Zadrziavanie mocu,prijem tekutin 9 mesacneho babatka

diskusia o zdraví, chorobách, raste a vývoji bábätka

Zadrziavanie mocu,prijem tekutin 9 mesacneho babatka

Neprečítaný príspevokod estterka » 05 Jún 2011, 01:35

Ahojte,neviem kam zaradit a ani ako presne pomenovat svoj problem,ale potrebujem o tom s vami pokecat.
zacali sme latkovat a zistujem,ze mala necika casto,plienka je uplne sucha aj 4 hodiny a viac,prve dve noci,ked mala latkovu plienku,necikala cez 10 hodin vobec...no a dostali sme sa na pohotovost tento tyzden,hanka cikala krv a kedze mala uz infekciu mocovych ciest a ma jednu oblicku miene dilatovanu,tak sme jej chceli poslat moc do labaku a ona sa nevycikala vyse 4 hodin..a tam zacal na mna tlak,ja som odmietla dat jej nejaky zvlastny rehydratacny napoj,plny ecok a inej chemie a povedala som,ze ju budem dojcit. po par hodinach vypila asi deci vody,striekackou som jej davala...nakoniec ju museli,chudatko nase male,kupat a oblievat studenou vodou az sa vycikala a dost vela,teda to zadrziavala naschval. no lekar mi vravel,ze navine je to,ze iba dojcim,ze materske mlieko uz v mojom pripade neobsahuje vodu.blbost,to mi je jasne. iny lekar,den predtym,mi povedal,ze vodu jej davat nemusim,ze tej je dost v mlieku ale musim jej davat dzus a stavy ovocne..hanka ale velmi pit nechce,tak napoly prisla na princip pitia z naustka,ale co sa jej podari dostat z poharika-vypluje. nasa pediatricka,ktora ma teraz dovolenku,povedala,ze ak je kojena,tak tekutiny nepotrebuje,ani ked je teplo,ked nechce.
no problem je,zevraj,moze mat husty moc,kedze jej nedavam tekutiny a cikanie ju pre zaciatocnu infekciu moze boliet-nemyslite si,ze ak by ju to palilo a bolelo,tak by pri cikani plakala?
cakame na kultivaciu mocu,v beznom rozbore ma zvysene leukocity,ale to nemusi este vraj znamenat infekciu.zatial vyzera uplne zdrava. neviem,preco ma take medzery v cikani,preco zadrziava a ci ju nutit pit nieco ine ako mlieko. zda sa mi,ze cez den sa dojcime menej,ale v noci-pije cely cas,posledne tyzdne je naozaj na prsniku cely cas a papa.
viem,ze si nikdy neporozumiem so spanielskym lekarom co sa tyka vyzivy a o kojeni vela nevedia,ale toto mi vrta hlavou. budem rada,ak mi k tomu napsiete svoj nazor.
estterka
 
Príspevky: 555
Registrovaný: 24 Mar 2011, 08:57
Počet detí: 1
1. dieťa: Hannah
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 27 dní

Re: Zadrziavanie mocu,prijem tekutin 9 mesacneho babatka

Neprečítaný príspevokod Klemka » 05 Jún 2011, 09:06

Estterka, neviem o Vás nič, takže toto skutočne nenahrádza návštevu lekára, ale:
- materské mlieko je plus-mínus na 87 % zložené z vody
- pri správnom menežmente dojčenia nie je potrebné podávať rehydratačný roztok ani v prípade hnačky a to ani pri staršom dieťati, takže za normálnych okolností to skutočne nepotrebuje, dôležité je sústrediť sa na dostatočné dojčenie
- v tomto veku skutočne dojčenie stačí pokrývať potrebu tektutín, aj v horúčavách, treba samozrejme častejšie ponúkať prsko a k tomu tekutiny tiež, ale ak sa dieťa nenapije, sústrediť sa na dojčenie
- myslím, že ak mala dcérka bolestivú skúsenosť s cikaním, môže byť úplne normálne, ak sa bojí cikať a moč zadržiava
- skús sa spýtať bezplienkárok, či ich deti nemávajú tiež väčšie pauzy medzi cikaním, ja si myslím, že 4 hodiny necikať nemusí znamenať vôbec nič, dôležité je sústrediť sa na dojčenie, ako som už napísala, na sledovanie toho, či dieťa pije pri dojčení a ako pri tom priberá a prospieva.
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: Zadrziavanie mocu,prijem tekutin 9 mesacneho babatka

Neprečítaný príspevokod estterka » 05 Jún 2011, 09:55

klemka,minuly tyzden som bola 3krat u lekara/u troch roznych) a raz na pohotovosti. nasa lekarka ma dovolenku a tak sme museli ist do ineho zdravotneho centra a kazdy,aj na pohotovosti,hovoril o dzusoch a stavach a ze co ju trapim. a to mi nenapadlo,ze ju mohlo boliet cikat predtym a uz nemusi,ale zapamatala si to. hanka pribera,aj prospieva,mame 9 mesiacov a 11,5 kg a to do 7 mesiacov bola len dojcena,napije sa mlieka poriadne,ked papa,len teraz,ako som pisala,celu noc a cez den to uz nie je ako predtym,ze na mne visela tiez staletak kazde 3-4 hodiny chce.ked ponuknem a nechce,tak si len parkrat potiahne a viac ju nezaujima prsnik.
pred tyzdnom nasa lekarka(ta je velky fanusik dojcenia) povedala,ze u hanky nemusime vobec riesit temu vyzivy a ked nechce pit ine,nemusi. len vsetci ti lekari sa ma niekolkokrat pytali,ze kto je nas pediater,ze dovoli,aby som sa takto starala o malu :(
estterka
 
Príspevky: 555
Registrovaný: 24 Mar 2011, 08:57
Počet detí: 1
1. dieťa: Hannah
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 27 dní

Re: Zadrziavanie mocu,prijem tekutin 9 mesacneho babatka

Neprečítaný príspevokod kinsi » 05 Jún 2011, 13:32

Ahoj Estterka. Som zhodou okolnosti urolog. Ono sa skutočne doporučuje (a je často veľmi efektívne) pri zápale zvýšiť príjem tekutín (úplne jedno akých, ide o množstvo). Pomože to i tým, že sa mierni páleni pri mikcii (menej koncentrovaná moč), ďalej tým, že sa mechúr častejšie vyprázdňuje. Je to i výborná prevencia recidív.
Keďže som dospelácky urológ, volala som otcovi (detský urológ).Jeho skor zaujala tá krv- bolo to len mikroskopicky(pri zápale bežné), alebo ste ju videli v plienku voľným okom(u dospelých často pri zápale, u detí skor zriedka)? Vravel, že i to zadržiavanie nie je pre zápal u detí typické (práve naopak, pri zápale spravidla častejšie dráždi k močeniu), samozrejme nič nie je nikdy na 100%. Akú veľkú ma dilatácie (aj kalichy sú dilatované)?
Ak by si chcela oskenuj správy, ak nie sú v angl., čo asi nie, tak by si musela i preložiť a úplne najlepšie by bolo poslať i sken obrázku zo sona a možeme sa na to pozrieť. Jediný problém je, že dnes je už na ceste do Španielska, domov sa vracia až o týždeň.
Na tvojom mieste by som sa ale snažila ponúkať pohárikom čistú vodu a dojčila "o dušu". Ale inak ani moja malá nevie piť, tiež čo natiahne z pohárika, vypustí von a celá je mokrá.Berie to ako super hru a na pitie je tu predsa prsko :dojcenie:
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 9 mesiacov, 13 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 8 dní

Re: Zadrziavanie mocu,prijem tekutin 9 mesacneho babatka

Neprečítaný príspevokod leelo » 05 Jún 2011, 13:57

estterka, ja len k tym tekutinam - tohoto sa fakt neobavaj, ze by nemala dost. moj syn mal pred rokom o takomto case 8 mesiacov a prezil na MM cele leto, jesen. pit z pohara tak "naozaj" zacal az ked mal viac ako rok. dovtedy sa hrajkal, ako tvoja Hanka. deti sa hraju a tym sa vlastne ucia.
aspon, ze lekarka za tebou stoji, nedaj sa vyrusovat ostatnymi odbornikmi a precitaj si este ten clanok, co som ti davala od annag k teme pitny rezim v letnych horucavach, mne velmi pomohol a fakt som si za to leto maximalne zvysila laktaciu, maly tiez krasne prospieval a dokonca prekonal v lete 6.chorobu a hnacky bez akychkolvek znamok dehydratacie a len na mojom mlieku.
dufam, ze to nebude nic vazne a coskoro sa to objasni.
ked si pisala o tom zadrziavani v teme latkovky, tiez ma napadlo, ci to nemoze byt nejaky bezplienkovy reflex, ale vobec nemam skusenost. zacalo vam to presne s latkovanim, tak to je teda velka nahoda...
Obrázok užívateľa
leelo
 
Príspevky: 344
Registrovaný: 22 Mar 2011, 15:20
Bydlisko: Mnichov, Nemecko
Počet detí: 2
1. dieťa: Benjamin
Rokov: 14 rokov, 6 mesiacov, 2 dni
2. dieťa: Hugo
Rokov: 12 rokov, 6 mesiacov, 22 dní
Môj status: Podla nemeckeho casopisu Eltern 4/2012 usetri dojciaca zena domacemu rozpoctu zhruba 75 euro mesacne. tym, ze dojci. tak sem s peniazmi a idem nakupovat!

Re: Zadrziavanie mocu,prijem tekutin 9 mesacneho babatka

Neprečítaný príspevokod estterka » 05 Jún 2011, 14:10

ahoj,super,ze si sa otvala,dakujem! ona mala na plienke taky ruzovy flak,teda viditelny,to vobec na pohotovosti neriesili,len povedali,ze to moze mat z kojenia,z mojich hormonov-tak snad mali pravdu,ale mam tu dost zle skusenosti s lekarmi bohuzial,ze zanedbaju vselico. ja som volala pediatrovi u nas v zdravot. centre a on nas poslal do nemocnice na pohotovost,nech poslu do labaku moc a tam sa cudovali strasne,co ich vobec otravujeme :(, uz sa to potom nezoopakovalo nastastie. leukocity mala zvysene na 100,neviem,ci je to v tych istych jednotkach ako u nas,ale hranica bola od 0 do 10. teplotu nemala vobec a vyzera celkovo zdrava,tak strasne dufam,ze sa neukaze po kultivaciii,ze tam predsa nieco je.
mala ked sa narodila,tak na 5 den dostala tachykardiu srdiecka,prevazala ju helikoptera na gran canariu od nas z ostrova a tam jej zistili infekciu mocovych ciest,aj z krvi,mala E.coli. a vlastne kvoly tomu ju poslali na sono obliciek a lavu ma dilatovanu 7 mm,nic ine v sprave o tom nie je napisane. boli sme na kontrole na gran canarii vo februarii u detskeho nefrologa,ale malu nepozreli,len sme sa s lekarkou rozpravali a dospela k nazoru,ze ked sa uz neopakovala infekcia,bude to ok.v juli mame kontrolu a aj sono.
je mozne,ze sa to napravi a ze to bolo len kvoly infekcii rozsirene? a inak nemam pocit,ze by mala husty moc. dufam,ze to nesuvisi s tym zadrziavanim,ako casto by mali cikat taketo babatka?
hej,presne,pitie vody je strasna sranda aj u nas. budem jej teda ponukat prsnik co najcastejsie.
estterka
 
Príspevky: 555
Registrovaný: 24 Mar 2011, 08:57
Počet detí: 1
1. dieťa: Hannah
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 27 dní

Re: Zadrziavanie mocu,prijem tekutin 9 mesacneho babatka

Neprečítaný príspevokod estterka » 05 Jún 2011, 14:14

no a este,mne to vysvetlili tak,ze nejake conducto je tam rozsirene,neviem ako to prelozit,nejaka trubicka.obrazok zo sona nemam a ked sme boli v nemocnic,tak ho tiez nemala ta lekarka,ta ani netusila,preco tam mala bola hospitalizovana,lebo sa nemohli najst hankine papiere-strasny bordel tu maju vo vsetkom :(
estterka
 
Príspevky: 555
Registrovaný: 24 Mar 2011, 08:57
Počet detí: 1
1. dieťa: Hannah
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 27 dní

Re: Zadrziavanie mocu,prijem tekutin 9 mesacneho babatka

Neprečítaný príspevokod kinsi » 05 Jún 2011, 14:39

Estterka, je to asi na dlhšie, možno možme pokecať na skype. Dilatovať sa može cely odvodny system (conducto?) a ten sa sklada z kalichov, tie ustia do panvičky a potom cez močovod sa to vyprazdňuje do m. mechura. Tych 7mm bola zrejme dilatovana panvička, ak je to tak, tak to je vcelku nezavažne a časte a zvyčajne samo odoznie ako male narastie. Dokonca to može byť i taka variacia anatomicka - vola sa to ampularny typ panvičky. Otazka ale je či to neni rozmer napr.močovodu, alebo kalichov, tie by totiž dilat. nemali byť. Skus keď budete na kontrole poprosiť o snimok zo sona, vieš taky ako davaju pri prenatalnom utz, alebo spomeň, že maš čo ja viem dedka urologa a ten je zvedavy...To bude jednoduchšie ako preluštiť popis.Infekcia rozširenie nesposobuje, byva to skor naopak, rozširenie predisponuje k infekcii, lebo vačšinou svedči o poruche odtoku.
Takže to ružove bolo možno i z pošvy? V sedimente erytrocyty neboli?
Hustotu moču, teda aspoň u nás presne zmerajú vždy pri vyšetrení moču v labaku, nemerali jej ju? Máš nejaké tie papiere z vyšetrení? Ono sa tá hustota ťažko len tak odhaduje.
Zvlaštne je to zadržiavanie. Inak, aspoň teraz načas, ak máte podozrenie na zápal (pri zápale m.m. nebýva teplota, tá je spravidla až pri postihnutí horných moč.ciest) tak možno skús dávať tie plienky na aké bola predtým zvyknutá, alebo na holo (ak tak ochotne močí), lebo to zadržiavanie je pri zápale veľmi nevhodné (pri veľkom naplnení m.m. sa može infikovaná moč vracať do horných m.ciest , hlavne ak má dilatáciu a sposobiť zápal obličky, či to už síce skor teoreticky zvýšeným tlakom ju poškodiť).
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 9 mesiacov, 13 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 8 dní

Re: Zadrziavanie mocu,prijem tekutin 9 mesacneho babatka

Neprečítaný príspevokod estterka » 05 Jún 2011, 15:19

no hustotu teraz pozeram,mala 1,006 a ph 6 a okrem tych leucocitov vsetko v norme. nemala eritrocity v moci-teda ani krv,ze? takto mi to vobec nenapadlo si pozriet. tie leucocity mozu byt aj z ineho dovodu,ako infekcia?
urcite si vypytam ten snimok v juli,no myslim si,ze to bude to,co ty vravis,ze to nie je az take vazne,nastastie. urcite mi lekar kreslit vtedy oblicku a vnutri nejaky vyvod a to bolo rozsirene,v tej oblicke.
ja stale dufam,ze pri tej kultivacii sa nic nenajde:( vravis,ze mame prejst na jednorazovky na cas? ked som dala prve dve noci latkovu plienku,tak mi necikala vobec,cez 10 hodin a to pamperska byvala uplne plna rano,teraz uz v noci cika ako pred tym,dost. a prave preto,ze latkovku casto kontrolujem vidim,ze cez den dlho necika.
a ked krvacala z posvy,to je v poriadku? mne sa inak zda,ze ma aj trochu vytok.
dakujem ti velmi pekne,ze si zareagovala.
estterka
 
Príspevky: 555
Registrovaný: 24 Mar 2011, 08:57
Počet detí: 1
1. dieťa: Hannah
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 27 dní

Re: Zadrziavanie mocu,prijem tekutin 9 mesacneho babatka

Neprečítaný príspevokod estterka » 05 Jún 2011, 15:23

leelo,skusim sa opytat fakt este bab v bezplienkovej metode.aj mne sa to zda byt priliz velka nahoda,ale zeby sa jej nepacili latkove? tak teda ako radi kinsi,ideme na jednorazovky nacas,hoci nerada,mna osobne velmi chytilo latkovanie.clanok som davnejsie citala,aj niekolkokrat,ale vratim sa k nemu dnes urcite:) dakujem za podporu:)
estterka
 
Príspevky: 555
Registrovaný: 24 Mar 2011, 08:57
Počet detí: 1
1. dieťa: Hannah
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 27 dní

Re: Zadrziavanie mocu,prijem tekutin 9 mesacneho babatka

Neprečítaný príspevokod kinsi » 05 Jún 2011, 15:55

Estterka, prave stala malá, napíšem večer, OK?
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 9 mesiacov, 13 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 8 dní

Re: Zadrziavanie mocu,prijem tekutin 9 mesacneho babatka

Neprečítaný príspevokod estterka » 05 Jún 2011, 16:11

ale ano,samozrejme,pekne popoludnie vam prajem. dost si ma upokojila,tym co si napisala. nie som jedina,ktora ma negativne skusenosti so zdravotnictvom u nas a uz nikdy nechcem zazit pohlad na to,ako mi malu berie helikoptera a nevediet,co bude,ten strach,ze nieco sa zanedba alebo ja nieco zanedbam a nevsimnem budem mat este asi dlho.
estterka
 
Príspevky: 555
Registrovaný: 24 Mar 2011, 08:57
Počet detí: 1
1. dieťa: Hannah
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 27 dní

Re: Zadrziavanie mocu,prijem tekutin 9 mesacneho babatka

Neprečítaný príspevokod kinsi » 05 Jún 2011, 22:03

Tak skúsim postupne, norm.hustota moču u dospelých je okolo 1015-1030, u detí s nižšou koncentračnou schopnosťou može byť i menej, pravdu povediac z hlavy som nevedela, vygooglila som, že dol.hranica je 1005.Takže v každom prípade vaša moč v čase vyšetrenia patrila k tým menej hustým, čiže hydratovaná bola zrejme veľmi pekne (ono je to samozrejme komplexnejšie, menšiu hustotu by mohla mať moč i pri výraznej poruche obličiek, ale to by ste už videli i podľa iného, o.i.by neprospievala, čo nie je Váš prípad :) ).
Ak nemala erytrocyty, tak to znamená, ako sama píšeš,že tam nemala krv. Takže tá krv bola skutočne skor z pošvy. No či to je normálne v 9.tich mes.neviem, viem, že v novorodeneckom období je to OK, to mala i moja, ale či i neskor, to musím zistiť.
Estterka,opať to preruším, priateľ hlási, že malá už chce hajať, tak idem :dojcenie:
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 9 mesiacov, 13 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 8 dní

Re: Zadrziavanie mocu,prijem tekutin 9 mesacneho babatka

Neprečítaný príspevokod kinsi » 05 Jún 2011, 22:54

No tak hajáme.
Leukocyty v moči v malom množstve byť možu, ale ak je norma do 10, tak 100 je už skor známkou infekcie. I keď mi napadá ešte možnosť kontaminácie , ak píšeš, že má výtok z pošvy. Akým sposobom ste moč odoberali? Zvýšené leukocyty v moči u dospelých možu byť i známkou napr. nádoru, prítomnosti cudzieho telesa, ale u dieťatka má iná reálna možnosť ako zápal nenapadá. Uvidíš aj kultiváciu, len ono ani to nie je 100 percentné, nie vždy musí výjsť.
Čo sa týka frekvencie močenia, myslím, že by to malo byť tak cca 10-12x denne, ale pravdu povediac, nie som si týmto údajom istá a ono by nám na toto asi najlepšie odpovedali bezplienkárky, alebo by nám to mohol upresniť moj otec, keď sa vráti z dovolenky.
Na ten výtok sa skúsim ešte popýtať bývalého spolužiaka z krúžku, teraz pediatra, vzhľadom k tomu, že je veľmi naklonený dojčeniu (skoro akoby ho školila mamila ;) ), tak asi bude vedieť.Potom dám vedieť.
Majte sa pekne a držím prsty nech je skoro opať všetko OK.
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 9 mesiacov, 13 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 8 dní

Re: Zadrziavanie mocu,prijem tekutin 9 mesacneho babatka

Neprečítaný príspevokod estterka » 06 Jún 2011, 00:26

tu to beru tak nijako,ze to nic neznamena,tie leukocyty :( no brali sme nakoniec tak,kedze do sacku sa nevycikala,ze lezala a oblievali ju studenou vodou,aby cikala a ked zacala cikat,tak sme to zachytili do pohara. a ked ta kultivacie nie je 100 percent tak co potom je? :(
a teda ta frekvencia mocenia,no ked cika kazde 4 hodiny,tak to nie je tolko,ale zas cika naraz vela.
dakujem velmi pekne,mam v tom urcite jasnejsie,bolo by od teba strasne mile,ak by si sa vedela popytat,ak budes mat cas. a ja teda budem zatial cakat do utorka,nic ine neviem spravit.
estterka
 
Príspevky: 555
Registrovaný: 24 Mar 2011, 08:57
Počet detí: 1
1. dieťa: Hannah
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 27 dní

Re: Zadrziavanie mocu,prijem tekutin 9 mesacneho babatka

Neprečítaný príspevokod kinsi » 06 Jún 2011, 13:11

Tak to zachytenie do poharika, to by malo byť OK, ak ste to teda zachytili z relatívne silnejšieho prúdu, zo vzduchu, nie z toho čo stekalo po genitále. Riziko kultivácie je to, že ak by mala malá skutočne nejakú infekciu genitálu, tak potom by sa tá moč mohla kontaminovať tým výtokom (baktériami, čo sú v ňom) a mylne by Vám vyšla pozitívna. Rovnako by sa do moču mohli dostať i tie leukocyty. Ono sa to čiastočne dá odlíšiť i počtom vypestovaných kolónii baktérií - to bude súčasťou výsledku kultivačného vyšetrenia.
Ono je to ťažké, ke´D ako som pochopila, ste kdesi dosť ďaleko od doktorky. Supek by bolo, ak by sa dala moč vyšetriť opakovane. Len ono je to celé zložitejšie, lebo existuje i kolonizácia m.m. baktériami, tzv. asymptomatická bakteriúria, kedy tie baktérie vlastne ani neškodia a nesposobujú nijaké problémi. U dospelých je to bežné, ale keď sa otec vráti z dovolenky, zistím ako je to u detí, budeš mať i ten výsledok kultivácie, tak to s ním skonzultujeme.
Určite sa ti popýtam na ten výtok, len si musím spomenúť v nejakom normálnom čase po štvrtej a zavolám mu.A ty si to konzultovala s kým? S detským, či gynekológom?
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 9 mesiacov, 13 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 8 dní

Re: Zadrziavanie mocu,prijem tekutin 9 mesacneho babatka

Neprečítaný príspevokod kinsi » 06 Jún 2011, 13:15

Ozaj , ešte mi včera napadla jedna vec - malá sa dostala k mojej cyklistickej flaši a zdalo sa mi, že z nej normálne pila vodu bez pľutia, ale takým tým sposobom, akoby z nej ten dzindzík sala. Neviem, či to tu okrem nás dvoch číta nejaká LP, že by poradila, či je možné malým dávať z tohto piť vodu bez rizika, že by to interferovalo s dojčením? Ona totiž úplne napodobňovala dojčenie, celý ten koniec mala v puse a robila vyložene sacie pohyby (radšej som jej to vzala).
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 9 mesiacov, 13 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 8 dní

Re: Zadrziavanie mocu,prijem tekutin 9 mesacneho babatka

Neprečítaný príspevokod estterka » 06 Jún 2011, 17:22

ahoj. tu je to u nas v meste tak,ze sa beru veci do labaku len v utorok,teda mimo tohto dna,ako bol aj nas pripad,treba ist na odbery do nemocnice do hlavneho mesta (cca 70km). ten vytok,to len na pohotovosti mi povedali,ze je to ok,ale rovnako,ako ty,som si pamatala,ze dievcata mavaju akoby menstruaciu kvoly hormonom po narodeni. a tomu to lekar pripisal.az potom som si teraz vsimla,ze na plienke zostava akoby povlak,ako volakedy ked som kremovala a krem sa otlacil na plienku,lenze nekremujem ju tieto dni(zadocek myslim) zajtra musim ist do zdravotneho centra pre vysledky kultivacie(ja tam bezne nechodim pediatrovi,ale vysledky mi daju) a nasa pediatricka by zajtra poobede uz mala ordinovat,tak to preberiem cele s nou.s gynekologom to ani neviem poriesit,tu ani tehotna zena nema narok na vysetrenie u gynekologa,neviem,ci tu vobec detsky na ostrove je :( musim sa zajtra popytat a skusit si aj vypytat rovno este jednu kultivaciu.

dala som jej iny naustok na flasku,taky co netreba az tak velmi zvladat techniku,lebo predtym mala taky,nekvapkajuci a ked jej aj natecie voda do ust,tak vacsinu vypluje. vcera aj z pohara obycajneho som jej davala,to nieco vypila,nieco vyplula. naozaj,cele noci je na prsniku a papa,je tu aj teplo teraz v noci,mozno aj preto. vzdy sa v noci budila a jedla,ale teraz celu noc sa dojci.
estterka
 
Príspevky: 555
Registrovaný: 24 Mar 2011, 08:57
Počet detí: 1
1. dieťa: Hannah
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 27 dní

Re: Zadrziavanie mocu,prijem tekutin 9 mesacneho babatka

Neprečítaný príspevokod estterka » 07 Jún 2011, 20:14

ahoj,tak mame vykultiovanu Klebsiella oxytoca :( nasa lekarka uz ordinuje a povedala,ze kedze je mala v dobrom stave,neteplotuje,nestratila apetit a vyzera uplne zdravo,tak s atb pockame,ci si s tym jej imunitny system neporadi sam.
okrem toho nam dnes povedala,ze to je blbost,co vravel lekar na pohotovosti,ze z mojich hormonov spinila,ze to nemoze byt,ale ze jej ta bakteria tam nieco pozierala a z toho ta krv.
co si o tej bakterii myslis ty?
estterka
 
Príspevky: 555
Registrovaný: 24 Mar 2011, 08:57
Počet detí: 1
1. dieťa: Hannah
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 27 dní

Re: Zadrziavanie mocu,prijem tekutin 9 mesacneho babatka

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 07 Jún 2011, 22:21

Celkovo sa odporuca pit tekutiny z obycajneho pohara, bez akychkolvej nasosiek (odporucam davat do pohara cca 1-2cm tekutiny - to na skusanie a obliatie staci).
Ako ste spravne pisali hore, prsnik v tomto veku na prijem tekutin uplne staci. A radsej, ako pisala Leelo, zvysit vlastnu produkciu pocas horucich dni.
Osobne by som sa tomuto zadrziavaniu mocu potesila, lebo to podla mna tiez znamena, ze chape, ze moc sa da zadrziavat - a to je perfektny krok k bezplienkovej metode (teda vlastne k metode vylucovania). Jednoducho ju po spani alebo ked cakas, ze uz by mohla ist aj na potrebu vezmi na ruky, chrbtom k tvojmu bruchu, chyt ju popod nozky a povedz e-e. Velmi rychlo by mala pochopit, co po nej chces. Ak toto zvladne, mozte prejst neskor (1-2 mesiace) na nocnik. A tiez, ak to e-e pochopi, mozes to vyuzit na castejsie cikanie, ak tu s Kinsi uznate za vhodne, ze by to tak malo byt. Inak potvrdzujem, ze latkove plienky naozaj pomahaju rychlejsiemu prechodu na nocnik. Minimalne kvoli tomu, ze mamine nerobi problem okamzite prezliect plienku :)
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 5 mesiacov, 10 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 5 mesiacov, 3 dni
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 1 mesiac, 4 dni
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Zadrziavanie mocu,prijem tekutin 9 mesacneho babatka

Neprečítaný príspevokod kinsi » 07 Jún 2011, 22:44

Estterka, nemožeš ist teraz na skype?
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 9 mesiacov, 13 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 8 dní

Re: Zadrziavanie mocu,prijem tekutin 9 mesacneho babatka

Neprečítaný príspevokod kinsi » 07 Jún 2011, 22:57

Hovorila som s tým bývalým spolužiakom, to špinenie tak, ako sme si mysleli a aj ako vraví tvoja doktorka, v tomto veku nemože byť sposobené hormónmi v mm.
Úplne som nepochopila, ako čo má ta klebsiela požierať? Sliznicu v m.cestách? Lebo to je vzhľadom k tomu, že v močovom sedimente nebolo nijakého erytrocytu veľmi nepravdepodobné, že by dajme tomu pol hodinu predtým bolo v moči tých erytrocytov toľko, že by to až sfarbilo plienku. Nemala malinká nejaké drobné poranenie, odrenie od plienky, zapareninku? To by bolo najjednoduchšie a pre malú i najlepšie vysvetlenie.
Klebsielly sú dosť častým patogénom v moči, i keď suverénne najčastejším je E.Coli. Vieš presný výsledok kultivácie, v akom množstve sa vykultivovala (niečo ako údaj 10 na 4, 10 na 5...) ? Je to dosť doležité.
Podľa toho spolužiaka by tu asi skor malú preliečili, ale je samozrejme možné i počkať, hlavne pokiaľ je malá úplne OK. V tejto situácii je ale ozaj zásadný vysoký príjem tekutín a snaha zabrániť dlhšiemu zadržiavaniu moča (samozrejme len pokiaľ to ide). Trochu som rozmýšlala nad tými tekutinami mimo mm. Nad tým, že celé generácie si boli tvoji predkovia v miernom pásme a že je možné, že pokiaľ žijete v ozaj o dosť vačšom teple, je teoreticky možné, že malej mm ozaj nepokrýva príjem tekutín dostatočne. Vieš je možné, že ste menej adaptovaní na teplo ako ľudia, ktorí v podobnom podnebí žili stáročia (povedzme, že sa viac potíte atď). Neviem, je to len moj súkromný názor, nie som poradkyňa. V každom prípade by som sa asi nebránila ponúkaniu čistej vody ( za týchto okolností aj dosť intenzívne). Samozrejme do tej miery, aby malá ešte popri tom vládala piť i mm :D
Určite maj výsledok kultivácie u seba, aby prípadne, keby malá nebodaj dostala teploty, ste mohli nasadiť cielene ATB podľa citlivosti. Predpokladám, že bola citlivá na bežné ATB?
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 9 mesiacov, 13 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 8 dní

Re: Zadrziavanie mocu,prijem tekutin 9 mesacneho babatka

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 07 Jún 2011, 23:13

voda by bola podla mna ok, ak by ju bola ochotna pit. Osobne si myslim, ze radsej radsej ako vodu z pohara prijme MM z prska - teda radsej smerovat k zvysovaniu tvorby MM, skusit domperidon mensiu davku (3x2tabl).
MM je vysoko adaptabilne, tam by som problem nevidela.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 5 mesiacov, 10 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 5 mesiacov, 3 dni
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 1 mesiac, 4 dni
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Zadrziavanie mocu,prijem tekutin 9 mesacneho babatka

Neprečítaný príspevokod estterka » 07 Jún 2011, 23:24

janka to az takto zvysovat produkciu? ked mala viac nevypije mlieka aj tak a ja mam mlieka dost,aj medzi kojenim mi tecu prsniky a vzdy ich mam plne. ale ona cez den sa napije tolko,kolko potrebuje a viac sa nedojci..nasilu ju dojcit nemozem.ale co teda posledne dni,mozno dva tyzdne,celu noc pije,nie dudluje,ale vacsinu noci naozaj papa mlieko. aj odsat si viem bez problemov,ak si to myslela tak,ze MM davat z pohara radsej ako vodu. ale ak by chcela mlieko,bola smadna,nenapila by sa z prsnika? ja mam velku zavyslacku doma.
estterka
 
Príspevky: 555
Registrovaný: 24 Mar 2011, 08:57
Počet detí: 1
1. dieťa: Hannah
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 27 dní

Re: Zadrziavanie mocu,prijem tekutin 9 mesacneho babatka

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 07 Jún 2011, 23:29

podla tvojho opisu to vyzera ok
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 5 mesiacov, 10 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 5 mesiacov, 3 dni
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 1 mesiac, 4 dni
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Ďalší

Späť na Rast a zdravie bábätka

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 6 hostia

cron