ako zvladnut pobyt v nemocnici s dojcenym dietatkom?

diskusia o zdraví, chorobách, raste a vývoji bábätka

Re: ako zvladnut pobyt v nemocnici s dojcenym dietatkom?

Neprečítaný príspevokod carodejnica » 06 Feb 2013, 00:36

Klemka, ďakujem pozriem na mamile, len som chcela, či nepoznáte niekoho osobne.. :)

Ozaj a nie je na to nejaký zákon? Charta práv pacienta?
http://detskechoroby.rodinka.sk/detske- ... -pacienta/
V nemocke v ZA to funguje tak, že dieťa do 6 rokov má právo byť hospitalizované s doprovodom (teda s výnimkou prípadov, že to rodič odmietne) - ak má dieťa menej ako pol roka a je dojčené, tak má matka stravu automaticky, nad pol roka si matka (doprovod) stravu pripláca a nad tri roky si doprovod platí stravu i nocľah.
Z toho usudzujem, že to musí byť v nejakom zákone, keďže niečo poisťovňa prepláca....
Obrázok užívateľa
carodejnica
 
Príspevky: 584
Registrovaný: 22 Mar 2011, 17:37
Počet detí: 2
1. dieťa: Naďa
Rokov: 14 rokov, 9 mesiacov, 3 dni
2. dieťa: Matej
Rokov: 11 rokov, 7 mesiacov, 15 dní
Môj status: "Človek sa neutopí preto, lebo sa ponorí, ale preto, lebo zostane pod vodou."
Paolo Coelho

Re: ako zvladnut pobyt v nemocnici s dojcenym dietatkom?

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 06 Feb 2013, 01:10

Nemoze ist do inej nemocnice, napr. do Trencina? Nech podpise reverz.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: ako zvladnut pobyt v nemocnici s dojcenym dietatkom?

Neprečítaný príspevokod quaxi » 06 Feb 2013, 10:40

Ked je matka chora, tak ju tam nepustia, aby nenakazila dalsie deti. Bohuzial toto je jedna z veci, ktore treba vediet a v podobnej situacii zatlkat - nepriznat sa a tvarit sa zdravo (pripadne priznaky pripisat alergii a pod., ved nakoniec ak ma ATB tak uz po 3 dnoch nikoho nenakazi). Takisto s tehotenstvom sa nikdy nepriznavajte, pokial sa da - tehotne matky nepustaju do nemocnic, aby nechytili nejaku chorobu.
quaxi
 
Príspevky: 840
Registrovaný: 08 Dec 2011, 11:48
Počet detí: 2
1. dieťa: Zbojnik
Rokov: 15 rokov, 10 mesiacov, 27 dní
2. dieťa: Potvorka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 27 dní

Re: ako zvladnut pobyt v nemocnici s dojcenym dietatkom?

Neprečítaný príspevokod lulu » 26 Aug 2013, 16:01

...sa pripájam k tejto téme:-d čo si ešte ja nezažijem s dojčením :mrgreen: boli sme s malou v nemocnici a konečne sme doma, ja som si priniesla vysoké horúčky a malá je už v celku v poriadku, bola hospitalizovaná s horúčkami a dehydratáciou, mala bolavú pusinku a nemohla nič jesť ani piť. Zobrala som si nadštandartnú izbu, aj keď na to že to bola nadštandartka mi tam chýbala kúpelňa:-d malej dali infúziu a zafixovali jej ručičku do dlahy. Chceli mi ju dať do postieľky a priviazať jej ruku, no to som v žiadnom prípade nedovolila, chcela som jej dať aspoň trošku cucnúť môjho mlieka, aj tá troška sa mi zdala moc potrebná, keďže nič nejedla. Malá sa prisávala, neskôr nechcela a potom sa znova začala na zaspatie prisávať, čomu som bola rada. Ja som sa moc nevyspala, malá mala v noci kvapačku a ja som jej dávala pozor na hadičku aby si ju nezamotala, keď ma sestra sprdlla, že to má zamotané, som jej povedala, že sa snažím a ona na to, že by som sa snažila, keby som ju dala priviazať do postieľky...nehrozí, to už by som ju rovno mohla odstaviť pri tej mojej tvorbe mlieka:-D Tak mám zas o skúsenosť viac a teda, nikomu to neželám. Boli tam miminká bez mamičiek, ktoré neustále kričali a plakali, to fakt nepochopím také matky, čo ich tam nechajú a nestarajú sa.
:love: :dojcenie: ...ešte to kvape :mrgreen:
lulu
 
Príspevky: 352
Registrovaný: 22 Máj 2012, 11:45
Počet detí: 2
1. dieťa: princeznička
2. dieťa: bzučinka
Rokov: 11 rokov, 10 mesiacov, 24 dní

Re: ako zvladnut pobyt v nemocnici s dojcenym dietatkom?

Neprečítaný príspevokod lulu » 26 Aug 2013, 16:02

...sa pripájam k tejto téme:-d čo si ešte ja nezažijem s dojčením :mrgreen: boli sme s malou v nemocnici a konečne sme doma, ja som si priniesla vysoké horúčky a malá je už v celku v poriadku, bola hospitalizovaná s horúčkami a dehydratáciou, mala bolavú pusinku a nemohla nič jesť ani piť. Zobrala som si nadštandartnú izbu, aj keď na to že to bola nadštandartka mi tam chýbala kúpelňa:-d malej dali infúziu a zafixovali jej ručičku do dlahy. Chceli mi ju dať do postieľky a priviazať jej ruku, no to som v žiadnom prípade nedovolila, chcela som jej dať aspoň trošku cucnúť môjho mlieka, aj tá troška sa mi zdala moc potrebná, keďže nič nejedla. Malá sa prisávala, neskôr nechcela a potom sa znova začala na zaspatie prisávať, čomu som bola rada. Ja som sa moc nevyspala, malá mala v noci kvapačku a ja som jej dávala pozor na hadičku aby si ju nezamotala, keď ma sestra sprdlla, že to má zamotané, som jej povedala, že sa snažím a ona na to, že by som sa snažila, keby som ju dala priviazať do postieľky...nehrozí, to už by som ju rovno mohla odstaviť pri tej mojej tvorbe mlieka:-D Tak mám zas o skúsenosť viac a teda, nikomu to neželám. Boli tam miminká bez mamičiek, ktoré neustále kričali a plakali, to fakt nepochopím také matky, čo ich tam nechajú a nestarajú sa.
:love: :dojcenie: ...ešte to kvape :mrgreen:
lulu
 
Príspevky: 352
Registrovaný: 22 Máj 2012, 11:45
Počet detí: 2
1. dieťa: princeznička
2. dieťa: bzučinka
Rokov: 11 rokov, 10 mesiacov, 24 dní

Re: ako zvladnut pobyt v nemocnici s dojcenym dietatkom?

Neprečítaný príspevokod Klemka » 26 Aug 2013, 17:23

To je úžasné lulu! Si fakt bojovníčka. Nie je ľahké sa postaviť za svoje dieťa v takých podmienkach, dokázala si to, klobúk dolu!
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: ako zvladnut pobyt v nemocnici s dojcenym dietatkom?

Neprečítaný príspevokod artemis » 26 Aug 2013, 19:23

lulu píše:...sa pripájam k tejto téme:-d ... Boli tam miminká bez mamičiek, ktoré neustále kričali a plakali, to fakt nepochopím také matky, čo ich tam nechajú a nestarajú sa.
:love: :dojcenie: ...ešte to kvape :mrgreen:

Ja chápem také matky, nabulikajú im to, čo chceli nabulikať Tebe hoci Ty si sa nedala presvedčiť. Totiž, že ONI TO VEDIA LEPŠIE, ČO LEPŠIE - ONI JEDINE VEDIA, A MATKY SÚ LAICI, NEVZDELANCI a najlepšie čo môže urobiť matka, je ísť domov. Tak je to, aj s celou ich profesionalitou :evil:
artemis
 
Príspevky: 815
Registrovaný: 16 Nov 2011, 15:58
Počet detí: 1

Re: ako zvladnut pobyt v nemocnici s dojcenym dietatkom?

Neprečítaný príspevokod lulu » 27 Aug 2013, 10:31

...hej sú moc múdry:-d a pritom niekoľko lekárov bolo pozrieť na malú, či má kiahne, vraveli, že sú to kiahne, tak sme nemohli výsť ani z izby a pri odchode nám primár povedal, že to kiahne neboli:-d ale ktovie :mrgreen: dávali malej stále dithiaden, viem aký je to humus, lebo som to raz brala a bola som z toho riadne oťapená, som to malej dala len raz a potom som to vyhadzovala, mylsím, že to nebolo treba, keď sa ani neškriabala :mrgreen: ...ale veď na všetko treba dať nejakú zázračnú tabletku :mrgreen:
jedna sestrička ma sprdla, že prečo malá nezje na rańajky pečivo /pýtala som si pre ňu kašu/, vraj už má 15 mesiacov a mala by také...veď je veľká, prečo to neje...tá bola tiež moc múdra, ale čo spravím s malou, keď to proste nezje, ani chlieb ani pečivo a ani piškótu nezje :mrgreen: tak jej dávam kaše, no a čo, niečo to dieťa jesť musí :mrgreen: ;)
lulu
 
Príspevky: 352
Registrovaný: 22 Máj 2012, 11:45
Počet detí: 2
1. dieťa: princeznička
2. dieťa: bzučinka
Rokov: 11 rokov, 10 mesiacov, 24 dní

Re: ako zvladnut pobyt v nemocnici s dojcenym dietatkom?

Neprečítaný príspevokod artemis » 27 Aug 2013, 15:06

lulu píše:...hej sú moc múdry:-d a pritom niekoľko lekárov bolo pozrieť na malú, či má kiahne, vraveli, že sú to kiahne, tak sme nemohli výsť ani z izby a pri odchode nám primár povedal, že to kiahne neboli:-d ale ktovie :mrgreen: dávali malej stále dithiaden, viem aký je to humus, lebo som to raz brala a bola som z toho riadne oťapená, som to malej dala len raz a potom som to vyhadzovala, mylsím, že to nebolo treba, keď sa ani neškriabala :mrgreen: ...ale veď na všetko treba dať nejakú zázračnú tabletku :mrgreen:
jedna sestrička ma sprdla, že prečo malá nezje na rańajky pečivo /pýtala som si pre ňu kašu/, vraj už má 15 mesiacov a mala by také...veď je veľká, prečo to neje...tá bola tiež moc múdra, ale čo spravím s malou, keď to proste nezje, ani chlieb ani pečivo a ani piškótu nezje :mrgreen: tak jej dávam kaše, no a čo, niečo to dieťa jesť musí :mrgreen: ;)


Mohla si podávanie dithiadenu odmietnuť, dodatočne sa na to sťažovať že ju tým pchali nemá zmysel. Dobre vás tam došikanovali s kiahňami A aká otázka, že prečo nezje na raňajky pečivo...by som jej povedala, veď sa jej spýtajte sestrička, Vám to určite povie... :evil:
artemis
 
Príspevky: 815
Registrovaný: 16 Nov 2011, 15:58
Počet detí: 1

Re: ako zvladnut pobyt v nemocnici s dojcenym dietatkom?

Neprečítaný príspevokod lulu » 27 Aug 2013, 16:34

artemis píše:Mohla si podávanie dithiadenu odmietnuť,


...si vieš predstaviť akí by boli nadšení? bola som rada, že ma nechali "podávať" ho osobne :mrgreen:
lulu
 
Príspevky: 352
Registrovaný: 22 Máj 2012, 11:45
Počet detí: 2
1. dieťa: princeznička
2. dieťa: bzučinka
Rokov: 11 rokov, 10 mesiacov, 24 dní

Re: ako zvladnut pobyt v nemocnici s dojcenym dietatkom?

Neprečítaný príspevokod artemis » 27 Aug 2013, 19:34

lulu píše:...si vieš predstaviť akí by boli nadšení? bola som rada, že ma nechali "podávať" ho osobne :mrgreen:


V zásade platí, že treba v prvom rade hľadieť na svoje záujmy a až potom hľadieť na to, či tým niekoho "nadchnem" alebo nie.
Ale chápem, vychovali nás tak, skláňať sa pred autoritami bez reptania.
Súhlasím, je to ťažké, aby človek reagoval v danom momente premyslene, inteligentne a s dôstojnosťou, ešte si dobre obišla nakoniec.
artemis
 
Príspevky: 815
Registrovaný: 16 Nov 2011, 15:58
Počet detí: 1

Re: ako zvladnut pobyt v nemocnici s dojcenym dietatkom?

Neprečítaný príspevokod jjjulia » 27 Aug 2013, 20:24

Ach lulu som rada,ze ste doma.pekne ste to zvladli.super,ze si sa nedala zlomit,aj ked verim, ze to bolo narocne. no a krasna sprava,ze sa stale dojcite!si vzorom pre mnohe mamicky;-)
jjjulia
 
Príspevky: 155
Registrovaný: 04 Nov 2011, 12:22
Bydlisko: dacov, okres sabinov
Počet detí: 1
1. dieťa: Jonasko
Rokov: 12 rokov, 8 mesiacov, 9 dní
Môj status: pády na bicykli sú súčasťou toho, ako sa naučiť bicyklovať...

Re: ako zvladnut pobyt v nemocnici s dojcenym dietatkom?

Neprečítaný príspevokod Mamamima » 27 Aug 2013, 23:13

Lulu,

nasa najmensia dnes zazrakom spapala chlieb, po mesiacoch....Inak odmieta akekolvek mucne produkty okrem cestovin. Chlieb, pecivo, piskoty do nej podobrom nedostanes. Podstatne mi to komplikuje jedalnicek, najma na ranajky, lebo chcem davat detom naraz jest to iste. Takze jogurty, ovocne pyre, vlocky....
Tak uvidim, ci to bol dnes len omyl, alebo zaciatok novej ery.

Mrzi ma, ako Ta ofrflali v nemocnici. Aj ked to nie je take zavazna otazka - ci je pecivo, alebo nie, ale vo vynimocnych podmienkach, ked je chore dieta, by si podla mna mal kazdy akekolvek frflanie do mamicky usetrit.
Fajn, ze ste uz doma a je ti lepsie. Ak by sa ti rozkojila, nadobudlo by to cele i vacsi zmysel.
Mamamima
 
Príspevky: 499
Registrovaný: 03 Jún 2012, 23:02
Počet detí: 3
Rokov: 15 rokov, 9 mesiacov, 17 dní
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 9 dní
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 9 dní

Predchádzajúci

Späť na Rast a zdravie bábätka

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 16 hostia

cron