velke babatko

diskusia o zdraví, chorobách, raste a vývoji bábätka

velke babatko

Neprečítaný príspevokod Jja » 04 Máj 2011, 12:23

Dievcata ...ja mam opacny pripad...moja 15 mes. dcerka vazi 17 kg.....baby, ale ona strasne malinko papa prikrm, stale je iba na ciciku...do roka bolo krmenie u nas umucenie...to som bola rada ak spapala aspon 5 lyziciek polievocky alebo zeleniny....ovocie to vobec....teraz je to trosku lepsie, spapa uz hocico, ale stla to v porovnani s jej rovesnikmi je polovica...ale ako hovorim, MM je prvorade..
dnes sme boli na v poradni a DR. ma nalakala, poslala ma s malou na gastro.....bojim ...:(
Jja
 
Príspevky: 7
Registrovaný: 11 Apr 2011, 14:38
Počet detí: 2

Re: chudnutie staršieho dojčaťa

Neprečítaný príspevokod kinsi » 04 Máj 2011, 12:32

A prečo gastro? Nie náhodou na endokrinológiu? V každom prípade ale držím prsty, nech to dobre dopadne.
A koľko malá meria?
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 9 mesiacov, 12 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 8 dní

Re: chudnutie staršieho dojčaťa

Neprečítaný príspevokod Jja » 04 Máj 2011, 13:04

ano gastro...neviempreco to..ostla som trosku v soku, preto som sa nic nevypytovala...
mala ma cca 90 cm..
Jja
 
Príspevky: 7
Registrovaný: 11 Apr 2011, 14:38
Počet detí: 2

Re: chudnutie staršieho dojčaťa

Neprečítaný príspevokod Jja » 04 Máj 2011, 13:06

bojim sa aj z toho hladiska, ze viem ze bude do mna hustit, aby som prestala dojcit, nech davam vodu alebo caj namiesto mliecka atd.....poznam tu dr. tak viem to...odolavam tymto poznamkam z kazdej strany, dokonca v poslednej dobe uz aj mm ma narazky ze keby jej dvam a radsej vodu al.caj a nie mlieko nebola by taka buchta:(
Jja
 
Príspevky: 7
Registrovaný: 11 Apr 2011, 14:38
Počet detí: 2

Re: chudnutie staršieho dojčaťa

Neprečítaný príspevokod kinsi » 04 Máj 2011, 13:40

Ak chceš, pošli mi dátum nar.malej, presnú váhu a výšku, pozriem Ti výškový a váhový percentil v počítačovom programe.
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 9 mesiacov, 12 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 8 dní

Re: chudnutie staršieho dojčaťa

Neprečítaný príspevokod kinsi » 04 Máj 2011, 14:04

Inak kukala som sa pri fikt.údajoch - nar.1,2,2010, 90cm a 17kg by malá bola skutočne úplne mimo grafov, aj výškou, aj váhou, aj pomerom váhy/výška, v pásme silnej nadváhy. Ja by som na tvojom mieste určite rada zašla za lekárom, za endokrinológom. Pozri, lekár Ti može vravieť čokoľvek, nakoniec je to i tak na tebe, čo urobíš. Ale určite bude dobré, keď sa na ňu niekto pozrie, ona može naozaj mať i nejakú endokrinologickú poruchu, lebo tie rozmery sú fakt extrémne.
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 9 mesiacov, 12 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 8 dní

Re: chudnutie staršieho dojčaťa

Neprečítaný príspevokod Jja » 04 Máj 2011, 15:34

:( dakujem...datumom si sa skoro trafila:) ale ked ona bola takato od narodenia..aj velika, aj priberala co mesiac to kilo...no ale uvidime co mi povie na tom gastre...a potom by som asi zasla na endo..
Jja
 
Príspevky: 7
Registrovaný: 11 Apr 2011, 14:38
Počet detí: 2

Re: chudnutie staršieho dojčaťa

Neprečítaný príspevokod kinsi » 04 Máj 2011, 15:38

Držím prsty, možno je fakt len veliká a všetko bude OK. Aspoň určite poradia, čo jej dávať okrem mm papať, aby tak nepriberala.
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 9 mesiacov, 12 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 8 dní

Re: chudnutie staršieho dojčaťa

Neprečítaný príspevokod Jja » 17 Máj 2011, 13:18

Takze baby, bola som na tom gastre, vysledky budu buduci tyzden, ale robila nam aj sono, vsetko je v poriadku. jedine comi Dr. odporucala bolo aby som prestala dojcit v noci a ponukala malej vodu, davala jej nizkotucne jogurty namiesto smotanovyh a celozrne pecivo namiesto normalneho......co si o tom myslite? dojcit v noci urcite neprestanem...
a dalsia zaujimavost, presne to iste, na slovicko odporuccalal nas gastro Dr. aj mojej jednej znamej ktorej mala je pre zmenu malinka a chudunka...
Jja
 
Príspevky: 7
Registrovaný: 11 Apr 2011, 14:38
Počet detí: 2

Re: chudnutie staršieho dojčaťa

Neprečítaný príspevokod akdarka » 17 Máj 2011, 13:21

jja a endokrinologia? idete tiez?
akdarka
 
Príspevky: 935
Registrovaný: 22 Mar 2011, 06:36
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 26 dní
Môj status: "Stratené je len to, čoho sa sami vzdáme."

Re: chudnutie staršieho dojčaťa

Neprečítaný príspevokod Jja » 17 Máj 2011, 14:22

zatial nie, pockam na vysledky a potom uvidim.... tam nas neposlali.
Jja
 
Príspevky: 7
Registrovaný: 11 Apr 2011, 14:38
Počet detí: 2

Re: chudnutie staršieho dojčaťa

Neprečítaný príspevokod kinsi » 17 Máj 2011, 14:59

Ahoj Jja. Teším sa, že sa nič vážne nenašlo. S radami i už musíš naložit ako sama najlepšie vieš. Na tvojom mieste by som sa , ale skutočne snažila znížiť príjem kalórií tvojej dcérky a to v podstate Ti radila i lekárka. Osobne by som asi začala hlavne tým, že by som obmedzila príjem tuku (mimo mm), čiže dojčila by som ďalej, ale pokiaľ ju dojčíš skutočne dosť často, tak mimo to by som napr. už mliečne saturované tuky obmedzila na minimum - to znamená nijaké smotanové jogurty, minimum masla, miláčikov, preferuj nízkotučné, resp. polotučné jogurty (nie zase tie úplne bez tuku so sladidlami), tvaroh. Celozrnné pečivo by mal byť štandard, nedávala by som nijaké sladké pečivá, biele rožky, koláče, buchty. Skor mm dopĺňaj nízkokalorickými jedlami - hlavne zeleninka. Malinká je skutočne výrazne ťažká (vzhľdom k výške). Ale ja by som určite zašla i za endokrinológom.
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 9 mesiacov, 12 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 8 dní


Späť na Rast a zdravie bábätka

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia

cron