hnacka?

diskusia o zdraví, chorobách, raste a vývoji bábätka

Re: hnacka?

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 28 Máj 2011, 22:21

Mliecko sa nestrati len tak pre nic za nic. Prirodzene sa moze znizit kvoli tehu, menzesu, antikoncepcii prip. i velkemu stresu. Neprirodzene je to zapricinene hlavne cumlikom a flasou (cajiky, UM..). Inak co spominas ten fyzicky kontakt - nosenie a spolocne spanie je absolutne super, mamina ako ty najlepsie citi, ze dietatko potrebuje byt s nou a nie sa vyplakat. Akurat by som to nosenie na rukach vymenila radsej za nejaky nosic, aby sa ti pri tom dalo lepsie existovat. Pozor ale na to aky, odporucam stranku www.nosime.sk, je tam spisana cela teoria i vela druhov na vyber (kupit si samozrejme mozes kupit aj inde, aj z druhej ruky).
Najlepsi rehydratacny roztok a probotikum je jednoznacne MM. Tie 2-3 pocikane plienky su velmi malo, bolo by mozne vhodne siahnut i po prostriedkoch na zvysenie tvorby mlieka. Pozri http://dojcenie.wordpress.com/ako-dojcit/ sekciu laktagoga, prip. i domperidon. Kde to ziskat ti poradi najblizsia poradkyna. Cez den mozes kludne 2 hodinove rozpatie znizit i na 1 hodinu, aj tym samozrejme podporis tvorbu mlieka.
Ak sa v stolici nenasiel ziadny patogen, tak aj tak jediny liek je MM. Moja 7rocna dcera mala salmonelu, boli sme v nemocnici a jedine co mozu skutocne urobit a ja nie ,je infuzia (to bola vtedy naozaj dehydrovana). Inak Hylak/Biogaya a Smecta/cierne uhlie. A samozrejme izolacia.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 5 mesiacov, 15 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 5 mesiacov, 8 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 1 mesiac, 9 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: hnacka?

Neprečítaný príspevokod charlie » 29 Máj 2011, 08:24

Ludka, ja viem, co si tym chcela povedat, sama sa na seba hnevam, ze som sa uplne spolahla na lekarku a nic si o tom nezistila dopredu a dala som juej naraz do tela 19 roznych virusov, chudatko moje malinke...No, lenze na Slovensku to tak chodi, ze lekari proste neinformuju a ked sa dozadujes nejakych informacii, tak sa tak tvaria, ze aj tak ty laik tomu rozumiet nebudes...Ja nie som v zasade proti ockovaniu, ale urcite jej to nemala dat vsetko naraz!

Praveze som sa snazila od mamy zistit, co sa stalo, ale ona si nepamata. Vraj tak bolo aj pri mne, aj pri bratovi. Tiez mi nejde do hlavy, zeby sa mohlo mlieko len tak z nicoho nic stratit. Viem, ze brat cumlik odmietal a mne ho mama ani nedavala. Nasa mala ma ale cumlik, tak uvidime, ako dlho to vydrzi nam, ale poznam vela mam, co kojili dlho, aj napriek cumliku. Snazim sa jej ho davat co najmenej, v podstate sme to uz teraz obmedzili len na zaspavanie (ak nepomoze prsnik). A s urcitostou viem, ze ona rozlisuje medzi cumlikom a prsnikom. Svokre musim razne povedat, ze cumlik jej mozem davat len ja a nech sa ho ona nechyta!
charlie
 
Príspevky: 132
Registrovaný: 18 Máj 2011, 09:30
Počet detí: 2

Re: hnacka?

Neprečítaný príspevokod charlie » 29 Máj 2011, 10:04

Janka a myslis, ze mi treba zvysovat tvorbu mlieka? Pred tymi hnackami sme mali vzdy prazenicku a s cikanim nebol problem. Podla testovacieho papierika nie je dehydratovana, ani nehladuje, tekutiny z nej ale odchadzaju zadom, nie predom...Ked jej davam cicnut po hodine, tak nechce, niekedy aj po tych 2 hodinach velmi, keby som to nechala na nu, tak si pyta po 3-4 hodinach. Posledne 2 noci uz mi spala tak, ako zvykla predtym s hodinovymi rozostupmi 4-3-2/3, tak zrejme sa uz trosku ukludnila. Ta bolest bola pre nu asi poriadny sok. Ona so mnou v posteli spat nechce, ma rada svoj vlastny preistor.Mam pocit, ze v postielke sa citi dobre, lebo napr. aj ked je vecer uz mrzuta a dam ju do postielky, tak sa zacne usmievat a salit. Podla mna sa tam citi bezpecne a ja som vlastne hned vedla nej, lebo postielku mam hned pri sebe pri posteli.

Rada sa nosi v horizontalnej polohe, co by sme ju tak nemali nosit, lebo je to vraj zle na klby. No, ked viem, ze takto sa ukludni a je spokojna...Nosic je u nas velka tema. Moj manzel povedal, ze za kus latky neda 70e (satka) a ked uz, tak nosic (nemame teraz prave peniaze na rozhadzovanie). No, akurat ze ten nosic nie je nejak velmi dobry pre vyvin dietata, moze v nom byt max. 2 hodiny denne (a uz by v ten den nemalo byt dieta v autosedacke), co je pri nasom sposobe neustaleho presuvania sa nonsens. Tak ja uz neviem....Na tu stranku som pozerala uz niekolko krat, ale neviem...asi nam zatial budu musiet stacit ruky. :?
charlie
 
Príspevky: 132
Registrovaný: 18 Máj 2011, 09:30
Počet detí: 2

Re: hnacka?

Neprečítaný príspevokod Ludka » 29 Máj 2011, 14:23

Charlie, za dobru satku das aj 40€...vola sa šanami. český vyrobok...pozri na www.nosime.sk
Obrázok užívateľa
Ludka
 
Príspevky: 298
Registrovaný: 22 Mar 2011, 00:06
Bydlisko: Košice
Počet detí: 3
1. dieťa: 8
2. dieťa: 3
3. dieťa: 14 dní
Môj status: ...aby dojčené dieťa bolo normou...

Re: hnacka?

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 29 Máj 2011, 18:40

Charlie, jasne, aj riedka stolica sa zapocitava do pocikanych plienok. Tu stranku nosime.sk si pozri hlavne preto, aby si pochopila vyznam nosenia a hlavne aky je rozdiel medzi kvalitnym a nekvalitnym nosicom. V dobrom nosici mozes dieta nosit cely den. Najlacnejsia verzia je obycajny pruh bavlnenej latky - jednoducha satka. Moj oblubeny nosic, vhodny uz od narodenia (kludne az po 4rocne) je Manduca - mala uz ma 3 mesiace, takze uz nepotrebuje tolko spat, na co su lepsie satky, ci vaky (Manduca sa z druhej ruky da od 70e).
A co sa tyka ceny - nikoho neprekvapi, ze ma dat 200 a viac e za kocik, co v skutocnosti dieta ani nepotrebuje. Ale nad nosicom, co vie kocik plne nahradit a pre dieta je zakladom na fyzicke spojenie pocas dna, sa uz rozmysla. Neblizia sa nejake narodeniny ci meniny? Co tak poprosit pribuzenstvo, aby miesto zbytocnych hraciek prispeli na nosic?
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 5 mesiacov, 15 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 5 mesiacov, 8 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 1 mesiac, 9 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: hnacka?

Neprečítaný príspevokod charlie » 29 Máj 2011, 20:47

Tak dnes som si to znacila a mala 3 pocikane plienky+3 stolice a dojcila som ju 9x za poslednych 24h. Je to dost?
charlie
 
Príspevky: 132
Registrovaný: 18 Máj 2011, 09:30
Počet detí: 2

Re: hnacka?

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 29 Máj 2011, 23:54

Mala by mat 6-8 riadne pocikanych plienok - ked vezmes plienku do ruky, aby bola dost tazka, vratane stolice. Takze ja by som to s tym zvysenim produkcie urcite skusila.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 5 mesiacov, 15 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 5 mesiacov, 8 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 1 mesiac, 9 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: hnacka?

Neprečítaný príspevokod charlie » 30 Máj 2011, 10:37

Tie 3 pocikane boli tazke a tie tri pokakane tiez, tak neviem, ci sa to rata do tych 6, ci ako....Mam doma More Milk Plus, tak som to uz zacala brat, mam aj odsavat? A co potom s tym mliekom? Ja som praveze doteraz mala nadprodukciu, az do tych hnaciek. Niekedy som si v noci musela prezliekat koselu, lebo som ju mala uplne celu mokru. Teraz, ked jej dam pit po 3 hodinach, tak pije pekne, ale ked jej dam po 1-2, tak sa opakovane prisava a odsava a place. A najnovsie robia aj to, ze hlavu nema zaklonenu, ale ju predklana a ja ju akoby nahanam a ked jej chcem hlavu zaklonit, tak sa odsaje a hneva sa. A cely cas sa akosi kruti, priblizuje a oddaluje, normalne som z nej nervozna.
charlie
 
Príspevky: 132
Registrovaný: 18 Máj 2011, 09:30
Počet detí: 2

Re: hnacka?

Neprečítaný príspevokod Ludka » 30 Máj 2011, 12:57

Nadbytocne mlieko zamrazit do vyzivovych flasticiek napr. vyuzijes pri prikrmoch :)
3 pocikane plienky, ech tazke, su dost, a ak aj kaka.
Obrázok užívateľa
Ludka
 
Príspevky: 298
Registrovaný: 22 Mar 2011, 00:06
Bydlisko: Košice
Počet detí: 3
1. dieťa: 8
2. dieťa: 3
3. dieťa: 14 dní
Môj status: ...aby dojčené dieťa bolo normou...

Re: hnacka?

Neprečítaný príspevokod charlie » 30 Máj 2011, 13:43

Dnes mam zase jeden z tych dni, ked mam chut na vsetko sa vykaslat. Aj ked robim vsetko mozne, snazim sa, aj tak je vsetko na prd. :( Strajkuje, potom hnackuje, potom nechce jest (nojnovsie akoby vobec nebola hladna) Pozerala som tie rastove tabulky na WHO a je vo vsetkom podpriemer. Ma 4 mesiace, obvod hlavicky ma 39cm, vazi cca 5100g a meria cca 61cm, v tom jedinom je priemer... :(
charlie
 
Príspevky: 132
Registrovaný: 18 Máj 2011, 09:30
Počet detí: 2

Re: hnacka?

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 30 Máj 2011, 14:09

Podpriemer nevadi, nie sme vsetci rovnaki. Ak je aspon na prvom percentile, tak je stale v norme a to je dolezite. Ake boli data/hmotnost? - skusim sa na to pozriet.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 5 mesiacov, 15 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 5 mesiacov, 8 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 1 mesiac, 9 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: hnacka?

Neprečítaný príspevokod charlie » 30 Máj 2011, 14:47

Inak prave soom zistila, ze som dostala ms, tak aspon vim, z cohomam depku....Ale pozitivum toho vsetkeho je, ze od 13r sa mi nestalo, zeby som nevedela, ze som dostala.Mavala som hrozne bolesti, ktore sa nedali prezit bez kombinacie voltaren+2 no-spy kazde 4 hodiny.... :goodjob:
charlie
 
Príspevky: 132
Registrovaný: 18 Máj 2011, 09:30
Počet detí: 2

Re: hnacka?

Neprečítaný príspevokod Ludka » 30 Máj 2011, 15:09

charlie, aku mala porodnu hmotnost??
Obrázok užívateľa
Ludka
 
Príspevky: 298
Registrovaný: 22 Mar 2011, 00:06
Bydlisko: Košice
Počet detí: 3
1. dieťa: 8
2. dieťa: 3
3. dieťa: 14 dní
Môj status: ...aby dojčené dieťa bolo normou...

Re: hnacka?

Neprečítaný príspevokod charlie » 30 Máj 2011, 15:15

Narodila sa 2450 a 47cm v 38tt

Ospravedlnujem sa za neprehladnost predosleho prispevku, ale pisala som to s malou spiacou mi na kolenach na vankusiku.
charlie
 
Príspevky: 132
Registrovaný: 18 Máj 2011, 09:30
Počet detí: 2

Re: hnacka?

Neprečítaný príspevokod Ludka » 30 Máj 2011, 16:47

charlie, babatko v 4 mesiacoch uz ma 2 nasobok porodnej vahy, :goodjob:
Obrázok užívateľa
Ludka
 
Príspevky: 298
Registrovaný: 22 Mar 2011, 00:06
Bydlisko: Košice
Počet detí: 3
1. dieťa: 8
2. dieťa: 3
3. dieťa: 14 dní
Môj status: ...aby dojčené dieťa bolo normou...

Re: hnacka?

Neprečítaný príspevokod charlie » 31 Máj 2011, 09:09

Dakujem za povzbudenie, dnes je to uz lepsie....Stale cakam, ci sa neobjavi stara znama prazenicka, ale stale nic. No, ale aspon nekaka uz tak casto a vodnato. Vysledky este nevieme.
charlie
 
Príspevky: 132
Registrovaný: 18 Máj 2011, 09:30
Počet detí: 2

Predchádzajúci

Späť na Rast a zdravie bábätka

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 5 hostia

cron