Ako znížiť horúčku u dojčiatka?? Alternatívne spôsoby

diskusia o zdraví, chorobách, raste a vývoji bábätka

Ako znížiť horúčku u dojčiatka?? Alternatívne spôsoby

Neprečítaný príspevokod Norika » 28 Máj 2011, 13:31

Ahojte, opäť sa na vás obraciam s prosbou o radu. Zrejme nás trápia zúbky, ale až tak, že malý ma 39 horúčky :-( Dávam mu Paralen čípky, vyskúšala som Panadol sirup, ale ten vypľúva. Vedeli by ste mi poradiť aj niečo iné ako lieky?? Mám si ho dať koža na kožu?? Či u takého veľkého bába to už nepomôže? Lebo aj keď má len 8 mesiacov, je veľký ako ročné dieťa. Ďakujem za rady...
Ináč na pohotovosť sa chystáme, ak to neustúpi.
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: Ako znížiť horúčku u dojčiatka?? Alternatívne spôsoby

Neprečítaný príspevokod Ludka » 28 Máj 2011, 13:44

Zabaly pomahaju.
Studene obklady na rucky a na nozky.
Ale nam zaberala jedine sprcha.
Obrázok užívateľa
Ludka
 
Príspevky: 298
Registrovaný: 22 Mar 2011, 00:06
Bydlisko: Košice
Počet detí: 3
1. dieťa: 8
2. dieťa: 3
3. dieťa: 14 dní
Môj status: ...aby dojčené dieťa bolo normou...

Re: Ako znížiť horúčku u dojčiatka?? Alternatívne spôsoby

Neprečítaný príspevokod leelo » 28 Máj 2011, 14:18

Norika, mne celkom zabral postup z tejto stranky:
http://choredieta.sk/index.php/caste-problemy/horucka
boli sme u tejto pani dr., ked sme boli na sk, lebo my sme zo zasady vzdy chori na sk, a toto je jej stranka.
plati to, co pise Ludka - maleho som najprv instinktivne osprchovala a potom som podla rad z tejto webky utierala malemu rucky a nozky vlhkou plienkou, aby sa malo co odparovat z povrchu tela.
a nemiesaj sirup s tabletkami.
tesny kontakt pomoze aj u 10-rocneho dietata.
este poznamka: to nie su zuby, zrejme chytil nieco viralne. dalsie dni ukazu.
Obrázok užívateľa
leelo
 
Príspevky: 344
Registrovaný: 22 Mar 2011, 15:20
Bydlisko: Mnichov, Nemecko
Počet detí: 2
1. dieťa: Benjamin
Rokov: 14 rokov, 5 mesiacov, 11 dní
2. dieťa: Hugo
Rokov: 12 rokov, 6 mesiacov
Môj status: Podla nemeckeho casopisu Eltern 4/2012 usetri dojciaca zena domacemu rozpoctu zhruba 75 euro mesacne. tym, ze dojci. tak sem s peniazmi a idem nakupovat!

Re: Ako znížiť horúčku u dojčiatka?? Alternatívne spôsoby

Neprečítaný príspevokod Ludka » 28 Máj 2011, 14:25

ku sprche, sprchovat len do vysky podpazusia. Hned po vybrati zo sprchy suchat nozky a rucky, aby sa mu koncatiny prekrvili. Urcite nedavaj uplne studenu vodu. Jemu bude chladna aj taka v ktorej sa kupe normalne! postupne znizovat teplotu! mozes opakovat do hodiny 2-3 razy!
Tiez si nemyslim, zeby to boli zubky, je to prilis vysoka teplota na zubky!
Obrázok užívateľa
Ludka
 
Príspevky: 298
Registrovaný: 22 Mar 2011, 00:06
Bydlisko: Košice
Počet detí: 3
1. dieťa: 8
2. dieťa: 3
3. dieťa: 14 dní
Môj status: ...aby dojčené dieťa bolo normou...

Re: Ako znížiť horúčku u dojčiatka?? Alternatívne spôsoby

Neprečítaný príspevokod akdarka » 28 Máj 2011, 14:50

my sme mali nedavno 3dni vysoke teploty,crp bolo ok. Na 4.den sa trochu vysypal takze sme to uzavreli asi ako „siestu chorobu”. Mavaju ju deti, je to virusove ochorenie. Ved uvidite ako sa to vyvinie
akdarka
 
Príspevky: 935
Registrovaný: 22 Mar 2011, 06:36
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 5 dní
Môj status: "Stratené je len to, čoho sa sami vzdáme."

Re: Ako znížiť horúčku u dojčiatka?? Alternatívne spôsoby

Neprečítaný príspevokod tamoulik » 28 Máj 2011, 15:33

Pripadne jest brusnice alebo davat po lyzickach stavu z brusnic...tiez to znizuje tepltu...
Obrázok užívateľa
tamoulik
 
Príspevky: 497
Registrovaný: 22 Máj 2011, 22:05
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 3
1. dieťa: Tomáš
Rokov: 15 rokov, 4 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Samuel
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 6 dní
3. dieťa: Izabela
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: On ne voit bien qu´avec le coeur, l´essentiel est invisible pour les yeux (A.de Saint Exupéry)

Re: Ako znížiť horúčku u dojčiatka?? Alternatívne spôsoby

Neprečítaný príspevokod Klemka » 28 Máj 2011, 15:33

Norika, nám na teploty pomáhalo vyzliecť dieťa čo najviac donaha, kontakt koža na kožu, takmer non-stop na prsníku a naložiť do vane s teplotou telíčka bábätka a nechať ho v nej nejakú dobu a voda zatiaľ pomaly chladne a sťahuje horúčku.
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: Ako znížiť horúčku u dojčiatka?? Alternatívne spôsoby

Neprečítaný príspevokod Petra » 28 Máj 2011, 16:19

Ahojte, iba sa podelim,ze aj nase (tiez 8mesacne dojciatko) ma teploty cca 38-39 uz 2 dni. Okrem toho ziadne ine priznaky, takze doki to uzavrela na "siestu chorobu". Mate o tom niekto blizsie info; lebo nemam chut googlit a dozvediet sa bludy :mrgreen: Dakujem.
Petra
 
Príspevky: 64
Registrovaný: 23 Mar 2011, 11:00
Počet detí: 1
1. dieťa: Andy
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 15 dní
Môj status: "Cestu si najdem, alebo spravim" (Hannibal)

Re: Ako znížiť horúčku u dojčiatka?? Alternatívne spôsoby

Neprečítaný príspevokod Norika » 28 Máj 2011, 16:26

a ja este od mmala som naucena, ze ak mam teplotu, tak nekupat salebo ju budem mat este vyssiu, iba chytro osprchovat, ale neviem si predstavit, ako by som rychlo dokazala osprchovat nasho drobca.....lebo my mame taku vodu, ze raz ide tepla, raz zimna, to je normalne umenie ju nastavit na prijemnu teplotu, ak sa sprchuje dospely clovke....

takze myslite, ze ho mozem okupat?? vsupnem ho s manzelom do vane...
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: Ako znížiť horúčku u dojčiatka?? Alternatívne spôsoby

Neprečítaný príspevokod Klemka » 28 Máj 2011, 17:12

Norika, ale ja nehovorím naložiť ho do horúcej vody - max. teplota vody taká, akú má dieťa a potom ho nechať v tej vode vychladnúť, nech chladnúca voda pomaly z dieťaťa odvádza horúčku - ak ju teda vôbec treba znižovať, pretože horúčka má svoj zmysel. Podstatné je sledovať celkovo, či je dieťa hydratované - v tomto prípade ideálne čo najčastejšie dojčiť a sledovať, či pritom pije a potom či dosť ciká. Problém nie je horúčka, napr. 38 či 39 stupňov, ak si ju dieťa drží, ale jej náhle vystúpanie, ale rovnako aj rýchly pokles (napr. po čípku proti teplote) - to pri deťoch môže spustiť febrilné kŕče. Preto je tá vaňa napr. lepšia ako studená sprcha, či zábal, lebo to je rýchle ochladenie a šok, pomaly chladnúca voda vo vani sťahuje horúčku pomaly a bezpečnejšie.
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: Ako znížiť horúčku u dojčiatka?? Alternatívne spôsoby

Neprečítaný príspevokod tamoulik » 28 Máj 2011, 17:36

Petra, pri siestej chorobe su 2-3 vysoke teploty bez akychkolvek inych priznakov a na 2-4 den sa dieta vyhadze malymi ruzovkastymi bodkami, ktore ked stlacis tak blednu...dieta nesvrbia, netreba to nicim potierat, po 2-3 dnoch vyrazky zmiznu. Tomasko mal najhorsie vyhadzanu tvaricku a zmizlo mu to na 4. den. Nemalo by sa vtedy chodit von.
Obrázok užívateľa
tamoulik
 
Príspevky: 497
Registrovaný: 22 Máj 2011, 22:05
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 3
1. dieťa: Tomáš
Rokov: 15 rokov, 4 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Samuel
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 6 dní
3. dieťa: Izabela
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: On ne voit bien qu´avec le coeur, l´essentiel est invisible pour les yeux (A.de Saint Exupéry)

Re: Ako znížiť horúčku u dojčiatka?? Alternatívne spôsoby

Neprečítaný príspevokod janka » 28 Máj 2011, 17:36

Norika, setrne a ucinne su vraj zabaly lytok. Ja som horucku nikdy nezrazala, lebo horucka je sposob, ako telicko bojuje s virozou, takze som len pocas dna vzdy sledovala, ako sa to vyvija, kludne som ju nechavala aj nad 39, aj tak sa vzdy udrzala len par hodin, potom sla dole. Mozno keby sla nad 40, tak by som vymakla a dala zabaly, ale tak vysoko nikdy nevybehla. A inak som vela dojcila a stale bola pri malej, aj pocas dennych spankov. Ale je fakt, ze do roka horucku nemala, prvykrat tak pred dvoma mesiacmi, do roka s tym vraj treba byt opatrnejsi. Mne sa paci tento clanok:
http://www.azrodina.cz/1471-o-lecive-sile-horecky
janka
 
Príspevky: 668
Registrovaný: 22 Mar 2011, 23:05
Počet detí: 0

Re: Ako znížiť horúčku u dojčiatka?? Alternatívne spôsoby

Neprečítaný príspevokod Norika » 28 Máj 2011, 19:25

som nevedela, ze aj nahly pokles moze sposobit krce :( a inak co sposobuju tie krce?? pred siestou sme ho tak okupali, ale dali sme mu aj cipok....teraz vystraja pri babke a dedkovi v posteli....aj cez den bol celkom vesely, nie moc smutny,...no ale stale rozpaleny...a zistili sme ze digitalny teplomer nam blbne, tak ideme merat kovovym.....ma taku modru napln, nie ortut......
inak, myslim aspon dufam,ze neni dehydrovany....pred kupanim hodil fontanku na matrac a po kupani na mna.....

ale v noci a rano ho prehnalo, ked som mu davala cipok, alebo merala teplotu......ale snazim sa ho kojit, navyse mam este aj znizenu tvorbu......po tej kyretazi mam problem to dat do normalu......svokra huci,ze mame ist na pohotovost, lebo bude dehydrovany, ale nejdem sa hadat....a ani ziadne cajiky davat,co mi radia....
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: Ako znížiť horúčku u dojčiatka?? Alternatívne spôsoby

Neprečítaný príspevokod Norika » 28 Máj 2011, 19:55

tak ma 38.5 dufamze cez noc to nebude horsie :(
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: Ako znížiť horúčku u dojčiatka?? Alternatívne spôsoby

Neprečítaný príspevokod Norika » 28 Máj 2011, 21:39

mam pocit,ze teplota mu stupla este :-( aj rucky ma studene...ale spinka....mame ist na pohotovost,kt,ed nebude spat?? ci radsej rano, alebo vobec??
bojim sa, ze ho budu chciet nechat na pozorovanie, alebo infuzie....a bezo mna, to uz ani nekomentujem, by som neprezila.....a so mnou, tiez tazko ...
lebo uz si to viem predstavit, kolko problemov zas bude s dojcenim a so spolocnym spanim...
ja uz nechcem prezot taku traumu ako pred dvoma tyzdnami
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: Ako znížiť horúčku u dojčiatka?? Alternatívne spôsoby

Neprečítaný príspevokod Ludka » 28 Máj 2011, 21:48

Norika, klud, studeny je mozno preto, pretoze na neho lezie horucka. Zvykne byt na zaciatku zimnica. Je potrebne striedat lieky, raz paralen, raz ibalgin kazde 4 hodiny!. Ak vystupi teplota nad 38,2°C. Zabaly nad 38,6°C.
DOJCIT DOJCIT DOJCIT! Po lyzickach mozes ponukat vodicku, ale dolezitejsie je dojcit!

pri horucke, mozes dat obklady na nohy a na zapastia. Ak by to nezabralo, tak sprcha!
Ty striedaj prsniky, pocas jedneho dojcenia, aby si to rozbehla! Cim castejsie a viac tym lepsie!!!
Mozu nastat pri vysokych teplotach febrilne krce, dava sa preventivne diazepam.

drzim palce
Obrázok užívateľa
Ludka
 
Príspevky: 298
Registrovaný: 22 Mar 2011, 00:06
Bydlisko: Košice
Počet detí: 3
1. dieťa: 8
2. dieťa: 3
3. dieťa: 14 dní
Môj status: ...aby dojčené dieťa bolo normou...

Re: Ako znížiť horúčku u dojčiatka?? Alternatívne spôsoby

Neprečítaný príspevokod Norika » 29 Máj 2011, 00:22

tak boli sme na pohotovosti....doktorka to uzavrela ako anginu, aj ked mne sa to nezda, lebo maly s papanim problemy nema...a ani ona mu nenasla ziadne biele fliaciky....ani dehydrovany nebol, samozrejme vdaka dojceniu, tak aspon to jedno ma potesilo, predpisala nam antibiotika, a mame dalej uzivat aj veci proti horucke
chcem sa vas opytat,ako mu to mame dat, ked nam to vypluva :( jednu davku antibiotik sme mu mali dat zo striekacky uz doma terza v noci, ale sme sa na to vybofli, lebo velmi plakal, tak som ho len nakrmila a spinka.....a takisto aj panadol sirup,preto davam radsej cipky...lebo u neho je viaac nez polovica vonku ako dnu....
a tiez sa chcem opytat, ze ake probiotika mam kupit ku tym antibiotikam,ak je dojceny?
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: Ako znížiť horúčku u dojčiatka?? Alternatívne spôsoby

Neprečítaný príspevokod janka » 29 Máj 2011, 01:01

norika, nedavno sa tu mihla tema o probiotikach pri uzivani atb, zaver bol taky, ze mm samo obsahuje probiotika, takze ak dojcis, tak mozno ani nic dalsie dodavat netreba:
viewtopic.php?f=17&t=191
A preco to uzavrela doktorka na pohotovosti anginou, ked to vraj na nu vobec nevyzera? Nie som doktor, nechcem ta na nic navadzat, prosim ta ber to len ako nazor malo zasvatenej osoby z internetu: ale keby sa nieco take stalo mne, asi by som sa s tymi antibiotikami zbytocne neponahlala. Mozno je to len viroza (fakt to diagnostikovanie, ako si ho popisala, na mna posobilo, ze "len aby sme nieco nasli") a vtedy do maleho tlacis tie atb uplne zbytocne, narobia viac skody ako uzitku. Ak inak maly vyzera ok, ze pekne cucka mliecko, ma zacikane plienky, v podstate okrem horucky nema ine priznaky choroby, tak by som riesila maximalne tu horucku a v pondelok isla normalne do ordinacie a dala urobit crp test. A az potom nasadila atb, keby test ukazal, ze to ma zmysel.
janka
 
Príspevky: 668
Registrovaný: 22 Mar 2011, 23:05
Počet detí: 0

Re: Ako znížiť horúčku u dojčiatka?? Alternatívne spôsoby

Neprečítaný príspevokod Norika » 29 Máj 2011, 08:31

ked my ani nie sme doma, furt sme u nasich....ale to je jedno....
ma aj hnacku a od dnes uz silnu..... :-(
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: Ako znížiť horúčku u dojčiatka?? Alternatívne spôsoby

Neprečítaný príspevokod estterka » 29 Máj 2011, 09:38

a preco chces zrazat teplotu?? do 38,5 sa teplota nema zrazat!! a urcite nie studenou sprchou,este aby babatko nedostalo krce:( teplota je prejavom toho,ze telo funguje tak ako ma,v obdobi ked idu zubku je telo nachylnejsie na infekcie a ked sa zrazi teplota,znizi sa prirodzeny obranny organizmus tela. ak je teplota vyssia ako 38,5 tak sa da dat do vane,ale max o dva stupne studensia voda. je to naozaj nebezpecne prudko znizovat teplotu. minule v teme,ktoru si o chorobe zalozila,som ti rozpisala vsetko o teplote.
estterka
 
Príspevky: 555
Registrovaný: 24 Mar 2011, 08:57
Počet detí: 1
1. dieťa: Hannah
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 5 dní

Re: Ako znížiť horúčku u dojčiatka?? Alternatívne spôsoby

Neprečítaný príspevokod estterka » 29 Máj 2011, 09:42

a preco chces zrazat teplotu?? do 38,5 sa teplota nema zrazat!! a urcite nie studenou sprchou,este aby babatko nedostalo krce:( teplota je prejavom toho,ze telo funguje tak ako ma,v obdobi ked idu zubku je telo nachylnejsie na infekcie a ked sa zrazi teplota,znizi sa prirodzeny obranny organizmus tela. ak je teplota vyssia ako 38,5 tak sa da dat do vane,ale max o dva stupne studensia voda. je to naozaj nebezpecne prudko znizovat teplotu. minule v teme,ktoru si o chorobe zalozila,som ti rozpisala vsetko o teplote.

ak sa ti nezda,co ti lekarka predpisala,tak mu nedavaj. preco mu davat zbytocne atb?? robili vysetrenie z krvi,ci su nutne? a ja by som ani paracetamol nedavala detom moc. ale my sa liecime homeopatiou.
estterka
 
Príspevky: 555
Registrovaný: 24 Mar 2011, 08:57
Počet detí: 1
1. dieťa: Hannah
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 5 dní

Re: Ako znížiť horúčku u dojčiatka?? Alternatívne spôsoby

Neprečítaný príspevokod Norika » 29 Máj 2011, 10:12

esterka, on mal vcera cely den 39 cca......a vece uz bol taky rozpaleny, ze sme sa o jedenastej pobrali na pohotovost, lebo uz som nevedela ako mu pomoct, nezaberala ani cipka ani zabal....uz som mala naozaj strach ze dostane krce.....
a co mam robit?? jednu davku som mu uz dala.....cestovat za svojou doktorkou na oravu nemozem,..... :-(
maly uz aj zvracal
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: Ako znížiť horúčku u dojčiatka?? Alternatívne spôsoby

Neprečítaný príspevokod estterka » 29 Máj 2011, 12:22

krce su najnebezpecnejsie,ked sa prudko zraza teplota. neveim,ale vravis,ze to nie je iste,ze ma anginu a berie na to lieky. skor by som trvala asi na dalsich vysetreniach,napr moc do labaku. teraz to mala jedna kamoska,ze malo dieta 4 dni takto horucky,vo veku nasich deti ma drobca a vsetky vysetrenia boli ok a nakoniec na 4ty den sa maly vyhadzal drobnymi vyrazkami a bola to siesta choroba. tazko radit,len sa mi nepaci,ze si lekarka mysli,ze je to angina a dava lieky ale nie je si ista.
estterka
 
Príspevky: 555
Registrovaný: 24 Mar 2011, 08:57
Počet detí: 1
1. dieťa: Hannah
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 5 dní

Re: Ako znížiť horúčku u dojčiatka?? Alternatívne spôsoby

Neprečítaný príspevokod Ludka » 29 Máj 2011, 14:19

Norika, pri angine hnacka? no neviem, pockala by som s ATB...
Obrázok užívateľa
Ludka
 
Príspevky: 298
Registrovaný: 22 Mar 2011, 00:06
Bydlisko: Košice
Počet detí: 3
1. dieťa: 8
2. dieťa: 3
3. dieťa: 14 dní
Môj status: ...aby dojčené dieťa bolo normou...

Re: Ako znížiť horúčku u dojčiatka?? Alternatívne spôsoby

Neprečítaný príspevokod Norika » 30 Máj 2011, 18:32

tak boli sme dnes u doktorky, aj ked nie nasej....ale CRP by nam nerobila ani nasa..lebo uz sme boli chori, a nic take nam nerobili ani vtedy...
ale tato, pozrela sa mu tiez do hrdla, samozrejme ani ona nevedela povedat co mu je...tak len nechala tie antibiotika, dala nurofen na horucku a fenistil...
este nic z toho sme nemali....dnes uz cez den taku vysoku nema, ked spi, tak sa poti strasne...rano sme mu chceli dat tie atb. ale tak ho naplo, ze vyzvracal vsetko co zjedol....len sme s muzom nanho kukali, aku tycku hodil :-( ...takze atb mal len vcera, a neplanujeme pokracovat v uzivani....myslite,ze mu to moze uskodit??? aich vcera bral??
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Ďalší

Späť na Rast a zdravie bábätka

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 9 hostia

cron