Neznasa kupanie

diskusia o zdraví, chorobách, raste a vývoji bábätka

Neznasa kupanie

Neprečítaný príspevokod miriam » 26 Aug 2011, 15:52

Ahojte kocky, skusim sa poradit, kedze uz naozaj netusim, co robit..Nas vymyselnik znenavidel kupanie. Trva to uz takmer mesiac. Predtym sa kupaval rad, bez problemov, vzdy plakal az ked sme ho z vanicky vyberali. Postup sme mali taky, ze sme z vanicky na stojane presli do vanicky vlozenej do velkej vane a nakoniec sme pred 2 mesiacmi skoncili uz len vo velkej vani. Prechody boli zakazdym trocha neiste, kukal, co sa deje, ale zvykol si a z vody sa tesil. Este zaciatkom jula, ked boli tie velke horucavy som ho kupavala aj viac krat za den, napustila som mu vlaznu vodu a hrali sme sa, osviezilo ho to a tesil sa. Ale teraz je to sialene, len zbada, ze sa ide do vane a uz sa skruca, place, vresti, ked ho do vane nakoniec polozime, spusti uplne zalostny plac. Uz som skusala okupat sa s nim, ale skoncilo to tak, ze zacal plakat a skoncil na prsniku, sedela som s nim 10 minut vo vani, co sa pricucol a manzel ho zatial umyl- nemala by som s tym niaky zasadny problem, ale zachvilu budeme mat druhe babo a zacal kupat rocneho chlapceka na prsniku mi uz pride troska..cudne...Takze druhy den skusal okupat sa s nim manzel a tiez nepomohlo- plakal. Inak ma vodu rad, na kupalisku je v bazene ako rybka.Ak by to bolo zlou skusenostou, co samozrejme moze byt- par krat sa posmykol, ale nic nebezpecne, pochopim, ale ako sa znova vratit k vesemu kupaniu ? Mate niake tipy ? Dakujem vopred :)
miriam
 
Príspevky: 251
Registrovaný: 23 Mar 2011, 11:18
Počet detí: 2
1. dieťa: *1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 4 dni
2. dieťa: *2
Rokov: 12 rokov, 6 mesiacov, 2 dni
3. dieťa: *3
Rokov: 9 rokov, 10 mesiacov, 15 dní

Re: Neznasa kupanie

Neprečítaný príspevokod Klemka » 26 Aug 2011, 16:52

Miriam, ak Ťa to poteší, mali sme aj my rôzne takéto fázy, neriešila som to, najväčší problém sme mali s umývaním hlavy, pol roka chodil syn s neumytou hlavou. A čo? ;) Teraz v horúčavách "objavil" vodu a veľmi rád sa aj kúpe aj si nechá hlavu umyť. Je to podľa mňa na Vás, ja som to nepovažovala za také dôležité, aby som syna kvôli tomu znásilňovala a prešlo to samo.
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: Neznasa kupanie

Neprečítaný príspevokod katka » 26 Aug 2011, 20:14

Miriam napisem ti co pomohlo u nas pri dcerke ked zrazu odmietla kupanie, (kupavala som ju v malej vanicke vlozenej vo velkej vani), tiez jedneho dna zacala vrieskat uz pri vkladani do nej a kupanie bol horor...
Postup :P :
-vanicku prazdnu som nechala dcerke v izbe - mohla sa snou hrat, davat hracky do nej.
-nenapadne pocas hry som ju do vanicky dala sediet (bez vody), mohla sa v nej hrat s hrackami, kedykolvek vyskocit von.
- do vanicky som dala trosku vody, mala sa v nej mohla v izbe trosku poclapkat, bola oblecena, len ruckami sa clapkala.
- vanicku som premiestnila do vane, bez vody. Ked sme boli v kupelni, niecim som malu ju zaujala a vlozila oblecenu do vanicky, kolko vydrzala sa v nej hrala (bez vody)
- dalsi krok bol pocas hry vo vanicke (mala uz vyzlecena) som poharikom liala vodu dovnutra a ona prelievala a clapkala sa
- posledny krok - vo vanicke je voda a malu som tam bez placu posadila a umyla.
Kazdy jeden krok chvilku trval kym si mala zvykla a az ked bol zvladnuty sli sme na dalsi .Cele to u nas trvalo asi dva-tri dni dokopy, ale na case nezalezi, dolezite je aby sa nic nedialo nasilu. Vela zdaru!
katka
 
Príspevky: 143
Registrovaný: 02 Apr 2011, 19:17
Počet detí: 2
1. dieťa: zelenoocko
Rokov: 20 rokov, 24 dní
2. dieťa: modroocko
Rokov: 13 rokov, 10 mesiacov, 9 dní
Môj status: Ja si tady sednu a uz se ani nehnu!

Re: Neznasa kupanie

Neprečítaný príspevokod miriam » 26 Aug 2011, 21:24

Klemka, vdaka za povzbudenie, rada by som bola aj ja uvolnena a nechala tomu cas, ale umyvat sa proste musi, je teplo, je spoteny, okrem toho hygiena musi byt..Nemali sme s tym problemy, dokonca aj zubky si nechal vyumyvat a teraz zrazu kazdovecerny horor koli sprche..Istotne mas pravdu a je to len prechodne obdobie.
Katka, dakujem za velmi mily tip, skusime to hned zajtra, na kupanie v malej vanicke je uz sice velkac, ale ak by v nej vydrzal a neplakal, tak potom by to uz bol fakt len krok k tomu, ze obstoji/ posedi aj vo velkej vani ako predtym..diky :)
miriam
 
Príspevky: 251
Registrovaný: 23 Mar 2011, 11:18
Počet detí: 2
1. dieťa: *1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 4 dni
2. dieťa: *2
Rokov: 12 rokov, 6 mesiacov, 2 dni
3. dieťa: *3
Rokov: 9 rokov, 10 mesiacov, 15 dní


Späť na Rast a zdravie bábätka

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 10 hostia

cron