Podráždený svrbiaci noštek u 2-mesačného bábätka

diskusia o zdraví, chorobách, raste a vývoji bábätka

Podráždený svrbiaci noštek u 2-mesačného bábätka

Neprečítaný príspevokod luciole » 13 Júl 2011, 13:16

Ahojte, stretli sa niekto už s tým, že by malo bábätko prejavy, ktoré pripomínajú alergickú nádchu? U nás sa to začalo, keď mala Hanka 2 mesiace, chytila vtedy nejakú infekciu, chvíľku soplila, ale rýchlo bola zase fit. No noštek ju od tohto obdobia stále svrbí, zvlhčujeme libenarom, ale často kýcha a snaží sa poškrabať, soplíky nemá :( Keď sme prišli z pôrodnice, asi o 2 týždne susedia oproti začali rekonštruovať byt a generovali nekonečné množstvá prachu takmer 3 mesiace. Keďže poriadne neupratovali spoločné priestory a byt má okná kúsok od našich, mali sme všetok ten stavebný prach v byte. Denne sme vysávali a umývali, ale aj tak to bolo otrasné. Už vtedy som tú virózu pripisovala predráždeniu slizníc, lebo pokiaľ viem, malé bábätká zriedka niečo chytia, keďže sú chránené materským mliečkom. Rovnako by malo byť mliečko prevenciou alergií, keďže má drobec na to predispozíciu odo mňa. Byt však je konečne hotový, prachu trocha ubudlo (aj keď bývame v centre mesta, takže hoci stromov je tu na okolí dosť, prachu tiež + kúsok od nás sa stavia veľký multifunkčný objekt), ale Hanke sa to vôbec nelepší. Pediatrička nám povedala, že u takého malého bábätka sa nedá nič robiť, iba zvlhčovať sliznice a veľa byť na vzduchu. Predpísala nám aj fenistil kvapky, nech skúsime 3-5 dní dávať, či sa jej polepší, tak sme skúsili, ale žiadnu zmenu som nespozorovala, tak sme to hneď zabalili, lebo rozhodne nie som fanúšikom liekov už od narodenia :( Tak neviem, či ide o alergiu (všade sa píše, že alergia u malých detí ak, tak začína ekzémom, nikde nič o takýchto prejavoch, to vraj až vo vyššom veku začína reagovať nos), alebo čo to môže byť. Ešte nám poradila, že sa máme vysťahovať z mesta :) Sme tomu aj celkom naklonení, ale pracovne sme samozrejme závislí na BA, tak neviem, či až tak pomôže presťahovať sa do niektorého susedného menšieho mesta... Nemáte náhodou niekto takúto skúsenosť vlastnú, alebo z okolia?

Ešte možno, že ja som bola celoročne na liekoch a mám diagnostikovanú aj alergickú astmu, ale stačili tabletky, príp. spreje do nosa, do priedušiek som už nič nepotrebovala. V tehotenstve to bolo super, nič som nebrala, alergie akoby úplne zmizli. No teraz svrbí nos aj mňa, tak asi reagujeme na to isté. Lenže ja sa viem vysmrkať, aj poškrabkať, ale ten náš drobček nie, tak to musí byť hrozné :(
Obrázok užívateľa
luciole
 
Príspevky: 875
Registrovaný: 28 Jún 2011, 12:53
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 13 rokov, 19 dní
2. dieťa: Grétka
Rokov: 9 rokov, 7 mesiacov, 24 dní
Môj status: dojčenie je jedna z najúžasnejších vecí na materstve a na svete vôbec :)

Re: Podráždený svrbiaci noštek u 2-mesačného bábätka

Neprečítaný príspevokod akdarka » 13 Júl 2011, 16:20

teraz ako pises luciole tak aj moj si niektore dni pastickami sucha nostek a pritom akoby chcel fukat/tak funi...tak neviem ci to mame rovnake. som zvedava co napisu skusene mamicky. a okolo nas je to sama stavba kedze byvame v takej novej lokalite. mozno to fakt suvisi.
akdarka
 
Príspevky: 935
Registrovaný: 22 Mar 2011, 06:36
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 5 dní
Môj status: "Stratené je len to, čoho sa sami vzdáme."

Re: Podráždený svrbiaci noštek u 2-mesačného bábätka

Neprečítaný príspevokod luciole » 13 Júl 2011, 21:58

ano, sucha si pastickami alebo o nieco...niekedy som mala dokonca pocit, ze sa zacala uz v 3 mesiacoch pretacat na brusko prave preto, aby si ho posuchala...predtym sa suchala o mna, ked som ju mala na rukach :( A tiez funi, ale dychanie ma ciste, ziadne hlieny. Hrozne rada by som jej pomohla, ale neviem ako :cry: Uz aj to kvapkanie do nosa je hrozne, lebo uz ako vidi kvapky, tak zacne vyfukovat nosom, este tam ani nic nema a potom je to boj jej tam dostat aspon par kvapiek
Obrázok užívateľa
luciole
 
Príspevky: 875
Registrovaný: 28 Jún 2011, 12:53
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 13 rokov, 19 dní
2. dieťa: Grétka
Rokov: 9 rokov, 7 mesiacov, 24 dní
Môj status: dojčenie je jedna z najúžasnejších vecí na materstve a na svete vôbec :)

Re: Podráždený svrbiaci noštek u 2-mesačného bábätka

Neprečítaný príspevokod etnicka » 15 Júl 2011, 09:46

Mohla by to byt reakcia na prach.
Obrázok užívateľa
etnicka
 
Príspevky: 326
Registrovaný: 23 Mar 2011, 00:23
Bydlisko: Sazdice
Počet detí: 1
Rokov: 14 rokov, 11 mesiacov, 28 dní
Môj status: Kazdy si vytvara svoju realitu

Re: Podráždený svrbiaci noštek u 2-mesačného bábätka

Neprečítaný príspevokod etnicka » 15 Júl 2011, 09:50

Suhlasim s Vasou lekarkou - vystahovat sa z mesta. U nas to zafungovalo vyborne - obaja s manzelom sme alergici, on ma aj astmu, odkedy zijeme na vidieku, akoby utal. Ziadne svrbenie, kasel, zachvaty, nic :) Praca sa da najst aj mimo Bratislavy, okrem toho inde su aj ovela nizsie zivotne naklady. Teraz v pohode vyzijeme z 1/3 financii a kvalita nasho zivota je neporovnatelne vyssia.
Obrázok užívateľa
etnicka
 
Príspevky: 326
Registrovaný: 23 Mar 2011, 00:23
Bydlisko: Sazdice
Počet detí: 1
Rokov: 14 rokov, 11 mesiacov, 28 dní
Môj status: Kazdy si vytvara svoju realitu


Späť na Rast a zdravie bábätka

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 6 hostia

cron