Moje dieťa ma bije

diskusia o zdraví, chorobách, raste a vývoji bábätka

Moje dieťa ma bije

Neprečítaný príspevokod Norika » 15 Aug 2011, 18:47

Je to normálne?? Má z toho srandu. Proste dojčíme sa, potom sa odbehne hrať a ak po ruke nájde nejakú hračku, pribehne ku mne a začne ma ňou mlátiť. Ako mu vysvetliť, že to nesmie robiť?? :mrgreen:
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 4 dni

Re: Moje dieťa ma bije

Neprečítaný príspevokod janka » 15 Aug 2011, 22:10

norika, velmi zrozumitelne a velmi razne. Myslim, ze to robi vela deti, povazuju to za hru. Pokial mu budes hovorit, ze sa to nema robit, a budes sa pritom tvarit privetivo, ci sa dokonca usmievat, bude to nadalej povazovat za zabavnu hru, na ktorej nie je nic zle. U nas pomohlo, ked som sa hnevlivo na nu oborila, ze sa mi to nepaci, nech to nerobi, pripadne som sa aj zdvihla s tym, ze sa s nou budem bavit, az ked sa bude ku mne chovat pekne, lebo taketo spravanie sa mi vobec nepaci, a odchadzala som. To vzdy okamzite pochopila a po case prestala skusat take veci uplne. Nejake vysvetlovanie na tak male deti neplati, ucinnejsie je konanie.
janka
 
Príspevky: 668
Registrovaný: 22 Mar 2011, 23:05
Počet detí: 0

Re: Moje dieťa ma bije

Neprečítaný príspevokod tina » 16 Máj 2012, 17:49

A co v pripade, ked to nepomaha ? Maly v tom zacal mat pasiu - hocikedy pride a zacne ma packat a pri tom zatina zuby, alebo ma uhryzne a smeje sa. jankina metoda nepomaha... ma z toho srandu, aj ked ho hresim, odidem... casto sa bucha aj bradou alebo celom, akoby mu robilo dobre tlct - najcastejsie mna a vankus, no najnovsie uz aj macku u starych rodicov a maleho bratranca. Ved to nikdy u nas nevidel ...
tina
 
Príspevky: 470
Registrovaný: 25 Mar 2011, 11:29
Počet detí: 0

Re: Moje dieťa ma bije

Neprečítaný príspevokod mimuka » 16 Máj 2012, 20:20

jáj akurát dnes som mala taký hrozný deň v tomto...skoro som došla o všetky vlasy...som vám chcela aj napísať, že ako nosíte na chrbte bez toho, aby vám dieťa vytrhalo vlasy...aj pri každom zaspávaní mi ich trhala...no hrôza...začínam uvažovať nad nejakým super extra krátkym strihom (najlepšie strojčekom:)) ...my sme sa k bitiu zatiaľ nedostali, ale okúsaná som teda riadne a presne nech sa tvárim ako vážne vždy je to strašná sranda..
Obrázok užívateľa
mimuka
 
Príspevky: 93
Registrovaný: 10 Feb 2012, 12:08
Počet detí: 1
1. dieťa: Sára
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 9 dní

Re: Moje dieťa ma bije

Neprečítaný príspevokod miška11 » 16 Máj 2012, 22:04

Mimuka, my to mame uplne rovnako...aj pri uspavani, aj noseni na chrbte...ale strihat sa nechcem :) som zvedava, co maminky na tuto temu napisu.. mala sa zacina prejavovat, tiez musime zakrocit, aby poznala hranice..
Obrázok užívateľa
miška11
 
Príspevky: 55
Registrovaný: 05 Aug 2011, 22:39
Počet detí: 1
1. dieťa: Jasmína
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 21 dní

Re: Moje dieťa ma bije

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 16 Máj 2012, 23:58

Neviem, či je to výchovne správne alebo nie, ale keď mňa takto malá takto párkrát capla, tak som jej s vážnou tvárou vzala ručičku, povedala som, že "táto ručička mi veľmi ublížila a bolí ma to" a preto ju capnem teraz ja. A dosť silno (aby to nebolo symbolicky, ale ani násilne) so ju raz po nej capla. Ostala prekvapená, možno i mrnkla, ale snažila som sa hnev smerovať k ruke, nie dieťaťu. S malou sme potom spoločne oddiskutovali, že ruka nemá byť taká zlá na maminu, ale má byť dobrá - pohladkať. Vtedy sa mamina i usmeje ;) . Bola v pohode a zvyčajne to prešlo.
Pokiaľ možno tomuto sa vyhýbam, ale pokiaľ viem i mačka hryzne do mačiatka, keď ju to už nebaví.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 20 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 13 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 14 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Moje dieťa ma bije

Neprečítaný príspevokod tina » 17 Máj 2012, 22:09

Aj ja som na to myslela, ze u zvierat to tak funguje. Nasi mi samozrejma hned poradili dat mu po zadku a naopak mm je toho nazoru, ze maly to robi z lasky z akejsi neovladatelnej"puc chuti"(lebo to je fakt, ze bije len tych, ktorych ma najviac rad) ...ze ho netreba v tom dajak skaredo odmietnut, ze to pochopi postupne, ked sa unho vyvinie sucit... Ale mne sa to proste nepozdavalo, ze ma bude takto otlkat. S tou rukou mi to pride dobry napad, skusim to :)
tina
 
Príspevky: 470
Registrovaný: 25 Mar 2011, 11:29
Počet detí: 0

Re: Moje dieťa ma bije

Neprečítaný príspevokod Anna » 17 Máj 2012, 22:14

Ja to robím podobne ako Janka, vysvetľujem, že ma to bolí, dokonca nakonci vždy povie : "Prepáč!", mám taký pocit, že nemá rád, keď hrajem bolesť a utrpenie, ale zaberá to dosť, okato stráži aj moje veci, nielen svoje, žeby to splynutie dieťaťa s matkou?...
Anna
 
Príspevky: 389
Registrovaný: 23 Sep 2011, 21:50
Počet detí: 1
1. dieťa: Martin
Rokov: 13 rokov, 9 mesiacov, 3 dni


Späť na Rast a zdravie bábätka

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 12 hostia

cron