol nedojceny, takze sa to neda pausalizovat
zuzanockamt
 
Príspevky: 28
Registrovaný: 23 Apr 2011, 12:22

Re: Vodenie za ruky

Neprečítaný príspevokod didulka » 28 Sep 2011, 16:16

Kazde dieta je ine. Moja Sara je pokojnejsia ako ine deti, samostatnejsia. Pritom mi kazdy tvrdi, ze dojcenim z nej urobim privesok. Ked pridem na ihrisko a dam ju na kamienky, tak odo mna odide a vobec sa o mna nestara. Ine deti sa drzia mamiciek ako klieste.
Norika urcite nie je zaostalejsi. Kazde dieta je sikovnejsie v inom. Sara ma 14 mesiacov a sice nechodi po vonku po 2, ale vklada kocky do otvorov na krabici a ovlada uz niekolko slov. Nas sused chodil od 13 ako drak, ale v 16 mesiacoch nepovie ani slovo.
Obrázok užívateľa
didulka
 
Príspevky: 475
Registrovaný: 22 Mar 2011, 12:13
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 1

Re: Vodenie za ruky

Neprečítaný príspevokod amosha » 28 Sep 2011, 18:06

Zdravim mamicky. My sme vobec dcerku nevodili za ruku. Zacala stvornozkovat v 8m a vydrzalo jej to 4-5mesiacov. Ked zacala robit prve pokusy o postavenie sa pri postielke a neskor opat zliezat na 4, tak som bola nablizku ale nechytala som ju, iba slovne podporovala a "dodavala odvahu". Z postele tiez zliezala sama, akurat som ju nabadala aby isla zozadu nozickou a pochopila to velmi rychlo a coskoro uz zliezala bezpecne a sama. Prve kroky tiez robila sama, nikdy som ju nedrzala za ruku a necvicila s nou chodzu. Zacala chodit v 12m a dovtedy som ju nechala stvornozkovat. Skratka zacala chodit az ked bola sama pripravena, vobec som na to netlacila. Kym sama nevedela bezpecne vykrocit, isla po 4, potom prisiel jej cas a bolo to. Od zaciatku kracala velmi pekne, takmer bez padov, vlastne si na nejaky vyznamny pad ani nespominam. Je velmi opatrna, ani do hlavicky sa nam neudrela a ziadnu ochranu rohov ani nic podobne nemame. Zvlada vsetky povrchy, z kopca do kopca, trava, les, kamene, schody.. Inak, kym 4nozkovala, mala som ju iba v ponozkach (mame koberce), potom sme zadovazili topanky s makkou podrazkou aby mala dobry kontakt s povrchom terenu (bolo leto)
amosha
 
Príspevky: 10
Registrovaný: 02 Apr 2011, 22:37
Počet detí: 1
1. dieťa: Emília
Rokov: 13 rokov, 10 mesiacov, 22 dní

Predchádzajúci

Späť na Rast a zdravie bábätka

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 12 hostia

cron