Zelena stolica

diskusia o zdraví, chorobách, raste a vývoji bábätka

Zelena stolica

Neprečítaný príspevokod Maska » 07 Sep 2011, 14:11

Mam dcerku, je jej 2 a pol mesiaca a poslednych par dni ma zelenu hlienovitu stolicu, obcas aj mierne spenena, s bolestami bruska pri vyprazdnovani. Je plne kojena. Doteraz bola stolica zlta. Moze to byt po nejakej mojej dietnej chybe, alebo je to priznak zavaznejsieho ochorenia? Mala je velmi dobre babatko, place len ked ju boli brusko a nemoze sa vyprazdnit, ked sa jej to podari, tak ma usmev na tvari. Prospieva dobre.
Dakujem.
Maska
 
Príspevky: 2
Registrovaný: 07 Sep 2011, 13:58

Re: Zelena stolica

Neprečítaný príspevokod tamoulik » 07 Sep 2011, 14:16

Ahoj Maska, len zo zvedavosti, co je to dietna chyba? Netreba pri dojceni nijako specialne dietovat, treba jest vsetko, co ti chuti. Zelena stolica je priznakom toho, ze mliecko preletelo rychlo cez crievka a rychlo jej vytravilo. Takze je to uplne v poriadku.
Obrázok užívateľa
tamoulik
 
Príspevky: 497
Registrovaný: 22 Máj 2011, 22:05
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 3
1. dieťa: Tomáš
Rokov: 15 rokov, 4 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Samuel
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 6 dní
3. dieťa: Izabela
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: On ne voit bien qu´avec le coeur, l´essentiel est invisible pour les yeux (A.de Saint Exupéry)

Re: Zelena stolica

Neprečítaný príspevokod Klemka » 07 Sep 2011, 16:21

Súhlas s Tamoulik, zelená stolica sa bežne pri dojčených deťoch vyskytuje, jej výskyt hovorí len o tom, že potrava prešla tráviacim traktom rýchlo. Nič iné to neznamená. Občasný výskyt je úplne normálny a bežný, a dokonca sú dojčené deti, ktoré majú prevažne len zelenú stolicu, toto môže byť dôvod na skontrolovanie dojčenia, ale pokiaľ vidíme pri kontrole dojčenia, že dieťa pri dojčení výdatne pije a dobrý príjem mlieka sa potvrdí aj hmotnostným prírastkom - je evidentné, že dieťa dobre papá a vie potravu dobre využiť pre svoj rast a prospievanie, nie je samotná zelená stolica dôvodom na akékoľvek opatrenia, ani v dojčení, ani v stravovaní matky, ani v ničom inom Dobré priberanie bábätka, ktoré uvádzaš, je znakom, že mu dávaš, čo potrebuje a všetko je v poriadku.
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: Zelena stolica

Neprečítaný príspevokod gabika78 » 08 Sep 2011, 22:56

Ahoj Maska.. aj my mávame sem tam zelenú stolicu. Nemôžem povedať, že by sme mali koliky keď bol malinký... len boli obdobia keď sa ráno pučil keď kakal. Teraz je však fit ako rybka... bruško ho nebolí a zelená plienka sem tam je. :-))) Myslím, že je to v pohode, nemusíš sa obávať :-)
Obrázok užívateľa
gabika78
 
Príspevky: 448
Registrovaný: 15 Apr 2011, 13:54
Počet detí: 2
1. dieťa: Martinko
Rokov: 13 rokov, 15 dní
2. dieťa: Romanko
Rokov: 10 rokov, 6 mesiacov
Môj status: Najväčšia liečivá sila je LÁSKA

Re: Zelena stolica

Neprečítaný príspevokod Maska » 13 Sep 2011, 10:57

Dakujem velmi pekne za odpoved a ukludnenie :D , odlahlo mi. Ja sa pri kojeni nijako neobmedzujem, snazim sa jest menej nafukujucich potravin, ale niekedy ked si telo ziada, tak neodolam. Len som jedla viac plesnivych syrov a po tom sa mi zdalo, ze sa ta stolica zmenila. Syry som na chvilu vylucila, stolicka je stale do zelena, ale uz nie je spenena a nezapacha. Dolezite je, ze mala nevyzera byt chorucka, papa dobre :dojcenie: , pribera a stale ma usmev na tvari :D . Este raz dakujem za odpoved. :lol:
Maska
 
Príspevky: 2
Registrovaný: 07 Sep 2011, 13:58

Re: Zelena stolica

Neprečítaný príspevokod gabika78 » 15 Feb 2012, 11:38

no teraz sme na rade my... :-( Malý už druhý týždeň nechce nič papať iba cecať.. a má už vyše týždňa zelenú stolicu. Väčšinou hutnejšiu. Je to normálne... Mávame zelenúú... ale len sem tam.. a aj to iba keď býval menší. Je to normálne... mávajp zel. stolicu aj ročné deti?
Obrázok užívateľa
gabika78
 
Príspevky: 448
Registrovaný: 15 Apr 2011, 13:54
Počet detí: 2
1. dieťa: Martinko
Rokov: 13 rokov, 15 dní
2. dieťa: Romanko
Rokov: 10 rokov, 6 mesiacov
Môj status: Najväčšia liečivá sila je LÁSKA

Re: Zelena stolica

Neprečítaný príspevokod tamoulik » 15 Feb 2012, 12:40

Gabika neboj, urcite je to normalne, hlavne pocas choroby. Samko akurat teraz tyzden mal zapalene spojivky, prestal papat a bol iba na mliecku a tri dni kakal iba na zeleno, teraz ma znovu prazenicku. neboj, prejde to.
Obrázok užívateľa
tamoulik
 
Príspevky: 497
Registrovaný: 22 Máj 2011, 22:05
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 3
1. dieťa: Tomáš
Rokov: 15 rokov, 4 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Samuel
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 6 dní
3. dieťa: Izabela
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: On ne voit bien qu´avec le coeur, l´essentiel est invisible pour les yeux (A.de Saint Exupéry)

Re: Zelena stolica

Neprečítaný príspevokod gabika78 » 16 Feb 2012, 13:50

ďakujem tamoulik.. potrebujem ukľudniť.. a počuť, že nemám tlačiť na pílu..., že je to normálne. :-)
Obrázok užívateľa
gabika78
 
Príspevky: 448
Registrovaný: 15 Apr 2011, 13:54
Počet detí: 2
1. dieťa: Martinko
Rokov: 13 rokov, 15 dní
2. dieťa: Romanko
Rokov: 10 rokov, 6 mesiacov
Môj status: Najväčšia liečivá sila je LÁSKA


Späť na Rast a zdravie bábätka

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 7 hostia

cron