ako odsavať bez psychickej traumy

diskusia o zdraví, chorobách, raste a vývoji bábätka

ako odsavať bez psychickej traumy

Neprečítaný príspevokod vejula » 13 Jún 2011, 22:13

Ahojte dievčata. Tak si idem k vam po radu. maly ma prišerne sopliky a musime odsavať. KEd neodsajem tak ani nemože papať pretože dycha ustočkami a jedlo vdychuje. Ale poviem vam som už psychicky zničena z toho ked vidim ako ho trapim. NAjprv len zufalo plakaval, ked vidi že to nepomaha začina zlostne vrieskať do toho žalostne plakať. MAm z toho už aj ja traumu a to nehovorim čo z toho musi mať on. Ako vy riešite odsavanie aby to čo najmenej negativne vplyvalo na psychiku dieťatka?
Možnosa vam zda že riešim banality ale ja som z toho už uplne hotova. dokonca sa začal dnes po odsavani odomna odtlačať ale akonahle som ho pustila zas sa začal na mna driapať, je chudatko zmateny a bojim sa aby som nestratila jeho dôveru
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 14 rokov, 9 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 5 mesiacov, 14 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: ako odsavať bez psychickej traumy

Neprečítaný príspevokod tamoulik » 13 Jún 2011, 22:23

Nechcem robit reklamu MK, ale je tam dobry navod, mne to pomohlo, ked mal maly 2 mesiace a dostal nadchu od starsieho a tiez v noci plakaval, ked sa nemohol nadychnut a tym padom aj papat z prska...
Takze sme zvlhcovali a potom odsavali, max 2x denne, spal na vyvysenom vankusi, aby mu to lahsie stekalo a cez den spal iba v satke (kedze je malicky, pri starsom neviem, ci sa to tiez da).
Drzim palce, my sme sa s tym borili skoro 3 tyzdne.
Obrázok užívateľa
tamoulik
 
Príspevky: 497
Registrovaný: 22 Máj 2011, 22:05
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 3
1. dieťa: Tomáš
Rokov: 15 rokov, 4 mesiace, 26 dní
2. dieťa: Samuel
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 27 dní
3. dieťa: Izabela
Rokov: 9 rokov, 9 mesiacov, 17 dní
Môj status: On ne voit bien qu´avec le coeur, l´essentiel est invisible pour les yeux (A.de Saint Exupéry)

Re: ako odsavať bez psychickej traumy

Neprečítaný príspevokod tamoulik » 13 Jún 2011, 22:23

Obrázok užívateľa
tamoulik
 
Príspevky: 497
Registrovaný: 22 Máj 2011, 22:05
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 3
1. dieťa: Tomáš
Rokov: 15 rokov, 4 mesiace, 26 dní
2. dieťa: Samuel
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 27 dní
3. dieťa: Izabela
Rokov: 9 rokov, 9 mesiacov, 17 dní
Môj status: On ne voit bien qu´avec le coeur, l´essentiel est invisible pour les yeux (A.de Saint Exupéry)

Re: ako odsavať bez psychickej traumy

Neprečítaný príspevokod vejula » 13 Jún 2011, 22:27

dakujem... no ja momentalne odsavam aj 4-5 krat čo fakt nemože ani nič prehltnuť ani sa napapať a vidim akoby aj chcel ale cucne pusti nadychne a tak dookola.. mna dnes uplne zlomilo ked sa odomna odtiskal po tom odsavani. bolo to pre mna hrozne, pripadala som si ako tyran. aj ked viem že to robim pre jeho dobro, on to predsa ešte nema ako pochopiť. tiež spinkame na vyššom vankuši aby mu to stekalo. len dufam že u nas to nebude trvať tri tyždne lebo to si neviem predstaviť
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 14 rokov, 9 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 5 mesiacov, 14 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: ako odsavať bez psychickej traumy

Neprečítaný príspevokod vejula » 13 Jún 2011, 22:28

tamoulik dakuje idem poštudovať :-)
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 14 rokov, 9 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 5 mesiacov, 14 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: ako odsavať bez psychickej traumy

Neprečítaný príspevokod kinsi » 13 Jún 2011, 22:29

Ja Ti v tomto neporadím, my sa všemožne snažíme odsávaniu vyhnúť (zatiaľ chvalabohu úspešne, odsávačku ani nemáme). Keď máme soplíky, tak používame morskú vodu v spreji a na najhoršie chvíle máme ešte i kvapky do nosa, Nasivin, ale ten sme už aspoň pol roku nepoužili. Má to ale nevýhodu, že keď je fakt poriadne zahlienená, tak v ľahu zvracia i ked spávať dávam v tej dobe vyvýšenú, až skoro do polosedu, lebo inak sa budí. Možno to nie je úplne najsprávnejšie, ale zatiaľ sa nám to osvedčilo a žiadnu inú liečbu sme nevyžadovali.
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 9 mesiacov, 12 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 7 dní

Re: ako odsavať bez psychickej traumy

Neprečítaný príspevokod vejula » 13 Jún 2011, 22:32

dakujem kinsi

ja zajtra skusim odsavať menej snad to bude možne. ešte raz vdaka a drže palce nech to zvladneme bez ujmy, hlavne teda tej psychickej
Dobru noc zajtra sa ozvem ako nam to ide
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 14 rokov, 9 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 5 mesiacov, 14 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: ako odsavať bez psychickej traumy

Neprečítaný príspevokod leelo » 13 Jún 2011, 23:09

vejula, urcite neodsavaj viac ako 3x. ajtak trva nadcha urcity pocet dni, odsavanim to neurychlis.
ten clanok z mk od strapco13 poznam, presne tieto instrukcie na toaletu nosa som dostala od mojej pediatricky a funguju. na jej radu som mu tam vzdy na zvlhcenie strekla aj trosku MM, lebo tie lieky tiez nie su nic moc a tiez ich nemozes aplikovat 100x denne. inak sme mali nasivin a zabral hned.
ja som maleho odsavanim ani velmi netrapila, kedze pri nom vyplakal viac ako som odsala. jednoducho to chcelo cas a dutinky povolia. drzim palec!
Obrázok užívateľa
leelo
 
Príspevky: 344
Registrovaný: 22 Mar 2011, 15:20
Bydlisko: Mnichov, Nemecko
Počet detí: 2
1. dieťa: Benjamin
Rokov: 14 rokov, 6 mesiacov, 1 deň
2. dieťa: Hugo
Rokov: 12 rokov, 6 mesiacov, 21 dní
Môj status: Podla nemeckeho casopisu Eltern 4/2012 usetri dojciaca zena domacemu rozpoctu zhruba 75 euro mesacne. tym, ze dojci. tak sem s peniazmi a idem nakupovat!

Re: ako odsavať bez psychickej traumy

Neprečítaný príspevokod janka » 14 Jún 2011, 01:49

vejula, ja som tiez nikdy neodsavala, nanajvys tak dala kvapky do nosa - Libenar, ono to potom aj same vytecie, ale uz aj to bolo trapenie a velke protesty, vacsinou sa mi ani to nepodarilo. Posledne som pri nachladnuti natierala hrundicek eukalyptovym balzamom, to by malo pomoct aj trochu uvolnit dychacie cesty, a to mala Miska velmi rada. Pripadne mozes skusit uz ucit maleho siakat, spociatku to nebude nic moc, ale po troche sa nacvici.
janka
 
Príspevky: 668
Registrovaný: 22 Mar 2011, 23:05
Počet detí: 0

Re: ako odsavať bez psychickej traumy

Neprečítaný príspevokod vejula » 14 Jún 2011, 12:52

leelo janka, no tak dnes už tolko neodsavam, a odsavam podstatne kratšie nečakam až kym nič nepojde ale ked vidim že už je to na neho moc tak končim. len tak aby sa nezadusil. pravdupovediac neviem si predstaviť keby som neodsavala, tak by ani susto nezjedol lebo sa mi pri tom dusi pretože ma tolko splikov že nieje šanca sa noštekom nadychnuť a ked papa a dycha ustami tak mu to vbehava a bojim sa aby mu to nevbehlodo dychacich ciest že by sa nezadusil, preto odsavať bohužial musim. Ale zda sa mi že dnes je to už lepšie... snažim sa maleho nejako pred tym upokojiť a odsavam akože sebe potom mi odsava soplik maly no a tak...
janka ja ho učim smrkať tak že napodobnuje ježka, niekedy sa podari a niekedysa chce najprv noštekom madychnuť vtedy hned začne kucať lebo tie sopliky vdychuje, no snad časom sa to nauči, ale bolo by najlepšie čo najskôr, nech sa už takto nemusime nikdy trapiť.
A dakujem za podporu dievčata :-)
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 14 rokov, 9 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 5 mesiacov, 14 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: ako odsavať bez psychickej traumy

Neprečítaný príspevokod Norika » 14 Jún 2011, 15:11

ach jaj...my uz druhy den neodsavame, odsavali sme cely tyzden predchadzajuci, ale omnoho viac nez 3x denne....v navode pise ze sa moze tolko kolko treba aj viac krat denne...
najprv som mu kvapla fyziologicky rozok, pockali sme zopar minut a potom odsavali....aj u nas bolo placu....
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 24 dní

Re: ako odsavať bez psychickej traumy

Neprečítaný príspevokod vejula » 15 Jún 2011, 18:29

no norika mne sa yda že mame nejaky prepleteny osud vkuse sa stretneme s rovnakym problemom :D :D nam už trošilinku lepšie s tymi soplikmi ale stale žiadna slava.. ešte odsavame... no ale už sa aspon tolko nedusi s tymi soplikmi. vy ste ako momentalne na tom?
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 14 rokov, 9 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 5 mesiacov, 14 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: ako odsavať bez psychickej traumy

Neprečítaný príspevokod Norika » 15 Jún 2011, 20:35

tak mi uz dufam mame po chorobe.....uz zachrapci len obcas......ono to bolo dlhsie, len my sme tomu nevenovali pozornost...najprv mal maly siestu chorobu.....a o tyzden na to zacal kaslat....bolo to z hlienov, ktore bohvie ako dlho mal v sebe, a aj zrejme nejaky bacil, lebo momentalne s tym bojuje manzel...celu nosnu dutinu ma upchatu....ked sme boli na kontrole, doktorka povedala, ze nepocuje, ze cisto dycha, ale ked som ho kojila, tak mu tam furt cosi chrapcalo....ale ozaj, musim poklopat, je to lepsie......

len najhorsie je, ze clovek nevie,ako takym drobcom pomoct....drzim palce, raz to prejst musi
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 24 dní

Re: ako odsavať bez psychickej traumy

Neprečítaný príspevokod shira » 21 Sep 2011, 15:28

no dnes som aj ja tyran... nemôže piť chudáčik, lebo sa dusí, odsala som hustý sopeľ, malý reval ako pavián.. priložila som na prsník a dusil sa rovnako :x tak neviem, čo budeme robiť. idem skúsiť aj libenar, snád sa mu to rozpustí. nasivin nechcem dať, ale ked už to inak nepojde, je nachystaný aj ten :(
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 26 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 9 mesiacov, 17 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: ako odsavať bez psychickej traumy

Neprečítaný príspevokod tinkerbell » 24 Sep 2011, 14:28

dievcata a vy odsavate odsavackou na vysavac? Ja by som sa bala, ved to musi mat strasnu silu, aj pediatricka mi to vyslovene zakazala. Ja pouzivam tu klasicku odsavacku s 2 hadickami, ktoru vyrabali este ked my sme boli babatka.
tinkerbell
 
Príspevky: 2
Registrovaný: 20 Sep 2011, 11:29

Re: ako odsavať bez psychickej traumy

Neprečítaný príspevokod shira » 24 Sep 2011, 14:37

čudujem sa, že ti to zakázala, práve sa odporúča ako najúčinnejší spôsob. fúkanie nosa je omnoho väčšia sila než akékolvek odsávanie. odsávačka s hadičkami mi vobec nefunguje, čudujem sa že to dokážeš :o neviem si to predstaviť u dieťaťa, čo treba naháňať po dome :lol:
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 26 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 9 mesiacov, 17 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: ako odsavať bez psychickej traumy

Neprečítaný príspevokod shira » 24 Sep 2011, 17:20

inak 3 dni po sebe večer pred spaním odsavam, je to na figu robota, chudák malý... predtým streknem morskú vodu v spreji a nechám chvílu posobiť.. potom sa pekne napije a zaspí, inak to bolo na nervy, nemohol sa prisať. dnes skúšam iné, kúpila som silicu 100% čistej japonskej polnej mäty (?? tak píšu) je to dosť sila, dala som si to k nosu a pekne to uvolnuje. takže pri dojčení nanesiem štipku toho olejčeka blízko jeho nošteka (bud na prsník alebo na tričko), rozmýšľam, že na večer dám do spálne do aromalampy, a uvidíme- poobedný spánok bol celkom v pohode, pekne sa napil a zaspal.
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 26 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 9 mesiacov, 17 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)


Späť na Rast a zdravie bábätka

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron