Zadrziavanie mocu,prijem tekutin 9 mesacneho babatka

diskusia o zdraví, chorobách, raste a vývoji bábätka

Re: Zadrziavanie mocu,prijem tekutin 9 mesacneho babatka

Neprečítaný príspevokod kinsi » 07 Jún 2011, 23:38

Janka, ja lobujem za tú vodu. Podla mňa pre bežného stredoeurópana je to tak trochu extrémna situácia. Nie je možné, že už proste nechce viac mm lebo je total sýta? Veď čistou vodou by v tejto konkrétnej situácii ozaj nemali mať čo pokaziť, nie? Malá je ako sloníčatko :) . Nemože to byť i tak, že vypotí extrémne veľa tekutín a následne, primárne pre smad, príjme veľké množstvo mm, síce z 87% tvoreného z vody, ale 13% je jedlo ?
Neviem, ja by som bola za to, núkať primárne prso, ozaj často, ale pomedzi to i vodu. Samozrejme, keby to malo nejako pozorovateľne interferovať s kojením, uprednostniť kojenie. Malá totiž pri tej uroinfekcii, dilatácii, anamnéze prekonania silnej uroinfekcie po narodení a sklonom k menej frekventnému močeniu mala mať skutočne vysoký príjem tekutín.
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 9 mesiacov, 19 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 14 dní

Re: Zadrziavanie mocu,prijem tekutin 9 mesacneho babatka

Neprečítaný príspevokod estterka » 08 Jún 2011, 00:01

kinsi,prepac,nebola osm tu,ale rada si hocikedy pokecam cez skype.
takze postupne,kultivacia je ta Klebsiella oxytoca UFCs: 50.000 U.F.C./ml
je residentna voci ampicilina,cefozolina,nitrofurantoina
moze sa pouzit cefotaxima,tobramicina,norfloxacino,ciprofloxacino,fosfomicina a cotrimoxazol-ktory navrhol ako liecbu statny pediater,co mi dal vysledky. on okrem ineho povedal,ze tato bakteria nie je taka "skodliva"ako e.coli(to mala hanka ked sa narodila),ale je tazke sa jej zbavit a ked sme sa bavili,ze co to mohlo sposobit,tak vravel,ze netusi,lebo to nie je bakteria,ktora sa nachadza v crevach,teda,ze by sa preniesla(co si moja lekarka neskor aj overovala,ze je to baktreria pritomna aj v crevach-takze ja uz fakt neviem,co si mysliet..)
estterka
 
Príspevky: 555
Registrovaný: 24 Mar 2011, 08:57
Počet detí: 1
1. dieťa: Hannah
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 2 dni

Re: Zadrziavanie mocu,prijem tekutin 9 mesacneho babatka

Neprečítaný príspevokod estterka » 08 Jún 2011, 00:05

a takto,statny pediater mi povedal,ze to,ze sa nenasli erytrocity v moci neznamena,ze tam krv nie je..lebo,ze to nie je take lahke ich najst v tej analyze,zalezi ktora cast mocu sa vezme a ako sa vezme a nico v tom zmysle proste. nasa lekarka vravela,ze je to typicke podrazdenie touto bakteriou. nemala ziadnu zapareninu,bolo to bud teda z mocovych ciest alebo vytok,dostala som aj na odber vzorky veci,ale nasa lekarka povedala,ze je to zbytocne,ze to bolo z tej infekcie a ziadny vytok..
tak teda zacneme viac ponukat vodu,inak momentalne je u nas na slovensku vacsie teplo ako tu,u nas stale fuka vietor,takze pocitovo nie je az take teplo. poti sa dost v noci,ale to aj vela papa teraz.
estterka
 
Príspevky: 555
Registrovaný: 24 Mar 2011, 08:57
Počet detí: 1
1. dieťa: Hannah
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 2 dni

Re: Zadrziavanie mocu,prijem tekutin 9 mesacneho babatka

Neprečítaný príspevokod estterka » 08 Jún 2011, 00:09

a este mi povedala dnes lekarka,ze je blbost robit sono obliciek pocas infekcie,co robili hanke po narodeni,ze pocas infekcie je vzdy dilatovana.
vies ako sa citim,ked som kvoly dovolenke nasej lekarky hovorila asi so 4 ci 5timi lekarmi minuly tyzden,kazdy hovoril aspon nieco ine..a dnes sa lekarka dost bavila na tom,co mi narozpravali..povedala,ze je dobre,ze som jej nedala ten rehydratacny roztok,ze kojenie uplne staci a aj to,ze ten lekar to bral na lahku vahu,stylom,co otravujem kvoly flaku krvy v plienke,ze je to bezne-a ze to vobec teda nie je bezne..
estterka
 
Príspevky: 555
Registrovaný: 24 Mar 2011, 08:57
Počet detí: 1
1. dieťa: Hannah
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 2 dni

Re: Zadrziavanie mocu,prijem tekutin 9 mesacneho babatka

Neprečítaný príspevokod kinsi » 08 Jún 2011, 12:51

Estterka, ja sa práve už chystám na cestu do SR, pojdem , keď sa malá začne pýtať spať, čo bude čoskoro, takže teraz Ti toho moc nemám čas napísať. Mrzí ma, že tvoje skúsenosti s lekármi sú také kadejaké, ale pravdu povediac ma to až tak neprekvapuje, občas som mala cviká so zahraničnými medikmi a teda vždy som mala zlý pocit hlavne z tých južanov - španieli, portugalci. Samozrejme nie všetci, ale vačšina na štúdium dosť kašlala.
Najlepší bude ten skype, je toho moc. Ak sa večer dostanem k počitaču u našich, ozvem sa Ti, napíš mi prosím do ss tvoje skype meno.
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 9 mesiacov, 19 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 14 dní

Re: Zadrziavanie mocu,prijem tekutin 9 mesacneho babatka

Neprečítaný príspevokod etnicka » 10 Jún 2011, 12:26

estterka tiez mi napadlo, ze Hanka zadrziava moc preto, lebo pochopila, ze cika sa mimo plienky, takze suhlasim s jankoumich. Mohlo by pomoct, keby bola cez den naholo, keby si sledovala jej signaly tesne pred tym, ako zacne cikat a vtedy jej hovorila napriklad pisi pisi, alebo nejaky iny sykavy zvuk.
Obrázok užívateľa
etnicka
 
Príspevky: 326
Registrovaný: 23 Mar 2011, 00:23
Bydlisko: Sazdice
Počet detí: 1
Rokov: 15 rokov, 27 dní
Môj status: Kazdy si vytvara svoju realitu

Re: Zadrziavanie mocu,prijem tekutin 9 mesacneho babatka

Neprečítaný príspevokod etnicka » 10 Jún 2011, 12:29

kinsi, estterka, nemyslim si, ze je vhodne nukat vodu. Mlieko sa prisposobuje potrebam dietatka nielen mnozstvom, ale aj zlozenim. Pokial je velmi horko, tvori sa automaticky mliecko s vyssim percentom vody. Tu, kde byvame my, mame v lete 40 stupnov a sme len kojeni.
Obrázok užívateľa
etnicka
 
Príspevky: 326
Registrovaný: 23 Mar 2011, 00:23
Bydlisko: Sazdice
Počet detí: 1
Rokov: 15 rokov, 27 dní
Môj status: Kazdy si vytvara svoju realitu

Re: Zadrziavanie mocu,prijem tekutin 9 mesacneho babatka

Neprečítaný príspevokod estterka » 11 Jún 2011, 20:34

ahojte,mame za sebou noc v nemocnici:( a poviem vam,esteze dojcim a mozu na to vsetko zvalit.. :(
zase cikala krv a som si ista,ze to bolo vycikane..najprv mi lekar na pohotovosti vynadal,ze co nema atb,ked ma infekciu..dnes mi pediatricka povedala,ze infekciu urcite nema.no opakuju dvakrat kultivaciu,nema uz leukocyty v moci,ale ma tam tie erytrocity a oni mi povedali,ze sa krv v moci nenasla..este tam ma cetony. no viac sa tym krvacanim zas nezaoberali,sono oblicky je asi velmi narocna vec,ked sa jej tak vyhybaju...
ale zato riesili velmi odusevne malej vahu a tak som sa v jednej vete dozvedela,ze voda z mlieka nestaci,lebo je zmiesana s bielkovinami a ma bielkovyn malo a preto zadrziava vodu a tolko vazi..ehm..zachvilu ma uz asi aj presvedcia,ze ake zverstvo to robim,ze ju este dojcim..:(((
a krvny obraz mame dost zly,anemia,s tym neviem co sa bude robit. zevraj o 0,88 neviem akych jednotiek menej a musia jej dat transfuziu krvi.
estterka
 
Príspevky: 555
Registrovaný: 24 Mar 2011, 08:57
Počet detí: 1
1. dieťa: Hannah
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 2 dni

Re: Zadrziavanie mocu,prijem tekutin 9 mesacneho babatka

Neprečítaný príspevokod estterka » 11 Jún 2011, 23:04

MM tvrdi,ze za toto cele mozu moje latkove plienky..z domu mi volaju,ze jej mam niektore dojcenia nahradzat vodou alebo cajom,aby schudla nieco..
estterka
 
Príspevky: 555
Registrovaný: 24 Mar 2011, 08:57
Počet detí: 1
1. dieťa: Hannah
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 2 dni

Re: Zadrziavanie mocu,prijem tekutin 9 mesacneho babatka

Neprečítaný príspevokod etnicka » 12 Jún 2011, 09:18

estterka, to muselo by velmi tazke v nemocnici :(. Ak je Hanka anemicka, bolo by dobre zvysit prijem zeleza z Tvojej strany a dalej su aj pripravky pre babatka, myslim maltofer sa to vola, ale v tomto ja nie som odbornik. A dojcit odusu. Velmi Vam drzim palce.
Obrázok užívateľa
etnicka
 
Príspevky: 326
Registrovaný: 23 Mar 2011, 00:23
Bydlisko: Sazdice
Počet detí: 1
Rokov: 15 rokov, 27 dní
Môj status: Kazdy si vytvara svoju realitu

Re: Zadrziavanie mocu,prijem tekutin 9 mesacneho babatka

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 12 Jún 2011, 11:09

pokial si pisala, problemy zacali este pred latkovymi plienkami. Tvoje mliecko by malo byt najlepsi liek na vsetko - latky v nom obsiahnute nie su v ziadnej vode ci caji. Ak sa podari, pokusim sa popytat na tvoj problem aj inde. Dufam, ze aj Kinsi sa medzicasom ozve.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 5 mesiacov, 16 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 5 mesiacov, 9 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 1 mesiac, 10 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Zadrziavanie mocu,prijem tekutin 9 mesacneho babatka

Neprečítaný príspevokod estterka » 12 Jún 2011, 11:58

etnicka,lenze tie pripravky pre babatka obsahuju ecka,ktore nie su vhodne pre deti :( takze zatial skusime so stravou nieco poriesit. a ked zvysim ja prijem zeleza,dostane sa to aj do mlieka? preco vsetci tvrdia,ze v MM zelezo nie je?

janka,praveze zacali s latkovymi plienkami,pretoze prve dve noci zadrzala moc na 10 hodin,ked sa tie bakterie mohli premnozit.
estterka
 
Príspevky: 555
Registrovaný: 24 Mar 2011, 08:57
Počet detí: 1
1. dieťa: Hannah
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 2 dni

Re: Zadrziavanie mocu,prijem tekutin 9 mesacneho babatka

Neprečítaný príspevokod tamoulik » 12 Jún 2011, 13:23

Ja som citala v detskom casopise, ze pokial matka zvysi prisun zeleza, tak na mlieku sa nic nemeni, takze dietatku to aj tak nepomoze... :(
Obrázok užívateľa
tamoulik
 
Príspevky: 497
Registrovaný: 22 Máj 2011, 22:05
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 3
1. dieťa: Tomáš
Rokov: 15 rokov, 5 mesiacov, 2 dni
2. dieťa: Samuel
Rokov: 13 rokov, 2 mesiace, 3 dni
3. dieťa: Izabela
Rokov: 9 rokov, 9 mesiacov, 24 dní
Môj status: On ne voit bien qu´avec le coeur, l´essentiel est invisible pour les yeux (A.de Saint Exupéry)

Re: Zadrziavanie mocu,prijem tekutin 9 mesacneho babatka

Neprečítaný príspevokod estterka » 12 Jún 2011, 13:23

janka,ako to myslis,co vyzera ok?
estterka
 
Príspevky: 555
Registrovaný: 24 Mar 2011, 08:57
Počet detí: 1
1. dieťa: Hannah
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 2 dni

Re: Zadrziavanie mocu,prijem tekutin 9 mesacneho babatka

Neprečítaný príspevokod kinsi » 12 Jún 2011, 22:47

Ahoj, skušam skype, ale nejako sa mi nedari. Ozvi sa ak budeš online.
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 9 mesiacov, 19 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 14 dní

Re: Zadrziavanie mocu,prijem tekutin 9 mesacneho babatka

Neprečítaný príspevokod estterka » 12 Jún 2011, 23:25

ahoj,vies co,cely den mi nejde skype:( skusam s tym nieco spravit.
estterka
 
Príspevky: 555
Registrovaný: 24 Mar 2011, 08:57
Počet detí: 1
1. dieťa: Hannah
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 2 dni

Re: Zadrziavanie mocu,prijem tekutin 9 mesacneho babatka

Neprečítaný príspevokod leelo » 12 Jún 2011, 23:30

skype uplne blbne posledne tyzdne. mne pomohol upgrade na novu verziu. na www.skype.com dokonca informuju o hromadnych vypadkoch.
estterka, myslim na vas a posielam silu. bude dobre!
Obrázok užívateľa
leelo
 
Príspevky: 344
Registrovaný: 22 Mar 2011, 15:20
Bydlisko: Mnichov, Nemecko
Počet detí: 2
1. dieťa: Benjamin
Rokov: 14 rokov, 6 mesiacov, 8 dní
2. dieťa: Hugo
Rokov: 12 rokov, 6 mesiacov, 28 dní
Môj status: Podla nemeckeho casopisu Eltern 4/2012 usetri dojciaca zena domacemu rozpoctu zhruba 75 euro mesacne. tym, ze dojci. tak sem s peniazmi a idem nakupovat!

Re: Zadrziavanie mocu,prijem tekutin 9 mesacneho babatka

Neprečítaný príspevokod kinsi » 12 Jún 2011, 23:32

Estterka, máš výsledky rozboru moče, krvi? Nedalo by sa Ti ich opísať, či oskenovať? Je to zvláštne, bola v moči bielkovina? Ak splietajú dačo o tom, že má málo bielkovín a zadržiava tekutiny, mohol by to byť i nefrologický problém. Mohlo by to súvisieť i s tou anémiou.
Je to celé spletité, každí Ti evidentne tára dačo iné, fakt by boli najlepšie k zorientovaniu tie konkrétne výsledky.

Mrzí ma, že som sa skor neozvala, boli sme v Tatrách, len pred chvílou sme došli domov.
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 9 mesiacov, 19 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 14 dní

Re: Zadrziavanie mocu,prijem tekutin 9 mesacneho babatka

Neprečítaný príspevokod kinsi » 12 Jún 2011, 23:34

Čítam svoj príspevok, hanbím sa za moju gramatiku :-|
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 9 mesiacov, 19 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 14 dní

Re: Zadrziavanie mocu,prijem tekutin 9 mesacneho babatka

Neprečítaný príspevokod estterka » 12 Jún 2011, 23:35

ale ano,hned ti napisem vsetko,co ma z labaku,mam tie papiere vsetky doma. napisem ti ss
estterka
 
Príspevky: 555
Registrovaný: 24 Mar 2011, 08:57
Počet detí: 1
1. dieťa: Hannah
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 2 dni

Re: Zadrziavanie mocu,prijem tekutin 9 mesacneho babatka

Neprečítaný príspevokod estterka » 13 Jún 2011, 16:09

leelo,dakujeme,za podporu,snad sa to cim skor vyriesi.

baby,viete co ma caka v piatok v nemocnic u pediatricky? kamaratka,co ma rovnako stare babatko ako ja,mi vravela,ze uz pred mesiacmi ju razne ziadala,aby prestala kojit,lebo maly mal cervenu ritku,ze to ma z toho,ze materske mlieho ho drazdi,laktoza myslim konkretne je na vine..
estterka
 
Príspevky: 555
Registrovaný: 24 Mar 2011, 08:57
Počet detí: 1
1. dieťa: Hannah
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 2 dni

Re: Zadrziavanie mocu,prijem tekutin 9 mesacneho babatka

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 13 Jún 2011, 23:46

:roll:
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 5 mesiacov, 16 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 5 mesiacov, 9 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 1 mesiac, 10 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Zadrziavanie mocu,prijem tekutin 9 mesacneho babatka

Neprečítaný príspevokod estterka » 14 Jún 2011, 23:25

ahojte. tak sme dnes isli k nasej pediatricke,sa vratila z dovolenky a hned nas poslala na druhy koniec ostrova sukromne na sono obliciek k jednemu nemeckemu lekarovi. potom,ked sme doniesli vysledky mi povedala,ze sa zacala bat,ci nema tumor. poriadne zle mi prislo,ked to povedala :( hanicka ma infekciu,teda rovnake kultivacie vysli,tak sme dostali atb a okrem toho cystu na oblicke,zevraj nejaku zvlastnu anomaliu tam ma,ma v tej cyste nejaku tekutinu. urcite mame ist k nefrologovi na gran can do detskej nemocnice,ale vraj to pocka do 29.jula,kedy mame termin. a ta dilatacia co bola 7mm po narodeni sa zlepsila na 4mm,lenze na tej istej oblicke je aj ta cysta. tak nam drzte palce,nech sa to da doporiadku co najrychlejsie. a anemiu mame riesit hovadzim masom 2krat tyzdenne.
estterka
 
Príspevky: 555
Registrovaný: 24 Mar 2011, 08:57
Počet detí: 1
1. dieťa: Hannah
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 2 dni

Re: Zadrziavanie mocu,prijem tekutin 9 mesacneho babatka

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 14 Jún 2011, 23:50

To znie na rozumny pristup k veci. A aj sa vyjadroval k zadrziavaniu mocu versus castejsie mocenie a nutnosti zvyseneho prijmu tekutin?
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 5 mesiacov, 16 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 5 mesiacov, 9 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 1 mesiac, 10 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Zadrziavanie mocu,prijem tekutin 9 mesacneho babatka

Neprečítaný príspevokod leelo » 15 Jún 2011, 09:31

estterka, tak som rada, ze konecne viete, na com ste. ta neistota musela byt hrozna.
jasne, urcite hovadzie masko. a domov prosim ta odkaz, ze prave cajiky a dzusy zabranuju vstrebavaniu zeleza zo stravy, tak ze ci chcu Hanke zle alebo ako.
inak dost si ma vystrasila tym pristupom v nemocniciach, my sa k vam chystame asi na dovcu a vybrala som si spanielsko (GC) prave kvoli dobrej zdravotnej strarostlivosti, keby sme nedajboze ben alebo ja nieco potrebovali, ale teraz neviem... ale tak snad ich tam v letoviskach nemci vychovali ;)
kazdopadne drzim palce, nech uz je len lepsie.
Obrázok užívateľa
leelo
 
Príspevky: 344
Registrovaný: 22 Mar 2011, 15:20
Bydlisko: Mnichov, Nemecko
Počet detí: 2
1. dieťa: Benjamin
Rokov: 14 rokov, 6 mesiacov, 8 dní
2. dieťa: Hugo
Rokov: 12 rokov, 6 mesiacov, 28 dní
Môj status: Podla nemeckeho casopisu Eltern 4/2012 usetri dojciaca zena domacemu rozpoctu zhruba 75 euro mesacne. tym, ze dojci. tak sem s peniazmi a idem nakupovat!

PredchádzajúciĎalší

Späť na Rast a zdravie bábätka

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 15 hostia

cron