Obuv s makkou podrazkou. Aku doporucujete?

diskusia o zdraví, chorobách, raste a vývoji bábätka

Obuv s makkou podrazkou. Aku doporucujete?

Neprečítaný príspevokod amosha » 22 Jún 2011, 00:04

Zdravim maminy,
moja mala ma 13m, chodi a velmi pekne, stabilne aj nerovne tereny, do kopca, z kopca, pada malo a ked, tak kontrolovane.
Pokial 4nozkovala, nosila len ponozky, ziadne papucky. Prve topanocky som dala az ked zacala chodit aj vonku (doma sme v ponozkach, akurat v teraz v lete na chalupe mame makke kozene papucky). Ide mi o to, ze von nosime topanky s makkou podrazkou bez spevneneho clenku. Nazory lekarov su rozne, kde je pravda, tazko povedat, ale argumenty proti klasickym tvrdym topanockam s pevnym clenkom sa mi zdaju rozumne. Ake su vase skusenosti a kde doporucujete obuv nakupovat?
amosha
 
Príspevky: 10
Registrovaný: 02 Apr 2011, 22:37
Počet detí: 1
1. dieťa: Emília
Rokov: 13 rokov, 10 mesiacov, 22 dní

Re: Obuv s makkou podrazkou. Aku doporucujete?

Neprečítaný príspevokod akdarka » 22 Jún 2011, 07:43

amosha, ja mam dobre referencie na tieto topanky http://www.supertopanocky.sk/index.php?op=o_znackach ide hlavne o madarske znacky a v BA sa da ist do ich skladu, vyskusat a poradit sa.
akdarka
 
Príspevky: 935
Registrovaný: 22 Mar 2011, 06:36
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 5 dní
Môj status: "Stratené je len to, čoho sa sami vzdáme."

Re: Obuv s makkou podrazkou. Aku doporucujete?

Neprečítaný príspevokod leela55 » 22 Jún 2011, 12:09

Tak na doma doporučujem kožené capačky. Môj syn ich nosí a sú parádne, nešmýka sa v nich, nepadajú z nožičky. Behá v nich akoby v ponožkách, z tých protiškykových nám však stále odpadávali tie guličky, takže capačky sú v tomto oveľa bezpečnejšie. Máme takéto

http://www.capacky.sk/sk/8-capacky-velk ... 4-mesiacov

a na vonku vyberám zásadne také, ktorých podrážka sa dá úplne prehnúť, dajú sa občas zohnať aj v obuvách rôzne značky, na nete pediped alebo shoo shoos.
leela55
 
Príspevky: 1
Registrovaný: 22 Jún 2011, 12:03

Re: Obuv s makkou podrazkou. Aku doporucujete?

Neprečítaný príspevokod zfidorka » 22 Jún 2011, 15:56

ja davam na vonku s pevnou patou, ale ohybnou podrazkou, zatial som take nasla len elephanten v deichmanne...
zfidorka
 
Príspevky: 30
Registrovaný: 22 Mar 2011, 13:15

Re: Obuv s makkou podrazkou. Aku doporucujete?

Neprečítaný príspevokod amosha » 22 Jún 2011, 21:48

dakujem za tipy.
Doma nosi liliputi (kozene, makke) a von nosime pediped. Vonku sme skoro stale na trave, piesku, kamienkoch takze su ok. Akurat ked je mokro, tak ich nemozeme nosit, lebo nie su urcene do dazda. Pozriem si tipy od vas, urcite najdem nieco vhodne aj do vlhkeho pocasia
amosha
 
Príspevky: 10
Registrovaný: 02 Apr 2011, 22:37
Počet detí: 1
1. dieťa: Emília
Rokov: 13 rokov, 10 mesiacov, 22 dní

Re: Obuv s makkou podrazkou. Aku doporucujete?

Neprečítaný príspevokod carodejnica » 22 Jún 2011, 23:38

Mne na fyzioterapii odporučili - pevný členok, ohybná podrážka a na sezónu radšej jedny a poriadne..
Tak sme kúpili na von (bolo leto, keď začali prvé krôčky) tieto http://www.sante-sk.sk/index.php?idk=13 ... ne=&jsOn=0 - fyzioterapeutka ich odobrila :) a dlho sme zostali značke Sante verní... :)
Obrázok užívateľa
carodejnica
 
Príspevky: 584
Registrovaný: 22 Mar 2011, 17:37
Počet detí: 2
1. dieťa: Naďa
Rokov: 14 rokov, 9 mesiacov, 3 dni
2. dieťa: Matej
Rokov: 11 rokov, 7 mesiacov, 15 dní
Môj status: "Človek sa neutopí preto, lebo sa ponorí, ale preto, lebo zostane pod vodou."
Paolo Coelho

Re: Obuv s makkou podrazkou. Aku doporucujete?

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 23 Jún 2011, 00:07

Ja som za prirodny pristup, nieco co je najblizsie ku chodzi naboso po trave, takze Liliputy, capacky a pod. Dolezite aby boli vnutri makke, aby tlmili tvrdost nasich podlah tak, aby to bolo ako po tej trave.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 20 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 13 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 14 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Obuv s makkou podrazkou. Aku doporucujete?

Neprečítaný príspevokod kinsi » 24 Jún 2011, 22:30

Ja som tiež za capačky, teda vtedy keď sa nedajú dať len protišmykové ponožky. Ale neviem, či konkrétne Liliputi. My sme jedny kúpili a asi za 10 dní sme do nich urobili dieru na palčeku zhora :( Čo viem,tak kamarátkam vydržali iné značky omnoho dlhšie. No ale možno máme len nejaký nepodarený kus.
Tu v čechách si ľudia veľmi chvália zn.nolen, http://www.capacky.cz/, kamoška má už asi tretie a stale ma na ne nahovára.
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 22 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 3 mesiace, 18 dní

Re: Obuv s makkou podrazkou. Aku doporucujete?

Neprečítaný príspevokod akdarka » 03 Júl 2011, 16:03

ja som s Liliputi velmi spokojna. kinsi, asi smola na "nepodarok" - aj ked doveryhodnosti znacke to nedoda...
akdarka
 
Príspevky: 935
Registrovaný: 22 Mar 2011, 06:36
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 5 dní
Môj status: "Stratené je len to, čoho sa sami vzdáme."

Re: Obuv s makkou podrazkou. Aku doporucujete?

Neprečítaný príspevokod etnicka » 04 Júl 2011, 17:03

ahojte, ja som tiez za bud naboso, alebo capacky. Kupili sme si 3 pary z Kanady cez ebay, uz si nepamatam znacku a su super :) pre sikovnejsie maminy pridavam navod na usitie doma http://altermater.eu/post/2009/09/19/ko ... nocky.aspx
Obrázok užívateľa
etnicka
 
Príspevky: 326
Registrovaný: 23 Mar 2011, 00:23
Bydlisko: Sazdice
Počet detí: 1
Rokov: 15 rokov
Môj status: Kazdy si vytvara svoju realitu

Re: Obuv s makkou podrazkou. Aku doporucujete?

Neprečítaný príspevokod luludi » 04 Júl 2011, 17:12

ahojte maminky,

my mame zatial tiez capacky liliputi a sme spokojni, akurat sme museli vymenit gumicky za trochu volnejsie, lebo povodne maleho privelmi otlacali okolo clenkov. Su skvele aj na stvornozkovanie aj na statie. Vdaka za skvele linky na dalsie topanocky, na jesen/zimu uz zrejme budeme potrebovat "poriadne" topanky ;) :goodjob:
Obrázok užívateľa
luludi
 
Príspevky: 274
Registrovaný: 22 Mar 2011, 10:01
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 1
1. dieťa: Richard
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 17 dní
2. dieťa: Milota
Rokov: 11 rokov, 5 mesiacov, 24 dní
Môj status: Sú len dva trvalé odkazy, ktoré môžeme dať našim deťom – jedným
sú korene, druhým krídla.

Hodding S. Carter

Re: Obuv s makkou podrazkou. Aku doporucujete?

Neprečítaný príspevokod akdarka » 05 Júl 2011, 15:33

kupila som dnes malemu take sandalky na leto - ohybna podrazka, bez klenby, nie prilis vysoke na clenok, pekny design - zn.geox. fakt sa mi pozdavaju :-) vcera som behala po lekarnach a bola som sklamana...
akdarka
 
Príspevky: 935
Registrovaný: 22 Mar 2011, 06:36
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 5 dní
Môj status: "Stratené je len to, čoho sa sami vzdáme."

Re: Obuv s makkou podrazkou. Aku doporucujete?

Neprečítaný príspevokod didulka » 06 Júl 2011, 10:28

zatial chodime len popri ohradke, ale topanky uz mame...
My sme kupili pevna pata, ohybna podrazka, koza... Ortopedicka topanka pre deti... Cena vacsia ako pre dospeleho.
http://www.cipele.sk/galeria.php?menu=produkty&id=5#

Pred capackami nas varovali. My mame s kozenou podrazkou capacky a hrozne sa jej smyka. Tak ich pouzivam iba ako obuv do kocika.
Obrázok užívateľa
didulka
 
Príspevky: 475
Registrovaný: 22 Mar 2011, 12:13
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 1

Re: Obuv s makkou podrazkou. Aku doporucujete?

Neprečítaný príspevokod shira » 13 Aug 2011, 12:58

baby tak ja som z toho jeleň. Tomáško štvornožkuje a obchádza okolo nábytku. prvé samostatné kroky tipujem tak na október... vnútri sme v ponožkách, neriešim to, lenže ked ideme von a tam ho chcem postaviť alebo položiť niekde, čo mu mám dať na nožičky? čo mám kúpiť také, aby to využil, aj ked začnú prvé kroky ? a bude aj chladnejšie vonku? nechcem kúpiť njakú blbosť. pozerala som aj tie cipele, no teda my s mužom nosíme iba salomon a za tú cenu v pohode kúpim tenisky pre nás vo výpredaji :o :o a neviem zase, akú veľkosť kúpiť...mám mu odmerať nožičku? zdedili sme také tie klasické nadkotníkové šnurovacie plátené topánky ale podľa toho čo píšete, asi to nebude vhodné. ale tie zdedené sa mi aj tak zdajú nejaké veľké. som z toho fakt jeleň :? :?
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 6 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Obuv s makkou podrazkou. Aku doporucujete?

Neprečítaný príspevokod didulka » 13 Aug 2011, 13:43

shira my este stale 4-nozkujeme a chodime len okolo nabytku. Kupili sme tie sandalky, lebo uz chodime na irisko medzi deti lozit a fakt sa vyplatilo. Uz sme dokupili aj papucky na doma.
Asi by som na tvojom mieste kupila tiez nejake papuce na doma a nejake jesenne topanky.
Ked sme kupovali sandalky, tak ujo predavac, ktory sa evidentne vyznal povedal, ze detske topanky sa kupuju tak, ze su aspon o 2 cm vacsie. Najlepsie urobis, ak pojdes do nejakeho obchodu s detskymi topankami, oni ti tam poradia. Urcite nekupuj topanky cez internet. Vzdy ich musi dieta vyskusat.
Uz sa pytam v obchodoch na kvalitnejsiu gora-texovu obuv pre deti. Dostanu az v septembri-oktobri a ceny okolo 70-80 eur. Uz sa tesim...
Obrázok užívateľa
didulka
 
Príspevky: 475
Registrovaný: 22 Mar 2011, 12:13
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 1

Re: Obuv s makkou podrazkou. Aku doporucujete?

Neprečítaný príspevokod janka » 13 Aug 2011, 20:51

shira, to mas co clovek to nazor, dokonca aj co lekar, to nazor. Mne pediater praveze vravel, ze nemam kupovat take tie extra kvalitne ortopedicke, ze je to zbytocne drahe a pokial dieta nema nejake vyrazne problemy s klenbou, tak su to dost zbytocne investovane peniaze. Klenba sa vyvija este cele roky po narodeni a podla mna je najlepsie pre klenbu chodit naboso. Ja som Misku mala naboso az kym nezacala samostatne dobre chodit. Na von som jej akurat uplietla z vlny topanocky, cosi ako hrubocizne ponozky, a lanolinovala som ich, takze zniesli aj trochu vlhkost. Je fakt, ze ludia trochu pozerali, ze preco je stale "bosa", ale nejak som to neriesila, zima jej nebola, bola v suchu, podla mna to bolo pre nu tak najlepsie.

Ja by som teda urcite neinvestovala napriklad do drahych goratexov pre tak male dieta ako trebars didulka. Goratex je super material, naozaj kvalita, ale podla mna sa jeho vlastnosti vyuziju, ked ides niekam na turu, cely den ich mas na nohach, vyzujes az vecer, tak vtedy je to urcite prijemnejsie nez povedzme kozene kanady. Ale dieta bude mat tie topanocky na nohe mozno hodinu, mozno dve, vynimocne tri, urcite v nich nebude robit dlhe pochody, potom sa vyzuje a pobeha si naboso. Ked uz bude chodit, tak na von nejake topanocky s pevnym clenkom, teda nie take nizke popod clenok, no take sa daju v pohode kupit do 25 eur. Ak myslis, ze v oktobri uz bude chodit, a chces uz kupit topanocky, asi by som kupila nejake jesenne a potom neskor v zime uvidis, ci dokupis uz aj zimne. Sice bude chodit, ale podla mna este nie dost dobre na to, aby si ho davala chodit v snehu, take dni prezijes nejak s kocikom a nosicom.
janka
 
Príspevky: 668
Registrovaný: 22 Mar 2011, 23:05
Počet detí: 0

Re: Obuv s makkou podrazkou. Aku doporucujete?

Neprečítaný príspevokod Mirkaska » 05 Okt 2011, 15:36

chcem sa aj ja poradiť ohľadom jesenných topánočiek. na prvé krôčky vonku a na septembrové chodenie máme šnurovacie topánky s ohybnou podrážkou. sú nad členky. ide sa ochladiť a neviem, či ešte môže malá byť v týchto, alebo kúpiť klasické jesenné topánky. u nás majú len z protetiky, zdajú sa mi dosť mohutné a ťažké a nemajú ohybnú podrážku. obuli sme ich horko ťažko, nejako si tam nevedela dať nožičku, ale chodila v nich po byte. nevyzerajú teplejšie ako tie šnurovacie, len podrážka je trošku hrubšia a asi by boli lepšie na chodenie ked bude vonku aj trošku mokro. mám zlomenú nohu, tak sa mi nedá ísť nakupovať... zvažujem, či jej budú stačiť tie šnurovacie, nejaký mesiac jej ešte vydržia, kým jej budú malé a potom prejdeme na zimné, alebo kúpiť jesenné. poradte. rada chodí vonku, tak by som chcela topánky, ktoré by boli vhodné aj do vlhka. alebo potom vonku dávate gumáky?
Mirkaska
 
Príspevky: 258
Registrovaný: 20 Apr 2011, 11:30
Bydlisko: Brezno
Počet detí: 0
1. dieťa: Ema Mária
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 21 dní
2. dieťa: Filip
Rokov: 10 rokov, 1 mesiac, 24 dní

Re: Obuv s makkou podrazkou. Aku doporucujete?

Neprečítaný príspevokod Norika » 24 Okt 2011, 21:47

ahojte, chcem sa vas opytat, ci mam malemu kupit do topnociek aj nejaku ortopedicku vlozku??

kupili sme mu topanocky znacky Wink, predavacka tvrdila,ze to je draha znacka..uz som rezignovala, ze sa mi podari kupit topanky na zimu s makkou podrazkou tak sme vzali tieto...ale su to viac menej klasicke topanky, nemaju makku podrazku iba su vypchate kozusinkou...treba kupit aj tu vlozku,ci nie?? myslite,ze mozu malemu ublizit??
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: Obuv s makkou podrazkou. Aku doporucujete?

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 25 Okt 2011, 00:00

Mysli, ze mu nemaju ako ublizit - aj tak ho asi budes viac nosit ako bude behat po snehu :-). A keby aj dost behal, viac bude behat vnutri v inych topanockach. HLavne nech su teplucke.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 20 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 13 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 14 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Obuv s makkou podrazkou. Aku doporucujete?

Neprečítaný príspevokod babiola » 23 Apr 2013, 13:19

pridavam skusenost s topankami http://www.supertopanocky.sk/index.php?op=o_znackach
zdali sa mi dost fain, makke a tvrda pata, cele site, nelepene, cele koza, za dvacku, no nekup to :) kupila som priamo v predani. po dvoch dnoch nosenia sa zacali parat na troch miestach. prisla som tam a predavacka ma obvinila ze su vysuchane a ze to niekde roztrhol, pritom som jej pred tym explicitne zdoraznila, ze sme ich kupili minuly tyzden. ze ved su cele zosuchane... takze mozem ich poslat na reklamaciu, reklamacna doma je mesiac a poslu mi ich zasite.
asi tolko.
kamoska objednavala od nich cez net, poslali jej skusanu spinavu topanku.
babiola
 

Re: Obuv s makkou podrazkou. Aku doporucujete?

Neprečítaný príspevokod quaxi » 23 Apr 2013, 15:56

tak tam sme sa nachytali aj my. synovi vtedy este rychlo rastli nozky, ja som nevedela zohnat topanky jedneho typu, len tam take mali. videla som, ze je to smejd a moc nevydrzi, ale myslela som ze aspon tie 3 mesiace nez mu narastie noha by mohli zvladnut. Syn samozrejme v den nakupu dotrhal fakturu :-) na jednej topanke po 2 mesiacoch na celu sirku praskla podrazka, uz predtym sa rozlepovali, svy sa parali... tie dva mesiace ledva prezili. Pri takychto malych detoch, ked im rastie noha kazde 2-3 mesiace o cislo, tak mesiac na reklamaciu je strasne vela, musis si na ten cas kupit nahradne a nez ti pridu, ich uz mozno aj vyrastie...
quaxi
 
Príspevky: 840
Registrovaný: 08 Dec 2011, 11:48
Počet detí: 2
1. dieťa: Zbojnik
Rokov: 15 rokov, 10 mesiacov, 27 dní
2. dieťa: Potvorka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 27 dní

Re: Obuv s makkou podrazkou. Aku doporucujete?

Neprečítaný príspevokod luciole » 23 Apr 2013, 21:29

hm, no teda ... my mame odtial sandale, co pouzivame na doma ako papuce a zatial drzia (cca 2 mesiace). Kupili sme aj poltopanky, je pravda, ze na nich bolo nieco zatecene, take usmudlane boli, ale boli aj kvoli tomu zlacnene, tak reku do piesku nemusia byt pekne, hlavne, nech sluzia a na tie 2-3 mesiace, kym zas budu sandale a na jesen uz samozrejme bude mat vacsiu nohu. A zatial teda drzia, len prave sa mi zda, ze Hanke uz nozka podrastla a treba nam dalsie. Chceli sme ist opat tam, ale ako vas tu citam, zacinam mat obavy :-(
Obrázok užívateľa
luciole
 
Príspevky: 875
Registrovaný: 28 Jún 2011, 12:53
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 13 rokov, 20 dní
2. dieťa: Grétka
Rokov: 9 rokov, 7 mesiacov, 24 dní
Môj status: dojčenie je jedna z najúžasnejších vecí na materstve a na svete vôbec :)


Späť na Rast a zdravie bábätka

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 7 hostia

cron