Citrovital kvapky a posilnenie imunity dieťaťa

diskusia o zdraví, chorobách, raste a vývoji bábätka

Citrovital kvapky a posilnenie imunity dieťaťa

Neprečítaný príspevokod Mirkaska » 03 Dec 2014, 14:36

Ahojte.
Máte niekto skúsenosti s užívaním kvapiek Citrovital (výťažok z grepových jadierok) na posilnenie imunity? Môžu sa prípadne podávať deťom (na krabičke je napísané, že nevhodné pre deti). Prípadne deťom do 1 roka?
Syn 10 mesiacov má opakovane soor v ústach. Liečime to diflucanom - vytieram mu jazyk a aj podnebie, ked sú bodky už aj tam. Pri prvom ochorení som si to všimla dosť neskoro, celé podnebie mal biele bodky, až k mandliam. Vtedy sme brali diflucan aj vnútorne 5ml denne cc a 8 dní .ako nám vyšlo balenie. po cca týždni sa mu objavili fliačky znovu, po vytieraní počas 2 dní to prešlo, potom po pár dňoch znova. Podľa konzultácií by mohol mať oslabenú imunitu. DOjčíme sa, príkrmov spapá dosť málo, po pár lyžičiek. ovocie sa snažím 2x denne kvôli vitamínom + na obed trochu obednajšieho menu, večera kaša s čerstvým ovocím. Klesá nám železo, aj ked hladiny hemogl. sú v norme, snažiť sa teda len stravou zvýšiť prísun FE. (neviem, či je to pravda, čítala som že anemické deti sú častejšie choré, soplíkavé).
4-mes. sme boli v nemocnici, brali sme 2 týž. antibiotiká na zápal plúc. odvtedy soplíky viackrát, často donesie dcéra zo škôlky. okrem toho mu často hnisajú očká, od narodenia, 2x mu preplachovali kanáliky.
Uvádzam všetky info, aby to bolo kompletné. :-)

prosím poradte, či by to mohol užívať, a ako by to muselo byť riedené. To bude tiež problem, lebo vody z pohárika vela nevypije, viac je na bodíkoch a po zemi. tekutiny má hlavne MM. príp. ešte som uvažovala o zelenom jačmeni.

ďakujem za rady
Mirkaska
 
Príspevky: 258
Registrovaný: 20 Apr 2011, 11:30
Bydlisko: Brezno
Počet detí: 0
1. dieťa: Ema Mária
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 12 dní
2. dieťa: Filip
Rokov: 10 rokov, 1 mesiac, 14 dní

Re: Citrovital kvapky a posilnenie imunity dieťaťa

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 04 Dec 2014, 00:21

POdstatne je vediet, ci sa ten soor bez liecby zhorsuje a ci to sposobuje aj ine problemy - napr. pri piti. A tiez, ci nie je kvasinka aj na bradavkach (t.j. co je bolest v prsiach). Ak je to len kvazi esteticky problem, tak by som to neriesila.
Samotne pouzitie Citrovitalu detmi nevidim ziadny problem. Je to prirodny prostriedok. Na to, aby vyrobca uviedol, ze moze byt pouzity detmi sa musia robit specialne studie, preto sa vacsinovo radsej pise, ze deti a tehotne to nemozu. Citrovital ma uzasny rozsah pouzitia, v tomto pripade sa moze sa natierat i pit (takze ak nechce, nemusi pit). Ja by som ho brala ako volbu c.1.
Mali sme teraz zrovna skolenie, kde nam bolo vysvetlovene, ako sa nespravne interpretuje vyska hladiny zeleza. Ze v skutocnosti je nizsia hladina po druhom polroku zivota ok. Ze to zelezo (velmi laicky povedane) je krmivo pre zle bakterie a telo velmi dobre vie, preco ho ma nizsie. MM zabezpecuje dietatu absolutne vsetko presne na mieru. Tazke odporucam na zelezo zabudnut. AK chce niekto presnejsiu odpoved, tak napisat do poradne mamily.
ATB boli, co uz. Niekde som citala, ze sa ich telo zbavuje 6 rokov. Sopliky by som povazovala za nic zle, naopak skor za dobru skusenost, aby maly mohol trenovat svoju imunitu v spolupraci s MM. Nezabudnut, ze MM je univerzalne liecivo - takze dat kludne do nosteka i do ocka a mozes dat i starsej. Rozhodne radsej ako lieky. Vacsina beznych liekov na kasel si sopel tieto v skutocnosti nelieci, len potlaca priznaky, pokial sa telo nevylieci same. MM naopak pomaha aktovne bojovat zvnutra i zvonka.
POkial je tam oslabena imunita, tak tam zrejme ockovanie neprichadza do uvahy vsak? (to kvoli kompletnosti)

Takze hlavne veselo dalej dojcit :-)
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 10 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 3 dni
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 4 dni
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Citrovital kvapky a posilnenie imunity dieťaťa

Neprečítaný príspevokod Mirkaska » 04 Dec 2014, 14:36

Janka, kto prednášal? aby som vedela oponovať... nechuť do jedla v spojitosti s nízkou úrovnou FE nespomínali? + vela rôznych vecí mi lekárka povedala, že spôsobuje málo železa. preto to podla nich treba liečiť.
do nosa mu MM teda nedostanem... a do oka asi tiež nie.. :-) to musím preliať do spraju na mar a do nejakého kvapkátka :-)... on už je alergický na všetko, čo mu robíme. tie očká nás stále trápia. mlieko mu nezaberalo, ked mu hnisali oči po pôrode. výterom mu zistili zlatého stafilokoka.

k sooru - sme to už mali také zlé, že primár u nás na detskom v nemocnici hovoril, že v takomto stave už zvyknú aj hospitalizovať dieťa. že to už môže mať aj v tráviacom trakte. môže to byť pre dieťa aj bolestivé. ja pozorujem zníženú chuť na príkrmy.
zníženú imunitu nemám potvrdenú lekárom (neviem, to sa asi chodí na imunologiu, a ako to zisťujú? z krvi?) . len som telefonovala s Klemkou ohladom sooru (Na mamile som našla, že soor neriešiť), a ona povedala, že by mohol mať aj oslabenú imunitu, kedže sa mu to opakovane vracia. Klemka mi povedala o citrovitale, že to pôsobí na zvýšenie imunity. preto by to bolo asi užívať vnútorne.ide mi tam o to riedenie, alebo by stačila napr. 1 kvapka v lyžičke mlieka alebo vody? nechcem mu zhnusiť mliečko....

bez liečby sa to zhoršuje, najprv je jazyk, potom postupne bodky, fliačiky na podnebí, možno aj na vnútornej strane líc.(prvýkrát, ked som to zistila neskoro, to mal po celom podnebí až úplne dozadu) ťažko sa to pozerá, bráni sa, nechce si dať pozrieť. teraz nemá jazyk, ale predvčerom som našla biely fliačik pod perou z vnútornej strany úst (tam mal aj poranené asi od zúbka) a dnes tiež další fliačik ale hore na úrovni hornej sánky znovu na tom mäkkom červenom tkanive zvnútra úst.
Malá sa dojčí ostošesť :-). ale tá si tiež nedá streknúť nič do nosa. akurát sama si strekne, dávam jej teraz koloidné striebro.
dakujem zatial velmi pekne
Mirkaska
 
Príspevky: 258
Registrovaný: 20 Apr 2011, 11:30
Bydlisko: Brezno
Počet detí: 0
1. dieťa: Ema Mária
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 12 dní
2. dieťa: Filip
Rokov: 10 rokov, 1 mesiac, 14 dní

Re: Citrovital kvapky a posilnenie imunity dieťaťa

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 05 Dec 2014, 00:14

nizka imunita a soor dava logiku. Ak aj Klemka potvrdila Citrovital, drzala by som sa toho - a tiez vnutorne i potierat. Momentalne nic lepsie na zvysovanie imunity ako MM nevidim.

Prednasala Andrea Polokova - ona casto odpoveda i na otazky v poradni. Preto radim smerovat otazky tam.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 10 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 3 dni
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 4 dni
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Citrovital kvapky a posilnenie imunity dieťaťa

Neprečítaný príspevokod Mirkaska » 07 Dec 2014, 15:13

len či môžem dať citrovital vnútorne 10 mesač. dieťaťu , ak áno, kolko a či je to potrebné riediť (kedže v návode na použitie je napísané dať kvapky do nápoja)
dakujem
Mirkaska
 
Príspevky: 258
Registrovaný: 20 Apr 2011, 11:30
Bydlisko: Brezno
Počet detí: 0
1. dieťa: Ema Mária
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 12 dní
2. dieťa: Filip
Rokov: 10 rokov, 1 mesiac, 14 dní

Re: Citrovital kvapky a posilnenie imunity dieťaťa

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 08 Dec 2014, 12:13

riedit urcite, uz len preto, ze je to velmi horke - podla navodu. Nevidim dovod, preco dietatu nie, vsak na tom nema co byt zle, chemia to nie je. Ked dospelemu co ma 70kg staci jeden poharik 1,5 dcl rozriedenych kvapiek, tak 15 kg dietatu adekvatne staci 0,3dcl. A ked sa to pozriem este blizsie, mozno vobec nemusis davat pit, lebo mozno staci to, cim bolo podnebie natrete (vsak to skonci v brusku :-) ).
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 10 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 3 dni
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 4 dni
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Citrovital kvapky a posilnenie imunity dieťaťa

Neprečítaný príspevokod Mirkaska » 09 Dec 2014, 21:11

dakujem. ok. na potieranie tiež riediť?
Mirkaska
 
Príspevky: 258
Registrovaný: 20 Apr 2011, 11:30
Bydlisko: Brezno
Počet detí: 0
1. dieťa: Ema Mária
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 12 dní
2. dieťa: Filip
Rokov: 10 rokov, 1 mesiac, 14 dní

Re: Citrovital kvapky a posilnenie imunity dieťaťa

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 10 Dec 2014, 10:56

urcite, vsak je to velmi horke a minula by si toho vela. Namoc si tampon vo vode a daj tam jednu - dve kvapky. Pre istotu okostuj, aku to ma chut.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 10 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 3 dni
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 4 dni
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Citrovital kvapky a posilnenie imunity dieťaťa

Neprečítaný príspevokod snežienka » 12 Dec 2014, 00:05

Este k soplikom a zahlienej dychacej sustave: mam vybornu skusenost s kvapkami Sinupret, povedala by som, ze dostanu aj hlien z paty von. Podla SVK pribaloveho letaka ich moze aj dojciatko.
Obrázok užívateľa
snežienka
 
Príspevky: 143
Registrovaný: 01 Júl 2013, 21:20
Počet detí: 1
1. dieťa: Láska
Rokov: 11 rokov, 5 mesiacov, 10 dní
Môj status: So whatever you want your child to become, be.


Späť na Rast a zdravie bábätka

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron