Chudokrvnosť dojčeného dieťatka

diskusia o zdraví, chorobách, raste a vývoji bábätka

Re: Chudokrvnosť dojčeného dieťatka

Neprečítaný príspevokod estterka » 27 Okt 2011, 19:33

luciole,nie je to taka sranda,ako s zda a hannah uplne vazne obhryza zelezo,ked sa dostane ku klucom,hned ich zuzle.. a nie je to take lahke ani dostat sa z toho,hannah ma tak hranicne hodnoty,ze este nizsie,asi by uz nezila. a neviem ako dalej,kedze nic nepomaha.

lenka,problem je v tom,ze chudokrvnost sposobuje,ze nemaju chut do ejdla. bojujeme s tym tiez,snazim sa ako viem,teraz jej zachutilo pseno so zeleninou,aleluja,prseno je super zdroj zeleza..a ja by som to urcite riesila aj stravou,nie len doplnkami. skus si tuto precitat,co vsetko davame .ja teraz ten sirup,je to hnusne,ale mam info,ze pomaha.
estterka
 
Príspevky: 555
Registrovaný: 24 Mar 2011, 08:57
Počet detí: 1
1. dieťa: Hannah
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 5 dní

Re: Chudokrvnosť dojčeného dieťatka

Neprečítaný príspevokod luciole » 27 Okt 2011, 19:39

ja viem, estterka, to bol len pokus o male odlahcenie...ved aj ja cakam, ze to na nas pride, ked sa Hanka nerozpapa, neviem, z coho ho bude brat :(
Obrázok užívateľa
luciole
 
Príspevky: 875
Registrovaný: 28 Jún 2011, 12:53
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 13 rokov, 19 dní
2. dieťa: Grétka
Rokov: 9 rokov, 7 mesiacov, 24 dní
Môj status: dojčenie je jedna z najúžasnejších vecí na materstve a na svete vôbec :)

Re: Chudokrvnosť dojčeného dieťatka

Neprečítaný príspevokod luciole » 27 Okt 2011, 20:14

Este som sa chcela spytat, ak budem dbat na svoje stravovanie, aby som jedla dost potravin bohatych na zelezo, bude ho viac dostavat aj babo cez mliecko? Lebo ked tak nad tym rozmyslam, ja ho asi tiez vela nepojem :(
Obrázok užívateľa
luciole
 
Príspevky: 875
Registrovaný: 28 Jún 2011, 12:53
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 13 rokov, 19 dní
2. dieťa: Grétka
Rokov: 9 rokov, 7 mesiacov, 24 dní
Môj status: dojčenie je jedna z najúžasnejších vecí na materstve a na svete vôbec :)

Re: Chudokrvnosť dojčeného dieťatka

Neprečítaný príspevokod lenkaa » 28 Okt 2011, 08:45

luciole - mne Adak posledne vravela, ze je lepsie, ked aj mamicka obohati svoj jedalnicek o zelezo. Na zaciatku tejto temy je o tom tiez nieco popisane. A nebooj! Este sa ti Hanka mozno rozpapa :)
esterka - uz mam tuto temu precitanu. Zaujalo ma melasa + citron! Odkedy davas citrusove plody malinkej? Ja mam vstepovane odmalicka, ze mam na citr. ov. alergiu, takze mam troska obavy. Ake ine kombinacie Fe + vit C davas?
Este pridavam zaujimavy link:
www.fertility.sk/sk_SK/plodnost-a-zdrav ... elezo.html
lenkaa
 
Príspevky: 340
Registrovaný: 11 Aug 2011, 11:59
Počet detí: 1
1. dieťa: syncek prvorodený
Rokov: 13 rokov, 2 mesiace, 24 dní

Re: Chudokrvnosť dojčeného dieťatka

Neprečítaný príspevokod estterka » 28 Okt 2011, 13:39

nedavam citrusy,teda obcas som kvapla do niecoho citron,ale inak nie. mne lekarka povedala,ze k tej melase staci aj ine ovocie,jablko alebo tak a mam c-vitamin praskovy nekysely,kedze ja sa liecim vysokymi davkami,ked neico na mna lezie. ale u nas sa citrusy davaju od 4 mesiacov,uz vtedy ma s tym doslova buzerovali lekari,ze mam davat odstavneny pomaranc hanke. deti to tu piju velmi skoro.
materske mlieko pomaha absorcii narozdiel od kravskeho,ale mne sa nezda,ze ak by som ja zvysila,pomohlo by to. teda ak mas anemiu aj ty,tak to ries,ale ja nemam . pretoze praveze zelezo nie je myslim v takom mnozstve v materskom mlieku.
neviem,ci som dobry priklad na rady,lebo nam sa to len zhorsuje :(
estterka
 
Príspevky: 555
Registrovaný: 24 Mar 2011, 08:57
Počet detí: 1
1. dieťa: Hannah
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 5 dní

Re: Chudokrvnosť dojčeného dieťatka

Neprečítaný príspevokod lenkaa » 28 Okt 2011, 15:20

Ja som mu dnes rano dala zuzlat celozrnne pecivo s zltkom a s trochou masla. Iba mi to cele rozmrvil a pochybujem, ze nieco spapal. Pred obedom som mu dala jahniaciu hipku, ci nahodou kupovane nezachuti a zjedol 3 necele lyzicky. Tiez som mu dala zuzlat susenu marhulu. To mi spapal polku. Teraz ked sa zobudi tak mu skusim ponuknut vcerajsiu polievku a do vane mu dam pohar s odsavenou repou. My len zaciname bojovat, takze som naladena pozitivne. Mrzi ma, ze sa tak dlho trapite. Je to ako zacarovany kruh :( Ake mnozstva ti papa teraz?
lenkaa
 
Príspevky: 340
Registrovaný: 11 Aug 2011, 11:59
Počet detí: 1
1. dieťa: syncek prvorodený
Rokov: 13 rokov, 2 mesiace, 24 dní

Re: Chudokrvnosť dojčeného dieťatka

Neprečítaný príspevokod estterka » 28 Okt 2011, 16:27

my vajicko nemozeme,vracia z neho strasne:/
neje vela,dnes napriklad zjedla len mesiacik jablka..ale vstavali sme o pol dvanastej a teraz spi poobedny spanok,az po nom jedava,rano vacsinou nic,musi mat velmi dobru naladu. obed zje za misku,momentalne psena so zeleninou a sosovicou. strasne vela brokolice jej davam,zboznuje ju,len tak samu,udusenu jedava. a potom vecer zje asi banan a ked budeme mat stastie,tak ostruhane jablko-lebo do toho davam melasu,miz pomletych semiacok a sipkovy sirup.a posledne dni ulietava na strukovej fazulke,normalne uvarim,dam do misky a ona rukou pocas dna ujeda.

davam teraz ten sirup,co som sem hodila link,mina sa a neviem ako si ho sem dopravim. musim to dnes doriesit.

kupila som este na slovensku v bio obchode susene riasy nori,vraj je to na zelezo zazrak.je to vo forme ako napr oregano,len tym nakoniec posypam obed. a suseny petrzlen ma tiez vela zeleza,ten tiez vzdy davam.
estterka
 
Príspevky: 555
Registrovaný: 24 Mar 2011, 08:57
Počet detí: 1
1. dieťa: Hannah
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 5 dní

Re: Chudokrvnosť dojčeného dieťatka

Neprečítaný príspevokod Mirkaska » 29 Okt 2011, 14:48

lenkaa, estterka , aj my bojujeme s anemiou, v inej téme mi Klemka písala, že je najdôležitejšie dojčenie, pretože MM obsahuje železo a z neho je najviac vstrebateľné. čiže je dôležité, aby aj mama jedla takú stravu.
chcela som sa ťa spýtať Lenkaa, tá šťava z repy, to myslíš cviklu? ako to pôsobí v kúpeli? ako pripravujete pšeno? AJ ja som to kúpila, ale zatiaľ som sa neodhodlala z toho variť.
Mirkaska
 
Príspevky: 258
Registrovaný: 20 Apr 2011, 11:30
Bydlisko: Brezno
Počet detí: 0
1. dieťa: Ema Mária
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 21 dní
2. dieťa: Filip
Rokov: 10 rokov, 1 mesiac, 23 dní

Re: Chudokrvnosť dojčeného dieťatka

Neprečítaný príspevokod estterka » 29 Okt 2011, 16:34

MM hlavne pomaha vstrebat zelezo,to je rozdiel medzi kravskym mliekom. preto ja mliecne vyrobky nedavam vobec zatial. pseno varim podla navodu an obale a potom ked je hotove,tak na troske olivoveho oleja opeciem por a pridam pseno a zeleninu(ja ju predtym naparim uz) a potom podlejem vodou a necham trochu varit.
estterka
 
Príspevky: 555
Registrovaný: 24 Mar 2011, 08:57
Počet detí: 1
1. dieťa: Hannah
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 5 dní

Re: Chudokrvnosť dojčeného dieťatka

Neprečítaný príspevokod lenkaa » 29 Okt 2011, 19:55

Mirkaska, ano myslela som cviklu :). Prave som to po sebe precitala a znie to tak, ze mu tu cviklu davam do vodicky v ktorej sa kupe :lol: :lol: :lol: Joj, to by bolo keby absorboval zelezo tymto sposobom. My ked sa chodime kupat, tak sa ucime pit vodicku cez poharik, no a vcera som mu dala do toho poharika odstavenu cviklu s mrkvou a jablkom :) No dnes, ked som pokus chcela zopakovat, tak vsetko skoncilo vo vanicke. :? Tak aspon troska zmenil farbu :D Pseno robim ako spominala esterka alebo robim kasu zo psena - klasicky s vodou obohatenu o susene ovocie. Zajtra idem urobit kasu ale namiesto vody skusim dat kokosove mlieko. Som zvedava, este som kokosove mlieko neskusala.
Esterka, a mala ti aspon pribera? Spi ti castejsie? Byva nervoznejsia? Ak ti na obed spapa celu misku tak to je celkom pekne. Urcite to bude uz len lepsie.
lenkaa
 
Príspevky: 340
Registrovaný: 11 Aug 2011, 11:59
Počet detí: 1
1. dieťa: syncek prvorodený
Rokov: 13 rokov, 2 mesiace, 24 dní

Re: Chudokrvnosť dojčeného dieťatka

Neprečítaný príspevokod Mirkaska » 29 Okt 2011, 20:50

dakujem vám, som sa čudovala, že cvikla pôsobí aj zvonku, že sa nejako absorbuje... :-)) zelenina okrem poru sa aká hodí? brokolica, mrkva?....
Mirkaska
 
Príspevky: 258
Registrovaný: 20 Apr 2011, 11:30
Bydlisko: Brezno
Počet detí: 0
1. dieťa: Ema Mária
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 21 dní
2. dieťa: Filip
Rokov: 10 rokov, 1 mesiac, 23 dní

Re: Chudokrvnosť dojčeného dieťatka

Neprečítaný príspevokod Mirkaska » 29 Okt 2011, 20:50

dakujem vám, som sa čudovala, že cvikla pôsobí aj zvonku, že sa nejako absorbuje... :-)) zelenina okrem poru sa aká hodí? brokolica, mrkva?....
Mirkaska
 
Príspevky: 258
Registrovaný: 20 Apr 2011, 11:30
Bydlisko: Brezno
Počet detí: 0
1. dieťa: Ema Mária
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 21 dní
2. dieťa: Filip
Rokov: 10 rokov, 1 mesiac, 23 dní

Re: Chudokrvnosť dojčeného dieťatka

Neprečítaný príspevokod Mirkaska » 30 Okt 2011, 23:13

my berieme aj kvapky Maltofer. dvaja detskí lekári mi povedali, že bez kvapiek sa to iba stravou nedá upraviť. zo začiatku mala dosť tmavú až čiernu stolicu. posledný týžden, dva nie je taká tmavá. chcem sa opýtať, ak niekto viete poradiť, čo to znamená? má byť stolica tmavá alebo nie? ak áno, v čom je problém teraz? nevstrebáva sa železo z tých kvapiek dostatočne?
Mirkaska
 
Príspevky: 258
Registrovaný: 20 Apr 2011, 11:30
Bydlisko: Brezno
Počet detí: 0
1. dieťa: Ema Mária
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 21 dní
2. dieťa: Filip
Rokov: 10 rokov, 1 mesiac, 23 dní

Re: Chudokrvnosť dojčeného dieťatka

Neprečítaný príspevokod lenkaa » 31 Okt 2011, 10:11

Mirkaksa, my berieme tiez kvapky. Mam mu davat 10 kvapiek rano a vecer tiez. Ja som si to pocitala, ci by som mu dokazala zabezpecit dostatocny prisun FE aj bez kvapiek a zistila som, ze to u nas proste nehroziiii. Nas drobec by mal prijat denne 11g zeleza denne. Taka melasa, kt. ho obsahuje cca 11g ale na mnozstvo 100g a to je na FE fakt bohata!!! U nas drobec nezje 100 g ani za cele 3dni dokopy. Zatial co 18 kvapiek na den mu zabezpeci 10g. S tou kakou ti neporadim :( . Davame iba treti den kvapky. Podla mna sa nemusis obavat, ze by sa zelezo nevstrebavalo. Asi si len organizmus na tu davku privykol :)
lenkaa
 
Príspevky: 340
Registrovaný: 11 Aug 2011, 11:59
Počet detí: 1
1. dieťa: syncek prvorodený
Rokov: 13 rokov, 2 mesiace, 24 dní

Re: Chudokrvnosť dojčeného dieťatka

Neprečítaný príspevokod estterka » 31 Okt 2011, 16:03

ja neviem,tie kvapky obsahuju ecka nevhodne pre deti,to je hrozne. preto davam ten sirup,ktory som napisala. zistila som aj vcera,ze je dolezity vitamin b12 a c-vitamin. teda jej miesam do jedla od vcera c-vitamin- snazim sa aby aspon 1mg zjedla.mame doma praskovy,ktory sa da takot davkovat.
a b12 obsahuje aj ten sirup .a vcera mi to tak nejak doslo,ze odkedy pije ten sirup,viacej je-co je super,kedze b12 zvysuje chut do jedla. tak snad nas ten sirup zachrani.
a homeo ,ktore berieme. lebo to hommeo nie je vlastne ani liecba,ale pomaha nastartovat organizmus,aby efektivne vyuzival zelezo z potravy a aby sa absorbovalo.
no uvidime,som zvedava,ako dopadnu krvne testy.

zo zeleniny..nasa zboznuje brokolicu,tej jedava strasne vela. aj len tak dio ruky medzi jedlami,aj v kazdom obede ma. dalej je dobra tekvica a vsetko zelene,kedze zelena zelenina pomaha upravovat krvny obraz. zvykne jest surovy spenat,salat hlavkovy,papriku a tak. iunak jej davam vzdy zo vsetkej zeleniny,co mame v chladnicke do jedla.
taktiez jej davam take amarantove perlicky,to sa len nasype do ovocia,je to ako mini burizony. amarant je tiez dobry zdroj vraj.
rozmyslam,ze v najblizsie dni jej spravim mandlove mlieko,je to jednoduche a plne mineralov.
taktiez teraz dvame sipkovy sirup a este sa chystam robit roibos caj,asi aj dnes spravim,ci vypije.

ta tmava stolica je pri tom zeleze co davate vraj normalne,vravela mi to lekarka na slovensku. my mame problem,ze ten sirup,co davam,jej strasne vystipuje ritku,no musime vydrzat. najprv som si myslela,ze rajciny ju drazdia,ale tie som uz vynechala a mame to stale :/
estterka
 
Príspevky: 555
Registrovaný: 24 Mar 2011, 08:57
Počet detí: 1
1. dieťa: Hannah
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 5 dní

Re: Chudokrvnosť dojčeného dieťatka

Neprečítaný príspevokod lenkaa » 03 Nov 2011, 18:51

esterka, ako sa volaju tie tabletky FE, kt. davas malej?
lenkaa
 
Príspevky: 340
Registrovaný: 11 Aug 2011, 11:59
Počet detí: 1
1. dieťa: syncek prvorodený
Rokov: 13 rokov, 2 mesiace, 24 dní

Re: Chudokrvnosť dojčeného dieťatka

Neprečítaný príspevokod Norika » 03 Nov 2011, 20:42

zienky ako sa da zistit chudokrvnost bez toho aby sa robil odber??
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: Chudokrvnosť dojčeného dieťatka

Neprečítaný príspevokod estterka » 03 Nov 2011, 21:03

lenka fin ferrofortis B,je to sirup,objednavala som ho na slovensku z netu,ale potom zistila,ze ho maju aj v bio obchode. leni,inak hanka je velmi kludne,spokojne dieta,aj vzdy bola.nie je enrvozna. spavala od narodenia vela a rada,ale nie zas extremne oproti inym detom. teraz spava dvakrat denne,niekedy len raz. je pravda,ze si casto sucha ocka,ze je unavena,ale spat nechce. a od zaciatku pribera ona velmi vela,boli mesiace,ked priberala po dve kila.v 10 mesiacoch mala uz 12,teraz tak drzi na tych 11,5-12 kil,lebo je stale v pohybe. a vy ako? ma tobiasko nejake priznaky?

norika,okrem odberov nemas ako zistit presne. ale vsak janko mal dobre testy ;)
estterka
 
Príspevky: 555
Registrovaný: 24 Mar 2011, 08:57
Počet detí: 1
1. dieťa: Hannah
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 5 dní

Re: Chudokrvnosť dojčeného dieťatka

Neprečítaný príspevokod Bibiq » 03 Nov 2011, 21:08

diagnosticka metoda zistenia chudokrvnosti je len odber
ja som este bola na diagnostike scenar-om,to je taky pristroj napojeny na pc a ten diagnostikuje ochorenia a tam mi potvrdili anemiu,ktoru mam uz hadam vzdy :-/
Obrázok užívateľa
Bibiq
 
Príspevky: 322
Registrovaný: 22 Máj 2011, 19:59
Bydlisko: doteraz Krompachy-odteraz Bratislava-Dubravka
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáš
Rokov: 22 rokov, 2 mesiace, 2 dni
2. dieťa: Melánia
Rokov: 12 rokov, 10 mesiacov, 26 dní
Môj status: NEVZDAVAT SA!

Re: Chudokrvnosť dojčeného dieťatka

Neprečítaný príspevokod Norika » 03 Nov 2011, 21:12

estterka píše:lenka fin ferrofortis B,je to sirup,objednavala som ho na slovensku z netu,ale potom zistila,ze ho maju aj v bio obchode. leni,inak hanka je velmi kludne,spokojne dieta,aj vzdy bola.nie je enrvozna. spavala od narodenia vela a rada,ale nie zas extremne oproti inym detom. teraz spava dvakrat denne,niekedy len raz. je pravda,ze si casto sucha ocka,ze je unavena,ale spat nechce. a od zaciatku pribera ona velmi vela,boli mesiace,ked priberala po dve kila.v 10 mesiacoch mala uz 12,teraz tak drzi na tych 11,5-12 kil,lebo je stale v pohybe. a vy ako? ma tobiasko nejake priznaky?

norika,okrem odberov nemas ako zistit presne. ale vsak janko mal dobre testy ;)


ale to bolo pred dvoma mesiacmi... ja som to myslela tak, ze kedy mozem mat podozrenie na anemiu...ked by bol moc bledy a pod...
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: Chudokrvnosť dojčeného dieťatka

Neprečítaný príspevokod Bibiq » 03 Nov 2011, 21:25

si najdi na nete priznaky anemie,tusim je to bleda pokozka a nechutenstvo...
Obrázok užívateľa
Bibiq
 
Príspevky: 322
Registrovaný: 22 Máj 2011, 19:59
Bydlisko: doteraz Krompachy-odteraz Bratislava-Dubravka
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáš
Rokov: 22 rokov, 2 mesiace, 2 dni
2. dieťa: Melánia
Rokov: 12 rokov, 10 mesiacov, 26 dní
Môj status: NEVZDAVAT SA!

Re: Chudokrvnosť dojčeného dieťatka

Neprečítaný príspevokod estterka » 03 Nov 2011, 23:30

norika,nebala by som sa na tvojom mieste,lebo tieto hodnoty neklesaju tak rychlo a narazovo,to pri nejakych velkych stratach krvy mozno. moze vam to trosku klesnut casom,ak sa nerozpapa,ale vobec nemusi. a trosku nizsie to nie je az taka strasna tragedia.
estterka
 
Príspevky: 555
Registrovaný: 24 Mar 2011, 08:57
Počet detí: 1
1. dieťa: Hannah
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 5 dní

Re: Chudokrvnosť dojčeného dieťatka

Neprečítaný príspevokod lenkaa » 04 Nov 2011, 09:54

esterka, ten sirup vyzera zaujimavo. 18mg zeleza v 15ml. To je fakt zelezna bomba. To je ten nechuty liek, co si spominala ? Len, vsade o nom pisu : nie je určený pre deti do 3 rokov :? Tak, a teraz babo rad.
Tobiasko rad spi, ale iba s prskom v puse. Odkedy davam kvapky, je culejsi. Uplne vyvalujem oci - vy ste teda uplne ina vahova kategoria. My mame dnes 10mesiacov a 8,6kg. Za posledne 2 mesiace pribral 450g. Podla nasich prirastkov sa neda urcit do akeho percentilu patrime. :( Klemka vravela, ze sa pohybujeme od 15 do 50. Dojcime sa na poziadanie. Po dlhej dobe, ma chytaju pochybnosti o tom, ci mam dostatok mliecka :( Len logika mi hovori, ze to nieje mozne. Nedavam mu nic pit okrem MM, nehrozi, ze :dojcenie: nahradzame prikrmamy, nemame dudlik, spime spolu, hram sa s nim hore bez atd. Je mozne, ze nechutenstvo, sposobuje, ze sa dojci menej akoby mal a jemu to koli tej nechuti tak vyhovuje?
lenkaa
 
Príspevky: 340
Registrovaný: 11 Aug 2011, 11:59
Počet detí: 1
1. dieťa: syncek prvorodený
Rokov: 13 rokov, 2 mesiace, 24 dní

Re: Chudokrvnosť dojčeného dieťatka

Neprečítaný príspevokod estterka » 04 Nov 2011, 11:57

ja takym,ze nevhodne pre male deti,dojcene zeny a spol moc neverim. ono toto konkretne mi odporucila kamoska tuto z fora,ktorej to odporucila lekarka. pozrela som si zlozenie,nic take som tam nenasla. a ja napr davam tych 15ml(teraz len 5 posledne dni,lebo uz takmer nemam a cakam na novy zo slovenska) ale pri mensom babatku a s lepsimi hodnotami by som dvala menej. ono to nie je eticke testovat na malych detoch,tehotnych zenach a dojciacich. ale potom co je lepsie? tie kvapky ktore obsahuju tolko ecok a take,ze som len oci vyvalovala ja,ze ako moze nieco pre dieta obsahhovat nieco nevhodne pre dieta? vies a kedze mi skutocne nemame takmer zelezo v krvi(neprehanam,je to fakt vazne) a hrozi nam transfuzia,tak ma to nejak nezaujalo,ze je to az od troch rokov. lepsie,jak transfuzia.

hej,je to strasny humus,ani ja by som to nevypila,chuda hanka. chuti to jak pomixovane kluce s b vitaminmi.

neviem leknka,skus sa spytat priamo klemky. lebo hanke nechutia prikrmi moc(hoc teraz je to podstatne lepsie) ale dojcit sa moze vzdy a hocikolko. mas pocit,ze sa dojci malo? lebo hanka v 10 mesiacoch bola este celkom dobra prisavka. ak dojcis na poziadanie,jedine skus ponukat medzi dojcenim prsnik este,ci si neda.
estterka
 
Príspevky: 555
Registrovaný: 24 Mar 2011, 08:57
Počet detí: 1
1. dieťa: Hannah
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 5 dní

Re: Chudokrvnosť dojčeného dieťatka

Neprečítaný príspevokod Klemka » 04 Nov 2011, 12:15

Lenkaa, je dosť dobre možné, že dojčenie máte úplne v poriadku, na diaľku je to ale veľmi ťažké posúdiť... môžeš skúsiť nejakú poradkyňu osobne kontaktovať. A ja by som navrhovala počkať na ten ďalší údaj o hmotnosti, čo nám povie, potom má zmysel uvažovať ako ďalej.
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

PredchádzajúciĎalší

Späť na Rast a zdravie bábätka

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 6 hostia

cron