Ako znížiť horúčku u dojčiatka?? Alternatívne spôsoby

diskusia o zdraví, chorobách, raste a vývoji bábätka

Re: Ako znížiť horúčku u dojčiatka?? Alternatívne spôsoby

Neprečítaný príspevokod janka » 30 Máj 2011, 23:56

norika, ak teplotu uz taku vysoku nema a strasne sa poti, tak to by mohlo znamenat, ze telicko uz zabojovalo, teplota vykonala pracu, co mala vykonat, vynicila bacily a teraz sa pomaly vracia do normalu, vsak budes vidiet, ako sa to s nou bude vyvijat. Podla toho, co pises, by som sa na atb vykaslala, a doma by som sa uistila, ci moja doktorka robi crp testy. Ak ich pri vasej jednej chorobe neurobila, este to neznamena, ze ich nerobi vobec, mozno to bol jasny pripad a nebolo treba nic overovat. No ak ich nerobi vobec, isla by som k takej, co ich robi. To je presne kvoli tomuto, co si prave zazila: nevedia, co mu je, nevedia, ci je to vizora, ci je to bakteria, ale teda, aby sme nahodou nieco nezanedbali, svihnime nejake atb. Ktore v pripade virozy nielenze berie uplne zbytocne, ale mu este k tomu zatazuju a nasledne oslabuju organizmus. Ked sa to stane raz, ze vezme atb zbytocne, tak cert to ber, ale ked sa to ma diat pravidelne, tak tomu by som sa fakt snazila vyhnut. To sa da prave tymi crp testami, ze ked nevedia presne o co ide, tak si najprv overia, ci tam nejake bakterie su, a teda si maju atb zmysel.
janka
 
Príspevky: 668
Registrovaný: 22 Mar 2011, 23:05
Počet detí: 0

Re: Ako znížiť horúčku u dojčiatka?? Alternatívne spôsoby

Neprečítaný príspevokod Ludka » 31 Máj 2011, 10:43

janka, a nemaju mat CRP vsetci? Inac som pocula, ze ani tie CRP testy nie su velmi spolahlive.
Obrázok užívateľa
Ludka
 
Príspevky: 298
Registrovaný: 22 Mar 2011, 00:06
Bydlisko: Košice
Počet detí: 3
1. dieťa: 8
2. dieťa: 3
3. dieťa: 14 dní
Môj status: ...aby dojčené dieťa bolo normou...

Re: Ako znížiť horúčku u dojčiatka?? Alternatívne spôsoby

Neprečítaný príspevokod janka » 01 Jún 2011, 00:37

Ludka, neviem, ci robia crp vsetci doktori. Zachytila som raz cosi, ze sa planuje nieco take zaviest, ale neviem, ci sa tak aj stalo. Kazdopadne, ocividne to nerobia, ak aj maju na to pristroje, podla toho co citam od Noriky. A pravdupovediac som sa prilis nezaujimala, nakolko su tie testy spolahlive, ale tak nejak som brala ako iste, ze su spolahlivejsie, nez ze - pozriem do hrdla - nic nevidim - preventivne svihnem atb. Dufam, ze sa v tomto nemylim.
janka
 
Príspevky: 668
Registrovaný: 22 Mar 2011, 23:05
Počet detí: 0

Re: Ako znížiť horúčku u dojčiatka?? Alternatívne spôsoby

Neprečítaný príspevokod Ludka » 01 Jún 2011, 11:07

No ja som jeden cas citala, ze bude povinne mat v kazdej ambulancii CRP. Malo to byt zakonon dane. Pediatri sa burili, lebo je to vraj velmi draha zalezitost, a nie vzdy je to spolahlive. Len preto som to napisala.
Obrázok užívateľa
Ludka
 
Príspevky: 298
Registrovaný: 22 Mar 2011, 00:06
Bydlisko: Košice
Počet detí: 3
1. dieťa: 8
2. dieťa: 3
3. dieťa: 14 dní
Môj status: ...aby dojčené dieťa bolo normou...

Re: Ako znížiť horúčku u dojčiatka?? Alternatívne spôsoby

Neprečítaný príspevokod Norika » 01 Jún 2011, 12:07

zienky, a ako to je ked chcem vymenit pediatra?? da mi stara doktorka kartu, alebo ju posle novej doktorke?? chcela by som ju zmenit,ale sa jej bojim, ze sa na mna vyhuka, lebo je vraj taka..... chcem sa vyhovorit, ze sa stahujeme na vychod, aj ked to nie je pravda :-D ale chcem ju isto zmenit, a snad najdem aj taku co robi crp, a vsetko ako ma byt! tato minule skusala malemu stihnut predkozku, som myslela ze ma tam vystre
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: Ako znížiť horúčku u dojčiatka?? Alternatívne spôsoby

Neprečítaný príspevokod Ludka » 01 Jún 2011, 12:40

moja, kartu ti do ruky neda. ona ju posle novej Dr.
Obrázok užívateľa
Ludka
 
Príspevky: 298
Registrovaný: 22 Mar 2011, 00:06
Bydlisko: Košice
Počet detí: 3
1. dieťa: 8
2. dieťa: 3
3. dieťa: 14 dní
Môj status: ...aby dojčené dieťa bolo normou...

Re: Ako znížiť horúčku u dojčiatka?? Alternatívne spôsoby

Neprečítaný príspevokod akdarka » 01 Jún 2011, 12:40

Norika, vacsinou to vyzaduju dr takto: od novej dr dostanes "potvrdenie", ze bude u nej maly evidovany a ides osobne s tym k terajsej dr a bud Ti kartu da alebo posle novej dr. sice karta nie je jej majetkom, ale dr sa podla mna snazia takto trochu skomplikovat situaciu ked od nich pacient odchadza, predsa len o 1 osobu menej budu mat na kapitacie od poistovne :-)
akdarka
 
Príspevky: 935
Registrovaný: 22 Mar 2011, 06:36
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 5 dní
Môj status: "Stratené je len to, čoho sa sami vzdáme."

Re: Ako znížiť horúčku u dojčiatka?? Alternatívne spôsoby

Neprečítaný príspevokod Norika » 01 Jún 2011, 12:45

A zienky, chcem sa vas este opytat...maly po tych horuckach sa zacal strasne potit...po kazdom spanku ho prezliekame, bo je cely mokry.....no vcera sa uz vysypal, zrejme potnicky, myslime si...ale ma to na celej hlavicke, tvari, ockach, na hrudnkiku a chrbatiku....vcera sme ho okupali konecne a v repiku....ale ma to este aj dnes....ako mu s tym pomoct?
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: Ako znížiť horúčku u dojčiatka?? Alternatívne spôsoby

Neprečítaný príspevokod tamoulik » 01 Jún 2011, 12:58

Norika a nema iba siestu chorobu...najprv su 2-3 dni vysoke teploty a potom sa vysype a po dalsich 2-3 dnoch bude ok...vyrazky su take ruzovkaste a ked ich stlacis, tak blednu...
Obrázok užívateľa
tamoulik
 
Príspevky: 497
Registrovaný: 22 Máj 2011, 22:05
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 3
1. dieťa: Tomáš
Rokov: 15 rokov, 4 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Samuel
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 6 dní
3. dieťa: Izabela
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: On ne voit bien qu´avec le coeur, l´essentiel est invisible pour les yeux (A.de Saint Exupéry)

Re: Ako znížiť horúčku u dojčiatka?? Alternatívne spôsoby

Neprečítaný príspevokod akdarka » 01 Jún 2011, 13:02

Norika, to bude 6.choroba ako z ucebnice. uz je dobre ked sa vysypal - teploty ustupili, vsak?
akdarka
 
Príspevky: 935
Registrovaný: 22 Mar 2011, 06:36
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 5 dní
Môj status: "Stratené je len to, čoho sa sami vzdáme."

Re: Ako znížiť horúčku u dojčiatka?? Alternatívne spôsoby

Neprečítaný príspevokod Norika » 01 Jún 2011, 13:17

ano uz v pondelok...a ked mame poviem, ze to je asi siesta choroba, ta na mna kuka, ze co trepem za somariny :(
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: Ako znížiť horúčku u dojčiatka?? Alternatívne spôsoby

Neprečítaný príspevokod Norika » 01 Jún 2011, 13:23

a on nema vyrazky,len fliaciky, a neblednu, preto ani ja som nemyslela,ze to je ono, no ale asi bude..... a ako dlho trva inkubacna doba, kym take ochorenie vypukne?? lebo neviem kedy to dostal...este v piatok poobede sme boli u mojej sestry, detskej sestricky, navyse ma dvoch krpcov...tak neviem ci sme to tam nachytali, lebo maly mal uz o jedenastej teplotu
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: Ako znížiť horúčku u dojčiatka?? Alternatívne spôsoby

Neprečítaný príspevokod Petra » 01 Jún 2011, 17:50

Ahoj Norika, no my sme mali presne taketo iste potenie - trvalo to aj tyzden a potom 2-3 dni vysoke teploty (38-39), nakoniec sa bubacik vysypal (tiez to boli len take fliaciky, reps. ako koprivka - na tvari, krku a chrbatiku)- cca pol dna. Tak neviem, mohlo to byt ono. Kazde dieta s tym bojuje rozdielne dlho/rozdielnou intenzitou. Teraz to vyzera ok, hlavne uz nie je taky mrzuty :goodjob:
Inak siesta choroba je z herpes simplex a ked s nim pride do kontaktu dospely, tak to mava len taky "nadchovy" priebeh, kdezto drobci teplotuju a tak podobne...
Petra
 
Príspevky: 64
Registrovaný: 23 Mar 2011, 11:00
Počet detí: 1
1. dieťa: Andy
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 15 dní
Môj status: "Cestu si najdem, alebo spravim" (Hannibal)

Re: Ako znížiť horúčku u dojčiatka?? Alternatívne spôsoby

Neprečítaný príspevokod charlie » 31 Okt 2011, 17:59

Poradite mi, co robit, ked mala nechce pit? Prikladam ju a prikladam a ona furt nic, pomaly sa ani prisat nechce :( Skusala som aj stlacanie, ale nefunguje :( Mala teplotu 38,8 a teraz ma 38,5....a zapalene hrdlo
charlie
 
Príspevky: 132
Registrovaný: 18 Máj 2011, 09:30
Počet detí: 2

Re: Ako znížiť horúčku u dojčiatka?? Alternatívne spôsoby

Neprečítaný príspevokod lenkaa » 25 Nov 2011, 09:20

joj mamicky, to bola noc. Citim sa nanic. V noci sme cestovali z východu domov skoro 8hodin. Malý na polceste začal hnackovat, ked sme konečne dorazili domov a lahli do postele bol ako zeravy uhlik. Budil sa mi s plačom a začal aj hrozne kaslat. Fakt nepekne. Zo dna na den! Včera bol uplne ok. V noci som myslela, ze pojdeme na pohotovosť a uz som fakt myslela len na tie najhoršie scenáre. Kedze som ho nevedela utisit, tak sme dali cipok a na to sa zase pokakal. Snažíme sa dovolat doktorovi. Lezime koza na kožu. Zda sa mi, ze mam viac mlieka ako obyčajne. Cítim úplnú bezmocnosť. Moje chudatko!
lenkaa
 
Príspevky: 340
Registrovaný: 11 Aug 2011, 11:59
Počet detí: 1
1. dieťa: syncek prvorodený
Rokov: 13 rokov, 2 mesiace, 24 dní

Re: Ako znížiť horúčku u dojčiatka?? Alternatívne spôsoby

Neprečítaný príspevokod shira » 25 Nov 2011, 09:50

Petra píše: Inak siesta choroba je z herpes simplex a ked s nim pride do kontaktu dospely, tak to mava len taky "nadchovy" priebeh, kdezto drobci teplotuju a tak podobne...
u nás to bolo podobné..mne sa začal vyhadzovať herpes, ale nakoniec sa nevytvoril. ale malý v noci dostal teplotu, mal 3 dni, potom šla teplota dole, vysypal sa a bol 3 dni vysypaný. neviem, či ho to svrbelo, ale bol fakt hrozný, stále vrešťal.chudiatko. dostali sme iba fenistil a vitamíny. ked dostal fenistil, bol pokojnejší. šiesta choroba je iba raz?
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Ako znížiť horúčku u dojčiatka?? Alternatívne spôsoby

Neprečítaný príspevokod shira » 25 Nov 2011, 09:52

lenkaa píše:joj mamicky, to bola noc. Citim sa nanic. V noci sme cestovali z východu domov skoro 8hodin. Malý na polceste začal hnackovat, ked sme konečne dorazili domov a lahli do postele bol ako zeravy uhlik. Budil sa mi s plačom a začal aj hrozne kaslat. Fakt nepekne. Zo dna na den! Včera bol uplne ok. V noci som myslela, ze pojdeme na pohotovosť a uz som fakt myslela len na tie najhoršie scenáre. Kedze som ho nevedela utisit, tak sme dali cipok a na to sa zase pokakal. Snažíme sa dovolat doktorovi. Lezime koza na kožu. Zda sa mi, ze mam viac mlieka ako obyčajne. Cítim úplnú bezmocnosť. Moje chudatko!

lenkaa držím palce nech to skoro prejde a nie je to nič vážne. moj ked mal teplotu, bol celú noc pricucnutý alebo ked sa aj odpojil, aj tak mi spal iba na ruke, pritúlený..
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Ako znížiť horúčku u dojčiatka?? Alternatívne spôsoby

Neprečítaný príspevokod Norika » 25 Nov 2011, 10:28

lenkaa píše:joj mamicky, to bola noc. Citim sa nanic. V noci sme cestovali z východu domov skoro 8hodin. Malý na polceste začal hnackovat, ked sme konečne dorazili domov a lahli do postele bol ako zeravy uhlik. Budil sa mi s plačom a začal aj hrozne kaslat. Fakt nepekne. Zo dna na den! Včera bol uplne ok. V noci som myslela, ze pojdeme na pohotovosť a uz som fakt myslela len na tie najhoršie scenáre. Kedze som ho nevedela utisit, tak sme dali cipok a na to sa zase pokakal. Snažíme sa dovolat doktorovi. Lezime koza na kožu. Zda sa mi, ze mam viac mlieka ako obyčajne. Cítim úplnú bezmocnosť. Moje chudatko!
na hnacku je najlepsie dojcenie, po malych davkach...aj nas ked mal teploty,sme sa takto trapli,lebo po cipkoch ho prehanalo, z liekov zvracal, v tkaom pripade je najlepsie len zabaly...drzte sa!
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: Ako znížiť horúčku u dojčiatka?? Alternatívne spôsoby

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 26 Nov 2011, 02:04

Pokial su priznaky ta teplota, hnacka a kasel - ziaden viditelny zapal, zhorsovanie stavu atd. a maly dostatocne pije, tak navstevu lekara pokladam za zbytocny zasah do vasho idealneho zvladania choroby - lezat koza na kozu a dostatocne sa dojcit. Lepsi liek nie je. Tym, ze ste koza na kozu, tak okrem dobreho pristupu dojcenia a ukludnovania fyzickym kontaktom dochadza aj k velmi dobrej regulacii teploty - takymto sposobom je mozne znizit teplotu az o jeden stupen. Horucka je spravny prejav prekonavania choroby - je to tak ako to byt. Umelym znizenim teploty sa tieto procesy zastavia. Odporucania su (pokial nie su ine vazne priznaky) vyckat tri dni a ked sa stav nezlepsuje, potom navstivit lekara.
I ked sa mozno citis uplne bezmocna, je to presne naopak. Si uplne vsetkym, cim pomahas malemu chorobu prekonat :dojcenie: :love: :D :goodjob:
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Ako znížiť horúčku u dojčiatka?? Alternatívne spôsoby

Neprečítaný príspevokod lenkaa » 26 Nov 2011, 09:59

Ďakujem za povzbudenie :love: Nakoniec sme boli u doktora. Mame laryngitidu + crevnu chrípku. Túto noc som ho opäť nevedela utisit. Dostali sme takú masinku na inhalovanie. Mame mu to dat raz ráno, raz večer.
+ mi pri hnackach odporučil kulisek v pripade dehydratácie. Drobec je pricucnuty skoro stale na mne, no za celú noc necikal. Mam sa kôli tomu strachovat?
lenkaa
 
Príspevky: 340
Registrovaný: 11 Aug 2011, 11:59
Počet detí: 1
1. dieťa: syncek prvorodený
Rokov: 13 rokov, 2 mesiace, 24 dní

Re: Ako znížiť horúčku u dojčiatka?? Alternatívne spôsoby

Neprečítaný príspevokod tamoulik » 26 Nov 2011, 11:44

Lenkaa, aj ja som po 4 dnoch bola so Samkom u lekara, teplotu do 38,5C som vobec nezrazala, len zacat piskat pri dychani, tak som sa zlakla. Samko ma zapal priedusiek, nastastie virusoveho povodu, takze bez antibiotik, mame sirup na roztiahnutie priedusiek, maly v kuse nacucnuty, ale malo a kratko taha, prsia mam ako kamene, kazde rano odstriekam 150 ml z kazdeho do uvolnenia :( tiez menej cika, ale sa aj poti, ak ma teplotu, aj vykasliavanim sa straca voda z tela. Pokial vidis, ze naozaj pije a nie je bez cikania cely den, tak sa nestresuj, len to sleduj. A ak ma teplotu, radsej zrazat obkladmi, alebo kupanim ako liekmi. Na hnacku nic davat nemusis, pokial sa dojci stale na poziadanie, nebude stracat ani mineraly ani nic ine. Drzte sa.
Obrázok užívateľa
tamoulik
 
Príspevky: 497
Registrovaný: 22 Máj 2011, 22:05
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 3
1. dieťa: Tomáš
Rokov: 15 rokov, 4 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Samuel
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 6 dní
3. dieťa: Izabela
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: On ne voit bien qu´avec le coeur, l´essentiel est invisible pour les yeux (A.de Saint Exupéry)

Re: Ako znížiť horúčku u dojčiatka?? Alternatívne spôsoby

Neprečítaný príspevokod Norika » 26 Nov 2011, 17:40

lenkaa píše:Ďakujem za povzbudenie :love: Nakoniec sme boli u doktora. Mame laryngitidu + crevnu chrípku. Túto noc som ho opäť nevedela utisit. Dostali sme takú masinku na inhalovanie. Mame mu to dat raz ráno, raz večer.
+ mi pri hnackach odporučil kulisek v pripade dehydratácie. Drobec je pricucnuty skoro stale na mne, no za celú noc necikal. Mam sa kôli tomu strachovat?
aj moj mal hnacku,navyse v lete v horucavach a ustali sme to bez infuzii...tiez uz na stvrty den prestal cikat a bola som v soku,navyse dostal zihlavku, ale preslo to....len dojcit,to je dobre ze je stale nacucnuty..prostrednictvom dostava aj probiotika, takze sa skor dostane z toho ,ako nedojcene deti....sestra mi vravela,kolko sa oni utrapia, ked majun jej deti hnacky apod....ze este aj dva tyzdne po chorobe su biedne....ale nase dojca je z toho fit ovela rychlejsie...drzim vam palce!! nech ste v poriadku co najskor a co najmenej nervov
:goodjob:
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: Ako znížiť horúčku u dojčiatka?? Alternatívne spôsoby

Neprečítaný príspevokod estterka » 27 Nov 2011, 02:23

pridavam nasu skusenost,hanka minuly vikend teplotovala 38,4 dva dni a dve noci. ja paralen doma ani nemam(klamem,nemala som,kupila som cez tyzden)raz som ju okupala v o stupen chladnejsej vode ako mala teplotu a nosila koza na kozu-malo to kratky efekt,horucka zas vystupila. bola uplne v pohode,stale sme ju pozorovali,len chcela byt stale na prsniku a vela spala. po tych dvoch dnoch teplota klesla ale spravila sa jej hrcka za uskom na hlave,tak to sme isli radsej dat skontrolovat a ze lymfaticka uzlina a ze to znaci,ze organizmus s niecim bojoval. odvtedy je vsetko ok. vraj chripka to bola podla lekarky. a pochvalila nas,ze sme nezrazali horucku. ako nebolo mi vsetko jedno,kvoly tym infekciam mocovych ciest,ale vydrzala som. keby sa jej nespravi ta hrcka,ani nejdeme k lekarke.
inak ja som jej davala megadavky cecka a strasne si ho pytala-teda vodu,vypila asi 600ml za den vody,cecka asi tri gramy a preventivne som jej striekala koloidne striebro do hrdla a kvapkala do nosa,zvlhcovala som vzduch a chodila okolo nej,ze kurnik,co este spravit,aby sa nerozbehla choroba. fakt su vsetky deti chore,tak som sa zlakla

lenkaa,hannah ked bola chora(mocove cesty) cikala aj raz za 12 hodin a viac nie. ak sa dojci,tak podla mna by to malo byt ok. ona v tej dobe tekutiny vobec ziadne ine nechcela. drzte sa!!!
estterka
 
Príspevky: 555
Registrovaný: 24 Mar 2011, 08:57
Počet detí: 1
1. dieťa: Hannah
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 5 dní

Re: Ako znížiť horúčku u dojčiatka?? Alternatívne spôsoby

Neprečítaný príspevokod lenkaa » 27 Nov 2011, 22:46

joj zienky :) mame dobre správy. Tobiasko mal dnes uz pohodovu náladu. Hlas este nema ale teploty a mrzutosto su preč. Dneska si uz veselo lozil sem a tam. Je mu o 100% lepšie. Zotavuje sa oveľa rýchlejšie nez som čakala :) Ešte raz veľká vďaka :love:
lenkaa
 
Príspevky: 340
Registrovaný: 11 Aug 2011, 11:59
Počet detí: 1
1. dieťa: syncek prvorodený
Rokov: 13 rokov, 2 mesiace, 24 dní

Re: Ako znížiť horúčku u dojčiatka?? Alternatívne spôsoby

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 28 Nov 2011, 00:17

Neviem ako vy, ale ja som odchovanec doktorov. Akonahle cosi bolo, hned sa bezalo k doktorke, samozrejme s horuckou, tam plna cakaren, bolo mi mizerne a samozrejme vacsinou ATB. DOma vylezat, ani sa nepohnut.
Ono to chce hlavne prvu skusenost a doveru v silu prirody. S chorobou u deti som u doktorky bola naposledy, ked mala jedna dcerka (7rokov) strasne hnacky a uz bola dehydrovana. Tam ina moznost ako infuzka v nemocnici nebola, kedze nebola schopna prijimat tekutiny - vsetko islo vdaka salmonelke von. Ale aj to je skusenost, dolezita pre telo a pre dalsi boj proti infekciam.
Tak drzim palce, aby ste to aj nabuduce takto pekne zvladli.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

PredchádzajúciĎalší

Späť na Rast a zdravie bábätka

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 5 hostia

cron