Ako znížiť horúčku u dojčiatka?? Alternatívne spôsoby

diskusia o zdraví, chorobách, raste a vývoji bábätka

Re: Ako znížiť horúčku u dojčiatka?? Alternatívne spôsoby

Neprečítaný príspevokod gabika78 » 29 Dec 2011, 16:25

boli sme zase u doktorky. Malému sa vyhádzali tie pupáčiky aj po ručičkách..a pár aj na nožičkách. Vyzerá to ako keby ho popŕhlavila žihlava.
Môže to byť 6. choroba.. doktorka povedala, že nie a, že to nemôže byť ani z ATB.
Tie sme mu už dnes nedali... ale ma zase vystrašila, že teraz môže byť malému dobre... ale, že keď ich nedoberieme.. tak, že sa mu to zase môže vrátiť o 6-7 dní.. a, že ostane rezistentný na ne.
Poradte ako teda... mám mu ich nechať vybrať alebo nie.?... :-(( Inak je fit... zase sa nerváči keď ho prebaľujem.. takže viem, že je vo svojej koži galgan malý.. hehe :-)
Obrázok užívateľa
gabika78
 
Príspevky: 448
Registrovaný: 15 Apr 2011, 13:54
Počet detí: 2
1. dieťa: Martinko
Rokov: 13 rokov, 15 dní
2. dieťa: Romanko
Rokov: 10 rokov, 6 mesiacov
Môj status: Najväčšia liečivá sila je LÁSKA

Re: Ako znížiť horúčku u dojčiatka?? Alternatívne spôsoby

Neprečítaný príspevokod estterka » 29 Dec 2011, 20:35

a proti comu tie atb maju bojovat? ti povedala?
estterka
 
Príspevky: 555
Registrovaný: 24 Mar 2011, 08:57
Počet detí: 1
1. dieťa: Hannah
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 5 dní

Re: Ako znížiť horúčku u dojčiatka?? Alternatívne spôsoby

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 30 Dec 2011, 11:04

To je super, ze je uz vo svojej kozi :-).
Opat nieco z mojej skusenosti. Ked stredna mala asi rok, bolo po ockovani a dostala horucku. Vtedy som hned nabehla k doktorke a dala ATB. Na druhy den teplota zmizla, ale objavila sa zihlavka presne ako opisujes. Skonzultovala som to s lekarkou a ATB sme hned vysadili. Mimochodom, tiez doslo k tomu, ze teplota bola sice dole, ale dcerka nebola vobec vo svojej kozi (miesto oddychu bola hore, ale ani hrat sa, ani na ruky...). Odvtedy vlastne horucky riesim tak, ze radsej cakam tie 2-3 dni, dieta je sice horuce, ale spravanie ma primerane stavu a ochotne si to so mnou odlezi. A ked je uz lepsie, tak v posteli nie je a pekne sa hra - ale viem, ze robi len to, co uz stav dovoluje.
Mimochodom, na internete si mozes najst pribalovy letacik a mali by tam byt mozne neziaduce ucinky. Zihlavka tam myslim zvykne byvat. A na obvyklu doktorku telefon nemas?
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Ako znížiť horúčku u dojčiatka?? Alternatívne spôsoby

Neprečítaný príspevokod gabika78 » 30 Dec 2011, 21:59

essterka.. zastupujúcej dok. som sa opýtala či by sme nemohli spraviť výtery aby sme zistili čo to má... tak ma odbila, že toho môže byť veľáááááááá no a zabila to hehe keď mi povedala, že keď ma tak všetko zaujíma, že prečo som nešla študovať medicínu... dosť som jej liezla na nervy a ochotne mi to dávala najavo. :-)

JankaMich ATB sme už nedali... povedala som si, že spoľahnem sa trocha na obranné anjelikovské mechanizmy :-) V tých ATB sa píšu aj vyrážky.. kadejaké. Inak sa mu ešte stále vyhadzujú. Niektoré zmiznú.. iné sa vyhodia.
Nie nemám na moju dok. číslo.. lebo súkromné neposkytuje.. čo plne rešpektujem. :D
Obrázok užívateľa
gabika78
 
Príspevky: 448
Registrovaný: 15 Apr 2011, 13:54
Počet detí: 2
1. dieťa: Martinko
Rokov: 13 rokov, 15 dní
2. dieťa: Romanko
Rokov: 10 rokov, 6 mesiacov
Môj status: Najväčšia liečivá sila je LÁSKA

Re: Ako znížiť horúčku u dojčiatka?? Alternatívne spôsoby

Neprečítaný príspevokod shira » 30 Dec 2011, 22:47

Gabika co vlastne bolo malemu, kasel, sopel? Preco vlastne dostal hned atb? U deti do 1r.treba byt s atb velmi opatrni, hlavna cast imunity je v creve a to ked sa tam pokazi tak je zle.. My sme mali take daco ze mal tri dni teploty inak mu nic nebolo, len urevany a nijako nebolo dobre-ani na ruky ani dole z ruk :evil: na treti den klesla teplota a vysypal sa. Nervozny bol ako cert. Ked mal skoro 39 tak dostal paralenovy cipok, on nie je nejak silny a nezrazil mu teplotu odrazu, ale maly sa aspon upokojil a konecne zaspal, predtym bol uplakany. U dr. Sme neboli, iba sme jej volali a ona tiez povedala, ze iba ked bude vysoka horucka ten cipok, inak cakat tie 3 dni, ako sa to vyvinie. Ten vysyp povedala ze je casty u deti ako reakcia na teplotu. Na to dostal fenistil kvapky, co som si myslela ze je blbost ale hned sa potom upokojil-neviem,asi ho tie vyrazky svrbeli, rychlo mu potom zmizli a maly bol zase spokojny. Ked ste dali atb tak potom je tazko zistit z coho je vysypany. Ja som dost na nervy z predpisovania atb hned... Podla mna dobre, ze ste nepokracovali.
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Ako znížiť horúčku u dojčiatka?? Alternatívne spôsoby

Neprečítaný príspevokod gabika78 » 30 Dec 2011, 23:04

shira.. veď toto malému okrem teplot nič nebola.. ATB sme dostali lebo zastupujuc. doktorka inak mužova bývala detská doktor. je tým slávna, že ATB predpisuje už odo dverí :-)
Vysypať sa nedá povedať, že by sa vysypal.. skôr taká žihlavka, ktorá sa mu objavuje a mizne. Ale napr... na nôžkach sa mu to zlialo dokopy.. také veľké červené mapy.
Fenistil sme dali kvapky... ale ostal po nich podráždený a umrnčaný... ešte viac.
Obrázok užívateľa
gabika78
 
Príspevky: 448
Registrovaný: 15 Apr 2011, 13:54
Počet detí: 2
1. dieťa: Martinko
Rokov: 13 rokov, 15 dní
2. dieťa: Romanko
Rokov: 10 rokov, 6 mesiacov
Môj status: Najväčšia liečivá sila je LÁSKA

Re: Ako znížiť horúčku u dojčiatka?? Alternatívne spôsoby

Neprečítaný príspevokod shira » 30 Dec 2011, 23:32

no toto práve je na nervy, tieto predpisy atb, tak z toho sú rezistentné kmene a všetci na to doplácame
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Ako znížiť horúčku u dojčiatka?? Alternatívne spôsoby

Neprečítaný príspevokod estterka » 31 Dec 2011, 02:23

ako ja tiez nie som neviem aka extremistka-hanka brala 3krat atb uz,raz jej islo o zivot,raz sme opakovali niekolkokrat test,lebo nebolo celkom jasne,ci ich skutocne potrebuje a este raz mala "kamosa" proteusa "v moci. tie tretie podla mojho nazoru vobec nepotrebovala a bola to len kontaminacia,ale to bolo potom cikani krvi ,cystach a podozreniach na nador,tak to som nejak neprotestovala,som sa bala. ale vzdy mala presne na "svoju bakteriu". mrzi ma,ze si nemala ma vyber,ja by som tu lekarku velmi rychlo zpracovala a isla inam-ale ked nemas kam. ja som od nas z nemocnice volala na mobil nasej sukromnej pedine,ked chceli dat upokojovacie nieco hanke,lebo nevedeli vziat moc a taka som bola z toho poburena,ze som si to potrebovala overit..a jasne,ze nesuhlasila. inak statny lekar na mna raz takymto sposobom rozpraval,ze ci ma on carovnym prutikom liecit,ak nie liekmi a strasny krik robil kvoly dojceniu na poziadanie(dva mesiace mala),ze sme sa uz nevratili viac k nemu ani. a primarka detskeho v nemocnici tiez len raz mi davala lieky na zastavanie laktacie a isla kade tam-to som si uz hovorila,ze napisem staznost na nu,ale nakoniec som nenapisala,zmenili sme lekara aj v nemocnici.
estterka
 
Príspevky: 555
Registrovaný: 24 Mar 2011, 08:57
Počet detí: 1
1. dieťa: Hannah
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 5 dní

Re: Ako znížiť horúčku u dojčiatka?? Alternatívne spôsoby

Neprečítaný príspevokod shira » 31 Dec 2011, 12:40

estterka to sú úplné hrozy, čo píšeš.. s tým zastavovaním laktácie. ked si predstavím už len ten fakt, aké drahé a vzácne je materské mlieko, ked si ho ženy potrebujú kúpiť z laktačnej banky. to im nič nehovorí? materské mlieko je nenahraditeľné, netušila som, že existuje krajina, kde sú o tomto pochybnosti.
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Ako znížiť horúčku u dojčiatka?? Alternatívne spôsoby

Neprečítaný príspevokod estterka » 31 Dec 2011, 21:45

shira ja som tiez mala oci az na stole vyvalene...a presne tak,ze ak neprestanem okamzite v tom momente dojcit,hanka zomrie-nie som si ista,ci pouzila konkretne slovo zomrie alebo len taky kontext-to bolo,ked jej zistili anemiu. ze okamzite,zo dna na den prestat a to ked dva dni bude plakat a nebdue nic jest,to nevadi a potom od hladu zacne jest ine a mlieko nepotrebuje uz --tak 10 mesiacov mala vtedy asi. a ze 5 krat denne maso ,aby sa zlepsila anemia-vies si predstavit,aku zlost som v tom momente v sebe mala? ja som skutocne mala chut do nej nieco hodit,taketo bludy rozpravat. to inak bola ta ista lekarka,co mi pri 5 dnovej hanke povedala,ze oni nie su hotel,aby som ostala s nou v nemocnici a ich moje prianie dojcit nezaujima-a potom o par mesiacov neskor som videla,ze mamicky ostavali s babatkami v nemocnici a kazda jedna krmila dieta flasou. to bol druhy moment,ked som myslela,ze z koze az vyletim od hnevu,ked som sa toto dozvedela. ja by som uz knihu mohla napisat,co vsetko som tu zazila a potom nech este niekto cuduje,ze veci ohladne zdravotneho stavu malej sa snazim zobrat do vlastnych ruk..
estterka
 
Príspevky: 555
Registrovaný: 24 Mar 2011, 08:57
Počet detí: 1
1. dieťa: Hannah
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 5 dní

Re: Ako znížiť horúčku u dojčiatka?? Alternatívne spôsoby

Neprečítaný príspevokod Amarelka » 16 Jan 2012, 20:40

Amarelka
 
Príspevky: 31
Registrovaný: 27 Nov 2011, 14:59
Bydlisko: Košice
Počet detí: 2
1. dieťa: Davidko
Rokov: 15 rokov, 10 mesiacov, 1 deň
2. dieťa: Nellka
Rokov: 12 rokov, 8 mesiacov, 2 dni

Re: Ako znížiť horúčku u dojčiatka?? Alternatívne spôsoby

Neprečítaný príspevokod Bibiq » 17 Feb 2012, 22:39

kocky nemate niektora ten teplomer co meria teplotu senzorom na cele?microlife...
Ja ho mam a ked malej meriam teplotu tak zakazdym ma inak aj ked interval je len minutka :-(
mame virusovu anginu,crp negat,teploty nad 38 uz 3ti den,2jka co nevie vyliezt,hnacku a uz nam k stastiu nic nechyba :-( len maleho privrety palec do dveri auta :-(
co poradite?vitamin c na ten virus?na teplotu?
Davam viburkol,nic...paralen nic...kupel na 20min a zase 39...
Obrázok užívateľa
Bibiq
 
Príspevky: 322
Registrovaný: 22 Máj 2011, 19:59
Bydlisko: doteraz Krompachy-odteraz Bratislava-Dubravka
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáš
Rokov: 22 rokov, 2 mesiace, 2 dni
2. dieťa: Melánia
Rokov: 12 rokov, 10 mesiacov, 26 dní
Môj status: NEVZDAVAT SA!

Re: Ako znížiť horúčku u dojčiatka?? Alternatívne spôsoby

Neprečítaný príspevokod lenkaa » 18 Feb 2012, 10:04

Bibiq, my mame normalny teplomer. Ked ma iba zvysenu teplotu tak to nemeriam, ale ked je uz moc horuci tak , mu teplomer v spanku strcim pod pazuchu a je. My teraz tiez striedame jeden virus za druhym. Vsetko nam sem chodi zo skolky :? Tento tyzden sme mali siestu chorobu + trosku cervene bubienky. Drobec mi odmietal aj prso. Kedze vkuse nam nieco je (uz od konca novembra) tak sme odisli od doktora s multivitaminom v kvapkach :D Cecko berieme uz dlho koli zelezu, tento tzyden mu davam uz multi.
lenkaa
 
Príspevky: 340
Registrovaný: 11 Aug 2011, 11:59
Počet detí: 1
1. dieťa: syncek prvorodený
Rokov: 13 rokov, 2 mesiace, 24 dní

Re: Ako znížiť horúčku u dojčiatka?? Alternatívne spôsoby

Neprečítaný príspevokod shira » 20 Feb 2012, 17:26

ano aj mne sa osvedčilo merať iba pod pazuchou klasickym teplomerom. v konečníku to bol horor a tým ostatným teplomerom nejak neverím. ja tiež meriam, až ked sa mi zdá moc horúci... my sme na virózu tiež dostali len multivit.kvapky. lenka teplotu podla mna zrážaj tak ako doteraz, ked sa blíži k 39, kúpeľ príp. čípok. inak už by vám to malo pomaly aj prejsť. naša dr. hovorila, že do 3 dní moc neriešiť len vydržať, uvidíš zajtra... malo by byť už lepšie.
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Ako znížiť horúčku u dojčiatka?? Alternatívne spôsoby

Neprečítaný príspevokod Norika » 14 Okt 2012, 17:09

tak zienky, dnes som nutena navstivit tuto temu...maly asi nachladol, neviem...ideme sa zababusit do postele, namerela som mu dnes 38.9
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: Ako znížiť horúčku u dojčiatka?? Alternatívne spôsoby

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 14 Okt 2012, 23:29

tak si naber kvalitnu literaturu do postele a vyuzi to na poriadny oddych :D
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Ako znížiť horúčku u dojčiatka?? Alternatívne spôsoby

Neprečítaný príspevokod shira » 15 Okt 2012, 21:42

my sme mali prednedávnom takú jednodňovú horúčku 39,2 išli sme k dr. , 3x sme dostali vynadané, že s dieťaťom s takou horúčkou sa nikam nechodí, najprv treba zraziť a potom riešiť ostatné, hned v čakárni sme vyfasovali čípok, teplota klesla, porobili všemožné vyšetrenia, nič nenašli, dali na noc ako poistku diazepam ale nebolo treba použiť, teplota nevystúpila, potom na druhý deň dostal "pre istotu" atb čo sme mu už ani nedali, kedže mu zjavne už nič nebolo... zvláštna choroba :o
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Ako znížiť horúčku u dojčiatka?? Alternatívne spôsoby

Neprečítaný príspevokod Norika » 16 Okt 2012, 09:40

aj u nas tato trvala len v tu nedelu...v noci, a potom cele poobedie....vcera uz nemal, a dnes je podobny..sice stale nejako chraplavejsie dycha, lenze ziadne hlieny mu netecu,ani netiekli.....tak nechapm, co ma v nosteku,resp krku....soplil pred dvoma tyzdnami....moja mama chcela ist hned na pohotovst, ale ja som povedala ze nie, chcela som pockat, ako sa to vyvinie, na pohotovosti, by nas mozno len odflakli,tiez poslali so zrazadlami domov....
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: Ako znížiť horúčku u dojčiatka?? Alternatívne spôsoby

Neprečítaný príspevokod lulu » 23 Okt 2012, 10:10

ahojte mamičky,
malinká má 2 dni teploty, v noci bola fakt horúca, ani neviem koľko mala, lebo digitálny teplomer na čelo a do uška čo mám je o ničom :x
Dr. nám dala atb., má zapálené hrdlo, trochu sopeľ. Zatiaľ som teplotu nesťahovala, atb. nepoužila. Snažím sa tomu vyhnúť. Ale je to ťažké, lebo malá nechce ani prso, ani vodičku /lyžičkou, pohárikom/, tak som zúfalá... Nejaké rady ako zavodniť dieťa?

Kúpila som homeopatické čipky od teploty, máte niekto s tým skúsenosti? Volajú sa Viburcol. Zaberajú? Nejak už to trvá dlho, možno na noc skúsim jeden čipok.
lulu
 
Príspevky: 352
Registrovaný: 22 Máj 2012, 11:45
Počet detí: 2
1. dieťa: princeznička
2. dieťa: bzučinka
Rokov: 11 rokov, 10 mesiacov, 24 dní

Re: Ako znížiť horúčku u dojčiatka?? Alternatívne spôsoby

Neprečítaný príspevokod Marika » 23 Okt 2012, 10:19

ja Ti neporadím,lebo ja som dávala fľašu, a ked nechce :dojcenie: ,tak naozaj neviem
s homeopatikami Ti tiež neporadím, lebo ja im neverím,to som fakt radca
ale držte sa,nech to čím skor prejde :goodjob:
Marika
 
Príspevky: 133
Registrovaný: 21 Máj 2012, 20:35
Počet detí: 4
1. dieťa: Dominik-15r
2. dieťa: Miriam-14r
3. dieťa: Lucinka uz v nebi
4. dieťa: Michaela
Rokov: 12 rokov, 1 mesiac, 9 dní
Môj status: ...byť sám sebou a nebyť sám...

Re: Ako znížiť horúčku u dojčiatka?? Alternatívne spôsoby

Neprečítaný príspevokod Norika » 23 Okt 2012, 10:24

lulu píše:ahojte mamičky,
malinká má 2 dni teploty, v noci bola fakt horúca, ani neviem koľko mala, lebo digitálny teplomer na čelo a do uška čo mám je o ničom :x
Dr. nám dala atb., má zapálené hrdlo, trochu sopeľ. Zatiaľ som teplotu nesťahovala, atb. nepoužila. Snažím sa tomu vyhnúť. Ale je to ťažké, lebo malá nechce ani prso, ani vodičku /lyžičkou, pohárikom/, tak som zúfalá... Nejaké rady ako zavodniť dieťa?

Kúpila som homeopatické čipky od teploty, máte niekto s tým skúsenosti? Volajú sa Viburcol. Zaberajú? Nejak už to trvá dlho, možno na noc skúsim jeden čipok.

k homeopatikam mam tiez vlastny nazor....ze nie
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: Ako znížiť horúčku u dojčiatka?? Alternatívne spôsoby

Neprečítaný príspevokod lulu » 23 Okt 2012, 10:48

ďakujem, držíme sa, aj keď by som najradšej padla do postele... :mrgreen:
skúšali ste niekto počkať v horúčkach s bábätkom tri dni, či to neprejde? Už aj som rozmýšľala nad tou fľašou, či aj takto jednorázovo by to uškodilo. Ale ktovie, či by ju vôbec chcela :?
lulu
 
Príspevky: 352
Registrovaný: 22 Máj 2012, 11:45
Počet detí: 2
1. dieťa: princeznička
2. dieťa: bzučinka
Rokov: 11 rokov, 10 mesiacov, 24 dní

Re: Ako znížiť horúčku u dojčiatka?? Alternatívne spôsoby

Neprečítaný príspevokod tamoulik » 23 Okt 2012, 11:18

Lulu, ja som vydrzala s telotou u Samka 4 dni, boli sme neustale skin to skin naholo, vela na mne spal, castejsie si cucol mliecka takto, nebol dehydrovany, robila som akurat vlazne kupele a teda zrazala vlastnym telom. Tiez teraz teplotuje uz druhy den, nezrazam, v noci bol na mne, pokracujem vo vlaznom kupeli, lahko obliekam, vela vetram, robim aromaterapiu a cibulu mam nakrajanu v celom byte.
Obrázok užívateľa
tamoulik
 
Príspevky: 497
Registrovaný: 22 Máj 2011, 22:05
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 3
1. dieťa: Tomáš
Rokov: 15 rokov, 4 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Samuel
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 6 dní
3. dieťa: Izabela
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: On ne voit bien qu´avec le coeur, l´essentiel est invisible pour les yeux (A.de Saint Exupéry)

Re: Ako znížiť horúčku u dojčiatka?? Alternatívne spôsoby

Neprečítaný príspevokod lulu » 23 Okt 2012, 11:27

tamoulik:
koža na kožu som včera skúšala,ale vrešťala jak pavián. nepáči sa jej to. v noci miesto prsa chcela iba palček :cry:
Tie kúpele, keď robíš, tak ti malý plače moc? dá sa to nejako vydržať? od akej teploty robíš kúpeľ?
lulu
 
Príspevky: 352
Registrovaný: 22 Máj 2012, 11:45
Počet detí: 2
1. dieťa: princeznička
2. dieťa: bzučinka
Rokov: 11 rokov, 10 mesiacov, 24 dní

Re: Ako znížiť horúčku u dojčiatka?? Alternatívne spôsoby

Neprečítaný príspevokod tina » 23 Okt 2012, 12:20

ja som skusala (mal 39tky podla stareho ortut. teplomeru) ...treti den rano teplota sama klesla, len k veceru sa este trochu zvysila. On ale pit chcel - vodu no najma mm...
Je to ale ovela narocnejsie (ako s nurofenom) dost som sa bala, v noci som (radsej) kazdu hodinu kontrolovala teplotu, ci nevystupi nad 39,5 (raz sa stalo, tak som ho osprchovala) a ci lahko dycha, co bolo dost vycerpavajuce, nakoniec som "vynasla" to koza na kozu a tak si aj pospala... napadlo ma to z toho, ze ked to tak funguje ako regulacia telesnej teploty u novorodenca (aby sa nepodchladil) moze to aj opacne... bolo to dobre :love: , citila som nakolko je rozpaleny... (a v porovnani so starym ortut.teplomerom lepsie ako tie nepodarene digi., kt. mozeme rovno vyhodit)
tina
 
Príspevky: 470
Registrovaný: 25 Mar 2011, 11:29
Počet detí: 0

PredchádzajúciĎalší

Späť na Rast a zdravie bábätka

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 11 hostia

cron