Zvracanie 2.rocneho dietata

diskusia o zdraví, chorobách, raste a vývoji bábätka

Zvracanie 2.rocneho dietata

Neprečítaný príspevokod Ludka » 28 Apr 2011, 22:32

Ahojte mamule :)

mame taky mensi problem od dnes...dcerka zacala zvracat, hnackovat....nastatie DOJCIM, inac by som do nej nedostala vobec nic. Ale problem je ten ze nemozem do nej dostat Hylak kvapky...ale ani za ten svet! vysvetlovanie, po dobrom...nezabralo, tak sme jej to dali na silu a chudatko sa pozvracala!
Nenutit ju? Nechat ju len na materskom mlieku? Mam pocit, ze tolko nekaka, pije vodicku, po lyzickach, ale ona by chcela naraz vsetko vypit! Len sa bojim, ze sa pozvracia, tak ju kontrolujem. Jest velmi nechce, sledujem jej plienky, dali sme jej kvoli hnacke, a ciknute ma v kazdej, len aby som ju nedehydratovala!
No dobre rady by sa zisli! ako ste to riesili vy?
A este k tomu, mam aj ja hnacku a rano poriadne som sa vyzvracala! Dala som si materske vlastne mlieko....vsak ked tam mam protilatky pre dieta, preco by to nebolo aj pre mna...no nie?? :D

Inac...mohla by tu byt tema, ze chorobky...
Obrázok užívateľa
Ludka
 
Príspevky: 298
Registrovaný: 22 Mar 2011, 00:06
Bydlisko: Košice
Počet detí: 3
1. dieťa: 8
2. dieťa: 3
3. dieťa: 14 dní
Môj status: ...aby dojčené dieťa bolo normou...

Re: Zvracanie 2.rocneho dietata

Neprečítaný príspevokod ayshka » 29 Apr 2011, 08:05

Ahoj Ludka, Hylak kvapky su dobre, ale ani sa necudujem, ze sa pozvracala, lebo chutovo je to hnus, to ja som mala problem do seba dostat :-) inac taku virozu sme prekonali aj my este v zime, vsetci sme hnackovali aj zvracali, ale maly to najlepsie zvladol, mal len jednu hnacku. Skus jej dat radsej Smectu. Dobre robis s tou vodickou radsej castejsie po mensich davkach a hlavne mliecko. A mysli aj na seba, hlavne vela tekutin, daj si aj ty smectu alebo hylak a este dobry je Fluidex, rehydratacny roztok vo forme sumivych tabliet. Ak je to viroza, tak najhorsi je prvy den, potom je uz dobre. Drzte sa a skore uzdravenie prajem :-)
ayshka
 
Príspevky: 101
Registrovaný: 27 Mar 2011, 17:15
Bydlisko: Kosice
Počet detí: 1
1. dieťa: Dominik
Rokov: 14 rokov, 3 mesiace, 11 dní

Re: Zvracanie 2.rocneho dietata

Neprečítaný príspevokod bubelko » 29 Apr 2011, 11:12

ludka nam pomahal aj slabsi cierny caj s troskou soli a cukru. a tiez po lyzickach. jest nemusi, ak nechce. ten caj som pila aj ja, ked nas drapla tato viroza pred par tyzdnami. tak prajem skore uzdravenie ;)
bubelko
 

Re: Zvracanie 2.rocneho dietata

Neprečítaný príspevokod leelo » 29 Apr 2011, 21:47

Ludka, my sme toto mali asi pred mesiacom - pre mna o to horsie, ze som tehoska, mam znizenu tvorbu, ale maly to prezil bez dehydratacie, ani rehydratacny roztok som nedala. nechcel totiz NICOVE NIC OKREM MOJHO MLIEKA. smectu podavanu po lyzickach mi vyvracal. a presne tak - 1.den je najhorsi, uvidis, bude lepsie. drzte sa, myslim na vas!
btw, sekcia choroby tu je, presuvam tuto temu tam. dufam, ze suhlasis. mozeme annag navrhnut vytvorit samostatnu sekciu choroby, ked chces. ale zatial zostavame v sekcii rast a zdravie babatka.
prijemny vecer.
Obrázok užívateľa
leelo
 
Príspevky: 344
Registrovaný: 22 Mar 2011, 15:20
Bydlisko: Mnichov, Nemecko
Počet detí: 2
1. dieťa: Benjamin
Rokov: 14 rokov, 5 mesiacov, 12 dní
2. dieťa: Hugo
Rokov: 12 rokov, 6 mesiacov, 1 deň
Môj status: Podla nemeckeho casopisu Eltern 4/2012 usetri dojciaca zena domacemu rozpoctu zhruba 75 euro mesacne. tym, ze dojci. tak sem s peniazmi a idem nakupovat!

Re: Zvracanie 2.rocneho dietata

Neprečítaný príspevokod carodejnica » 24 Máj 2011, 13:04

Jáj, tak toto je nejaké zakliatie či čo. Aj moja Naďa (čoskoro 2 roky) včerajšok pregrckala, neudržala v sebe nič, dokonca ani materské mlieko, aj to vygrckala ! Stretli ste sa s tým niekto? (Ja odhadujem, že sa napila pahltne, vypila ho veľa naraz, ale to sa dosť ťažko kontroluje pri dojčení, že?)
U nás bol problém v tom, že sme sa v sobotu vrátili z nemocnice (obojstranný hnisavý zápal stredného ucha), tak buď si niečo stade priniesla, alebo to bola reakcia na ATB, čo dostala formou sirupu. Ale to grckanie aj po MM ma prekvapilo. Ja som podvečer nakoniec pre istotu išla na pohotovosť, lebo som si nevšimla, že by mala pocikané plienky, tak si nás nechali na noc na infúziách.
V nemocnici mi dovolili dojčiť, aj keď boli z toho troška prekvapení, zrejme nie je také časté tam vidieť dojčené 2 ročné dieťa.. :D ale viac im vadilo to, že nemajú prehľad koľko toho vypila, inak pohoda.
Obrázok užívateľa
carodejnica
 
Príspevky: 584
Registrovaný: 22 Mar 2011, 17:37
Počet detí: 2
1. dieťa: Naďa
Rokov: 14 rokov, 9 mesiacov, 4 dni
2. dieťa: Matej
Rokov: 11 rokov, 7 mesiacov, 16 dní
Môj status: "Človek sa neutopí preto, lebo sa ponorí, ale preto, lebo zostane pod vodou."
Paolo Coelho

Re: Zvracanie 2.rocneho dietata

Neprečítaný príspevokod Ludka » 24 Máj 2011, 15:06

moze kludne vygrckat aj MM, ale plati ponukat ponukat nadalej MM....ten zaludocek sa musi ukludnit.
Obrázok užívateľa
Ludka
 
Príspevky: 298
Registrovaný: 22 Mar 2011, 00:06
Bydlisko: Košice
Počet detí: 3
1. dieťa: 8
2. dieťa: 3
3. dieťa: 14 dní
Môj status: ...aby dojčené dieťa bolo normou...

Re: Zvracanie 2.rocneho dietata

Neprečítaný príspevokod carodejnica » 24 Máj 2011, 15:26

Ludka píše:
> moze kludne vygrckat aj MM, ale plati ponukat ponukat nadalej MM....ten
> zaludocek sa musi ukludnit.

Ďakujem, presne tak, stále som ponúkala mliečko a v tej nemocnici mi to vlastne aj doporučovali .... MM je skutočne to najlepšie pre dieťatko, taký univerzálny liečik. :)
Obrázok užívateľa
carodejnica
 
Príspevky: 584
Registrovaný: 22 Mar 2011, 17:37
Počet detí: 2
1. dieťa: Naďa
Rokov: 14 rokov, 9 mesiacov, 4 dni
2. dieťa: Matej
Rokov: 11 rokov, 7 mesiacov, 16 dní
Môj status: "Človek sa neutopí preto, lebo sa ponorí, ale preto, lebo zostane pod vodou."
Paolo Coelho

Re: Zvracanie 2.rocneho dietata

Neprečítaný príspevokod carodejnica » 26 Máj 2011, 20:49

No tak sa idem pochváliť, ako krásne sa dcérke upravila stolica po MM (na tretí deň), normálne je ako bábätkovská zlatožltá mliečková.. paráda.. :D
Takže dojčeniu zdar! :D
Obrázok užívateľa
carodejnica
 
Príspevky: 584
Registrovaný: 22 Mar 2011, 17:37
Počet detí: 2
1. dieťa: Naďa
Rokov: 14 rokov, 9 mesiacov, 4 dni
2. dieťa: Matej
Rokov: 11 rokov, 7 mesiacov, 16 dní
Môj status: "Človek sa neutopí preto, lebo sa ponorí, ale preto, lebo zostane pod vodou."
Paolo Coelho

Re: Zvracanie 2.rocneho dietata

Neprečítaný príspevokod akdarka » 26 Máj 2011, 21:14

carodejnica, sranda, ze "babatkovska stolica" :-)
akdarka
 
Príspevky: 935
Registrovaný: 22 Mar 2011, 06:36
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 6 dní
Môj status: "Stratené je len to, čoho sa sami vzdáme."


Späť na Rast a zdravie bábätka

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 7 hostia

cron