STRAVA A 2,5 ROČNÁ CICUŠA

diskusia o zdraví, chorobách, raste a vývoji bábätka

STRAVA A 2,5 ROČNÁ CICUŠA

Neprečítaný príspevokod Marika » 05 Nov 2014, 16:34

Ahojte. Ako ste naučili deti normálne jesť. Ja som zúfalá. Mišuľa chodí už do škôlky. Naša reč je o možno 5 slov širšia, takže v repertoári máme 10slov :mrgreen: . ale nie toto som chcela. Mäso neje vôbec. Doteraz mi zjedla raz rezeň kurací raz z mletého mäsa. Za celých 2,5roka. Má zmysel takej veľkej koze mixovať či nie? Nie som za stravu bez mäsa, tak neviem čo. Strukoviny vypľúva. Takže jeme len rezankovú polievku a vyberáme zemiaky a halušky z ostatných polievok. Z druhého chodu si vyberáme suchú ryžu, pyré grule alebo cestoviny. Šaláty a iné zdravé prílohy veškeré žádné. Sa čudujem, že je zdravá. Teda vyzerá byť. Dráčiky, montíky, a iné somariny a sladkosti to hej. Preto mám radšej prázdnu komoru. Keď nemám, nemôže si to vyfňukať. Chlieb zjeme sem tam. Ale čistý :mrgreen:
Marika
 
Príspevky: 133
Registrovaný: 21 Máj 2012, 20:35
Počet detí: 4
1. dieťa: Dominik-15r
2. dieťa: Miriam-14r
3. dieťa: Lucinka uz v nebi
4. dieťa: Michaela
Rokov: 12 rokov, 1 mesiac
Môj status: ...byť sám sebou a nebyť sám...

Re: STRAVA A 2,5 ROČNÁ CICUŠA

Neprečítaný príspevokod quaxi » 05 Nov 2014, 22:35

Asi ti tu najlepsie poradi Artemis, ona sa s dcerou velmi vytrapila v tomto smere :-) Skus si pozriet starsie temy, niekde to tu snad najdes.
Neboj, vela deti je vyberavych... Cim menej tomu prikladas dolezitost, tym lepsie pre teba. Setris si nervy. Lebo dieta, ktore nema chut jest, nijako nezmenis. Mozes zmenit len svoj postoj.
A do velkej miery plati, ze hlad je najlepsi kuchar. Dnes maju deti kazdu chvilu nieco - staci sladky caj, piskotka, chrumka, taketo veci sa na ne valia z kazdej strany. Do toho minimum pohybu - ved aj v tej skolke by boli najradsej, keby si deti cely den len kreslili. Dieta sa fyzicky neunavi a potom ani nema dovod byt az tak hladne.
quaxi
 
Príspevky: 840
Registrovaný: 08 Dec 2011, 11:48
Počet detí: 2
1. dieťa: Zbojnik
Rokov: 15 rokov, 10 mesiacov, 18 dní
2. dieťa: Potvorka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 18 dní

Re: STRAVA A 2,5 ROČNÁ CICUŠA

Neprečítaný príspevokod Mamamima » 05 Nov 2014, 23:39

Marika, moj maly chlap odmieta zeleninu. Z ovociny len jahody, banan, jabko. Takze v sucasnosti len 2 posledne. Zivu zeleninu ziadnu. Varenu len vybrane druhy zaobalene v dakej smotanovej omacke. :-(
Ale zje napriklad kremove polievky, z hocijakej zeleniny. Dam mu k tomu cosi do ruky alebo krutony, aby to bolo zabavnejsie. Okrem toho robim tie ovocne smoothies. Plnim im to do originalnych flasticiek zo smoothies z obchodu, akoze ake paradne. Alebo im dam do misticiek, nech si do toho mocia piskoty. Tak ani nevie a spapa hrusky, maliny, pomarance. :-) Odstavujem pomarancovy dzus, ten vypije uz. Podarilo sa mi teraz kupit taky cisty jablkovy domaci.
Ma to aj tak dost trapi. Je koli tomu obmedzeny jedalnicek celej rodiny. Lebo uprednostnujem dokola tie jedla, ktore je on a je v nich zeleninova zlozka.
Mam dojem, ze to je koli tomu klasickemu sposobu, ako som im davala kasickove prikrmy a nie finger food. Ze mu to zostalo a uprednostnuje tie homogenne hmoty.
Ale na druhej strane, jeho sestry mali rovnaky sposob zavadzania stravy a jedia mi VV stravu (Vlaknina a Vitaminy :-)) omnoho lepsie...
Mamamima
 
Príspevky: 499
Registrovaný: 03 Jún 2012, 23:02
Počet detí: 3
Rokov: 15 rokov, 9 mesiacov, 8 dní
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac

Re: STRAVA A 2,5 ROČNÁ CICUŠA

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 06 Nov 2014, 13:09

Moja najmensia jedla vcelku v pohode viacmenej asi vsetko, ale miniporcie - jeden hryz, dva hryzy alebo nic. Ked isla do skolky (3,5roka), tak z nej boli nestastni, lebo ich predstava bolo zjest vsetko. Samozrejme, ze mi potom odmietala ist do skolky. Tak sme si to vyjasnili, ze nech ju nenutia, lebo ze to dohana doma (samozrejme v noci:-)). Dnes patri k najvzornejsim, a to tam urcite zje omnoho lepsie ako doma a to aj vselijake zeleninove natierky. Akurat sme minule riesili mliecko - stazovala sa mi, ze ho musi pit. Ked som sa v skolke pytala, boli prekvapeni, lebo sa nestazovala a vsetko vypila. Tak som malej vysvetlila, ze nemusi ked nechce, a tak teraz v skolke musia znasat to, ze mliecko (alebo inu jeho formu) nevypije... SAmozrejme si myslia, ze si vymysla, ked moze, ale neriesim. Kravske mlieko nie je nieco co deti musia. Pre deti je MM.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 10 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 3 dni
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 4 dni
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: STRAVA A 2,5 ROČNÁ CICUŠA

Neprečítaný príspevokod olsenka » 10 Mar 2015, 23:24

Mne to kamarátky tiež hovorili, že deti majú s jedením problém, nie je im jedno čo sa navarí a že sa neoplatí voči tomu bojovať. Možno aj vdaka týmto radám vorped som sa vyhla nervovemu zruteniu, kedže moja mala veru toho vela nezje :-/ Tiež si vyberá čo áno čo určite nie... ale to je asi časté, že deti papajú najradšej tie sladké hlúposti, ktoré vdia v telke.... žiaľ... skús jej na tanieri naservírovať nejaké pekné obrázky vyskladané zo zeleniny, to je môj najnovší pokus, ktoý chcem na malej otestovať :)
olsenka
 
Príspevky: 7
Registrovaný: 10 Mar 2015, 19:49
Bydlisko: Košice
Počet detí: 0
1. dieťa: Emma
Rokov: 10 rokov, 7 mesiacov, 4 dni
Môj status: Si to, na čo myslíš :)


Späť na Rast a zdravie bábätka

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron