Začína u nás vzdor (?)

diskusia o zdraví, chorobách, raste a vývoji bábätka

Re: Začína u nás vzdor (?)

Neprečítaný príspevokod Norika » 21 Dec 2011, 09:37

jankamich....nieco podobne zacina robit nas maly....vie ze robi nieco zle, a robi to naschval a este sa smeje....co mam v takej chvili robit?? kricim nanho, a on ked sa zacne smiat,tak sa zacnem aj ja...mam ho odtial vziat, alebo ako??
napriklad vcera liezol za zaclonu, bol tam este aj kvietok a mohol to cele strhnut...ale on - velka sranda....
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: Začína u nás vzdor (?)

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 21 Dec 2011, 23:52

takeho maleho by som si este dala do nosica - to su tie fyzicke bariery a obmedzovanie pohybu - ale laskyplne, lebo bude pri mamicke. ZaA nejakych 20minut vypustila s tym, ze ak to zopakuje, znova pojde do nosica. Princip je v tom, ze on sa ma prisposobovat tebe (=nosic) a nie ty jemu (nahanat ho na parapete). S vacsimi detmi je tu uz zasa o nejaky kus narocnejsie, tam ten nosic sa uz velmi neda uplatnit...
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Začína u nás vzdor (?)

Neprečítaný príspevokod Norika » 22 Dec 2011, 08:54

on to navyse robi aj mojim rodicom...nepaci sa mi,ze moja mama nanho za vsetko krci...ona nezacne tichsim tonom,ale hned krici "janko nesmies, janko nechaj to" jeto otrasne,,,ale bojim sa jej daco povedat, lebo sa zas len urazi
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: Začína u nás vzdor (?)

Neprečítaný príspevokod zuzanockamt » 22 Dec 2011, 12:58

JankaMich ... ja to tak robim a to som ani nevedela, ze by sa to tak malo :D ... ked je jurko divy, robi nieco "zle" alebo je nervozny, "zly", tak ho dam na chvilu do nosica, obcas aj tam chvilocku ponervaci ale zvycajne sa upokoji, ponosim a ked sa mi zda, ze je to ok alebo on sa uz pyta von, tak ho vypustim ... a potom je zvycajne ovela kludnejsi ... lebo uz tiez zacina vymyslat vselico, ma 15 mesiacov
zuzanockamt
 
Príspevky: 28
Registrovaný: 23 Apr 2011, 12:22

Re: Začína u nás vzdor (?)

Neprečítaný príspevokod Norika » 22 Dec 2011, 13:09

zuzanockamt píše:JankaMich ... ja to tak robim a to som ani nevedela, ze by sa to tak malo :D ... ked je jurko divy, robi nieco "zle" alebo je nervozny, "zly", tak ho dam na chvilu do nosica, obcas aj tam chvilocku ponervaci ale zvycajne sa upokoji, ponosim a ked sa mi zda, ze je to ok alebo on sa uz pyta von, tak ho vypustim ... a potom je zvycajne ovela kludnejsi ... lebo uz tiez zacina vymyslat vselico, ma 15 mesiacov

Zuzi,to je super! :goodjob:
A nosis ho vpredu ci vzadu?
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: Začína u nás vzdor (?)

Neprečítaný príspevokod zuzanockamt » 22 Dec 2011, 19:41

Norika ... ked len tak na upokojenie, ze nemusim nic dolezite robit, tak vpredu, ale ak cosi robim, tak vzadu v manduce, satku neviem dozadu uviazat, mam ma to dive dieta :D
zuzanockamt
 
Príspevky: 28
Registrovaný: 23 Apr 2011, 12:22

Re: Začína u nás vzdor (?)

Neprečítaný príspevokod vejula » 10 Jún 2012, 17:24

ahojte dievčata. Pišem vam, či sa niektorej z vas stalo to čo mne dnes. Som z toho velmi nešťastna a neviem čo mam robiť, myslim že to nieje normalne. Maly sa zobudil, nespal moc dlho možno bol aj trochu nevyspaty. No asi po pol hodke od zobudenia sa hral s autičkom, asi mu niečo nešlo neviem, nevšimla som si. On sa skrčil ku zemi a asi tri krat si silno buchol chlavkou o podlahu. Až sa silno rozplakal, isto ho to muselo bolieť. Som z toho na prašky, mam stresy, čo to malo znamenať, už sa mu to stalo aj raz pred tym. Neviem, je u nas v poslednej dobe, taka napäta situacia, a rozmyšlam, či aj to nemôže spôsobiť taketo nevysvetlitelne reakcie. Aj ja na neho občas silno kričim, ked ma kope do brucha pri prebalovani, tak mu aj pacnem po nohach aby to nerobil. A teraz mam strach, či som u neho niečo zle nevyvolala. PRosim kočky, poradte mi, čo robiť aby sa to už neopakovalo. Mam z toho uplnu paniku.
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 13 rokov, 11 mesiacov, 19 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 24 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: Začína u nás vzdor (?)

Neprečítaný príspevokod miriam » 10 Jún 2012, 20:48

Vejula, nemaj obavy, mozno bol maly naozaj nedostatocne vyspaty a nieco mu pri hre neslo, ako si predstavoval, tak sa z frustracie buchol..Myslim, ze toto je v tomto veku uplne bezne..Najlepsie co mozes urobit, je byt co najpokojnesia, opytat sa, co sa mu stalo, co mu nefunguje, pomoct mu, upokojit ho..Skus zachovat klud aj pri tom prebalovani, krik Ti nepomoze, len situaciu zhorsi- ked sa Ti pri prebalovani vzpiera, proste len urob rychlo a mlcky co treba a nechaj ho nech si ide za svojim..Samozrejme, ked Ta kope do brucha, je mamieste povedat mu, ze to sa nerobi, ze ublizovat Ti nesmie..Drz sa :)
miriam
 
Príspevky: 251
Registrovaný: 23 Mar 2011, 11:18
Počet detí: 2
1. dieťa: *1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 4 dni
2. dieťa: *2
Rokov: 12 rokov, 6 mesiacov, 2 dni
3. dieťa: *3
Rokov: 9 rokov, 10 mesiacov, 15 dní

Re: Začína u nás vzdor (?)

Neprečítaný príspevokod Norika » 10 Jún 2012, 21:53

ja som si vsimla na sebe, ze vela op malom kricim :( a maly ma zacina nepocuvat...ach jaj
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: Začína u nás vzdor (?)

Neprečítaný príspevokod vejula » 11 Jún 2012, 14:55

miriam dakujem za odpoved. No je pravda, že on takto vymyšla už dlhšie, ale kedže som teraz tehotna fakt sa toho kopania bojim, lebo on je sice maly ale taku silu ma v nohach, že sa proste bojim aby miminku nejako neubližil... Ale tak snažim sa v poslednej dobe zachovať klud aj v tychto situaciach, proste mu tak fixujem nejako nohy, no on ešte nechape čo sa deje, prečo som zrazu na to taka hakliva.
No a druha vec je ta reakcia na taketo jeho spravanie, on ako si buchol sa rozplakal, ked ho cchela upokojiť moja mama tak krčial, že ju nechce a chcel len mna aby som ho polutovala, ale tak bojim sa aby to nerobil častejšie a nedajbože si nejako silnejšie neubližil...

Norika v poslednom čase ja proste nevladzem a ked nevladzem tak na neho zakričim. Napr ked niekde ideme on nechce byť v kočiku tak ideme pešo, ale po chvily nechce isť ani pešo, že na ruky, bože keby som vladala tak ok, ale ja začinam byť taka slabšia, viac sa zadycham a tak celkovo, nechcem si predstaviť čo to bude na konci tehotenstva. A ked mu poviem že nie na ručičky ho nezoberem, že maminka ma už velke bruško, tak mi začne z chodnika na protest vybiehať do cesty, lebo vie, že to nesmie, že mu to zakazujem.. Strašne prešibany začina byť, a ja tieto jeho maniere už niekedy proste nezvladam. Tak ho vlačim na rukach aj s taškami, fučim jak slon, potrebovala by som naliať viac sily a energie
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 13 rokov, 11 mesiacov, 19 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 24 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: Začína u nás vzdor (?)

Neprečítaný príspevokod kinsi » 13 Jún 2012, 15:19

Vejula, mne sa najviac osvedčuje malú nosiť na pleciach - aj ja tak najdlhšie vydržím, aj by mi to mohlo ísť aj v pozdejšom tehu... Ani malá neprotestuje.Ja ju tiež nevládzem niesť klasicky na rukách a ona tiež neakceptuje (vačšinou), že ju vziať nechcem a dožaduje sa ďalej.
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 22 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 3 mesiace, 17 dní

Re: Začína u nás vzdor (?)

Neprečítaný príspevokod vejula » 12 Júl 2012, 13:29

ahojte kočky tak som tu zase. U6 mi to pekne prerasta cez hlavu. Maly je uplne ako vymenemý :cry: ja nevladzem. KEd sa mu niečo nedarí, všetko čo ma po ruke hadže o zem, bez ohladu na to čo je to, ked sa snažim si to nevšimať pride ku mne a bucha ma aby mal pozornosť. Vonku tiež katastrofa... Nechodi normalne stale mi uteka beha z jednej strany chodnika na druhy. U6 ho aj bicykel zrazil, ja pravidelne dostavam od chodcov vynadane, čo ho nedžim za ruku. LEnže baby to sa neda, ked ho chcem chytiť tak sam i trha nervači vrieska. On len behať a ja za nim. Pripadam si niekedy jak v zlom sne.
Neviem ako to riešiť, kričať už nevladzem aj tak to nezabera. Tak som najnovšie ked ma doma bije a trieska veci o zem zaviedla to, že ho dam do postielky zavretej, tak najprv samozrejme povyhadzuje všetko čo je v postielke a na čo dočiahne a ked už nema čo vyhodiť začnem plakať a volať na mna maminkaaaaaa.... A mne to sice trha srdce ale necham ho tam aspon takych 5 minut sa vyrevať. A potom ked hovytiahnem je ako vymeneny. Myslite, že toto davanie do postielky môže byť pre neho nejako frustrujuce? Ale ked ja neviem, nič ine nezabera, kričať a biť ho fakt nechcem, tak čo myslite???? Mam to riešiť inak?
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 13 rokov, 11 mesiacov, 19 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 24 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: Začína u nás vzdor (?)

Neprečítaný príspevokod vejula » 12 Júl 2012, 13:32

ešte doplnim, neviem či to nemôže byť dôsledok toho, že sa ho snažim odplienkovať. A cez den ho nechavam viac menej bez plienky... Vycika sa aj do nočnika ale s kakanim mame problem a to taky, že zadržiava kym mu nedam plienku. Rozmyšlam či aj na toto nemôže tak zle reagovať
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 13 rokov, 11 mesiacov, 19 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 24 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: Začína u nás vzdor (?)

Neprečítaný príspevokod janka » 12 Júl 2012, 18:31

vejula, nerobila by som to s tou postielkou, podla mna je to velmi podobne ako spankove treningy - dieta niekoho potrebuje, aby mu pomohol, no nik neprichadza. Asi ma nejaky problem, s ktorym sa nevie vysporiadat, ked je takyto zdiveny. Mozno ma problem s tvojim tehotenstvom, netusi, co ma cakat od narodenia surodenca a citi sa strasne neisto a takto si to ventiluje. Skus na neho v nijakom smere netlacit, napriklad sa ani nesnazit ho odplienkovavat. Miska sa mi napriklad vratila k plienkam, ked som bola tehotna. Skus mu co najviac dat najavo, ze si s nim, ze sa na teba moze vzdy spolahnut.
janka
 
Príspevky: 668
Registrovaný: 22 Mar 2011, 23:05
Počet detí: 0

Re: Začína u nás vzdor (?)

Neprečítaný príspevokod vejula » 12 Júl 2012, 18:41

janka mysliš???? PRosim ťa ak by si mohla poradiť, čo by si robila v pripade napr, že ma dieťa amok a trieska všetky veci na ktore dočiahne na zem a ak už nema čo tak ma bucha.... Ako mam vtedy zareagovať??? Ďakujem za každu radu...
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 13 rokov, 11 mesiacov, 19 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 24 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: Začína u nás vzdor (?)

Neprečítaný príspevokod tamoulik » 12 Júl 2012, 21:40

Vejula, tiez si myslim, ze to moze byt reakcia na tvoje tehotenstvo. Skus co najviac byt s nim vo fyzickom kontakte, ako najviac sa s bruskom da, spolocne sa kupte, zaspavajte spolu a spite pri sebe...ja som starsieho nosila na rukach este aj v 9. mesiaci tehotenstva, pokial sa citis fyzicky ok. Tiez som mala strajk s kakanim, ked mal Tomino skoro 3 roky, aj som mu niekedy uz capla, kricala som, az kym mi tu Katka na fore povedala, ze treba robit opak, pochvalit, ked sa nepokaka a ak ano, tak si to akoby nevsimnut. U nas na amoky vyborne zabera pevne objatie, je pravda, ze najviac ich mal po narodeni Samka, teraz uz ani neviem naposledy, kedy mal, skus si ho pri amoku posadit tak, aby ti nemohol udriet do bruska a pevne ho objimat, mali by ste byt tvarou k sebe, ruky mu prekriz pred neho, medzi teba a nim, aby ta neudieral a potichu nanho hovor, ako ho lubis, aj ked krici, aj ked sa hneva...u nas to naozaj fungovalo, prvy amok trval asi 30 min, a potom sa to skracovalo, tie posledne boli za 5 min fuc a ako hovorim, teraz ani neviem, kedy boli...ale mojkam ho stale vela. u Nas nic ine nezabralo...jeho amoky, hnev, buchanie su iba reakciou na danu situaciu , ktoru nevie slovne vyjadrit...byt v postielke je pre neho trestom za nieco, co nevie slovami vyjadrit. Drzim palce a napis, ako budete pokracovat.
Obrázok užívateľa
tamoulik
 
Príspevky: 497
Registrovaný: 22 Máj 2011, 22:05
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 3
1. dieťa: Tomáš
Rokov: 15 rokov, 4 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Samuel
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 6 dní
3. dieťa: Izabela
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: On ne voit bien qu´avec le coeur, l´essentiel est invisible pour les yeux (A.de Saint Exupéry)

Re: Začína u nás vzdor (?)

Neprečítaný príspevokod vejula » 13 Júl 2012, 09:04

tamoulik dakujem ti pekne za radu. Vyskušam to takto... :-) Ešte raz dakujem, určite dam vedieť ako pokračujeme :-)
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 13 rokov, 11 mesiacov, 19 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 24 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: Začína u nás vzdor (?)

Neprečítaný príspevokod vejula » 17 Júl 2012, 08:56

tak sa hlasim, zaznamenavam mierne polepšienie situacie... čo sa tyka tej metody objatia, akosi mam pocit, že môj maly to vnima ako formu nasilneho zabranovania toho aby sa nejako prejavil. Neviem, no je z toho nervozny, a ja tiež z toho nemam dobry pocit...
KEd to proste nezvladam odidem od neho do druhej izby...
Dnes rano sme mali zas taky zachvat plaču, len preto, že som sa otočila na druhu stranu v posteli - malemu chrbtom, lebo sa po mne valal a bližil mi. Tak začalvrieskať a ked som sa neotočila tak ma začal biť a buchať. Ale nezda sa mi spravne aby som robila všetko podla neho, každy pohyb. Navyše ked som otočena k nemu a on sa po mne vala tak mi pricvikava bradavky k posteli a mna to fest boliiii... Potom chce už len hopa hopa, ale tak neviem tiež či je spravne robiť všetko ako si zaumieni aj ked zle spravi, že ma buchne a potom o miutu pride s plačom že chce hopa a chce sa maznať, či ho mam vziať na ruky alebo mu dať najavo že čo spravil je zle.. čo myslite, čo by bolo spravne?
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 13 rokov, 11 mesiacov, 19 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 24 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: Začína u nás vzdor (?)

Neprečítaný príspevokod Norika » 17 Júl 2012, 09:37

aj ja som skusila objatie minule, ked som ho uz nevedela ukludnit a nechcel vecer zaspat, lebo bol nadmieru rozsanteny.....tak sa rozplakal, akokeby som ho chcela rozpucit...
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: Začína u nás vzdor (?)

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 17 Júl 2012, 21:24

Ma tak napadlo, ze niekedy, ked mala uz bola taka divokejsia, isto i z unavy, tak som ju jednoducho supla do manduky a bolo. Je to zrejme tiez princip pevneho objatia, akurat nie su z toho presilene ruky :) a pokial je dieta unavene, tak i zaspi.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Začína u nás vzdor (?)

Neprečítaný príspevokod tamoulik » 17 Júl 2012, 21:51

Vejula, presne tak deti reaguju v amoku na pevne objatie, ze sa brania, lebo su nahnevane, frustrovane, sklamane...a ked ten hnev v naruci vsetok vyventiluju, prave tym odtlacanim sa, vzdorom, hnevom, prichadza vlastne k uvolneniu a splynutiu s matkou, dieta pochopi, ze je milovaniu napriek tomu hnevu , bitiu atd. Prve objatia s Tomaskom boli presne take, prvych 20-30 min sa hnevam, kopal, jacal, ja som mu len tisko sepkala, ze nech krici, nech sa hneva, nech to da vsetko von, ze ja ho stale lubim...dnes, ked ma amok, tak sa brani prve 2-3 min, a ked sa prestava hnevat a ja povolujem objatie, tak vtedy ma prave zacne viac stlacat on, aby som nepovolovala a drzala ho tak pevne. Za 5 min je hnev prec a sam mi potom povie, ze uz chce sa ist hrat a pod. Najlepsie je to vysvetlene priamo v knihe Pevne objatie od Prekopovej http://www.dary-zivota.sk/dary-zivota/e ... ni-svobode, urcite sa to oplati precitat.
A aj JankaMich ma pravdu s tou Manducou, kedze Samko je od narodenia noseny, tak ked sa hneva supnem ho do Manducy, vlastne pevne drzim, chvilu sa pojeduje, nato vypyta prsnik aza par sekund je po hneve...preto je mi luto, ze som Tomaska nenosila a mohla som predist mozno (mozno nie) takymto amokom.
Obrázok užívateľa
tamoulik
 
Príspevky: 497
Registrovaný: 22 Máj 2011, 22:05
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 3
1. dieťa: Tomáš
Rokov: 15 rokov, 4 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Samuel
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 6 dní
3. dieťa: Izabela
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: On ne voit bien qu´avec le coeur, l´essentiel est invisible pour les yeux (A.de Saint Exupéry)

Re: Začína u nás vzdor (?)

Neprečítaný príspevokod vejula » 19 Júl 2012, 14:57

tamoulik tak som to skušala opäť, ale proste som nevydržla vzdorovať a navyše jeho amok sa tym objatim len zhorušje, doslova ma prosil nech ho už necham tak, že nechce aby som ho držala, ja som to proste nedokazala proti jeho vôli, prišlo mi akoby to bolo fakt nasilie z mojej strany....
On ked sa vynervači - teda pohadže všetko čo ma po ruke po zemi, tak je kludny... A hlavne ked si ho potom nevšimam, tak už skuša si ma udobriť, stale za mnou chodi, že už je dobre, že nech už neplačem (ja neplačem, len som smutna) snaži sa ma zaujať, ale mam pocit, že musi vedieť, že jeho zle spravanie mi ubližuje a že čo tym spôsobuje... Aj tak to nevydržim dlho, lebo on potom za mnou chodi hladka ma dava mi pusinky. Uplne iny človek z neho, len to proste potrebuje dostať zo seba ten hnev či frustraciu z toho, že niečo nieje po jeho tym spôsobom, že všetko pohadže na zem. Neviem či je to normalne
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 13 rokov, 11 mesiacov, 19 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 24 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: Začína u nás vzdor (?)

Neprečítaný príspevokod Norika » 19 Júl 2012, 16:52

pozri, ani dospelemu cloveku nie je do smiechu, ak sa mu nedari tak, ako by chcel...naucit sa znasat nepriazen treba uz od malicka...male deti to nevedia inak vyventilovat, ako vzdorom...

ak mozem, moj osobny pohlad na to, co robis, ze si ho potom nevsimas..to by som nerobila, aj ak na to mas chut...mne sa potom zda, ze by to mohol preniest do buducnosti do svojho partnerskeho vztahu, a ak by bol nejaky problem, hrat sa na tichu domacnost....radsej dieta nechat vynervacit, ale ubezpecit ho, ze vzdy sa moze na nas spolahnut...
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: Začína u nás vzdor (?)

Neprečítaný príspevokod vejula » 21 Júl 2012, 09:16

Norika, ale čo teda mam ho nechať vynervačiť pozhadozvať všetko a tvariť sa akoby sa nič nestalo? Poupratovať a usmievať sa na neho? Ja sa potom bojim, aby to nezačal brať akože sa mu to toleruje a že si všetko môže dovoliť.

Inak kočky idem k vam s dalšim problemom. Tak v poslednej dobe maly velmi zle zaspava. Musim chodiť spavať rovno s nim, lebo on je schopny aj dve hodiny zaspavať. Ale čo je horšie potom sa v noci zobudi a začne m biť a kričať. JA to už nechapem, normalne sa zobudi, je nervozny kriči a bije ma a ja neviem čo s tym robiť. Neda sa ukludniť. JA rozmyšlam či ho nemôže bolieť bruško z toho že poriadne nekaka, kedže on do nočnička kakať ešte nevie, ale ked mu chcem dať plienočku aby sa vykakal do nej, tak kriči, že on plienočku nechce. Takže fakt neviem čo vlastne chce. Potom mi aj občas povie, že ho boli bruško. Dnes rano sa ešte vykakal do plienky, čo mal z noci a ked som ho prebalovala, plienočku už nechcel. Tak dufam, že to bolo všetko a že zas čosi v sebe nezadžiava. Čo by ste mi dievčata poradili?
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 13 rokov, 11 mesiacov, 19 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 24 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: Začína u nás vzdor (?)

Neprečítaný príspevokod shira » 03 Dec 2012, 10:02

Ako vlastne teda riešite ten vzdor? malý má občas nálady, ked pre každú blbosť dostane hysák.. niekedy nechce vystúpiť z auta, nechce ísť dnu, nechce sa obliecť/vyzliecť, dať plienku a tak podobne. niekedy to ale urobiť musíme aj nasilu- nie je čas alebo vhodná chvíľa nechať ho vo svojom, chytí taký amok, že sa hodí o zem a nevie sa ukludniť.. ako to mám správne riešiť? buď sa k tomu postaviť tak, že nikto nie je na takéto výstupy zvedavý a komunikujme slušne (ako by som čakala od partnera napríklad, a proste byť nejakým vzorom, že emócie síce môžem prejaviť, ale na druhej strane sa treba aj ovládať) a dať mu to teda najavo- že vyzúr sa sám a potom pokračujeme.. alebo sa snažiť ho upokojiť, ukludniť utešiť.. neviem, čo v takomto prípade trvá dlhšie.. a či je to vobec vhodné a platné.
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

PredchádzajúciĎalší

Späť na Rast a zdravie bábätka

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 10 hostia

cron