Začína u nás vzdor (?)

diskusia o zdraví, chorobách, raste a vývoji bábätka

Začína u nás vzdor (?)

Neprečítaný príspevokod Norika » 01 Sep 2011, 16:28

Otázka je položená v názve témy.

V poslednom čase sa vie drobec poriadne naštvať, ak nedosiahne niečo čo chce. Najmä, ak mu nedáme nejakú vec, rozčertí sa, až to vedie do krkiu a plaču. Samozrejme, babky, tetky a aj my, rodičia, mu radšej vyhovieme a dáme to.

ALe nevedie to potom k rozmaznávaniu? Ja neviem, čo mám robiť? Ako nájsť tú hranicu, kedy dosť, a kedy mu to dovoliť?? A ako mu vysvetliť, že niuečo nemôže? Nechať ho vykričať? Naučí sa tak po pár razoch?

Ja vážne neviem, čo je preňho najlepšie :(

Ja nechcem, aby na nás ukazovali, že máme rozmaznané dieťa, ale že naše dieťa sa dokáže vyrovnať aj s niečím, čo nemôže.

Ale ako? :x
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: Začína u nás vzdor (?)

Neprečítaný príspevokod luludi » 01 Sep 2011, 17:18

Je to mozne, u nas taketo spravanie tiez zacalo okolo roka. Deticky uz chapu, ze nemozu mat vsetko, co si zmyslia. My sme to riesili tak, ze sme to neriesili :D Napriklad, ked sme ho vzali od dialkoveho a zacal plakat, nechali sme ho nech place a zaroven ho vzali do inej miestnosti a nieco mu ukazali. Plac som chapala ako sposob, ako si ulavit od frustrujucich pocitov. :D Teraz je toho placu zo zlosti uz podstatne menej, ale ked sa pritrafi, nijako to nekomentujeme a urcite neustupujeme :) drz sa, to prejde casom
Obrázok užívateľa
luludi
 
Príspevky: 274
Registrovaný: 22 Mar 2011, 10:01
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 1
1. dieťa: Richard
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 17 dní
2. dieťa: Milota
Rokov: 11 rokov, 5 mesiacov, 24 dní
Môj status: Sú len dva trvalé odkazy, ktoré môžeme dať našim deťom – jedným
sú korene, druhým krídla.

Hodding S. Carter

Re: Začína u nás vzdor (?)

Neprečítaný príspevokod shira » 05 Sep 2011, 11:34

no ale toto my máme už teraz, napríklad aj ked nedočiahne na niečo, vreští.. a ked má nejakú nežiadúcu vec, a zoberieme mu, to je riadny protest, alebo ked lezie niekam, kam nemá, tak ho zoberiem preč a vreští. lenže ja to len okomentujem slovne, že to a to sa nerobí-nesmie a ponúknem niečo vhodné ako náhradu- rýchlo zabudne a je po plači.
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Začína u nás vzdor (?)

Neprečítaný príspevokod akdarka » 05 Sep 2011, 11:49

baby, u nas vreskot a jacanie nie je...ked prerusim cinnost, beriem ho prec odniekial tak to berie v pohode. najprv som si myslela, ze to je dojcenim, nosenim atd ale ved aj vy to tak robite...hmmmm
akdarka
 
Príspevky: 935
Registrovaný: 22 Mar 2011, 06:36
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 5 dní
Môj status: "Stratené je len to, čoho sa sami vzdáme."

Re: Začína u nás vzdor (?)

Neprečítaný príspevokod shira » 05 Sep 2011, 13:26

asi to nieje tým.. nám to teraz začalo, posledný týždeň, dva.. to máme nové, tieto protesty. nuž ale však nech sa naučí že nemôže mať všetko ;) . najnovšie dokonca ked ho chcem zobrať na ruky zo zeme, a on tam má nejakú svoju robotu :lol: tak protestuje hlasno :mrgreen:
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Začína u nás vzdor (?)

Neprečítaný príspevokod vejula » 12 Sep 2011, 13:24

jaj babyyy tak my mame teraz prišerne obdobie, maly mi nervači z ničoho nič. Len tak si niečo robi a nejde mu napr zavrieť nejaku dozičku alebo otvoriť flaštičk švihne na zem a začne nervačiť. Ale to aspon viem aky ma dôvod. Niekedy začne len tak bezdôvodne nervačiť a ja neviem čo robiť, lebo nič nepomaha. Už som niekedy z nervami na konci a mu aj dam po zadku. Na zachod možem isť len ked mu nahodou ide oblubena reklama, inak mi kriči a nervači pred zachodovymi dverami. Je to na nervy. Ked mu dam po zadku citim sa zas ja že som to nezvladla. Ale ja neviem čo robiť ako reagovať ked mi takto začne z ničoho nič nervačiť. Mate s tym nejaku skusenosť?
A neviem či to s tym suvisi v poslednom čase ked mu dam hruštičku alebo jablčko tak ho rozhryzie a povypluva po celej podlahe neprehltne...
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 13 rokov, 11 mesiacov, 19 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 24 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: Začína u nás vzdor (?)

Neprečítaný príspevokod Norika » 12 Sep 2011, 14:06

nas sa posledne dva dni naucil prstami vyhadzovat jedlo z ust....no tiez som bola uz zufala v kuchyni....dakujem bohu ze sa dojcime a nestresujem sa kvoli strave....

a moj tiez reve,ked idem na zachod, alebo ked prilis rychlo opstim miestnost v ktorej je on...v poslednej dobe sa mu vela veci nepaci...furt by sa len nosil.... ja mam potom taky zly pocit, ze absoolutne nie sme zladeni...ja som z toho na nervy, on je na nervy...
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: Začína u nás vzdor (?)

Neprečítaný príspevokod akdarka » 12 Sep 2011, 14:14

Norika, aj my mame opat intenzivne nosiace obdobie...neriesim, uviazem na seba a upratujem, varim a je klud. ale zase on je lahka vaha - 9400g mal v roku :-) na zachod chodi so mnou - hra sa v bidete, ktory je vycleneny teraz len ako jeho hracie umyvadlo.

teraz je na ciciku a hra sa pritom s drevenou vkladacku :lol:
akdarka
 
Príspevky: 935
Registrovaný: 22 Mar 2011, 06:36
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 5 dní
Môj status: "Stratené je len to, čoho sa sami vzdáme."

Re: Začína u nás vzdor (?)

Neprečítaný príspevokod vejula » 13 Sep 2011, 13:49

Baby tak včera večer som už bola normalne na pršky sedela som a držala si hlavu a uplne ma triaslo. JA neviem či je chyba vo mne asi ano. PRoste pri inych je lepší ako pri mne ked ma zbada začne sa na mna škrabať ale nie kludne ale nervozne mrnči pri tom sam nevie čo chce. Rano ked sa zobudi samozrejme cicik tak mu dam on sa napapa normalne sa odpoji začne mi chytať uši nos tak si dam cicik pod tričko, začnu neskutočne nervy, čo som si to vôbec dovolila dať cicik pod tričko tak cicik vytiahnem tak zas chvilku pocucka potom sa pusti začne sa zaoberať niečim inym ale ked zisti že cicik je pod tričkom zas nervy krik a takto dookola. My nemožme z postele vstať v klude... Potom cez den si začne niečo robiť a dačo mu nejde vybrať zo šuflika ale take nervy chyti, normalne prišerne nervy. Ja sa niekedy bojim som niečo nepokazila kedže mi tiež dakedy prasknu nervy a zakričim. Potom neviem ako si mam poradiť ked ideme vonku s takou trojkolečkou deckou, taK mi stale sklada nohy z pedalou a šucha po zemi jedny sandalesi už cele zodral a robi to stale, nepomaha nič prosim ho, aj ho chvalim aky je krasny chlapček ked ma nožky pekne na pedaliku ale nič nepomaha už som mu aj par krat pacla po nohe no nič. Ja vôbec neviem čo na moje dieťa plati :-(
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 13 rokov, 11 mesiacov, 19 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 24 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: Začína u nás vzdor (?)

Neprečítaný príspevokod zuzanockamt » 13 Sep 2011, 15:18

vejula ... ja mam doma tiez maleho nervka, je sice mladsi ako tvoj, ale nervaci podobne ... hlavne vtedy, ako aj ty pises, ked nieco robi a nedari sa mu, vtedy vsetko lieta okolo neho, uz som parkrat schytala hracku ... a nas krpec sa zvykne hrozne od hnevu prehybat v chrbte a chce sa hodit o zem ... to vtedy, ked mu nieco nedovolim - najcastejsie, ked otvara chladnicku v kuchyni a ja ho odtial beriem, tak sa hned prehne v chrbte, reve a chce sa hodit ... tiez rozmyslam, kde som urobila chybu ... ved som ho nosila a nosim, venujem sa mu, spava s nami ... ale asi to bude normalna vyvojova faza u kazdeho dietata
zuzanockamt
 
Príspevky: 28
Registrovaný: 23 Apr 2011, 12:22

Re: Začína u nás vzdor (?)

Neprečítaný príspevokod akdarka » 13 Sep 2011, 15:35

vejula, skus mu nieco dat do ruky ked sedi na 3kolke aby sa to suchalo na zemi - nieco na spagatik uviaz (kus latky, koze...) mozno ho fascinuje to suchanie :-) skus a daj vediet hehe
akdarka
 
Príspevky: 935
Registrovaný: 22 Mar 2011, 06:36
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 5 dní
Môj status: "Stratené je len to, čoho sa sami vzdáme."

Re: Začína u nás vzdor (?)

Neprečítaný príspevokod annag » 13 Sep 2011, 16:40

Detičky len fyziologicky dospeli do tohto obdobia a ešte nejaký čas potrvá, kým ich to prejde (zvyčajne tak do cca 3 rokov) Dieťa by nemalo mať pocit viny za svoje zlé či nevhodné správanie , skôr by malo nadobudnúť postupne pocit, že je to zbytočné a že už je je príliš veľké a rozumné, aby sa takto správalo (veľmi dobre to vidno pri starších deťoch, ktoré sa z malých zúrivcov za ich správanie smejú - sú hrdé na to, že ony už také zbytočne zúrivé a vzdorovité nie sú)

deti sa nahnevajú, ak niečo chcú, alebo od človeka či veci niečo očakávajú - ak sa im to nesplní, tak ich to sklame a nazlostí. Je ľahšie týmto situáciám predchádzať, než do nich dieťa dostávať, vyhýbať sa na vzdor nebezpečným miestam či situáciám, zaujať bábo čímsi iným ...
- napr. ak plánujeme obedovať, no dieťa sa chce ešte hrať, tak mu to umožnime, ale popri tom mu rozprávajme, čo ideme o chvíľu robiť. Dať dieťatku čas na rozmyslenie, akoby kúsok slobody, motivácie je veľmi dobrý postup.

Trestať za nevhodné správanie nemá veľký význam, lebo to nie výsledok zlého správania, rozumu , nejakej zlej vlastnosti zlej výchovy , nosenia, dojčenia ... je to len prejav nezrelého dieťaťa prispôsobiť sa nárokom okolia - svojej mamičky ... tak, ako bábätko musí prejsť obdobím separačnej úzkosti, ako sa musí naučiť chodiť.... tak si musí prejsť i takýmto obdobím vzdoru ... :)
Obrázok užívateľa
annag
 
Príspevky: 153
Registrovaný: 20 Mar 2011, 22:46
Bydlisko: okres Liptovský Mikuláš
Počet detí: 3
1. dieťa: Adelka
Rokov: 21 rokov, 1 mesiac, 9 dní
2. dieťa: Miško
Rokov: 17 rokov, 6 mesiacov, 21 dní
3. dieťa: Anička
Rokov: 15 rokov, 4 mesiace, 24 dní
Môj status: Aby dojčenie prinášalo mamičke radosť ...

Re: Začína u nás vzdor (?)

Neprečítaný príspevokod vejula » 13 Sep 2011, 22:53

akdarka skusim uvidim ako to zafunguje ale možno to aj zabere, minule ked mal balonik na paličke tak ho šuchal po zemi no praskol mu

annag, dakujem za radu. Maš pravdu, ja ho ani nechcem trestať ale už skušam všeličo možne že čo zaberie tak som ho občas aj pacla Skušam ho aj zaujať inym, no nie moc uspešne. A dokonca mam pocit že pri mne je najumrnčanejší, neviem či je to fakt len moj pocit alebo fakt... A mysliš že je dobre tu zlosť ignorovať

zuzanockamt tak hadam to rychlo prejde budu z nich zas dobručkí anjelikovia... že to je fakt len blbe obdobie
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 13 rokov, 11 mesiacov, 19 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 24 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: Začína u nás vzdor (?)

Neprečítaný príspevokod annag » 13 Sep 2011, 23:16

vejula - asi ho nudíš :lol:

ak Ťa vytočí, skús sa zasmiať - to nebude čakať. Alebo ho napodobni - to už čakať vonkoncom nebude. Ak čosi zakážeš, ponúkni trebárs prsník, ak bude chcieť, upokojí sa na ňom.
Obrázok užívateľa
annag
 
Príspevky: 153
Registrovaný: 20 Mar 2011, 22:46
Bydlisko: okres Liptovský Mikuláš
Počet detí: 3
1. dieťa: Adelka
Rokov: 21 rokov, 1 mesiac, 9 dní
2. dieťa: Miško
Rokov: 17 rokov, 6 mesiacov, 21 dní
3. dieťa: Anička
Rokov: 15 rokov, 4 mesiace, 24 dní
Môj status: Aby dojčenie prinášalo mamičke radosť ...

Re: Začína u nás vzdor (?)

Neprečítaný príspevokod vejula » 14 Sep 2011, 07:57

s tym napodobnovanim som to skušala, bol z toho taky zaskočeny že čo to vyvadzam... Ale ked ho napodobnujem ked kriči tak sa prekrykujeme a mam pocit že to nema konca. Čo sa tyka nudy neviem či sa so mnou nudi viac ako s ostatnymi. Skôr mam pocit že ked ma nevidi dokaže sa viac sustrediť aj na vlastnu činnosť. Kewd sme boli s kamaratkami a našimi detičkami na chate tak aj baby povedali že maly je najlepši ked ma nevidi a nespomenie si na mna... KEd si nevšimol že tam niesom tak sa aj sam zahral ale akonahle nejake dieťatko povedalo mama tak hned začal kričať mamaaa mamaaa a už bolo po hre. Alebo ked ma uvidel hned sa prestal hrať. JA neviem prečo na neho tak pôsobim. Aj ked som u svokrovcov tak svokor je najradšej ked ma maly nevidi lebo potom sa nechce hrať a vymyšla. KEd ma nevidi tak si s nim aj na gitare zahra alebo tak
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 13 rokov, 11 mesiacov, 19 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 24 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: Začína u nás vzdor (?)

Neprečítaný príspevokod luciole » 02 Okt 2011, 21:04

vejula, ako sa to u vas vyvija? maly je uz pokojnejsi? a niekde si, myslim, pisala aj, ze sa ti zda, ze menej papa mliecka, to sa upravilo?
Obrázok užívateľa
luciole
 
Príspevky: 875
Registrovaný: 28 Jún 2011, 12:53
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 13 rokov, 19 dní
2. dieťa: Grétka
Rokov: 9 rokov, 7 mesiacov, 24 dní
Môj status: dojčenie je jedna z najúžasnejších vecí na materstve a na svete vôbec :)

Re: Začína u nás vzdor (?)

Neprečítaný príspevokod vejula » 02 Okt 2011, 22:54

ahoj luciole
Si moc zlata že sa pytaš :-) No u nas ten vzdor lepšie. Ale ako som pisala že je taky strašne jedovatý, tak to ho museli aj zubky bolieť, lebo sa mu prerezali stoličky, tak ho to asi hnevalo. Ale tak ešte sem tam pozuri, ale už to nieje v takej intenzite a tak často ako to bolo. Tak si myslim že bol aj z toho taky nervozny.

A mliečko praveže teraz pije veeelmi často. Fakt len ma vidi a už cicit cicit. aj 15x denne možno. Proste celkovo to je lepššie sa mi zda :-)
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 13 rokov, 11 mesiacov, 19 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 24 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: Začína u nás vzdor (?)

Neprečítaný príspevokod luciole » 03 Okt 2011, 08:06

:goodjob: tak sa teším, že sa to upravilo! Tie zuby sú potvory :( Človek sa s nimi trápi celý život ;)
Obrázok užívateľa
luciole
 
Príspevky: 875
Registrovaný: 28 Jún 2011, 12:53
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 13 rokov, 19 dní
2. dieťa: Grétka
Rokov: 9 rokov, 7 mesiacov, 24 dní
Môj status: dojčenie je jedna z najúžasnejších vecí na materstve a na svete vôbec :)

Re: Začína u nás vzdor (?)

Neprečítaný príspevokod vejula » 04 Okt 2011, 20:21

dakujem luciole :-) Mno ja som to tomu vôbec nepripisovala, ale ked si to tak spatne vesmem bolo to isto z toho. TEraz je už relativne kludný.. Tak som moc rada. PRave si ideme spolu lažkať trošku sa pomojkať kym maly nezaspi.
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 13 rokov, 11 mesiacov, 19 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 24 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: Začína u nás vzdor (?)

Neprečítaný príspevokod amosha » 06 Okt 2011, 22:00

Annag, DAKUJEM za tvoj prispevok do tejto diskusie. Tvoja skusenost a nadhlad mi vzdy velmi pomoze. Aj my sa uz zopar tyzdnov trapime a hnevame..Nie vzdy a v kazdej situacii, ale pomaha mi, ked malu pri takomto vytoceni (kedy vrieska a hryzie) zoberiem nabok, dam si ju na kolena alebo si k nej klaknem a pomaly a pokojne sa k nej prihovaram a vysvetlujem. Stane sa, ze sa pritom po chvili upokoji, obcas sice este trocha placka ale potom sa prituli a povie ze "lubime maminku" a nachvilu vyjde slniecko (na chvilu..) Niekedy to nefunguje, zvlast ked sme pod tlakom, je tam vela divakov a pod. No zda sa mi, ze je to dobra cesta. Snazim sa nikdy nenadavat, nevraviet, ze je zla a neposlusna, len dorazne NIE a vysvetlovanie, pevny laskavy hlas a uistenie, ze ju lubim. HAdam, dufam, ze to nema povahovy rys a ze tuto fazu coskoro prekoname
amosha
 
Príspevky: 10
Registrovaný: 02 Apr 2011, 22:37
Počet detí: 1
1. dieťa: Emília
Rokov: 13 rokov, 10 mesiacov, 22 dní

Re: Začína u nás vzdor (?)

Neprečítaný príspevokod Norika » 10 Nov 2011, 16:25

dnes sa mi potvrdilo, ze laskavou vychovou vedieme maleho k samostatnosti a nie rozmaznanosti, ako sa mnohi nazdavaju,ktori mi tvrdia, ze maly je na mna moc naviazany...

boli sme v kuchyni, robila som polievku, a maly samozrejme chcel ju vidiet tiez,ale kedze som ho nevzala na ruky,tak sa zlostil a zacal spinat plyn..normalne vie zatlacit a stocit a z horaka potom ide plyn...tak som tak nanho skrikla, ze sa az rozplakal....sla som ho hned nakojit...ale on ostal taky umrnkany este dlho....len co som ho dala na zem,alebo odisla od neho,uz bol plac.....stratil vo mna dôveru a bal sa,ze sa hnevam....tak som ho chvilu ponosila, a potom sa uz chcel hrat....
ide o to, ze ked som k nemu vludna, tak je roztopasnejsi a viac si ku mne dovoli , ale myslim,ze mi i viac dôveruje....

len,stale neviem,ako mu mam niekedy vysvetlit,ze niektore veci nemôze...mam pocit,ze mu az vela dovolim, a ze v buducnosti budeme mat problem...lenze akosik mi nieje po vôli,ze mu mam nasilu vsetko zakazovat, a on sa bude jedovat a jedovat, radsej prizmurim oci,a dovolim mu to...
a z vlastnej skusenosti viem, ze lepsie je dietatu s lutostou vysvetlit,ze to nemoze, neda sa, ako mu to povedat razne a viac sa nestarat....moja mama je taka...ked nieco chcem a nie je to v jej silach, nedokaze mi pekne opvedat ze sa neda...ale jednoducho,neda sa...ja mam v tej chvili taku zlost, ze az...ale moj otec, zatvari sa, ze o tom co chcem rozmysla, ze dava tomu sancu, aj ked mi to nesplni, ale predsa to znesiem lahsie, ako nejake priame NIE....tak preto si myslim, ze treba na deti milsie...

snad sa mi to raz vrati v dobrom....
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: Začína u nás vzdor (?)

Neprečítaný príspevokod fliacik0103 » 20 Dec 2011, 11:04

baby, nechcem zakladat novu temu, tato mi pride taka najblizsia k mojmu "problemiku", ak by niekde uz o tom bolo, kludne ma nasmerujte: mam pocit, ze nepoznam svoje dieta odrazu! z nicoho nic sa mi zmenilo na maleho nervacika za uplne vsetko: ked ju hned v sekunde ako ona chce nezoberiem na ruky, ked ju hned okamzite nedam kupat, len co zacuje zvuk tecucej vody, ked jej vezmem (na navsteve) neziaduci predmet z ruk, ked ked ked... chapem, ze poznava svet, veci, mame tomu prisposobeny cely byt, ale na navsteve fakt nemoze vsetko chytat, aby nieco nerozbila(mne by to bolo jedno, ale domacim asi nie:-) a hned spusta nervovy zachvat, krik. ide mi o to, ze ked sa dostane do tohto stavu, ako mam reagovat?vobec neviem, co je take spravne- odist prec a nechat ju vynervacit? zabavit ju niecim inym? spievat? niekedy som ale tak unavena vecer, ze sa mi ju nechce riesit a saskovat pred nou, tak ju len tak necham, ona to vystupnuje, ja ju vezmem na ruky a pomaly sa ukludni, ale neviem ci robim dobre. este sa mi zda taka malicka, ze nepochopi, ze nemoze, tak mi jej je luto, ze sa nervaci...alebo sa jej formuje povaha a bude taka stale(pomooooc, nieee)?mate skusenosti?
fliacik0103
 
Príspevky: 271
Registrovaný: 16 Jún 2011, 20:58
Bydlisko: TT
Počet detí: 1
1. dieťa: Biuska
Rokov: 13 rokov, 27 dní
Môj status: Ze je uzasne byt mamou som zistila, ked som sa nou stala:-)

Re: Začína u nás vzdor (?)

Neprečítaný príspevokod shira » 20 Dec 2011, 11:31

aj my to máme- ale nie nejaké hrozné- proste sa nerváči, ked niečo nesmie alebo mu zoberiem z ruky. ale ja mu ukážem alebo dám niečo iné a snažím sa inak zabaviť. dieťa má právo sa hnevať- vraj netreba tieto prejavy nejako zakazovať, neviem ešte to nie je to pravé :mrgreen: to nás ešte určite čaká. ale ja osobne nie som zástancom, všetko dovoliť, všetko dať, všetko inheď riešiť, však kam by sme došli- treba aj vydržať, no čo už... akurát to som aj ja chcela vedieť, že kedy dieťa pochopí nienie alebo nono- že niečo sa nesmie robiť :o .
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Začína u nás vzdor (?)

Neprečítaný príspevokod lenkaa » 20 Dec 2011, 12:10

U nas sa zatial tak nenervaci. Ja mu dovolim vela. V pripade, ze robi to co nema tak to komentujem tym, ze ho vidim alebo ze ne, ne, ne a on zacne krutit hlavou zo strany na stranu ale ocividne este nechape vyznam ne :) pretoze aj tak sa vrhne po tom, po com nema. Ak mu hrozí nebezpečenstvo tak ho samozrejme beriem hned preč. Priznam sa, dlho nevydrzim pocuvat jeho narek ala dozadovanie sa niecoho. Presne ako kazdy iny narek. Odvadzam pozornost. Beriem ho na ruky. Pustam hudbu ( od vcera ficime na pulp fiction :D ) a tancujeme. Poprípade malý obrázkový španielsko slovensky slovník ho vzdy zaujme, kedze je tam vela obrazkov. Uz sa sice začína podobať na zdrap ta knižka ale co uz. Inak my mame najväčšie place zatial pri obliekaní alebo prebalovani :( To su hotové boje! Minule som ho tak silno chytila, ze sa mu pod kolenom spravila modrina. No, som hrozna matka! :-|
lenkaa
 
Príspevky: 340
Registrovaný: 11 Aug 2011, 11:59
Počet detí: 1
1. dieťa: syncek prvorodený
Rokov: 13 rokov, 2 mesiace, 24 dní

Re: Začína u nás vzdor (?)

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 21 Dec 2011, 00:07

Fliacik0103, je normalne, ze v niektorych situaciach treba reagovat aj obmedzovanim, pokial teda im nie je mozne predchadzat. To je predsa princip vychovy. Uz aj nosenie je vlastne obmedzovanie pohybu - musi ist s nami tam, kam chceme ist my a nie opacne a nemoze si stvornozkovat, ale musi sa nosit. Take malicke dietatko vsak nevie obmedzenie pochopit (bohuzial, v nasej civilizacii mame az prilis vela obmedzeni) a tak je z toho frustrovane. My vsak na to mame uzasny prostriedok - :dojcenie: . Nedovolime urobit to co nema, ale ponukneme mu moznost sa s tym vyrovnat.

Dnes sa mi zrovna stala taka vec - malej sa zapacilo capat ma rukou po hlave. Raz capla jednou rukou, raz druhou. Na pekne slovo nereagovala, mala zabavu z toho, ze si to vsimam. Tak som ju upozornila, ze ma to boli a ze budem musiet jej rucicky tapnut, aby vedela, ako to boli. Nic, len ma znovu s radostou capla. Tak som jej rucicku opatrne vzala a dost silno po nej tapla, pricom som povedala, ze tato rucicka mi robila presne takto zle. To necakala, a vzapati sa lutostivo rozplakala. Samozrejme, doriesila to na prsnicku :dojcenie: . Po ukludneni prehodila vyhybku a na rucicky si ani nespomenula ;) .
Musim podotknut, ze taketo silove riesenie bolo dost vynimocne, napriek tomu vsak obmedzeni musela a musi prekonavat dost (vsak ma este dve sestry ;) ), ale vzdy vie, ako to ma psychicky zvladnut :D :dojcenie: .

Mimochodom, som velmi rada, ze mozem byt teraz doma, lebo ako Lenkaa spomenula, obliekanie je narocna zalezitost, pokial sa ma zvladnut bez boja. Dietatu cas nehovori vobec nic, ale stresovana matka ano :mrgreen: (nesmierne zavidim prirodnym narodom zijucim v teple - ziadne specialne obliekanie, ziadne velke upratovanie, co uz, civilizacia ma svoju dan).
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Ďalší

Späť na Rast a zdravie bábätka

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 7 hostia

cron