hnacka?

diskusia o zdraví, chorobách, raste a vývoji bábätka

hnacka?

Neprečítaný príspevokod charlie » 18 Máj 2011, 09:49

Tak na uvod som sa dostala k tomu, ze som sa zaregistrovala...Takze pokracujeme v problemoch. Pred 5 dnami nasu 3,5 mesacnu dcerku ockovali, vecer po ockovani bola strasne mrzuta a ospala, rano mala teplotu 38, dala som jej jednu davku Paralenu sus pre deti a potom teplota postupne klesala, az zmizla. No mala zacala hnackovat, ma castu stolicu, najprv bola taka husta, pudingova a potom vodnata. Kaka po kazdom dojceni. Dnes v noci uz chvalabohu nekakala, ale rano mala zase pudingovu stolicu. Dojcim ju zhruba kazde 2 hodiny, aj v noci. V noci nechce vobec spat, budi sa s placom, dam jej prsnik a akonahle ju polozim do postielky, znova plac. Vzala som si ju aj k sebe do postele, ale nepomohlo, skusala som ju dojcit po leziacky, nech si cucka, ako dlho chce, ale tiez nepomohlo, po chvilke sa zacne opakovane prisavat a odsavat, az uplne znervozneje. Jedine, co zabera je, ked ju vezmeme na ruky. Ja ju ale nevladzem nosit celu noc a moj muz uz odmieta. Skonstatoval, ze ju treba nechat vyplakat na co ja nemam srdce. Uz som poriadne nespala 3 noci, boli ma hlava a nevladzem. 20.,25. a 27. mam v skole skusky a netusim, ako ich zvladnem, este som sa do toho ani nestihla pozriet!!!! Dala som malej probioticke kvapky a rehydratacny roztok a snazim sa ju aj cast dojcit, aby nebola dehydrovana, co podla mna ani nevyzera byt. Ja mam taky nazor, ze ockovanim utrpela nejaky sok a teraz potrebuje pocit bezpecia a cim skor ho jej poskytneme, tym skor ju to prejde. Moj muz ma nazor, ze ma "fanty' a ze s nami takto cvicit nemoze.Co mam robit? Nosit ju celu noc na rukach, ci co? Cez den je v celku v pohode, hrame sa, usmieva sa, teraz mi po dojceni spi na vankusiku, v noci po dojceni zaspi vzacne, predtym vzdy. Davali sme ju spat okolo 20.30, to vydrzala spat do 1, potom sa zobudila este o 4 a o 6.
charlie
 
Príspevky: 132
Registrovaný: 18 Máj 2011, 09:30
Počet detí: 2

Re: hnacka?

Neprečítaný príspevokod leelo » 19 Máj 2011, 11:50

Charlie, predovsetkym: babatko s nami NECVICI. potrebuje nas, sme jeho rodicia a tym viac, ked ho nieco trapi.
stavy po ockovani byvaju rozne. to ste mali hexavakcinu? myslim, ze aj v pribalovom letaku sa pise o hnacke ako o vedl. ucinku. skus si tento letak vyziadat od pediatra alebo najst na nete a popozeraj si, co sa tam pise a ci to na vas sedi. ak ano, konzultuj to s pediatrom.
to, ze chce byt na rukach, je uplne normalne. bud rada, ze aspon to zabera a zozen si satku/nosic.
ja osobne tam problem v dojceni nevidim, ale nie som odbornik. snad len odporucam neustaly tesny kontakt s dietatkom. ved Klemka alebo ina poradkyna ti napisu. ozaj, co je nove? mozno sa od vcera situacia u vas uz uplne zmenila...
Obrázok užívateľa
leelo
 
Príspevky: 344
Registrovaný: 22 Mar 2011, 15:20
Bydlisko: Mnichov, Nemecko
Počet detí: 2
1. dieťa: Benjamin
Rokov: 14 rokov, 6 mesiacov, 1 deň
2. dieťa: Hugo
Rokov: 12 rokov, 6 mesiacov, 21 dní
Môj status: Podla nemeckeho casopisu Eltern 4/2012 usetri dojciaca zena domacemu rozpoctu zhruba 75 euro mesacne. tym, ze dojci. tak sem s peniazmi a idem nakupovat!

Re: hnacka?

Neprečítaný príspevokod charlie » 19 Máj 2011, 13:01

No, ja si tiez myslim, ze len tak pre nic za nic nevymysla. Dnesna noc uz bola trocha lepsia, zobudila sa o 23, 0.30 a potom az o 4 a o 6. To, ze sa budi castejsie by mi az tak nevadilo, vzdy som ju nakojila a pekne zaspinkala, manzel ju nosil tuto noc len raz. Mne vadi, ze placka a ze trpi, ja ju neviem tak nechat, mne trha srdce :( Kaka uz menej, ale aj tak je to takmer po kazdom dojceni a ma taku hustu, kasovitu stolicu. Doteraz taku nemavala. Citala som niekde, ze husta stolica znamena malo mlieka, ale mne sa nezda, zeby som ho mala malo a nejem nic take, co by som predtym nejedla. A aj ked som si precitala znaky dehydracie, tak to na nu nesedi, slzit, slzi, sliny ma, pery suche nema, pokozka jej vyzera v pohode...tak si myslim, ze nie je dehydrovana. Pediatricke som volala, ze ked ju to neprejde po tych probiotickych kvapkach do 48h, tak mame prist, ale neviem teraz, ci ju to uz akoze preslo, ci nie.
charlie
 
Príspevky: 132
Registrovaný: 18 Máj 2011, 09:30
Počet detí: 2

Re: hnacka?

Neprečítaný príspevokod akdarka » 19 Máj 2011, 13:05

charlie, nezachytila som - probiotika davas uz davnejsie alebo az teraz ked zacala hnackovat?
akdarka
 
Príspevky: 935
Registrovaný: 22 Mar 2011, 06:36
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 26 dní
Môj status: "Stratené je len to, čoho sa sami vzdáme."

Re: hnacka?

Neprečítaný príspevokod leelo » 19 Máj 2011, 13:13

Charlie, a nebrala si ty nejake lieky? atb? vies, ja len uvazujem, ze preco by sa jej zrazu zmenila stolica a hlavne preco vam dr. dala/ty davas probiotika. ak si nebrala ziadne lieky ty, tak jediny zasah z vonka v posl. case bolo ockovanie
pri dehydratacii by bolo dieta aj apaticke a za tych x dni by sa uz jej stav vyrazne zhorsoval. to, ze ma dostatocny prisun mliecka, zistis podla toho, ci na prsniku pije a podla pocikanych plienok. pozri si videa - kedy babo pije - na blogu annag, ak ich este nepoznas. ak dojcis zaroven na poziadanie a bez umelych nahrad prsnika, tak si mozes byt naistom, ze dojcis spravne a vydatne.
Obrázok užívateľa
leelo
 
Príspevky: 344
Registrovaný: 22 Mar 2011, 15:20
Bydlisko: Mnichov, Nemecko
Počet detí: 2
1. dieťa: Benjamin
Rokov: 14 rokov, 6 mesiacov, 1 deň
2. dieťa: Hugo
Rokov: 12 rokov, 6 mesiacov, 21 dní
Môj status: Podla nemeckeho casopisu Eltern 4/2012 usetri dojciaca zena domacemu rozpoctu zhruba 75 euro mesacne. tym, ze dojci. tak sem s peniazmi a idem nakupovat!

Re: hnacka?

Neprečítaný príspevokod charlie » 19 Máj 2011, 14:16

Ale hej, v dojceni uz nie som amater...Probioticke kvapky nam dala dr. po tych ockovaniach a na margo hnacky. Dostala hexavakcinu+pneumokoky. Na buduce jej to uz nedam naraz pichnut. Len ma prekvapila ta info, ze husta stolica znamena malo mlieka...no malo mlieka zrejme nemam, aj ked merat sa to neda.
charlie
 
Príspevky: 132
Registrovaný: 18 Máj 2011, 09:30
Počet detí: 2

Re: hnacka?

Neprečítaný príspevokod katka » 19 Máj 2011, 14:32

Charlie moj syn dostal nedavno tretiu davku hexa a pneumokoky a tri dni som ho nespoznavala- strasne bol upistany, nic sa mu nepacilo, ani na rukach sa nosit nepomahalo, zle spal, zle jedol, prvy den mal aj horucku a hnacku. Skusila si dat paralenovy cipok alebo nieco ine od bolesti? Vyskusaj a uvidis-ak sa mala upokoji- tak ju naozaj nieco boli- ak nie tak budes patrat dalej. Ja som aj uvazovala ci sa mojmu malemu o tom ockovani nesniva, ked hocikedy sa zobudil s placom a dozadoval sa ma. Ved je to predsa napor na organizmus aj na psychiku babetka. Ak je to reakcia na ockovanie malo by to prejst same. Ak sa pridruzil nejaky zdravotny problem snad ho dr.poriesi.Drzim palce.
katka
 
Príspevky: 143
Registrovaný: 02 Apr 2011, 19:17
Počet detí: 2
1. dieťa: zelenoocko
Rokov: 20 rokov, 1 mesiac, 14 dní
2. dieťa: modroocko
Rokov: 13 rokov, 10 mesiacov, 30 dní
Môj status: Ja si tady sednu a uz se ani nehnu!

Re: hnacka?

Neprečítaný príspevokod charlie » 20 Máj 2011, 09:35

Takze noci su uz lepsie, aj ked to nie je to, co to byvalo...Len ta stolica ma stale trapi, uz to nie je taka klasicka "prazenicka", tak neviem, ci sa to vekom nejak meni, alebo co...Ale mala je uz aspon kludnejsia.
Katka, ja mam pocit, akoby to ona vnimala ako "zradu", ze som k nej pustila cudzieho cloveka, ktory jej ublizil. Ale mozno je to len taky moj podvedomy pocit viny, aj ked ockovaniu sa vyhnut neda...
charlie
 
Príspevky: 132
Registrovaný: 18 Máj 2011, 09:30
Počet detí: 2

Re: hnacka?

Neprečítaný príspevokod charlie » 27 Máj 2011, 07:08

Tak, a mame tu znova hnacku :( Kym som jej davala probiotika, bolo to este ako-tak. Pred 2 dnami som jej ich vysadila a hnacka je spat...Tolko co do nej vojde uz je to hned aj von. Co mam robit????
charlie
 
Príspevky: 132
Registrovaný: 18 Máj 2011, 09:30
Počet detí: 2

Re: hnacka?

Neprečítaný príspevokod akdarka » 27 Máj 2011, 07:32

vyter z konecnika robil dr?
akdarka
 
Príspevky: 935
Registrovaný: 22 Mar 2011, 06:36
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 26 dní
Môj status: "Stratené je len to, čoho sa sami vzdáme."

Re: hnacka?

Neprečítaný príspevokod charlie » 27 Máj 2011, 10:31

Teraz som prisla od doktorky, robila jej aj vyter, aj vzala stolicu a brala jej aj krv, zatial vylucili len zapal, ale ostatne budem vediet najskor v pondelok :( Kupila som jej smectu, tak uvidime, ci to zaberie.
charlie
 
Príspevky: 132
Registrovaný: 18 Máj 2011, 09:30
Počet detí: 2

Re: hnacka?

Neprečítaný príspevokod katka » 27 Máj 2011, 14:58

fuuu charlie to ma mrzi ze problem pokracuje...Koj teraz cim viac nech ma malinka dostatok tekutin. Aj v noci neviem ako spinkate ale radsej ju nakoj castejsie aj na ukor spanku. Drzte sa!
katka
 
Príspevky: 143
Registrovaný: 02 Apr 2011, 19:17
Počet detí: 2
1. dieťa: zelenoocko
Rokov: 20 rokov, 1 mesiac, 14 dní
2. dieťa: modroocko
Rokov: 13 rokov, 10 mesiacov, 30 dní
Môj status: Ja si tady sednu a uz se ani nehnu!

Re: hnacka?

Neprečítaný príspevokod charlie » 27 Máj 2011, 15:43

Dakujeme, Katka. Mala mi aj tak po ockovani vstava kazde 2 hodiny, hodinu a pol, takze ju ani nemusim nejak budit. Ale to si vzdy len par krat pocucne a znova spi.

Ako jej mam dat smectu??? Sacok sa rozpusta v 50ml vody a to po lyzickach neviem ako do nej dostanem. Tych 50ml sa ma dat naraz, ci ako? Priznavam, dala som jej 25ml z flase, ale takto to uz viac nechcem riesit. :-|
charlie
 
Príspevky: 132
Registrovaný: 18 Máj 2011, 09:30
Počet detí: 2

Re: hnacka?

Neprečítaný príspevokod katka » 27 Máj 2011, 16:31

..no asi jedine po lyzickach alebo este z poharika by sa dalo. Ale mala by musela spolupracovat. Moja skusenost je, ze pri hnackach je klucove a pred nemocnicou zachranujuce veeeeelke mnozstvo tekutin dostat do dietata za kazdu cenu. Takze ja by som asi aj flasu pouzila ak by inak neslo.. Ale materske mliecko lieci aj hnacku takze hlavne casto prikladaj k prsniku aj kazdu polhodinku kludne.
katka
 
Príspevky: 143
Registrovaný: 02 Apr 2011, 19:17
Počet detí: 2
1. dieťa: zelenoocko
Rokov: 20 rokov, 1 mesiac, 14 dní
2. dieťa: modroocko
Rokov: 13 rokov, 10 mesiacov, 30 dní
Môj status: Ja si tady sednu a uz se ani nehnu!

Re: hnacka?

Neprečítaný príspevokod Ludka » 27 Máj 2011, 23:32

charlie, v materskom mlieku su probiotika, laktobacily a latky podporujuci dobre travenie a vyvoj creva. Ja by som do nej ziadnu smectu nedavala. Pises ze je to po ockovani. Neziaduci ucinok NAHLAS svojej pediatricke. To ze vstava castejsie a je mrzuta, sa pise aj v letakoch ze sa to vyskytuje plus plakanie. To plakanie je od bolesti. Kedze vakcina obsahuje chemicke latky, nie najstastnejsie pre detsky organizmus, tak ten organizmus proste bojuje a robi co moze. DOJCI, DOJCI DOJCI!!!! Najlepsia prevencia je proste dojcenie. La Leche League v jednej svojej knihe napisal, ze deticky, po ockovani, mozu strajkovat na prsniku a to preto, pretoze bojuju s bolestou. Ta bolest je natolko silna, ze odmietaju prsnik dovtedy pokial bolest nepominie.
Ak chces vediet, co je ta hexavakcina a pneumokoky precitaj si viac aj na www.slobodavockovani.sk
Ja som nasu proti pneumokokom nedala zaockovat. Kvoli 68 pripadom rocne, zaockuju celu populaciu...no ale to je o inom.
Obrázok užívateľa
Ludka
 
Príspevky: 298
Registrovaný: 22 Mar 2011, 00:06
Bydlisko: Košice
Počet detí: 3
1. dieťa: 8
2. dieťa: 3
3. dieťa: 14 dní
Môj status: ...aby dojčené dieťa bolo normou...

Re: hnacka?

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 28 Máj 2011, 00:16

Suhlas s Ludkou. Akurat ja som bola pri poslednej dcerke nepozorna (starsie este pneumokove ockovanie nemali, doktorka to vtedy vyslovene neodporucala, pokial by nesla do kolektovu) a ani som si nevsimla, ze to bolo zrovna ockovanie na pneumokoka. Tiez by som inak odmietla.
Inak osobna skusenost s vyssou teplotou - pokial nie su ine prejavy ako spominana bolest, tak po znizeni teploty liekmi sa babo zmenilo - dovtedy bolo apaticke, ale normalne, stacilo lezat spolu v posteli a dojcit sa. Po tych liekoch sice ziadna teplota, ale babo bolo nekludne, mrzute, v postielke nechcelo byt, ale ani mimo nej. Takze dnes som na tom tak, ze radsej teplotu vylezim v posteli s dojcenim aj 3 dni a lieky pouzijem, az ked vidim, ze je tam nejaka bolest.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 5 mesiacov, 9 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 5 mesiacov, 2 dni
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 1 mesiac, 3 dni
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: hnacka?

Neprečítaný príspevokod charlie » 28 Máj 2011, 07:45

No, lenze ona bola ockovana uz pred 2 tyzdnami a hnacku dostala opat. Bojim sa, ze skoncime v nemocnici. Ona nestrajkuje, ona pije, takze aspon to. Davam jej priblizne kazde 2 hodiny vo dne, aj v noci, aj ked si nepyta a ak si pyta, tak aj skor (ale to sa takmer nestava). Nie som z tych, co po 2 tyzdnoch bude cakat na zazrak, ked iba dojcenie zrejme nezabera. Ked som jej davala probiotika, tak sa to trosku zlepsilo. Ja viem, ze v materskom mlieku je vsetko, ale kedze napriek vsetkemu stale hnackuje, zrejme jej to nestaci. :(
charlie
 
Príspevky: 132
Registrovaný: 18 Máj 2011, 09:30
Počet detí: 2

Re: hnacka?

Neprečítaný príspevokod katka » 28 Máj 2011, 09:32

Charlie a lekarka videla malej stolicu? Ona moze byt aj taka vodnata a nemusi ist o hnacku v pravom zmysle slova. A nedavali ste aj vakcinu proti rotavirusom do pusinky nahodou? Aj po nej mozu prist problemy so stolicou. Kazdopadne vysledky vyteru ukazu ci nespapala nejaku potvorku co jej sarapati v crievkach. Neboj sa ak pije pekne kazde dve hodky- nebude dehydratovana- sleduj ci dostatocne cika ak ano upokoj sa dehydratovane dieta necika (vlastna skusenost).
katka
 
Príspevky: 143
Registrovaný: 02 Apr 2011, 19:17
Počet detí: 2
1. dieťa: zelenoocko
Rokov: 20 rokov, 1 mesiac, 14 dní
2. dieťa: modroocko
Rokov: 13 rokov, 10 mesiacov, 30 dní
Môj status: Ja si tady sednu a uz se ani nehnu!

Re: hnacka?

Neprečítaný príspevokod charlie » 28 Máj 2011, 10:26

Lekarka nevidela stolicu, iba sestricka a ta ju nabrala na taku spachtlu a poslala tiez do laboratoria aj s vyterom. Dnes v noci sa inak zobudila tak, ako predtym o 1 a o 4 a potom o 6, tak to zvyklo byt pred ockovanim. Nevedela som, ci ju mam budit, tak som ju radsej nechala, nech sa vyspi. Sestricka mi poradila, ze ked sa tak casto budi, ze ci ju nemozem dat do vedlajsej izby, ze ona sa mozno prebudi a znova zaspi a ja som zbytocne hore a ze sa nevyspim. Ale kaslat na moj spanok, aj keby to tak malo ostat, ze sa bude budit v noci kazde 2 hodiny, chcem ju kojit aspon tych 6 mesiacov minimalne, ak sa bude dat. Moja mama vraj stratila mlieko aj pri mne, aj pri bratovi, ked sme mali 4 mesiace, ale okolnosti si nepamata. Lebo som sa od nej pokusala zistit, ako na to prisla, ze mozno aj mlieko mala, len sa jej tvorba ustalila a ona si myslela, ze uz nema mlieko, alebo neviem...Ale ked nas kojila plne 4 mesiace, tak sa mi nechce verit, ze by sa mlieko zrazu z nicoho nic stratilo, len tak...Tak trosku mam z toho obavy, ze sa to moze stat aj mne :?

Praveze mala uz cika velmi malo, ma tak 2-3 pocikane plienky denne, takze som vystrasena dost. Resp. ked ma stolicu, neviem, ci cika, lebo aj tak je plienka cela napita. Dr. robila aj taky test s lakmusovym papierikom, ci je dehydratovana a vyslo to negativne, takze zatial by nemala byt.
charlie
 
Príspevky: 132
Registrovaný: 18 Máj 2011, 09:30
Počet detí: 2

Re: hnacka?

Neprečítaný príspevokod Ludka » 28 Máj 2011, 13:59

Moja, to ze bola ockovana pred dvoma tyzdnami, neznamena ze priznaky su len 2-3 dni. Priznaky po ockovani sa mozu objavit po tyzdnoch ci mesiacoch!!!! Ak to telicko nevie spracovat tak bojuje! Nahlas to urcite u svojej lekarky! Nenechaj sa odbit, mozes to i ty nahlasit!
http://www.sukl.sk/sk/bezpecnost-liekov ... h-ucinkoch

V tom su nepresne studie pretoze beru do uvahy, len priznaky do 3 dni max.7 dni! Co je totalna blbost!

tu mas Infanrix!
http://www.adcc.sk/web/humanne-lieky/pi ... 10695.html pribalovy letak pise sa ze hnacka!
opat len do siedmych dni, co je blbost! moze sa vyskytnut aj neskor!
tu je prevenar!
http://www.adcc.sk/web/humanne-lieky/pi ... 20870.html

V OBOCH PRIPADCOH, neziaduce ucinky HNACKY!!!
take male babatko, ktore je dojcene, nema odkial chytit HNACKY!!!!!!! :x
Obrázok užívateľa
Ludka
 
Príspevky: 298
Registrovaný: 22 Mar 2011, 00:06
Bydlisko: Košice
Počet detí: 3
1. dieťa: 8
2. dieťa: 3
3. dieťa: 14 dní
Môj status: ...aby dojčené dieťa bolo normou...

Re: hnacka?

Neprečítaný príspevokod charlie » 28 Máj 2011, 14:28

Doktorka mi povedala, ze mohla nieco chytit odomna, ked som sa v tom teple spotila a ze mohla chytit nieco z bradavky. Alebo ze uz nieco mala v sebe a ked sa jej ockovanim oslabil organizmus, tak to prepuklo....Ono v podstate je tazke uz teraz urcit, co a preco, variant je niekolko, len s urcitostou mozmem povedat, ze to zacalo po ockovani a nikdy potom sa jej stolice este neunormalnila. :roll:
charlie
 
Príspevky: 132
Registrovaný: 18 Máj 2011, 09:30
Počet detí: 2

Re: hnacka?

Neprečítaný príspevokod Ludka » 28 Máj 2011, 14:33

PROSIM TA, coby si mala mat na bradavke! Nech to len pekne krasne nahlasi na SUKL! takto sa skresluju udaje o neziaducich ucinkoch! Akoby ti povedala ze mas prestat dojcit, lebo mas nieco na bradavke! Ale....juj....Bradavkou sa posielaju informacie, plus, bakteria co ti tam preskocila zo zachodu? Ved bradavky si nechytas a nehras sa s nimi!!! A so spinavymi rukami? Ved bakterie nelietaju vzduchom z izby do izby!
A ak mala oslabeny organizmus! TAK preco ju predtym poriadne nevysetrila, ci ju moze ockovat! Nedaj sa!
Obrázok užívateľa
Ludka
 
Príspevky: 298
Registrovaný: 22 Mar 2011, 00:06
Bydlisko: Košice
Počet detí: 3
1. dieťa: 8
2. dieťa: 3
3. dieťa: 14 dní
Môj status: ...aby dojčené dieťa bolo normou...

Re: hnacka?

Neprečítaný príspevokod charlie » 28 Máj 2011, 17:21

No, ona sa narodila 2450g a 47cm a teraz ma okolo 5kg a 60cm, takze ona je cela taka mensia, ako ostatne deti a ked ju ockovala, mala 4850g, tak si myslim, ze moze byt, ze na take male telicko bolo tych virusov naozaj naraz vela. To sa uz teraz aj tak neda vratit spat, musim ju nejakym sposobom dat do normalu, len neviem ako. Este dobre, ze dojcim. A myslis, ze je mozne, ze by sa mi mlieko stratilo len tak, po 4 mesiacoch, ako mojej mame???
charlie
 
Príspevky: 132
Registrovaný: 18 Máj 2011, 09:30
Počet detí: 2

Re: hnacka?

Neprečítaný príspevokod charlie » 28 Máj 2011, 17:22

A este poznamka, ze vzdy, ked ju idem chytit do ruk, alebo dojcit, tak si VZDY umyvam ruky.
charlie
 
Príspevky: 132
Registrovaný: 18 Máj 2011, 09:30
Počet detí: 2

Re: hnacka?

Neprečítaný príspevokod Ludka » 28 Máj 2011, 22:10

To ze ste boli na ockovani uz nevratis, to je pravda, preto je velmi dolezite ju dojcit! To dojcenie napomaha celemu imunitnemu systemu. Je dokonca ucinnejsie ako ockovanie! Ma tolko vyhod! Chranis babatko najlepsie ako vies, svojim mlieckom, pre neho presne pripravene. Mlieckom sa zvratia hnacky, odvratis dehydrataciu. Samozrejme ju nadalej sleduj, uvidis ake budu vysledky. Vsak napises. Len sa pekne MLIECKUJTE :)

Mna len rozohnilo to, ako nasi lekari zjednodusuju neziaduce ucinky vakcin. Ze ich nenahlasia, ze povedia ze je to normalne. Co nie je samozrejme....trosku som nechala uniest :-| prepac. Upozornila, povedala ti lekarka o neziaducich ucinkoch? Preco si to mas ty studovat? Ona ti ma povedat vyhody a nevyhody ockovania. Chapes? Preco sa my rodiacia mame takto zatazovat?

Charlie, preco by sa ti malo stratit mlieko? Spravnym prisatim, polohou, stlacanim podporujes tvrobu mlieka :) samozrejme vnutornym pokojom. Dnes tazko povedat preco tvoja mamina stratila mlieko, ked si mala 4 mesiace.
Nepouzivala cumlik? Flasu s cajom??
Obrázok užívateľa
Ludka
 
Príspevky: 298
Registrovaný: 22 Mar 2011, 00:06
Bydlisko: Košice
Počet detí: 3
1. dieťa: 8
2. dieťa: 3
3. dieťa: 14 dní
Môj status: ...aby dojčené dieťa bolo normou...

Ďalší

Späť na Rast a zdravie bábätka

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron