Zuby-ako ulavit od bolesti

diskusia o zdraví, chorobách, raste a vývoji bábätka

Zuby-ako ulavit od bolesti

Neprečítaný príspevokod akdarka » 26 Jún 2011, 20:42

Malému idu horne jednotky a trapime sa neskutocne už 3.deň. Jedna už je prerezana a druha ešte nie, iba dasno má opuchnute. Takto keď. To bude pri kazdom zube tak zosaliem.maly reve od bolesti, v piatok mal aj horucku. Hryzatka a varechu nechce, ani studena lyzicka nepomáha. V piatok a teraz som mu dala sirup od bolesti a to sa vyhybam medikamentom. Ale ten zufaly rev je strasny.teraz som ho po sirupe uhojdala v satke a bojím sa ho odviazat lebo pred chvilou sa na môj pokus zobudil. Máte nejaké tipy-jantarovy nahrdelnik mi prípada nebezpecny a nechapem ako moze ucinkovat...ale vyskusam hocico :cry:
akdarka
 
Príspevky: 935
Registrovaný: 22 Mar 2011, 06:36
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 6 dní
Môj status: "Stratené je len to, čoho sa sami vzdáme."

Re: Zuby-ako ulavit od bolesti

Neprečítaný príspevokod akdarka » 26 Jún 2011, 21:10

Chudák môj maly,v satke sa zobudil a nasledoval 15min rev,ani nosit ani prsnik..skinujeme, to ho trochu ukludnilo. Tento zufaly plač na ňom hádam nezanecha stopy-keď som pri ňom tak je to ok dufam. Ach jaj,tak mi ho je ľúto.teraz si zobral prsnik a ja tukam do ipadu a dufam, že zaspinka...už 3.deň takto trpieť chudatko :-(
akdarka
 
Príspevky: 935
Registrovaný: 22 Mar 2011, 06:36
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 6 dní
Môj status: "Stratené je len to, čoho sa sami vzdáme."

Re: Zuby-ako ulavit od bolesti

Neprečítaný príspevokod Petra » 26 Jún 2011, 21:57

Ahoj, aj u nas boli prve horne zuby strasne...nahrdelnik odvtedy nosime nonstop - je tam bezpecnostna poistka- zlomi sa to ak sa silnejsie potiahne a fakt odvtedy nemava take bolesti - si myslim. Este existuje koren z fialky - do toho babo hryzie. A etse zaberal celkom Mundisal - potieranie dasienok. Fakt naprd tieto zuby...
Petra
 
Príspevky: 64
Registrovaný: 23 Mar 2011, 11:00
Počet detí: 1
1. dieťa: Andy
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 16 dní
Môj status: "Cestu si najdem, alebo spravim" (Hannibal)

Re: Zuby-ako ulavit od bolesti

Neprečítaný príspevokod Norika » 26 Jún 2011, 22:24

aj nam sa tlacia prve horne, ale sme len na zaciatku...zatial sme v pohode....my mame poruke Calgel, ale neemam dojem, zeby nejako pomahal

ak aj u nas to bude take zufale, tak sa budem spoliehat hlavne na dojcenie...ale neboli to, ked sa tlacia prave horne zubky?

a preco to musi tak boliet?? ved zuby potrevuje kazdy, to aj zvierata tak boli?
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 4 dni

Re: Zuby-ako ulavit od bolesti

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 26 Jún 2011, 22:31

Viem, ze koren fialky maju v latkoveplienky.sk. Ten sirup od bolesti mozes potierat priamo na dasienko. Menej ho pouzijes a mozes ho davat castejsie. Mne sa osvedcilo i hryzt kusok studenej mrkvicky ci kalerabu.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 20 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 13 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 14 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Zuby-ako ulavit od bolesti

Neprečítaný príspevokod akdarka » 26 Jún 2011, 22:39

JankaMich, videla som ten koren aj jantarovy nahrdelnik len tomu neverím ale za vyskusanie nič nedam. Nemám šancu mu pri bolestiach dať niečo hryzt lebo to odmieta, asi má bolesti fakt veľké.
Petra,nezavadzia dietatku ten nahrdelnik? Neviem si to predstaviť...

Najhoršia je bezmocnost', neviem mu ako pomôcť keď vrieska od bolesti...najlepšie asi zabralo skinovanie, to sa trochu skludnil a aspoň prsnik si vzal
akdarka
 
Príspevky: 935
Registrovaný: 22 Mar 2011, 06:36
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 6 dní
Môj status: "Stratené je len to, čoho sa sami vzdáme."

Re: Zuby-ako ulavit od bolesti

Neprečítaný príspevokod estterka » 26 Jún 2011, 23:56

hannah nosi tiez ten nahrdelnik,ani si nevsimla,ze ho ma,vobec ho neregistruje. a mam aj aroma olej co sa natiera pri uska,homeo a citrovital grepovy gel na dasienka,ale nemam vyskusane,lebo nam vysli zatial len dva dolne a to sme si ledva vsimli,ze uz ma.
estterka
 
Príspevky: 555
Registrovaný: 24 Mar 2011, 08:57
Počet detí: 1
1. dieťa: Hannah
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 6 dní

Re: Zuby-ako ulavit od bolesti

Neprečítaný príspevokod janka » 27 Jún 2011, 00:53

U nas fical suchy zips, ked Miske isli zuby, tak ho zurivo obzuvala. A dojcenie, dojcenie, dojcenie. Tie hryzatka boli uplne o nicom, vobec to nechcela, ani chladene ani nechladene.
janka
 
Príspevky: 668
Registrovaný: 22 Mar 2011, 23:05
Počet detí: 0

Re: Zuby-ako ulavit od bolesti

Neprečítaný príspevokod Ludka » 27 Jún 2011, 09:41

Nam velmi pomohla zubna kefka!!!! Mala si ulavovala od bolesti tym ze hryzla do kefky a tie stetinky, jej robili dobre. Plus, od zubarky viem, vraj to urychluje prerezavanie zuba! Drzim silno paste. A ked sa uz nedalo, dala som jej od bolesti paralen!
Obrázok užívateľa
Ludka
 
Príspevky: 298
Registrovaný: 22 Mar 2011, 00:06
Bydlisko: Košice
Počet detí: 3
1. dieťa: 8
2. dieťa: 3
3. dieťa: 14 dní
Môj status: ...aby dojčené dieťa bolo normou...

Re: Zuby-ako ulavit od bolesti

Neprečítaný príspevokod lucinka » 27 Jún 2011, 09:51

nam pomahalo aj hryzt do jablka, ovocne kyseliny znecitlivuju, odporucaju aj potriet kvapkou bieleho vina-z rovnakeho dovodu, pomahalo nam okrem dojcenia aj nosit, nosit a nosit, zaujat niec im inym
lucinka
 
Príspevky: 34
Registrovaný: 22 Mar 2011, 11:13
Počet detí: 1
1. dieťa: Tominko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 4 dni
Môj status: :)))

Re: Zuby-ako ulavit od bolesti

Neprečítaný príspevokod Bibiq » 27 Jún 2011, 10:03

ahoj akdarka,mam pomahala tiez ta zubna kefka,tie stetinky jemne masirovali dasienka...a vlastne ani neviem ako malemu tie zuby vyrastli,len sme mali okusanu postielku kol do kola :-D
inak mam kamku co jej mala nosi ten nahrdelni a je neuveritelne spokojna,taka mala usmievava buchta,nevdarila som,ale to mi potvrdila jej mala ze to musi fungovat...
Inak zhanam ho aj ja,neviete kde ho kupim?
Obrázok užívateľa
Bibiq
 
Príspevky: 322
Registrovaný: 22 Máj 2011, 19:59
Bydlisko: doteraz Krompachy-odteraz Bratislava-Dubravka
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáš
Rokov: 22 rokov, 2 mesiace, 3 dni
2. dieťa: Melánia
Rokov: 12 rokov, 10 mesiacov, 27 dní
Môj status: NEVZDAVAT SA!

Re: Zuby-ako ulavit od bolesti

Neprečítaný príspevokod Bibiq » 27 Jún 2011, 10:05

...bdw,musi to byt nahrdelnik?nemoze to byt naramok na rucku?
Obrázok užívateľa
Bibiq
 
Príspevky: 322
Registrovaný: 22 Máj 2011, 19:59
Bydlisko: doteraz Krompachy-odteraz Bratislava-Dubravka
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáš
Rokov: 22 rokov, 2 mesiace, 3 dni
2. dieťa: Melánia
Rokov: 12 rokov, 10 mesiacov, 27 dní
Môj status: NEVZDAVAT SA!

Re: Zuby-ako ulavit od bolesti

Neprečítaný príspevokod akdarka » 27 Jún 2011, 13:22

bibiq ja som objednala tu http://www.latkovky.sk/obchod/kategoria ... ne-pomocky myslim, ze naramok by skor uvidel a trhal by ho, nie? ale opravte ma ak sa mylim. no uvidim...ale mozno kym pride ten nahrdelnik tak sa prerezu tie problematicke zuby a uz s dalsimi by vobec neboli problemy. o dolnych jednotkach som ani nevedela a teraz toto zufalstvo :-(
kolko moze trvat tento cirkus neviete? lebo dnes by to bol 4.den. dostal do rucky zubnu kefku (taku detsku z DM) a spokojne hryzkal a keby bolo zase vecer zle tak skusim jablcko a ostatne tipy. Dakujem vam velmi pekne, ste perfektne! :-)
akdarka
 
Príspevky: 935
Registrovaný: 22 Mar 2011, 06:36
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 6 dní
Môj status: "Stratené je len to, čoho sa sami vzdáme."

Re: Zuby-ako ulavit od bolesti

Neprečítaný príspevokod shira » 27 Jún 2011, 18:14

akdarka vydržať! nám idú práve tiež horné jednotky, najhoršie je tuším to štádium ked vidno čiarku na ďasne, ale ešte tá hrana nie je celkom von. ale mne sa zdá, že idú celkom rýchlo, 3-4dni a je lepšie. my sme to ale nemali také hrozné ako ty píšeš, ale malého mám na prsníku skoro non stop, som hrozne unavená, ale teraz napríklad sa cickoval a pospával 3 hod a je ako vymenený, úplne zlatý. ja dávam to drevené, čo je určené na naberanie medu :mrgreen: , v autosedačke okusuje moj prst obalený v plienke, zubná kefka je ok, ten fialkový koreň nemám, ale hovorím, nemáme to také hrozné. gely na zubky ja obyčajne neodporúčam, podla mna sa iba bábo naje všelijakých hovadín zbytočne, ked je úplne zle tak potom nurofen detský... zástancom alkoholu nie som..hryzátka u nás sú nepovšimnuté...
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 6 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 28 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Zuby-ako ulavit od bolesti

Neprečítaný príspevokod miriam » 27 Jún 2011, 21:57

my mame s kazdym dalsi zubkom to iste. zatial ma dolne aj horne jednotky, hornu dvojku vpravo a lava sa akurat tlaci..je to zakazdym spojene s teplotou, soplikom, nepokojom, mrzutostou, placlivostou, tazko zaspava a vela sa prebudza, stale sa hadze v spanku a samozrejme visi na prsniku a stale sa chce nosit..ak by som to nezazila, neverila by som, ze su to zuby, ze prerezavanie dokaze takto rozhodit babatko..stihla som uz vyskusat Calgel, dokonca homeopatika Chamomillu v tobolkach a Viburcol v cipkoch,ale nic z toho nezaberalo..pri predposlednom zubku som siahla po Panadolovom cipku na noc, lebo to uz bolo naozaj neunosne, teraz trpime opat uz dva dni, ale riesim to len castym dojcenim, nosenim, pritulenim...zmierila som sa s tym, ze nepomoze asi nic..hryzadla ma maly k dispozicii, ale radsej obhryzava rozne ine predmety..ono aj pripadne schladenie dasienka zabera len na chvilku, tie vecery a noci si proste musime vytrpiet..tak drzim palce, nech to coskoro prehrmi, kym pride dalsi zubok..
miriam
 
Príspevky: 251
Registrovaný: 23 Mar 2011, 11:18
Počet detí: 2
1. dieťa: *1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 5 dní
2. dieťa: *2
Rokov: 12 rokov, 6 mesiacov, 3 dni
3. dieťa: *3
Rokov: 9 rokov, 10 mesiacov, 16 dní

Re: Zuby-ako ulavit od bolesti

Neprečítaný príspevokod etnicka » 04 Júl 2011, 16:54

Zorankovi pomahalo obhryzat mrkvu z chladnicky :)
Obrázok užívateľa
etnicka
 
Príspevky: 326
Registrovaný: 23 Mar 2011, 00:23
Bydlisko: Sazdice
Počet detí: 1
Rokov: 15 rokov
Môj status: Kazdy si vytvara svoju realitu

Re: Zuby-ako ulavit od bolesti

Neprečítaný príspevokod tamoulik » 06 Aug 2011, 21:12

Akdarka, ako ste dopadli s tym nahrdelnikom, pomohlo to? Ja som totiz tiez dnes kupila, tak som zvedava..
Obrázok užívateľa
tamoulik
 
Príspevky: 497
Registrovaný: 22 Máj 2011, 22:05
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 3
1. dieťa: Tomáš
Rokov: 15 rokov, 4 mesiace, 6 dní
2. dieťa: Samuel
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 7 dní
3. dieťa: Izabela
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 28 dní
Môj status: On ne voit bien qu´avec le coeur, l´essentiel est invisible pour les yeux (A.de Saint Exupéry)

Re: Zuby-ako ulavit od bolesti

Neprečítaný príspevokod akdarka » 06 Aug 2011, 21:37

Myslím, ze pomáha. Horne 1ky boli "inšpiráciou" na založenie témy a teraz obe horne 2ky vyliezli bez problémov. Mozno by to bolo ok aj bez nahrdelnika ale neriesim a hlavne, že netrpi ;-) takze za nás spokojnosť!
akdarka
 
Príspevky: 935
Registrovaný: 22 Mar 2011, 06:36
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 6 dní
Môj status: "Stratené je len to, čoho sa sami vzdáme."

Re: Zuby-ako ulavit od bolesti

Neprečítaný príspevokod shira » 07 Aug 2011, 08:00

ja už som ho tiež pozerala. tak ako jednotky celkom ok, teraz mu išli všetky dvojky..týždeň som skoro nespala.. hore už má obidve dvojky vonku, jedna dole je skoro vonku a tá posledná ešte stále nie. v noci sa hádže, v posteli so mnou nechce byť ani za svet, tak je len v postielke, každú hodinu je na 4 a fňuká, vezmem ho, dám mu prsník, cucká aj 45 min, už ani nemá čo, ja sedím a odpadávam od únavy. aj na prsníku je nepokojný, tiež sa strháva, občas ma v spánku kúsne nechtiac, vôbec sa nevie dostať do hlbokého spánku, prehadzuje sa.. čo predtým spal aj 5 hod v tej istej polohe, teraz neexistuje. mám paniku, či sú to zuby alebo sa nám pokašlal spánok a zostane to takto. mne už je do plaču zo bvšetkého, čo som nevyspatá.
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 6 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 28 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Zuby-ako ulavit od bolesti

Neprečítaný príspevokod katka » 07 Aug 2011, 11:12

Mojmu idu vsetky styry stolicky naraz, ma to cele navrete a z kazdej stolicky uz kusok vidno. Cez den to nejak ustojime, aj ked stale ho treba zabavat niecim aby neknucal...ale noci su desne. Viackrat za hodinu je hore, pisti, gula sa a kruti po celej posteli, slinky mu tecu, v noci to nestiha ani prehltat, obcas mu zabehnu...prekojila som dnes celu noc a tiez v sede :roll: Pomoooc! Lekarka mi radi dat mu na noc nurofen...priznam sa ze uz to zvazujem, lebo cele telo ma boli od unavy, tak by som sa uz konecen chcela vyspat ..
katka
 
Príspevky: 143
Registrovaný: 02 Apr 2011, 19:17
Počet detí: 2
1. dieťa: zelenoocko
Rokov: 20 rokov, 25 dní
2. dieťa: modroocko
Rokov: 13 rokov, 10 mesiacov, 10 dní
Môj status: Ja si tady sednu a uz se ani nehnu!

Re: Zuby-ako ulavit od bolesti

Neprečítaný príspevokod Amarelka » 13 Dec 2011, 19:11

Ahojte...mám otázočku, ked sa tlačia zúbky musia byť tie dasna navreté?
Neviem, čo je s malou, ale hrozne plače, pchá si všetko do pusy, k tomu aj strajkuje, takže dojčíme len v polospánku.Ked jej dám palec, tak ho hryzie...Zajtra asi skočíme pre istotu k Dr., lebo to má normálne záchvaty plaču a ja ju neviem, utíšiť, až po dlhej chvíli ju niečo zsujme...tak má chvílu pauzu...Sa cítim, akoby to bolo moje prvé dieťa, lebo synček bol kludné a spokojné babatko..som zúfala
Amarelka
 
Príspevky: 31
Registrovaný: 27 Nov 2011, 14:59
Bydlisko: Košice
Počet detí: 2
1. dieťa: Davidko
Rokov: 15 rokov, 10 mesiacov, 2 dni
2. dieťa: Nellka
Rokov: 12 rokov, 8 mesiacov, 3 dni

Re: Zuby-ako ulavit od bolesti

Neprečítaný príspevokod akdarka » 13 Dec 2011, 21:40

amarelka, u nas navrete dasna neboli bezne, iba pri zube, ktory sa prerezaval ked som zalozila tuto temu :-) mojmu pomohol (si myslim) jantarovy nahrdelnik - odvtedy ako ho mame tieto horory nastastie neprezivame...
akdarka
 
Príspevky: 935
Registrovaný: 22 Mar 2011, 06:36
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 6 dní
Môj status: "Stratené je len to, čoho sa sami vzdáme."

Re: Zuby-ako ulavit od bolesti

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 14 Dec 2011, 00:13

Ak to budu tie zubky, tak z prirodnych veci je to ten jantarovy nahrdelnik, prip. koren fialky (maju na latkoveplienky.sk). Taktiez je dobre dat zut vychladenu tvdu korenovu zeleninu, napr. mrkvu - samozrejme pod dozorom. Z liekov pomoze, ked dasienko jemne potries sirupcekom od bolesti.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 20 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 13 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 14 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Zuby-ako ulavit od bolesti

Neprečítaný príspevokod mamusia » 14 Dec 2011, 15:26

Ja Vam prispejem,my mame ten koren fialky a mala zuje tu snurku a koren vobec :-D ale od Jeziska dostane jantarove goralky :-)
mamusia
 
Príspevky: 200
Registrovaný: 15 Apr 2011, 14:04
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Zoe
Rokov: 14 rokov, 2 mesiace, 28 dní
2. dieťa: Zara
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 25 dní

Re: Zuby-ako ulavit od bolesti

Neprečítaný príspevokod shira » 14 Dec 2011, 16:13

aj ja by som ich chcela- fungujú vám, čo ich máte? nebojíte sa, že sa na tom obesí? :o ja tie gély neodporúčam, neznášam ich.. neviem, nejako mi to logicky vychádza ako nezmysel, lebo ked si predstavím, že je to v podstate povrchové-slizničné anestetikum- to ked si dám sama do úst, tak účinkuje iba chvíľu a na povrchu. a zub, ked sa prerezáva, podla mna bolí aj hlbšie, nie? iba čo zje ten gél :roll: ked už chémiu tak čípok alebo sirup od bolesti a teploty- to aspon zaberie. na vlastnom dieťati som to neskúšala, iba všelijaké hryzátka a samozrejme prsník non-stop.. dvojky mu išli dosť hrozne, neviem čo bude robiť, chudák, pri stoličkách :cry: teraz som kúpila Viburcol- homeopatické čípky, tak ked bude zle, skúsim tie.
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 6 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 28 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Ďalší

Späť na Rast a zdravie bábätka

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 8 hostia

cron