Separačná úzkosť okolo roka života

diskusia o zdraví, chorobách, raste a vývoji bábätka

Separačná úzkosť okolo roka života

Neprečítaný príspevokod luludi » 25 Aug 2011, 18:50

Ahojte maminky,

prosim o radu. Risko ma 13 mesiacov a posledny tyzden je velmi uzkostlivy. Stale na mne visi, bud na ceciku, alebo aspon na nohe ;) Predtym rad objavoval byt a okolie a teraz sa sam nechce pohnut. Dokonca sa dnes na kupalisku tak bal, ze sme museli po 10 minutach odist, co sa tak strasne bal. Ani vonku sa uz neusmieva na ludi, ako zvykol. Moze to byt zubami?
Obrázok užívateľa
luludi
 
Príspevky: 274
Registrovaný: 22 Mar 2011, 10:01
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 1
1. dieťa: Richard
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 17 dní
2. dieťa: Milota
Rokov: 11 rokov, 5 mesiacov, 24 dní
Môj status: Sú len dva trvalé odkazy, ktoré môžeme dať našim deťom – jedným
sú korene, druhým krídla.

Hodding S. Carter

Re: Separačná úzkosť okolo roka života

Neprečítaný príspevokod ayshka » 26 Aug 2011, 14:03

luludi, neboj, pokial nevies o tom, zeby mal nejaky negativny zazitok z niecoho, ja neviem napr. ze na kupalisku ho nieco vystrasilo, tak sa nemusis obavat. Je to normalne, ze dietatko si zacina rozlisovat svojich blizkych a cudzich ludi sa zacina bat. Podla mna by skor nebolo normalne keby sa cudzich nebal. Asi aj preto viac vyzaduje tvoju blizkost. Na kupalisku je vela ludi a hluk, tak mozno ho aj to vystrasilo, skus teraz radsej nechodit s nim na kupalisko, alebo kde je velmi vela ludi, ked sa mu tam nepaci. To chce cas, postupne sa bude osmelovat. Je dolezite, ze bude mat mamicku pri sebe, za ktoru sa moze schovat, alebo niekoho blizkeho. Moj to teraz tak robi, ze ked ideme po ulici a ide niekto oproti a sa neho usmeje alebo len pozrie, tak sa skryva za mna :D
ayshka
 
Príspevky: 101
Registrovaný: 27 Mar 2011, 17:15
Bydlisko: Kosice
Počet detí: 1
1. dieťa: Dominik
Rokov: 14 rokov, 3 mesiace, 10 dní

Re: Separačná úzkosť okolo roka života

Neprečítaný príspevokod miriam » 26 Aug 2011, 15:39

Aj my sme na tom podobne, co sa toho visenia na rodicoch- obzvlast na mne, tyka. U nas to trva asi tak od 10-mesiaca. Ked to drobca chyti, tak len sedim a dojcim ho, pripadne sa chce stale nosit na rukach, nemozem sa od neho pohnut, lebo sa s placom ide priam zadusat, ked ma vidi odchadzat si za svojim. Tento tyzden sme sa po velmi dlhej dobe stretli s mojim otcom(mimochodom tiez na kupku) a vobec k nemu nechcel ist- ked si ho otec "nasilu" vzal, strasne plakal..Skamaratil sa s nim az popoludni v bazeniku pri hre. Ja si vravim, ze je to mozno aj tym, ze som nikdy nechodievala so synom medzi vela ludi, ze je proste zvyknuty na svoj maly okruh a ostatnych si musi najprv poriadne omrknut.A urcite to budu aj geny, manzel je sice spolocensky typ, ale ja som skor rada vo svojom svete. Maly sa najlahsie zblizi s mladymi dievcatami ( vravim si, esteze tak :) ) najhorsie s muzmi.
Takze luludi, poradit netusim co, snad len, ze z toho nasi fesaci vyrastu ;)
miriam
 
Príspevky: 251
Registrovaný: 23 Mar 2011, 11:18
Počet detí: 2
1. dieťa: *1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 4 dni
2. dieťa: *2
Rokov: 12 rokov, 6 mesiacov, 2 dni
3. dieťa: *3
Rokov: 9 rokov, 10 mesiacov, 15 dní

Re: Separačná úzkosť okolo roka života

Neprečítaný príspevokod luludi » 26 Aug 2011, 18:31

ayshka a miriam dakujem za povzbudenie :) malemu sa nestal ziaden negativny zazitok a doteraz si kupalisko a ine deti velmi uzival, takze to beriem ako dufam prechodnu zalezitost. Ale to jeho cicikovanie :dojcenie: ma teraz v teple aspon uzitok a viem, ze ma dost tekutin :)
Obrázok užívateľa
luludi
 
Príspevky: 274
Registrovaný: 22 Mar 2011, 10:01
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 1
1. dieťa: Richard
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 17 dní
2. dieťa: Milota
Rokov: 11 rokov, 5 mesiacov, 24 dní
Môj status: Sú len dva trvalé odkazy, ktoré môžeme dať našim deťom – jedným
sú korene, druhým krídla.

Hodding S. Carter


Späť na Rast a zdravie bábätka

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 8 hostia

cron