Priberanie a apetit okolo roka

diskusia o zdraví, chorobách, raste a vývoji bábätka

Priberanie a apetit okolo roka

Neprečítaný príspevokod zfidorka » 19 Jún 2011, 23:43

Ako to je s priberanim okolo roka veku dietata? Mala od 11. mesiaca do 12. mesiaca za ten mesiac skoro nic nepribrala :( Poslednu dobu aj zje toho pomenej (neviem ci kvoli teplu, alebo zubky)... Dojcena je na poziadanie :dojcenie: , teda ona si sama nepyta, je jej ponukam... Je pravda, ze v kuse je v pohybe, takze energie vyda dost... Ake mate skusenosti s priberanim chodiaceho dietata vy?
zfidorka
 
Príspevky: 30
Registrovaný: 22 Mar 2011, 13:15

Re: Priberanie a apetit okolo roka

Neprečítaný príspevokod katkaml » 20 Jún 2011, 14:07

Moj drobec ma 15 mesiacov a este samostatne nechodi, len popri stene a stvornozkuje. Doma vahu nemam a k lekarke nechodime casto, takze nemam presny prehlad, ale velmi nepribera. V decembri (9 mes.) 8060g, v marci (12 mes.) 8890g. Dojcim podobne ako ty, sam si nevypyta a ja ponukam. Inemu jedlu vela neda, trochu kase, zeleninovej polievocky, maso ani za svet (co by ma netrapilo keby neodmietal strukoviny). Jablcko ozuzlat a vyplut. Skusame, vacsinou dojem ja. Moja mama hovori, ze ja som bola taka ista. Takze to ma mat po kom. :lol:
Dolezite je netrapit sa tym, ponukat, ale ked dieta odmietne, tak to respektovat. Pokial je inak spokojne a zdrave, tak myslim, ze nie je co riesit. Ja si dodnes pamatam ako ma v detstve nahanali s jedlom a nutili jest. Strasne mi to vadilo, ja som proste zjedla kolko som chcela a hladna som nebola, len podla ostatnych to bolo malo, ale mne to stacilo.
katkaml
 
Príspevky: 10
Registrovaný: 20 Jún 2011, 12:49
Bydlisko: Senec
Počet detí: 1
Rokov: 14 rokov, 1 mesiac, 1 deň

Re: Priberanie a apetit okolo roka

Neprečítaný príspevokod etnicka » 04 Júl 2011, 17:12

Ahoj Zfidorka, deticky, ked zacnu chodit, naozaj priberaju pomalsie, kedze vela energie vydaju pri behani. Ak mas obavy, skus castejsie ponukat prsnik, to nikdy neuskodi ;)
Obrázok užívateľa
etnicka
 
Príspevky: 326
Registrovaný: 23 Mar 2011, 00:23
Bydlisko: Sazdice
Počet detí: 1
Rokov: 15 rokov, 20 dní
Môj status: Kazdy si vytvara svoju realitu

Re: Priberanie a apetit okolo roka

Neprečítaný príspevokod kinsi » 04 Júl 2011, 17:27

My sme mali na 10mes.kontrole 10980g a na 12mes. 11040g (60gr za 2 mesiace). Ale mala aj viac, ale pri viroze pred 2t.(teploty, hnačka) schudla. A za tú dobu narástla o 3,5cm.
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 9 mesiacov, 12 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 7 dní

Re: Priberanie a apetit okolo roka

Neprečítaný príspevokod etnicka » 04 Júl 2011, 17:29

Ano, po roku sa deti uz len vytahuju do dlzky a na vahe velmi nepriberaju.
Obrázok užívateľa
etnicka
 
Príspevky: 326
Registrovaný: 23 Mar 2011, 00:23
Bydlisko: Sazdice
Počet detí: 1
Rokov: 15 rokov, 20 dní
Môj status: Kazdy si vytvara svoju realitu

Re: Priberanie a apetit okolo roka

Neprečítaný príspevokod Andrea » 21 Aug 2011, 16:54

Dobry den, ja by som sa chcela opytat. Moj syn od malicka priberal velmi vela, ako 4 mesacny mal 9kg. Teraz ma 13 mesiacov a vazi 11,5 kg. to znamena ze za 9 mesiacov mi pribral len 2,5 kg a dokonca posledny mesiac aj par gramov schudol. Okolie, v ratane pediatra mi tvrdi, ze je to v poriadku, ze je syna aj tak dost. Lenze mne sa to nejak nezda. Je kojeny, prikrmy papa priemerne alebo o nieco lepsie ako ine deti v jeho veku, no zalezi od obdobia, niekedy papa viac, niekedy menej. Pohybu ma vela aj ked nechodi, stale lezie alebo chodi popri nabytku. Argument, ze je to normalne a dieta sa zacalo viac hybat mi nesedi, dieta predsa nema chudnut a toho pohybu bude mat stale viac, tak neviem no. Ako to bolo u vasich deti, je ten nizky vahovy prirastok resp. ubytok hmotnosti u deti bezny? Dakujem.
Andrea
 
Príspevky: 28
Registrovaný: 04 Apr 2011, 11:26
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 22 dní

Re: Priberanie a apetit okolo roka

Neprečítaný príspevokod kinsi » 21 Aug 2011, 18:48

Andrejka, my sme na tom skoro presne rovnako.Tiež najprv priberala ako divá, ale od 10mesiaca pribrala doteraz len asi 500gr za skoro 4 mesiace (teraz zhruba 11,5kg). Tiež ešte nechodí, ale stále lieta po štyroch. Zrejme je to OK, podľa grafov má i tak 90ty váhový percentil.
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 9 mesiacov, 12 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 7 dní

Re: Priberanie a apetit okolo roka

Neprečítaný príspevokod shira » 21 Aug 2011, 19:27

my sme priberali po narodení (3900g) čo mesiac, to kilo. tj. 3- mesačnný mal 7kg. potom sa začal pretáčať, postupne plaziť, stále kopal nohami, je ako živé striebro... 5 mesačný mal 7,8kg, 7mesačný 8,6 teraz má 8 mes. a 9kg. to je 400g/mesiac. doktorka povedala, že je to úplne v poriadku a niektoré "tučnejšie" detičky môžu aj schudnúť, ked sa začnú poriadne pohybovať.
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 26 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 9 mesiacov, 17 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)


Späť na Rast a zdravie bábätka

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia

cron