Chudokrvnosť dojčeného dieťatka

diskusia o zdraví, chorobách, raste a vývoji bábätka

Re: Chudokrvnosť dojčeného dieťatka

Neprečítaný príspevokod lenkaa » 04 Nov 2011, 14:13

Praveze ponukam aj medzi :dojcenie: - velmi casto, Niekedy sa ani nepricucne, len mi pozera na prsia, popritom sa zahambene usmieva alebo rehoce :) Niekedy ked ponukam - sa odtahuje. Samozrejme, este pockam na dalsie vazenie a uvidim. Ja som taka rada za toto forum! Neviem, co by sme si pocali, bez povzbudivych slov a rad aj v pripade najmensich pochybnosti. Dakujem :love:
lenkaa
 
Príspevky: 340
Registrovaný: 11 Aug 2011, 11:59
Počet detí: 1
1. dieťa: syncek prvorodený
Rokov: 13 rokov, 2 mesiace, 24 dní

Re: Chudokrvnosť dojčeného dieťatka

Neprečítaný príspevokod estterka » 13 Nov 2011, 17:53

no neviem,ten sirup na jednej strane vidim,ze pomaha a je viac,ale na druhej styane,jej uplne,ale uplne spaluje pokozku na zadopcku. proste ako sa vykaka a mozem hned prebalit,kde sa to dotkne pokozky,spalena. a teraz neviem,ako dalej,lebo mali sme uz len trosku a cakali sme,kym pride dalsi postou. tak som davala len 5ml a ritka bola ok. teraz davam podla navodu asi tri dni zas 15ml a uplne hrozne to ma. lebo je tam napisane 15ml pre deti od troch rokov,kamoska odtialto z fora,co ma rovnako stare dietatko,davala na striedacku 5ml a 10 ml,lenze nemali zdaleka take hodnoty ako ma hanka. a bojim sa,ze 5 ml bude malo. uz som skusala ,ci to nema z rajciny alebo papriky,ale nie. nakoniec to vychadza na ten sirup..
estterka
 
Príspevky: 555
Registrovaný: 24 Mar 2011, 08:57
Počet detí: 1
1. dieťa: Hannah
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 5 dní

Re: Chudokrvnosť dojčeného dieťatka

Neprečítaný príspevokod Bibiq » 18 Nov 2011, 20:18

toto som nasla na nete,domaca lekarnicka
Makové guľôčky proti anémii a stresu
POTREBNÉ PRÍSADY
Suroviny: 250 g maku, 100 g lieskovcov/vlašsk. orechov, 100 g hrozienok, 2-3 PL medu, cca 60-100 g kokosu na obaľovanie
POSTUP PRÍPRAVY
Pokojne by sme ich mohli nazvať i "zdravou minerálovou bombou", lebo obsahujú všetky dôležité látky na podporu výbornej krvotvorby. Vylepšíte si nimi nielen hladinu železa, ale i hladinu vápnika, ktorú len málokto z nás má v poriadku. Už roky učím všetky ženy, že tento jednoduchý nepeč.zákusok by nikdy nemal chýbať v našej chladničke. Jeho príprava je veľmi jednoduchá nezaberie veľa času. Jeho prítomnosť v chladničke vás ochráni pred zlyhaním, ktoré by nastalo, keď vás prepadne chuť na sladké. Nemusíte do seba tlačiť všetky tie "prisávajúce sa" čoko a tukové výrobky, ktoré tak nechutne zväčšujú objem vášho pásu. Sami zistíte, že 4 -5 ks sladkých makových guľôčok dostatočne zasýti vašu chuť na sladké tak, aby ste nemuseli viac maškrtiť. Pochutíte si tak bez pocitu zlyhania.
Nahrubo nakrájať oriešky, zmiešať s opláchnut ými h rozienkami, na 24h namočiť do vody. Vody nedávať veľa, len toľko aby nasiakli orechy a hrozienka. Na druhý deň pridať m letý .mak, med , vypracovať cesto. Zo zmesi tvarovať malé guľky, obaliť v kokose.
Obmena: Orechy môžeme úplne alebo sčasti nahradiť ľanovým semienkom.
Okrem železa sa mak vyznačuje i vysokým obsahom vápnika. V 100g je ho až 1400 miligramov, čo je najviac zo všetkých potravín. Je to 12x viac ako má mlieko a 3x viac než syry. Podľa najnovších výskumov je využiteľnosť vápnika z rastlin. zdrojov oveľa vyššia ako z mlieka a mliečn . výrobkov, v ktorých je vápnik viazaný na kazeín. Mak môžeme konzumovať denne, či každý druhý deň . Neexistuje ani jediná zmienka o vedľajších škodlivých účinkoch zrelého kuchynského maku. Používajte ho preto preventívne i liečebne.
Obrázok užívateľa
Bibiq
 
Príspevky: 322
Registrovaný: 22 Máj 2011, 19:59
Bydlisko: doteraz Krompachy-odteraz Bratislava-Dubravka
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáš
Rokov: 22 rokov, 2 mesiace, 2 dni
2. dieťa: Melánia
Rokov: 12 rokov, 10 mesiacov, 26 dní
Môj status: NEVZDAVAT SA!

Re: Chudokrvnosť dojčeného dieťatka

Neprečítaný príspevokod lenkaa » 18 Nov 2011, 23:58

teeeda,mne sa uz zbiehaju slinky :) len neviem. Mohla by som skusit drobcovi dat mak a orechy uz teraz?
lenkaa
 
Príspevky: 340
Registrovaný: 11 Aug 2011, 11:59
Počet detí: 1
1. dieťa: syncek prvorodený
Rokov: 13 rokov, 2 mesiace, 24 dní

Re: Chudokrvnosť dojčeného dieťatka

Neprečítaný príspevokod tina » 20 Nov 2011, 15:51

aj ja sa pripajam, lebo niekde som tusim citala, ze orechy az od 2-3 rokov... ale semena sa asi mozu skor?
tina
 
Príspevky: 470
Registrovaný: 25 Mar 2011, 11:29
Počet detí: 0

Re: Chudokrvnosť dojčeného dieťatka

Neprečítaný príspevokod estterka » 21 Nov 2011, 00:17

semena som zacala uz pred rokom,dala som aj lieskovy orech nastruhany parkrat-ziadna reakcia,len moja nechce kase,tak to nemam kam davat. podla mna orechy sa nesmu skor kvoly riziku zadusenia. orechove mlieka su vraj skvele a daju sa doma vyrobit,mandlove mi uz tolko ludi odporucalo a nedostala som sa k tomu,uz to fakt musim skusit..
skoda,ze mak u nas nie je..
estterka
 
Príspevky: 555
Registrovaný: 24 Mar 2011, 08:57
Počet detí: 1
1. dieťa: Hannah
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 5 dní

Re: Chudokrvnosť dojčeného dieťatka

Neprečítaný príspevokod fliacik0103 » 21 Nov 2011, 10:30

essterka, a nepapa ti napr chlebik s niecim natrety?ze by si jej skusila oriesky nastruhat, pomliet do tej natierky a tak dat, ak jej ich chces davat. alebo do zemiakoveho pyre, do ryze...
fliacik0103
 
Príspevky: 271
Registrovaný: 16 Jún 2011, 20:58
Bydlisko: TT
Počet detí: 1
1. dieťa: Biuska
Rokov: 13 rokov, 27 dní
Môj status: Ze je uzasne byt mamou som zistila, ked som sa nou stala:-)

Re: Chudokrvnosť dojčeného dieťatka

Neprečítaný príspevokod lucinka » 21 Nov 2011, 20:46

ten sirup, co pise estterka, davame aj my,a le nasmu amlemu chuti a ani mu nespaluje ritku, nastastie, asi to zavisi od citlivosti, poradila nam ho detska lekarka, ktora nim zachranila novorodenca s uplne kritickymi hodnotami, takze podla mna sa moze, na ziadny vyzivovy doplnok, i ked prirodny,nedaju, ze sa moze do 3 rokov
lucinka
 
Príspevky: 34
Registrovaný: 22 Mar 2011, 11:13
Počet detí: 1
1. dieťa: Tominko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni
Môj status: :)))

Re: Chudokrvnosť dojčeného dieťatka

Neprečítaný príspevokod jjjulia » 22 Nov 2011, 12:33

dievcata mam pre vas jeden tip :D a to su zelene smoothie ( http://greensmoothierevolution.com/ ) Vyzeraju nechutne, ale sama som ich pocas tehotenstva denne pila a su vynikajuce a kedze sa do nich pouziva veeela zelenych listov, su aj bohate na FE. Aj som sa rozhodla, ze ich idem znova zaradit do jedalnicka, lebo su fakt super. V skratke ide o to, ze si vymixujete napr. spenat alebo kel alebo listy cvikly alebo listy mrkvy, pupavy, kapustu, zeler, aloe vera (ani neviem ako sa to vsetko vola v slovencine)...no mozete pouzit vsetky zelene listy s akymkolvek ovocim. Pridate trosku vody a je to! Zaklad je ten, ze sa do toho dava dost ovocia, aby to bolo chutne, lebo napriklad u mna plati, ze jedlo musi byt aj chutne, nie len zdrave...no a ovocie zaruci, ze Vam to chutit bude aj napriek tomu mnozstvu zelenych listov. Pozor nikdy sa nepridava zelenina ako taka, lebo ta sa miesat s ovocim nema.
Napriklad moj oblubeny recept je:
hrst spenatu+asi 10 listov romaine lettuce(taka kapusta, nie cinska ale ma take zelene listy)+2 banany+ zopar jahod+ trosku vodicky= asi liter vybornej a zdravej pochutky :D Miesat sa vsak da hocico s hocicim ;) mango, hrusky, jablka, ananas, marhule, slivky, maliny, jahody+ akekolvek zelene listy (cim zelensie, tym lepsie, no a samozrejme najlepsie organic,ale ja pouzivam aj klasicku kupovanu v obchodoch). Podla potreby doriedit vodou, aby sa to dobre mixovalo.
;) myslim, ze detickam to bude chutit.
jjjulia
 
Príspevky: 155
Registrovaný: 04 Nov 2011, 12:22
Bydlisko: dacov, okres sabinov
Počet detí: 1
1. dieťa: Jonasko
Rokov: 12 rokov, 8 mesiacov, 9 dní
Môj status: pády na bicykli sú súčasťou toho, ako sa naučiť bicyklovať...

Re: Chudokrvnosť dojčeného dieťatka

Neprečítaný príspevokod estterka » 22 Nov 2011, 19:41

fliacik,no nejak to zvladneme zatial aj bez orechov,je vselico ine,tak snad.

jjjulia no znie to dobre,lenze listovu zeleninu maloktory odstavnovac odstavni,na to treba kvalitny,drahy. a men by to dieta nevypilo,ona pije len vodu,teraz v nej toleruje nastastie c-vitamin. ja by som jej aj zeleny jacmen davala,aj chlorelu rozpustala,ale zbytocne. zatne usta a hotovo.

lucinka no ja dufam,ze aj nas ten sirup dostane z hranicnych hodnot.

mame termin na odber,3.januara sme dali az,lebo vraj to este tak skoro po poslendych odberoch (september) neukaze vysledok. no ale bieda posledne dni,hannah bola chora a vcera a dnes nezjedla nic :/
estterka
 
Príspevky: 555
Registrovaný: 24 Mar 2011, 08:57
Počet detí: 1
1. dieťa: Hannah
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 5 dní

Re: Chudokrvnosť dojčeného dieťatka

Neprečítaný príspevokod estterka » 30 Nov 2011, 14:28

vcera som dala malej prvykrat jogurt,hoci mliecne by nemala a tak strasne jej chutil,zjedla strasne rychlo a cely :/ teraz mi je luto,ze jej ho nesmiem davat :(
estterka
 
Príspevky: 555
Registrovaný: 24 Mar 2011, 08:57
Počet detí: 1
1. dieťa: Hannah
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 5 dní

Re: Chudokrvnosť dojčeného dieťatka

Neprečítaný príspevokod etnicka » 02 Dec 2011, 00:59

estterka a preco jej ho nesmies davat? Moj laicky nazor je totiz taky, ze deti nejlepsie vedia, co je pre ne dobre a ked im nieco chuti (pokial to teda nie je cokolada alebo cukriky), tak to aj ich telo potrebuje.
Obrázok užívateľa
etnicka
 
Príspevky: 326
Registrovaný: 23 Mar 2011, 00:23
Bydlisko: Sazdice
Počet detí: 1
Rokov: 14 rokov, 11 mesiacov, 28 dní
Môj status: Kazdy si vytvara svoju realitu

Re: Chudokrvnosť dojčeného dieťatka

Neprečítaný príspevokod estterka » 02 Dec 2011, 02:42

pretoze kravske mlieko brzdi absorbciu zeleza a to si skutocne nemozeme dovolit riskovat,pri tych hodnotach,co ma a este aj klesajucich :(
estterka
 
Príspevky: 555
Registrovaný: 24 Mar 2011, 08:57
Počet detí: 1
1. dieťa: Hannah
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 5 dní

Re: Chudokrvnosť dojčeného dieťatka

Neprečítaný príspevokod Mirkaska » 14 Dec 2011, 21:51

ahojte, chcela som sa opýtať, či neviete ako najlepšie zakonzervovať čerstvo odštavenú šťavu z cvikle tak, aby sa zachovalo železo?
Mirkaska
 
Príspevky: 258
Registrovaný: 20 Apr 2011, 11:30
Bydlisko: Brezno
Počet detí: 0
1. dieťa: Ema Mária
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 21 dní
2. dieťa: Filip
Rokov: 10 rokov, 1 mesiac, 23 dní

Re: Chudokrvnosť dojčeného dieťatka

Neprečítaný príspevokod akdarka » 17 Dec 2011, 14:50

minule som objednala toto lebo mam rada cviklu http://bioprevas.sk/index.php?page=shop ... &Itemid=56 maly mi to hypnotizoval tak som mu dala ochutnat a velmi mu to chutilo :-) davam iba ako tip keby to niekoho zaujalo
akdarka
 
Príspevky: 935
Registrovaný: 22 Mar 2011, 06:36
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 5 dní
Môj status: "Stratené je len to, čoho sa sami vzdáme."

Re: Chudokrvnosť dojčeného dieťatka

Neprečítaný príspevokod Mirkaska » 07 Jan 2012, 23:59

ked idete na odber krvi, prestávate brať kvapky, aby neboli hodnoty znížené? nám to lekárka nariadila, brali sme Maltofer, po dobratí máme ísť na krv až o mesiac. teraz dávam ten prírodný sirup cca 5 ml denne. musím to miešať do vodičky, lebo malá to nechce. môžeme to stále brať, alebo vysadiť pred odberom?
čítala som, že ak sú hodnoty FE v krvi v norme, nemusí byť všetko OK, lebo dôležité je doplniť aj zásoby. dajú sa nejako preveriť tieto zásoby?
Mirkaska
 
Príspevky: 258
Registrovaný: 20 Apr 2011, 11:30
Bydlisko: Brezno
Počet detí: 0
1. dieťa: Ema Mária
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 21 dní
2. dieťa: Filip
Rokov: 10 rokov, 1 mesiac, 23 dní

Re: Chudokrvnosť dojčeného dieťatka

Neprečítaný príspevokod estterka » 08 Jan 2012, 10:00

velmi zaujimave mirka,ja vravim,ze nic nie je nahoda-my mame odbery v utorok(trasiem sa strachom,dala som si poradit homeo pre mna na strach z ocakavaneho :( ) a hanka nechce sirup uz vobec,asi mesiac priblizne. tak ju nenutim. lebo pila ho pekne a skusala som asi tyzden,kym som prestala,lebo ho vypluvala,takze to bolo na nic dobre. ale je poriadne posledne tyzdne. drzte nam palce,nech sa to uz zlepsilo.

inak ja som chcela uz v decembri na odber,nasa sukromna pedina nas posielala. mame jedneho takeho trochu znameho statneho pediatra a on tiez robi aj sukromnika,tak je k nam narozdiel od ostatnych mily a vzdy ked potrebujeme odbery,moc do labaku atd,tak nam da papiere na to-teda nemusime to platit sukromne,kedze inak k statnemu lekarovi nechodime. a on povedal,ze december bol skoro,lebo prave tie zasoby treba kontrolovat. lenze teraz ak rozmyslam-to je tak,ze hemoglobin kolise,podla toho co zjes atd. a potom je feritin-a to su tie zasoby,teda teoreticky,aj keby berie tie kvapky alebo sirup,tak moze stupnut hemoglobin narazovo,ale feritin nestupne len z toho,to tazko stupa. preto treba cakat pri liecbe a nerobit casto dobery.
estterka
 
Príspevky: 555
Registrovaný: 24 Mar 2011, 08:57
Počet detí: 1
1. dieťa: Hannah
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 5 dní

Re: Chudokrvnosť dojčeného dieťatka

Neprečítaný príspevokod lenkaa » 08 Jan 2012, 10:39

esterka, dufam, ze vam výsledky dopadnú dobre. Uz sa pekne dlho trapite. U nas stale nepapame veľké množstva. Vsetko co uvarim s obsahom FE jem nakoniec ja, pretoze jeho veličenstvo si da zámok na ústa :D Ranajkovat mi urcite tak skoro nebude, na obed mi otvorí 5 krat na cestoviny s zeleninou a tak a na večeru mu paradoxne dávam jogurt, pretoze to mi otvorí ústa aj niekedy 10krat. Ked mu tak chuti, tak si ho jeho telo asi pýta. Tento mesiac ideme ku doktorovi. Podla mna nam bude brat krv a bude robit testy. Uvidíme.
lenkaa
 
Príspevky: 340
Registrovaný: 11 Aug 2011, 11:59
Počet detí: 1
1. dieťa: syncek prvorodený
Rokov: 13 rokov, 2 mesiace, 24 dní

Re: Chudokrvnosť dojčeného dieťatka

Neprečítaný príspevokod Anna » 08 Jan 2012, 10:42

Určite treba veci, ktoré obsahujú železo povariť/ sú tam látky, ktoré bránia vstrebávaniu a tie sa varom rozpustia/, napr. ovsenné vločky a samozrejme pri vstrebávaní napomáha vit. C /paradajka, jablko, atď./ alebo pokvapkať citrónom, trochu kyslého, nap.r aj do polievočky zo šošovice, tá má mimoriadne veľa železa, ale nerobiť ju na kyslo za použitia mlieka, lebo to naopak zníži vstrebávaniee Fe, dokonca prípravky Fe sa nekombinujú s prípravkami vápnika, určite vňate so zeleninou sú super, makový olej dávaj napr. na čistý chlieb, vpije sa a potom dám napr. sójovú pomazánku, tak ani nepríde na to, čo je alebo ja všetko maskujem aj v načuchanom jabĺčku. Maková pomazanka je tiež super /pomletý mak s medom alebo javorovým sirupom/. Mňa by naopak zaujímalo, či je fakt bezpečné konzumovať jačmeň a tbl. chlorellu u tak malých detí, ja som to užívala kvôli vyčerpaniu, ale malý mal potom vysoké hodnoty vit. B12, tak som s pravidelným užívaním prestala. Sója má veľa Fe, kúp tofu a dávaj ho napr. do polievok, klíčky pre deti treba pred konzumáciou obariť vriacou vodou kvôli E. coli! Chutná aj surová je naklíčená normálna hnedá šošovica, ale musí byť v BIO kvalite.
Anna
 
Príspevky: 389
Registrovaný: 23 Sep 2011, 21:50
Počet detí: 1
1. dieťa: Martin
Rokov: 13 rokov, 9 mesiacov, 2 dni

Re: Chudokrvnosť dojčeného dieťatka

Neprečítaný príspevokod lenkaa » 08 Jan 2012, 11:05

ako pomliet mak bez cukru? a este som zabudla, lyzickou je ochotný jest len ten jogurt večer, cize polievky u nas stale nehrozia. :(
lenkaa
 
Príspevky: 340
Registrovaný: 11 Aug 2011, 11:59
Počet detí: 1
1. dieťa: syncek prvorodený
Rokov: 13 rokov, 2 mesiace, 24 dní

Re: Chudokrvnosť dojčeného dieťatka

Neprečítaný príspevokod estterka » 08 Jan 2012, 11:59

anna ja som si tiez myslela,ze pokvapkat citronom staci,aby to pomahalo vstrebavaniu. velky omyl,cecka treba pri liecbe anemie ovela viac,rovnako vitaminu b12. o vapniku som tu uz niekolkokrat pisala.
pri podavani jacmenu detom treba zarabat do dvojnasobku vody ako dospelym.
estterka
 
Príspevky: 555
Registrovaný: 24 Mar 2011, 08:57
Počet detí: 1
1. dieťa: Hannah
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 5 dní

Re: Chudokrvnosť dojčeného dieťatka

Neprečítaný príspevokod estterka » 08 Jan 2012, 12:09

citujem jedneho znameho :
V citrone je malo vitaminu C, 25-60mg na 100g. Porucha vstrebavania zeleza moze, ak sa nemylim, suvisiet aj s nedostatkom vitaminu B12. Ak je vstrebavanie narusene, tak tabletkova forma tohto vitaminu sa nevstrebe a potrebny je sirup urceny na pouzitie pod jazyk. Napr. Now Ultra B-12

my uzivame cela rodina c vitamin C-salt . hanke davkujem tak gram-gram a pol denne.
estterka
 
Príspevky: 555
Registrovaný: 24 Mar 2011, 08:57
Počet detí: 1
1. dieťa: Hannah
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 5 dní

Re: Chudokrvnosť dojčeného dieťatka

Neprečítaný príspevokod Anna » 08 Jan 2012, 14:30

No práve preto sa vždy musí zistiť, kde vlastne tá porucha nastala, lebo u nás sa väčšinou vrhneme na lieky so železom, tak ako je uvedené, porucha môže byť aj/okrem neho stále iné možnosti/ vo vit. B12, ten sa nachádza v mliečnych výrobkoch a vajciach a preto sa chcem Estterka opýtať, či pri nejedení mlieč. výrobkov nahrádzate aj ten umelo...teraz ma ešte napadá, keď si uviedla údaj o tom citróne, že vlastne u nás je dosť ľudí anemických, keď nekonzumujú haldy mäsa, takže to môže súvisieť aj so zníženým príjmom čerstvej zeleniny a ovocia, lebo ja som sa fakt nikdy konkrétne nezaujímala o čísla , kvantitu vitatmínu C, nie som gastroenterológ, ale preventívne zjeme min. jedno jablko denne, v ktorom je céčka veľa., samozrejme nie na celý deň, to ma len usvedčuje v tom, že pri anémii by sa mal robiť rozbor jedálnička a nie hodiť leták do ruky.
Anna
 
Príspevky: 389
Registrovaný: 23 Sep 2011, 21:50
Počet detí: 1
1. dieťa: Martin
Rokov: 13 rokov, 9 mesiacov, 2 dni

Re: Chudokrvnosť dojčeného dieťatka

Neprečítaný príspevokod Anna » 08 Jan 2012, 14:51

Estterka díky, lebo teraz som vlastne pochopila, prečo aj Dr. Bukovský na raňajky, ktoré tvoria ovsenné vločky, sój. mlieko a ovocie furt kladie do popredia jablko, lebo na vstrebanie FE nestačí ledaké množstvo vit. C.Veľkým zdrojom je aj paradajka atá podľa jeho knižky aj keď nie v BIO kvalite, nie až taká zadusičnanovaná.
Anna
 
Príspevky: 389
Registrovaný: 23 Sep 2011, 21:50
Počet detí: 1
1. dieťa: Martin
Rokov: 13 rokov, 9 mesiacov, 2 dni

Re: Chudokrvnosť dojčeného dieťatka

Neprečítaný príspevokod estterka » 08 Jan 2012, 17:11

ved prave,nie je to to jednoduche. zalezi,ak su hodnoty trochu znizene je to jednoduchsie,lenze mi sme mali uplne ze najmenej snad ako sa da mat k prezitiu vobec a to uz nie je taka sranda,lebo potom dieta automaticky nema apetit takmer ziadny a zacarovany kruh je to :/ b12 vitamin je v tom sirupe,co sme tu spominali,tak extra som uz nedavala. a ja som videla,ze potom zacala jest viac,kedze b vitaminy zvysuju chut.
ja rajciny pridavam len do jedla,ked varim napriklad zerleninove pseno a vtedy c vitamin odchadza. takto ked jej dam z praskoveho do vody a pije to rozdelene pocas dna,mam istotu,ze ma cecko. a plus ja ak nezabudnem pijem cecko tiez,teda aj cez mlieko ma.
k tym paradajkam,mame noveho pestovatela s certifikatom kusok od nas a on mi rozpraval,ze robil aj na beznej farme,kde sa pestuju vo velkom rajciny a ked si zabudol rukavice,mal uplne z postrekov spalene ruky :( hrozne toto :/
estterka
 
Príspevky: 555
Registrovaný: 24 Mar 2011, 08:57
Počet detí: 1
1. dieťa: Hannah
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 5 dní

PredchádzajúciĎalší

Späť na Rast a zdravie bábätka

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 7 hostia

cron