Ako znížiť horúčku u dojčiatka?? Alternatívne spôsoby

diskusia o zdraví, chorobách, raste a vývoji bábätka

Re: Ako znížiť horúčku u dojčiatka?? Alternatívne spôsoby

Neprečítaný príspevokod luciole » 28 Nov 2011, 00:25

úžasné, lenkaa, veľmi sa tešíme! naozaj skvelé správy :love:
Obrázok užívateľa
luciole
 
Príspevky: 875
Registrovaný: 28 Jún 2011, 12:53
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 13 rokov, 19 dní
2. dieťa: Grétka
Rokov: 9 rokov, 7 mesiacov, 24 dní
Môj status: dojčenie je jedna z najúžasnejších vecí na materstve a na svete vôbec :)

Re: Ako znížiť horúčku u dojčiatka?? Alternatívne spôsoby

Neprečítaný príspevokod lenkaa » 30 Nov 2011, 17:27

Joj, kricala som iba hop a este sme nepreskocili :( stale sme v pohotovostnom rezime. Uz sice ma hlas a nepiska pri dychani. Zacina vykasliavat hlieny a sem tam sa dusi. Oci ma cervene a smutne. Dnes sme zase nemali horucku. Ou a aby som nezabudla...do toho vsetkeho sa objavil novy zub. Pochybujem, ze to je zub samotar. Kadzopadne to beriem ako zivotnu skusenost. Drzte nam palce 8-)
lenkaa
 
Príspevky: 340
Registrovaný: 11 Aug 2011, 11:59
Počet detí: 1
1. dieťa: syncek prvorodený
Rokov: 13 rokov, 2 mesiace, 24 dní

Re: Ako znížiť horúčku u dojčiatka?? Alternatívne spôsoby

Neprečítaný príspevokod estterka » 09 Dec 2011, 16:34

ahojte,tak hannah dostala v stredu horucky. najprv 38,4 -nechali sme tak,horucka stupala. ked sme namerali 40,3 a uz aj hannah bola uple znicena,okupali sme ju vo vode len o nieco chladnejsej ako mala horucku,teplota zacala klesat a celu noc stala na 39,1. intenzivne sa dojcila,nechcela ziadne ine tekutiny,nepodali sme ziadny liek. spojili sme sa s homeopatickou a kedze nechcela nic prijimat,liek som jej podavala cez kozu na cele,hlavicke a dlaniach-intenzivne kazdych 1 minut pokial nespala. rano teplota klesla o nieco,ale nedalo nam to a isli sme lekarovi-rovno sme brali aj moc,po nasich skusenostiach s troma infekciami mocovych ciest. v moci sa nasli zvysene leukocity a krv. nasadili nam sirokospektralne atb a lekar,co zastupoval nasu pedinu nas poucil,ze je mensie riziko dat atb(sepsa,zapal obliciek..) ako cakat na vysledky kultivacie mocu a nasadit atb presne na danu bakteriu. nebola som si atb ista a situaciu stale riesila s uzasne ochotnou homeopatickou. potrebovala som sa na to vyspat po prebdetej noci a potom som si povedala,ze atb dame. v tom momente sa hannah uplne prebrala,horucka klesla,vypytala si po celej tej dobe jest a pit a ja som nemala srdce,davat jej atb. stav sa zacal zlepsovat a isiel presne podla toho,ako homeo liecba postupovat ma. este aj kakala podla popisu lieku. vecer uz horucku nemala vobec ziadnu-co praveze navecer stupa vacsinou. muz nebol nadseny,ze nedavame atb a tak som sa dnes opat vybrala k lekarke. nasa lekarka je tiez hoemopaticka,hoci nie taka originalna,kedze je dost ovpyvnena svojimi poznatkami s alopatickou liecbou. bola NADSENA priebehom ochorenia. zhodnotila,ze sme spravili dobre,ze sme neznizovali horucku a ze pri neliecenej infekcii by urcite neklesala. kedze nam klesla bez podania anychkolvek liekov zo 40,3 na normalanu. povedala,ze atb nemame iste davat,zajtra chce moc na kontrolu a mame sledovat,ci nestupa teplota. rovnako potvrdila slova cloveka,ktory nam cely cas intenzivne pomahal-liek,ktory jej bol dany,neriesi teplotu,ale zapal. ze klesla teplota,znamena,ze sa lieci telo.

chcela som vam o tom povedat,viete,ze mame za sebou toho uz dost a bala som sa samozrejme postupovat takto,ale nieco mi vravelo,ze je to spravne. moj muz je v tomto dost velka podpora,nepaci sa mu zrazat horucku za kazdu cenu. drzte nam palce,nech pokracuje priebeh ochorenia aj nadalej uspesne. hannah je,pije,dojci sa,hra sa,ma energiu,mame velku nadej,ze to dopadne dobre a strasne dufam,ze som to prave nezakrikla.
estterka
 
Príspevky: 555
Registrovaný: 24 Mar 2011, 08:57
Počet detí: 1
1. dieťa: Hannah
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 5 dní

Re: Ako znížiť horúčku u dojčiatka?? Alternatívne spôsoby

Neprečítaný príspevokod TIA » 09 Dec 2011, 17:53

estterka, velmi Vam drzime palce, urcite to musi byt velmi tazke sa rozhodovat, ci dat alebo nedat atb, ked je dietatko chore, nepapa, teplota.., uff, ale som rada, ze to tak dobre zvladate a urcite je pre jej telicko lepsie, ze si nedala atb, drzte sa, nech uz je len lepsie :goodjob:
TIA
 
Príspevky: 422
Registrovaný: 07 Aug 2011, 22:12
Počet detí: 1

Re: Ako znížiť horúčku u dojčiatka?? Alternatívne spôsoby

Neprečítaný príspevokod shira » 09 Dec 2011, 19:02

je to super, že ste to zvládli, úprimne- ja by som sa bála nezrážať hrúčku 40 a nedať atb. nie je to o tom, že by som neverila iným spôsobom liečby, ale skôr o tom, že mne ako "medicínsky študovanej hlave" pribehnú okamžite na rozum iba tie najhoršie komplikácie a varianty :mrgreen: , ktoré bežnému človeku nenapadnú. dávať atb ked sa vám stav zlepšil už nie je potrebné, to ste dobre urobili. horúčka nie je choroba, iba signál tela, ako intenzívne pracuje. dnes sme boli aj my u homeopatky prvý krát a dostali sme kopu guličiek :mrgreen: 5 už Tomáško dostal, ale ked som na to kukala, rozmýšľala som, ako také pidiguľôčky môžu pôsobiť :o
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Ako znížiť horúčku u dojčiatka?? Alternatívne spôsoby

Neprečítaný príspevokod estterka » 09 Dec 2011, 19:25

tia,dakujeme,ano,je to tazke,lebo hoci clovek ovlada teoriu,tak prax znamena vacsinou cakat a to nic moc pocit.

shira,ved 40,3 sme aj mi zrazili,kupelom. a ked mala stabilnu teplotu 39,1,ktora sa nemenila,tak nebol dovod na paniku. febrilne krce vzbiikaju nahlym klesanim alebo stupanim-teda je prave rizikovejsie zrazat. a tiez znizenim horucky medikalne dochadza k efektu odstavenia najdolezitejsieho obranneho organizmu tela. pri mnozstve ochoreni je velmi nebezpecne zrazat horucku(napr osypky) lebo sa tym skomplikuju. a aj mendelsonh,ktoreho knihy mne osobne vela dali tvrdi,ze nie je umera medzi vyskou teploty a zavaznostou ochorenia. keby vystupi ta horucka opat nad 39,5 tak by som dala paralen,ale nestupla,vystupila na svoj "vrchol" a potom uz len postupne,pomaly klesala. vobec neboli vykyvy-ako ked sa znizuje liekmi,ze klesne,stupa atd. proste pomaly pocas 24 hodin isla dole az k 36,6. a neskakala uz.

a aj znama,ktora nam radila cely cas hovorila,ze sa moze stat,ze to nezvladneme homeo a atb bude treba dat,lenze ten stav sa tak rychlo zlepsoval a presne ako mal podla popisu lieku. ja som sa najviac bala urosepsy,ktoru uz mala ako 5 dnova hanka,ale to sme tiez poriesili. zas blazon nie som,co ohrozi zivot dietata,keby to nejde takto rychlo k lepsiemu,dame atb a neriesim.
k tomu ako funguje homeo ti mozem odporucit knizku,kde je to skvelo polopate vysvetlene,od jedneho ceskeho homeopata.
estterka
 
Príspevky: 555
Registrovaný: 24 Mar 2011, 08:57
Počet detí: 1
1. dieťa: Hannah
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 5 dní

Re: Ako znížiť horúčku u dojčiatka?? Alternatívne spôsoby

Neprečítaný príspevokod shira » 09 Dec 2011, 20:55

budem rada tej knižke, aká je to?
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Ako znížiť horúčku u dojčiatka?? Alternatívne spôsoby

Neprečítaný príspevokod estterka » 10 Dec 2011, 21:35

Jiri Cechovsky Homeopatie voc nez lecba-objednavala som ju z netu, kedze som hladal po knihkupectvach knizku,ktora by vysvetlila co homeopatie vlastne je a nie prirucky,kedy aky liek podat a nenasla som v obchodoch nic.

u nas to zatial vyzera,ze sme spravne zvolili homeo liek,na celkove uzdravenie a hannah prechadza spatne ochoreniami,ktore uz prekonala. uplne neuveritelne sledovat to,co sa deje..
estterka
 
Príspevky: 555
Registrovaný: 24 Mar 2011, 08:57
Počet detí: 1
1. dieťa: Hannah
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 5 dní

Re: Ako znížiť horúčku u dojčiatka?? Alternatívne spôsoby

Neprečítaný príspevokod shira » 10 Dec 2011, 21:39

no a teraz ktorá..či to je všetko to isté? http://www.direto.cz/Vyhledat/Vic-nez-l ... Cechovsky/
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Ako znížiť horúčku u dojčiatka?? Alternatívne spôsoby

Neprečítaný príspevokod estterka » 10 Dec 2011, 22:02

ja mam tuto aj z tej stranky
http://www.dary-zivota.sk/dary-zivota/e ... -nez-lecba

neviem,myslis,ze by napisal viacero knih,ktore by ten autor nazval rovnako?
estterka
 
Príspevky: 555
Registrovaný: 24 Mar 2011, 08:57
Počet detí: 1
1. dieťa: Hannah
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 5 dní

Re: Ako znížiť horúčku u dojčiatka?? Alternatívne spôsoby

Neprečítaný príspevokod gabika78 » 27 Dec 2011, 11:59

Dnes máme druhý deň vysoké teploty nad 38,6 - 39,5. Zatiaľ dávame len Panadol... a keď si drží teplotu na tých 38,6 tak nič. V noci sme museli zrážať zábalmi... stúpla mu na 40.
Momentálne sme boli u doktorky a tá mu z moču papierikom zistila bielkoviny na 3 paličke. Viete mi niekto poradiť čo to znamená.??. Doktorka nám dala ATB ale tie ešte nechcem dávať.. kým nebudeme mať nejaké iné výsledky. Zajtra mám zaniesť moč v strer. skúmavkách. CRP nám z prsta nechcela spraviť.. vraj to nemá zmysel. :-O Inak som nasratá ako pentagón... lebo sme boli u zastupujúcej doktorky.. a nepriamo sa nám vysmiala.. či si myslíme, že sa to dá liečiť homeo.(keď som sa ohradila, že prečo ATB keď ani nevieme či je to vírusové alebo bakteril.) Naša dokt. je totiž aj homeo... tak si aspoň na nás takto uľavila.
Inak nemá žiadne iné príznaky. Iba je stále unavený... spinkal by.. ale nevie spinkať sám dlhšie ako 10-15 min. Iba na rukách.. má nekľudný spánok, stále sa strháva ručičkami. Je troška apatický.
Obrázok užívateľa
gabika78
 
Príspevky: 448
Registrovaný: 15 Apr 2011, 13:54
Počet detí: 2
1. dieťa: Martinko
Rokov: 13 rokov, 15 dní
2. dieťa: Romanko
Rokov: 10 rokov, 6 mesiacov
Môj status: Najväčšia liečivá sila je LÁSKA

Re: Ako znížiť horúčku u dojčiatka?? Alternatívne spôsoby

Neprečítaný príspevokod lenkaa » 27 Dec 2011, 15:05

gabika, bielkoviny v moci sa vraj mozu vyskytovať pri zapale obličiek, pri horuckach a niekedy aj u zdaveho cloveka. Počkajte este na ine výsledky. Mozno to ma fakt iba z tej horúčky. Chudatka, pekne sa trapite :( Budem na Vas myslieť nech to mate, cim skor za sebou. :love:
lenkaa
 
Príspevky: 340
Registrovaný: 11 Aug 2011, 11:59
Počet detí: 1
1. dieťa: syncek prvorodený
Rokov: 13 rokov, 2 mesiace, 24 dní

Re: Ako znížiť horúčku u dojčiatka?? Alternatívne spôsoby

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 27 Dec 2011, 15:14

Jednoznacne by som odporucala 24hodinovy kontakt koza na kozu (zabalit sa s malym do postele), maly bude spokojnejsi, dostane napapat kedy potrebuje a hlavne takymto kontaktom je mozne i znizit teplotu, lebo ju regulujes vlastnym telom. Aj s tym Panadolom, ci homeo by som bola opatrna - pokial nema ine prejavy ako malatnost a viditelne ho nic neboli. ATB podobne.
Navsteva lekara pri horuckach (a ziadnych inych vyraznych prejavoch) sa odporuca (podla bezne dostupnych zdrojov) az tak na 3 den, ked nedochadza k zlepseniu. Dolezite je, ze ako mamicka vidis ako sa malemu dari - hlavne ci dobre a pravidelne pije mliecko, ci ked spi na tebe, ci je spokojny. Ak sa stav zhorsuje, su tam viditelne prejavy zapalu (ocka, usi), bolest, odmietanie dojcenia, tak to riesit s doktorkou. Inak je to obycajny priebeh choroby, s ktorou sa ma telo (v pripade dojceneho dietatka s vydatnou pomocou mamicky) vysporiadat same - horucka, potom ospalost pocas ktorej telo bojuje s chorobou a postupne zlepsovanie stavu na druhy, treti den. Navsteva lekarky v prvy ci druhy den skor len nabura liecebny proces (maly nemoze v tej chvili spat na tebe, pride do kontaktu s inymi bacilmi, zmena prostredia, stres...). Skus si pozriet prispevky pred tebou, ako vyzerali priebehy takychto chorob.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Ako znížiť horúčku u dojčiatka?? Alternatívne spôsoby

Neprečítaný príspevokod estterka » 27 Dec 2011, 20:06

gabika,neviem,citala si si tu moj prispevok vyssie? presne takto sme to mali mi,leukocyty v moci su signalom infekcie v tele. po horuckach tiez,ked telo bojuje. precitaj si moj prispevok,ako sme zvladli infekciu mocovych ciest bez liekov len s homeopatiou. len na doplnenie,ak by sme dali sirokospektralne atb,co nam pre istotu ako vam dal zastupujuci lekar nasej pediny,kym sme cakali na kultivaciu(to ten sterilny moc co beriete,trva to minimalne 3 dni kym budete mat vysledky),bolo by to na nic,lebo so stafilokokok,ktoreho mala hanka v mocovych cestach by nic nespravil,bola to dost agresivna a odolna priserka.
ja som panadol nedavala,to som pisala vyssie a nelutujem. myslim si,ze vdaka tomu,ze horuckou mohol organizmus bojovat proti infekcii liecba postupovala ako mala. o horucke si skutocne studujem uz dlhsiu dobu a ked sa zraza,tak to ma skor negativny vplyv. horucku 40,3 sme zrazali kupelom 38 stupnovym-nie studenou vodou a potom tych 39,1 som nechala celu noc a postupne to klesalo. mna to zrovna dost zaujalo,ze horucka pomalicky isla dole,neskakala ako pri zrazani liekmi hore-dolu.

treba ale davat pozor,ja praveze nechcem strasit,ale pri neliecenej infekcii hrozi sepsa organizmu a to je velmi nebezpecne,hanka to mala ako 5 dnova,ked ju helikoptera brala a odchadzalo jej srdiecko. tohto sme sa bali aj teraz,strasne sme ju pozorovali aj s tou dobrou dusou,ktora ju diagnostikovala a dala homeo a len vdaka tomu,ze liecba postupovala ako postupovala sme cakali a nedali atb. rovnako moze infekcia vyjst na oblicky a vtedy ich poskodi(vraj). proste ja verim v to,ze tela ma ozdravnu funkciu,ale ked davas panadoly a vypinas obranny organizmus tela,tak infekcia ma zelenu-neviem,ja som velmi za alternativnu liecbu,ale hoc ma mnoho ludi nazvalo nezodpovednou a ze som prilis riskovala,pozorovala som ju jak besna.ja mam skvelu knihu o liecbe chorob a to ked mala horucky a dojcila som ju,stale dokola som si citala o horucke kapitolu ,to ma ukludnovalo trochu. inak nosit sa vobec nechcela,spala na prsniku v posteli.

jankamich neviem preco myslis,ze cakat s homeo?teda myslim,ak je spravne podane na dany obraz choroby. nam homeo pomohlo jednoznacne a zacali sme hned od zaciatku,najprv kazdych 10 minut niekolko hodin,neskor kazdu hodinu,ked horucka klesala. ak ma leukocyty v tele,je to asi infekcia a ja napriek tomu,co som zazila pred par tyzdnami si myslim,ze bakterialnu infekciu mocovych ciest by hankino telo same nevyhralo bez homeopatie.a riziko sepsy pri takej silnej infekcii ako mala bez liecby niekolko dni by bolo obrovske. tazko sa radi niekomu ako a co robit,viem,ze vyska horucku nie je umerna vaznosti problemu. ja som hned brala po noci v horuckach moc lekarke,kedze hanka je v tomto rizikova a chodili sme na kontrolu kazde dva-tri dni s mocom . vela urobilo,ze nas plne podporovala lekarka a ked dosiel vysledok kultivacie,uz bola na tom hanka tak,ze ona sama povedala,atb nedame a cakame. este stale to spracuvam cele,co sa nam stalo,je to po tom vsetkom,co sme zazili za 16 mesiacov jej zivota silny zazitok. strasne som sa o nu bala,ale nieco vo vnutri mi stale davalo odvahu,ze to,co robime,je spravne. ze je pod dohladom lekarky,ze mame aj v oblasti homeopatie skvelu podporu,ze sa jej stav zlepsuje. do minuleho tyzdna este hnackovala,co sa tak cistilo jej telo. vyzeram jak blazon pre okolie,ale podla mna to takto malo byt.
estterka
 
Príspevky: 555
Registrovaný: 24 Mar 2011, 08:57
Počet detí: 1
1. dieťa: Hannah
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 5 dní

Re: Ako znížiť horúčku u dojčiatka?? Alternatívne spôsoby

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 27 Dec 2011, 23:24

len pre poriadok - odpovedam tu nie ako poradkyna, ale ako obycajna mamina s nejakymi skusenostami.
Deti specialne zvyknu reagovat na chorobu vacsou teplotou ako my dospeli a zvycajne ju aj lepsie znasaju. Najdolezitejsie je svoje deti dobre poznat a vediet, co je este normalne a co uz sa nam nepozdava. Samozrejme,ak ma dieta nejaku zhorsenu imunitu alebo problemy ako vy, tak je konzultacia s lekarkou namieste hned. Idealne by bolo mat domaceho lekara, ktory pacienta moze navstivit doma - odpadaju potom okolnosti, ktore som opisovala vyssie.
Pokial vsak ide o normalnu horucku bez zvlastnych prejavov, je podla mna v prvy den-dva viac rizikove navsteva akehokolvek lekara ako odlezanie si to v posteli. Za ten den-dva telo dostane sancu, aby s chorobou zabojovalo vlastnymi silami.
Homeo je uz pomoc zvonka, spojena s navstevou lekara, ktora predstavuje pre telo stres. Mimochodom, pre mnohych ludi je homeo kontroverzne, ale pokial ste s tym ok, preco nie. Tiez ma velky vplyv dovera v lekara - ako Gabika spominala, novej lekarke velmi nedoverovala. Dalsia vec je, ze podla mna MM+kontakt koza na kozu je vynikajuci prostriedok, ktory urcite zatieni Panadol i homeo.
Mam velmi dobru osobnu skusenost s tym, ze sme ostali v posteli a nikam sa nepohli. Je to mimochodom velmi dobre i pre mamicku, lebo pocas takychto hodin sa zvysi dopyt po MM a oddych s dietatkom v posteli jej v tvorbe mlieka mimoriadne prospeje. Urcite viac ako stresovanie sa v cakarni plnej chorych deti. Nezriedka byva chora zaroven aj mamicka, tak aj tu byva ulava.
Urcite plati, ze dietatko sa musi pozorovat, a ked sa bude diat nieco vaznejsie (hoci prilis malo dojcenia- pozor, mocu moze byt i nieco menej, lebo sa z tela viac odparuje), tak hned to s lekarom konzultovat.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Ako znížiť horúčku u dojčiatka?? Alternatívne spôsoby

Neprečítaný príspevokod estterka » 27 Dec 2011, 23:45

janka a ty si myslis,ze ak uz su pocas choroby podavane lieky,hoc panadol,ze este je nastartovany organizmus ako ma byt? pytam sa,lebo viem,ze tym zrazanim horucky sa vypina ochranna funkcia organizmus,tak potom neviem,ake to je dalej s liecbou. aj s nasimi problemami,ked mala hanka nedavno horucky okolo 38,5 myslim dva dni a ziadne ine priznaky,uplne bola fit,tak som nesla k lekarke,lebo prave som nechcela,aby v pripade,ze ma znizenu imunitu nieco ako bonus chytila.
homeopatia je kontroverzna,ja ale uz pochybnosti po tom,co som videla nemam iste.
urcite suhlasim,co sa dojcenia tyka,hanicka sa extremne vela dojcila a boli sme v posteli,zo zaciatku som sa ani napit nevedela ist,lebo ma potrebovala mat stale pri sebe-nosit sa nechcela,znervoznovalo ju to velmi. ked bolo velmi zle,nejedla,nepila-len sa dojcila. co sme sa rozpravali aj s klemkou pocas choroby,ze som mala pozorovat kvoly tej sepse,ze je a pije,no ona sa v tej dobe len dojcila. ze ci keby je stav velmi vazny by sa dojcit prestala alebo by aj v tom pripade vyuzivala dojcenie a dojcila sa dalej.
dalsia vec,co podla mna treba trochu rozlisovat infekcie virusove a bakterialne,kde pri virusovych treba vylezat a telo nechat bojovat o bakterialnych nie som taka presvedcena,ci to telo zvladne same. toto skutocne neviem posudit.
estterka
 
Príspevky: 555
Registrovaný: 24 Mar 2011, 08:57
Počet detí: 1
1. dieťa: Hannah
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 5 dní

Re: Ako znížiť horúčku u dojčiatka?? Alternatívne spôsoby

Neprečítaný príspevokod gabika78 » 28 Dec 2011, 12:31

ďakujem veľmi pekne za všetky rady.
Dnes máme ešte stále teplotu. Už 3 deň a 3 noc.
Boli sme dnes ránu u doktorky. Na naše žiadanie spravila Maťkovi CRP. Vyšla mu hodnota 40.. tak keď sme prišli domov dali sme mu antibiotika.
Zobrali sme aj moč na vyšetrenie. Doktorka je jedna ...... veľmi ma sklamala. Medzi rečou sme sa dostali,že robíme čiastočne BKM... tak ma zvozila pod čiernu zem.. ako veľmi dieťaťu ubližujem.. , a táraniny o psychomotorickom vývoji.. a začala ďobať do tabuľky na stene za jej chrbtom, že čo by dieťatko malo vedieť.. a čo nie. Jáááj nabudúce o tom popíšem lebo teraz nemám chuť na to ani spomínať.


Chcela som sa ešte spýtať. Kamoškyna malá má zlatého stafilokoka. Malý bol s ňu v dennom kontakte. Každú hračku spolu poblizovali aspoň zo 5 krát. Môže mať nejaký zápal s týmto súvis??. AKo sa prenáša stafilokok.
Neviem čo teraz robiť. Doktorka si založila ruky, že keď som múdra mám sa starať sama. Jediná nefrologička v okrese má dovolenku.. a malý stále teplotuje.
Poradte. Ďakujem :-))
Obrázok užívateľa
gabika78
 
Príspevky: 448
Registrovaný: 15 Apr 2011, 13:54
Počet detí: 2
1. dieťa: Martinko
Rokov: 13 rokov, 15 dní
2. dieťa: Romanko
Rokov: 10 rokov, 6 mesiacov
Môj status: Najväčšia liečivá sila je LÁSKA

Re: Ako znížiť horúčku u dojčiatka?? Alternatívne spôsoby

Neprečítaný príspevokod estterka » 28 Dec 2011, 12:53

gabika,to ma mrzi. a tie atb vam dala podla coho lekarka? na co konkretne? na aku bakteriu? lebo nam tiez davali pred kultivaciou atb a nastastie som ich nedala,lebo by boli uplne zbytocne,ten nas stafilokok bol voci nim absolutne odolny. gabika,neviem,ci si si precitala nas pribeh o stafilokokovi v mocovych cestach. vacsinou infekcie mocovych ciest su kontaminovane stolicou deti,teda z criev.
nuz,stale horuckuje maly-vies,to je to co som sa pytala janky,ty si horucku zrazala panadolmi-horucka je ochranny mechanizmus tela,ktory je velmi napomocny pri liecbe a okrem panadolu si cakala co dalej. teda ochranny mechanizmus bol brzdeny,infekcia mala zelenu a telo si s nou asi uz nevedelo tak rychlo proadit. ak ma horucku,stale bojuje. horucka nie je taka strasne zla,pre liecbu je prospesna.
estterka
 
Príspevky: 555
Registrovaný: 24 Mar 2011, 08:57
Počet detí: 1
1. dieťa: Hannah
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 5 dní

Re: Ako znížiť horúčku u dojčiatka?? Alternatívne spôsoby

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 28 Dec 2011, 15:18

Gabika, a ako sa ta teplota vyvija? Co ostatne prejavy - malatnost, chut do jedla, ..? Lepsie, horsie, rovnako?
Nam sa teplota (bez podania liekov) drzala najdlhsie 3 dni (cca 36hodin), bez inych vyraznych prejavov, potom sa to rapidne zlepsilo. Myslim, ze aj tu v prispevkoch pisal niekto o 3 dnoch.
Ked uz si zacala uzivat tie ATB, tak ich douzivaj, a uvidis potom, ci sa treba trapit aj stafilokokom . Ked je tvoja normalna doktorka dobra, tak myslim ze potom bude na to cas sa spytat.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Ako znížiť horúčku u dojčiatka?? Alternatívne spôsoby

Neprečítaný príspevokod gabika78 » 28 Dec 2011, 22:08

dnes po spoločnom obednom spánku na ciciku sa zobudil mokrý ako myš a bez teploty, resp. mal len 37 mierne zvýšenú. Trocha ožil. Možno to bolo samovoľné ale možno zabrali aj antibiotiká.. ak tam sú aj nejaké baktérie, lebo na CRP mu vyšli mierne zvýšené.
Essterka.. malému sme za 3 dni podali asi 2x panadol a 2x čípok.. vždy keď sa mu horúčka zvýšila nad 39,5. Väčšinou to bolo večer.. a počas dňa sme mu nič nedávali. Ja viem aká je horúčka prospešná... aj ja mám naštudované pokyny od Mendelshona.. aj s tým vo všetkom do bodky súhlasím, ale Maťko sa už veľmi trápil, bol ospalý malátny.. a ja som cítila, že tú horúčku potrebuje zraziť. Hneď ožil a aspoň na chvíľu načerpal sily. Tak som to cítila a spravila by som to aj nabudúce.
Homeopatku som kontaktovala... ale najbližšia je až 50 km od nás.. a okrem toho začína až po novom roku... čo mi momentálne nič nepomôže.
Essterka ja viem, že nám chceš dobre :-))) a vo všetkom s tebou súhlasím ale momentálne tu nemám žiadnu autoritu (homeopatku) ktorá mi dá záruky, iba jednu zaspatú doktorku, ktorá jediné čo vie je vystrašiť ma.. aby som bola poslušná a robila čo chce ona. Ale na papier mi nič nezagarantuje.

Janka mimoch. ho aj prehnalo... a to ešte pred podaním antibiotík, resp. jeho stolica bola vodnatá, môže to byť aj len z kojenia? ale to nebolo len na 100% kojenie.. aj nejakých 20% prikrmov, pár lyžičiek.
Začali sme dávať Biogaju a čučoriedkový čaj s vitm C. Okrem toho má čiernu stolicu, teraz naposledy už bola tuhá. Môže tá čierna farba byť z tých čučoriedok?
Zajtra budeme múdrejší.. keď budú výsledky moču. Ak budú ovšem negatívne. Ak nie tak až v pondelok.
veľmi mi pomáha, že si môžem prečítať Váše názory. Pretože viem, že tu nájdem pochopenie.

Essterka idem si prečítať váš príbeh aj ked som ho už čítala... ale musím si to občerstviť. :-)))) Držkajte sa.
Obrázok užívateľa
gabika78
 
Príspevky: 448
Registrovaný: 15 Apr 2011, 13:54
Počet detí: 2
1. dieťa: Martinko
Rokov: 13 rokov, 15 dní
2. dieťa: Romanko
Rokov: 10 rokov, 6 mesiacov
Môj status: Najväčšia liečivá sila je LÁSKA

Re: Ako znížiť horúčku u dojčiatka?? Alternatívne spôsoby

Neprečítaný príspevokod estterka » 28 Dec 2011, 22:40

gabika,hannah hnackovala cely cas co bola chora a aj potom,este do minuleho tyzdnu,vraj sa cistila tym. no daj nam prosim ta vediet ako sa mate dalej,drzim velmi palce,nech to mate cim skor za sebou!
estterka
 
Príspevky: 555
Registrovaný: 24 Mar 2011, 08:57
Počet detí: 1
1. dieťa: Hannah
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 5 dní

Re: Ako znížiť horúčku u dojčiatka?? Alternatívne spôsoby

Neprečítaný príspevokod gabika78 » 29 Dec 2011, 12:15

essterka veľmi pekne ďakujeme.

Hlásim, že horúčku nemáme. Dnes ráno som mu našla na stehienku červený pupák ako keď ho uštipne komár a vedľa toho také pľuzgieriky. Inak niečo také sa píše aj v nežiaduc. účinkoch antibiotík. Volali sme doktorke, že či prišli výsledky moču, sestra nás zase odbila do tel., že nie máme volať zajtra. Na základe nich sme sa chceli rozhodnúť čo ďalej.
Tak ale tej neurazte sa za výraz gestapáčke-sestre neverím, tak som si volala za výsledky sama. Oboje sú v poriadku, má iba nejakú enterococus spiecies 10/2 ale, že vraj to je neškodné.
Som happy, lebo tým pádom som mu už nedala antibiotiká.
Teraz chrust spí ale keď sa zobudí chcem skočiť k doktorke.. mám to 50m. a idem jej objasniť, že ako je možné, že nemajú výsledky, keď dnes ráno ich dostali.
Som vytočená ako pentagón... lebo ja som so sebou k doktorom nikdy nechodila, lebo som to pokladala za zbytočné... ale teraz keď to musím absolvovať s Maťkom... tak som ako podráždená kobra. :-D :-D :-D
Neviem si pomôcť, ale keď vidím ten pohľad doktorky typu: nemôžte vedieť viac ako ja, ja som predsa študovala MUDr.... joj. :-)))))
Obrázok užívateľa
gabika78
 
Príspevky: 448
Registrovaný: 15 Apr 2011, 13:54
Počet detí: 2
1. dieťa: Martinko
Rokov: 13 rokov, 15 dní
2. dieťa: Romanko
Rokov: 10 rokov, 6 mesiacov
Môj status: Najväčšia liečivá sila je LÁSKA

Re: Ako znížiť horúčku u dojčiatka?? Alternatívne spôsoby

Neprečítaný príspevokod gabika78 » 29 Dec 2011, 12:19

jááj a zabudla som povedať, že ten pupák už zmyzol, cca. o 9 ráno sme mali dať ATB, nedali sme a už o hodku na to ho nemal. Nechcelo sa mi veriť, lebo to bol ako riadny štípanec.. a tie pupáčiky.. hm.
Inak keď som mu ho stlačila tak obelel... neostal červený. :-))

Strašne by ma zaujímalo, že čo krpcovi bolo... malý ste niečo podobné alebo ste sa s tým stretli, že horúčky a po nich nič. Dieťa ďalej v pohode ani žiadne iné príznaky?
Obrázok užívateľa
gabika78
 
Príspevky: 448
Registrovaný: 15 Apr 2011, 13:54
Počet detí: 2
1. dieťa: Martinko
Rokov: 13 rokov, 15 dní
2. dieťa: Romanko
Rokov: 10 rokov, 6 mesiacov
Môj status: Najväčšia liečivá sila je LÁSKA

Re: Ako znížiť horúčku u dojčiatka?? Alternatívne spôsoby

Neprečítaný príspevokod estterka » 29 Dec 2011, 12:34

gabika,to je super,ze vysledky mate dobre! tesim sa! ja neviem,ci si toto myslim spravne,ale podla mna tie leukocyty prave kvoly horucky mozu byt zvysene v moci. hanicka mala takto horcuky 38,5 par dni a nic ine,ziadne priznaky,ked klesli,vysla jej taka hrcka za uskom a to lekarka povedala,ze to lymfat.uzlinka a telo bojovalo s niecim. ale nevieme s cim.
pretoto som velmi opatrna s atb a preferujem presne vediet,ktoru priseru s nimi chceme zabit.
estterka
 
Príspevky: 555
Registrovaný: 24 Mar 2011, 08:57
Počet detí: 1
1. dieťa: Hannah
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 5 dní

Re: Ako znížiť horúčku u dojčiatka?? Alternatívne spôsoby

Neprečítaný príspevokod gabika78 » 29 Dec 2011, 13:00

máš pravdu... essterka.. aj ja by som to rada vedieť. Najradšej by som bola keby mu dok. spravila zase CRP a výtery, že by sme vedeli čo to bolo. Ale sme na Slovensku.. a presne viem, že keď ju o toto požiadam, tak ma hneď zvozí, že načo keď mu nič nie je a kto to preplatí... ach jaj.. minule mi lekárnička povedala, že som náročná a, že nežijeme vo Švajčiarsku.
Obrázok užívateľa
gabika78
 
Príspevky: 448
Registrovaný: 15 Apr 2011, 13:54
Počet detí: 2
1. dieťa: Martinko
Rokov: 13 rokov, 15 dní
2. dieťa: Romanko
Rokov: 10 rokov, 6 mesiacov
Môj status: Najväčšia liečivá sila je LÁSKA

PredchádzajúciĎalší

Späť na Rast a zdravie bábätka

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 6 hostia

cron